Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się już orientuje ile będzie kosztować na polskim ps store cała paczka DLC?? Cena jest ustalona na 12 euro, czyli pewno dadzą 50 zł. Łudzę się jednak, że to będzie 40 zł.

 

Nigdy wcześniej nie kupowałem nic na ps store i nie wiem jak ceny mają się do tych z reszty europy. Płacimy więcej jak to za zwyczaj bywa??

Odnośnik do komentarza

Jednak ciagle brakuje mi konkretnego widoku zza maski. Kto to wymyslil zeby dac widok z dachu.

 

 

Też mi brakuje widoku z maski z widocznymi obok zegarami. A tak jest jakiś lipny widok z dachu :confused:

 

 

 

— Na ekranie wyścigu dodano wskaźniki wody oraz obciążenia opon. Ustawienia Wskaźnika Obciążenia Opon można zmieniać w ramach Szybkich Opcji wyświetlających się po zatrzymaniu gry podczas wyścigu za pomocą przycisku START lub w standardowym menu Opcji.

 

 

Co to za wskaźnik z tą wodą? Chodzi o wodę na drodze? Jak jest zmienna pogoda i pada, to wskaźnik będzie rósł?

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie, cacy, cieszymy się z patcha... ale bez jaj! Gran Turismo powinno mieć te wszystkie funkcjonalności co dają patche od samego początku. A tak PD wydaje wybrakowana grę i raczy nas przez kolejne miesiące patchami. Niby trzeba się cieszyć - bo mogli nas olać i nie robić już żadnych poprawek. Ale ja się kurde pytam, czym tu się cieszyć? Przecież to absurd, że takie podstawowe funkcje jak choćby przewijanie replay'ów dają dopiero w poprawce, która ukazuje się po roku od premiery gry. Paranoja.

Jasne, zgadzam się. Ale w takim wypadku pewnie jeszcze byśmy nie zagrali w GT5.

 

 

No chyba mi nie powiesz, że wprowadzenie takich podstaw jak przewijanie replay'ów czy wyłączenie poszczególnych wskaźników/zegarów na ekranie wymaga roku pracy?

Odnośnik do komentarza

Wszystko fajnie, cacy, cieszymy się z patcha... ale bez jaj! Gran Turismo powinno mieć te wszystkie funkcjonalności co dają patche od samego początku. A tak PD wydaje wybrakowana grę i raczy nas przez kolejne miesiące patchami. Niby trzeba się cieszyć - bo mogli nas olać i nie robić już żadnych poprawek. Ale ja się kurde pytam, czym tu się cieszyć? Przecież to absurd, że takie podstawowe funkcje jak choćby przewijanie replay'ów dają dopiero w poprawce, która ukazuje się po roku od premiery gry. Paranoja.

Jasne, zgadzam się. Ale w takim wypadku pewnie jeszcze byśmy nie zagrali w GT5.

 

 

No chyba mi nie powiesz, że wprowadzenie takich podstaw jak przewijanie replay'ów czy wyłączenie poszczególnych wskaźników/zegarów na ekranie wymaga roku pracy?

Nie wymaga tyle, ale tyle zajęło. Dla mnie to zbędne rzeczy, może Polyphony uznawało, że lepiej dorzucić parę aut więcej. Cholera ich wie.

Odnośnik do komentarza

Jednak ciagle brakuje mi konkretnego widoku zza maski. Kto to wymyslil zeby dac widok z dachu.

 

 

Też mi brakuje widoku z maski z widocznymi obok zegarami. A tak jest jakiś lipny widok z dachu :confused:

 

 

 

— Na ekranie wyścigu dodano wskaźniki wody oraz obciążenia opon. Ustawienia Wskaźnika Obciążenia Opon można zmieniać w ramach Szybkich Opcji wyświetlających się po zatrzymaniu gry podczas wyścigu za pomocą przycisku START lub w standardowym menu Opcji.

 

 

Co to za wskaźnik z tą wodą? Chodzi o wodę na drodze? Jak jest zmienna pogoda i pada, to wskaźnik będzie rósł?

No pokazuje jak mokry jest tor. Jak przestaje padac, to tor stopniowo schnie, najszybciej w okolicach prawidlowego toru jazdy. Mozna w niezly poslizg wpasc hamujac jedna strona na suchym, a jedna na mokrym. Super bajer, FM4 nie ma zdaje sie w ogole efektow pogodowych, wiec nie rozumiem jak mozna ja tak wysoko oceniac...

Odnośnik do komentarza

Te przewijanie powtórek jest na odpiertol czy mi sie tylko zdaje ? Liczyłem ,że to będzie przewijanie klatka po klatce ,a tutaj przewijam czeski film - początek ,środek ,koniec.Dziwne ,ale też nie siedziałem za dużo w tym (sprawdziłem na szybcika 2x ).

 

Czyli jak już zaczniesz "wytrzymałościówkę" to musisz ją skończyć, w międzyczasie (pomiędzy sejwami) nie można robić nic innego.

Czyli ,jak rozłożysz sobie te wyscigi 24 np. na 2 tygodnie to nie mozesz już grać np. w wyścigi sezonowe bo ci to przepadnie?O-o

Edytowane przez Darude
Odnośnik do komentarza

Czyli ,jak rozłożysz sobie te wyscigi 24 np. na 2 tygodnie to nie mozesz już grać np. w wyścigi sezonowe bo ci to przepadnie?O-o

 

 

Dokładnie. Gra się "zamraża" niczym opcja hibernacji w Windows. "Zawieszasz" grę, a potem wyskakuje komunikat, żeby wcisnąć PS Button i wyłączyć grę. A przy kolejnym jej uruchomieniu pojawia się komunikat czy kontynuować wyścig. Dodam, że takie "zawieszanie" jest tylko w wyścigach 24h a nie we wszystkich wytrzymałościowych.

Odnośnik do komentarza
Dokładnie. Gra się "zamraża" niczym opcja hibernacji w Windows. "Zawieszasz" grę, a potem wyskakuje komunikat, żeby wcisnąć PS Button i wyłączyć grę. A przy kolejnym jej uruchomieniu pojawia się komunikat czy kontynuować wyścig. Dodam, że takie "zawieszanie" jest tylko w wyścigach 24h a nie we wszystkich wytrzymałościowych.

 

 

W 9 H tez jest...

Edytowane przez Gawlick
Odnośnik do komentarza
Dokładnie. Gra się "zamraża" niczym opcja hibernacji w Windows. "Zawieszasz" grę, a potem wyskakuje komunikat, żeby wcisnąć PS Button i wyłączyć grę. A przy kolejnym jej uruchomieniu pojawia się komunikat czy kontynuować wyścig. Dodam, że takie "zawieszanie" jest tylko w wyścigach 24h a nie we wszystkich wytrzymałościowych.

 

 

W 9 H tez jest...

 

We wszystkich jest.

Odnośnik do komentarza

Poważnie? Zacząłem wyścig na 9h, zjechałem do pit-stopu i nie wyskoczyła mi opcja zapisu :| Auto przejechało przez pit bez zatrzymania.

 

 

EDIT: Faktycznie. Za wcześnie zjechałem do pitu by to sprawdzić. Nie miałem wtedy zużytych opon i paliwo, toteż auto przejechało.

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Mam problem z G27. Ni chu*a ustawienia z menu przekładają się na to co w rzeczywistości wciskam :confused:

 

Nie jesteś sam - też się po pewnym czasie zorientowałem, że tak jest, aczkolwiek ludzie na GTP też mają z tym problem i o tej sytuacji jest już trochę głośno, więc pewnie za niedługo otrzymamy poprawkę. Dodali za to ciekawy patent np. ruszając samochód (w przód lub w tył) musimy posiłkować się sprzęgłem jeśli wcześniej używaliśmy go do zmiany biegów - inaczej auto nie ruszy. Tak samo przy próbie wrzucenia wstecznego podczas szybszej jazdy do przodu - zdusi silnik i zgaśnie.

Odnośnik do komentarza

Tak, normalnie go zdusisz jak przy większej prędkości do przodu wrzucisz wsteczny i na odwrót - słychać tylko moment "śmierci" sprzęgła, a potem silnik gaśnie.

gasnący silnik był od początku gry:) tylko działał ze skrzyniami w układzie H, gdzie sprzęgło ma rację bytu i można wbić "luz" - wystarczy puścić na starcie sprzęgło bez gazu i silnik zgaśnie (jak w życiu:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...