Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Nowe DLC średnio co 2 miesiące.

Kaz mówi, że mają już sporo gotowego contentu i zdecydowali, że bedą wrzucać coś jako DLC.

GT6 jest już (gdzieś ;) ) w drodze i będzie zawierać jakieś istotne różnice, które są "niemożliwe" do implementacji w formie patch'a czy DLC.

http://www.gtplanet.net/new-gran-turismo-5-dlc-approximately-every-two-months/

Odnośnik do komentarza
w telegraficznym skrócie najważniejsze zmiany jakie w niej zaszły wraz z kolejnymi aktualizacjami? (...) Nie chodzi mi tu o jakieś kosmetyczne zmiany, raczej o takie które mogą mieć wpływ na ocenę gry.
Najważniejszą aktualizacją jest GT5 (jest to aktualizacja o wiele lepszego GT5Prologue) i najważniejszą zmianą jest brak rankingów - rzecz ekstremalnie szokująca dla gry wyścigowej, potem były zapowiadane, a tu mimo tylu lipnych poprawek nadal ich nie ma. GT5 to nie jest poważna gra wyścigowa, ot takie coś o samochodach. Gdybym wiedział, że GT5 nie będzie mieć rankingów to bym tego nie kupił. I na pewno nie kupię GT6 w ciemno, najpierw muszą być dowody, że gra nie jest wybrakowana, bo GT5 jest jak samochód bez kół (których nie da się dokupić).
Odnośnik do komentarza

Jaki jest najlepszy sposób na robienie kasy na początku kariery (9 level) ? Bo z tego co zauważyłem, to szmal za złoto w wyścigu można zgarnąć tylko raz.

Żałuję, że władowałem tyle kasy w tuning RX 7, bo jak się okazuje, mam problem z zakrętami przy furach FR. Teraz chcę dopasić Lancera Evo 7, śliczny jest, no i ma napęd na 4.

BTW. Co mogę zmienić w tej Mazdzie, żeby mnie tak na zakrętach nie woziło ?

Odnośnik do komentarza

Obczaj zawody sezonowe, tam można trzepać konkretną kasę. W dodatku, jeśli otrzymujesz bonus za logowanie do GTLife (np. 200%) ilość tych pieniędzy zwiększyć może się x2. Jeżeli posiadasz Formułe Ferrari lub Formułę GT, warto spędzić czas w zawodach sezonowych dedykowanych tym pojazdom.

 

 

Co do Mazdy, to zgaduję, że masz problemy z nadsterownością (uślizgi tylnych kół). Ja w takich przypadkach eksperymentuję z ustawieniami zawieszenia - przykładowo: 'niższy tył, wyższy przód' zmniejsza skłonność auta do nadsterowności. Dobrym sposobem na zmniejszenie tej tendencji jest również zainstalowanie w GTAuto tylnego spoilera. Spróbuj go następnie ustawić na maksymalny opór (odbędzie się to kosztem prędkości max), a odczujesz wyraźne zwiększenie stabilności samochodu na zakrętach.

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k
BTW. Co mogę zmienić w tej Mazdzie, żeby mnie tak na zakrętach nie woziło ?

co do tego co pisał Hal Emmerich - moim zdaniem docisk przy zwykłym aucie ze spoilerem nie będzie aż tak odczuwalny (za mały zakres względem aut wyścigowych) ale mimo wszystko na pewno nie zaszkodzi (tak jak spoiler z przodu też polecam zainstalować), ale eliminowanie problemów z nadsterownością tyłu poprzez popsucie przodu w taki sposób żeby jego podsterowność przeważyła nadsterowność tyłu to trochę karkołomne zadanie - takie rzeczy robi się na końcu przy ostatnich szlifach jak już z tyłem niewiele jesteśmy w stanie zrobić z tyłem...

 

moim zdaniem najłatwiej rozwiązać problem inwestując w opony wyścigowe - zakres przyczepności starczy na długo... oprócz tego pobaw się z ustawieniami LSD - ustaw mniej więcej 35/50/35, trochę zdławi to możliwości auta ale będzie bardziej przewidywalne przy wyjściach z zakrętów. do tego sporo daje ustawienie zbieżności - ustawienie tyłu na 0.20-0.30, do tego pochylenie kół max na 1 (tak żeby nie przedobrzyć). no i nie zaszkodzi pobawić się balansem - dorzuć parę kilo na przód/tył i zobacz jak to wpływa na prowadzenie - może inny balans będzie bardziej pasował pod Twój styl jazdy...

 

a jak nic nie pomoże to zabieraj moc i ucz się stopniowo jeździć samochodami FR ;)

 

ps. jeździsz na kierownicy czy na padzie?

Edytowane przez pawel_k
Odnośnik do komentarza

Ok, wlaczylem juz gre (na razie bez wszystkich aktualizacji), podlaczylem kierownice i co? I nie moge grac za pomoca kierownicy. Wie ktos jak skonfigurowac kolko, tak aby wspolpracowalo z GT5? Przyciski nawigacyjne dzialaja, jednak pedaly, skrzynia, reczny i sama kierownica juz nie. Nie mialem takiego problemu z Dirtem 3, w ktorym zaraz po podlaczeniu kierownicy wszystko dzialalo.

Odnośnik do komentarza

No nic, przynajmniej znalazlem pretekst do kupienia Logitecha Driving Force GT, ktorego (jak wszystko pojdzie po mojej mysli) bede mial w tym tygodniu. Niestety na G25, ktore wolalbym bardziej od DFGT, mnie nie stac.

 

Jeszcze jedno pytanie: czy moge ustawic w opcjach gry, zeby jostick (o taki

4054d1216822327-logitech-attack-3-joystick-logitech-attack-3-joystick.jpg

byl widziany przez gre jako hamulec reczny?

Odnośnik do komentarza
Gość pawel_k

nie sądzę... a wręcz jestem przekonany że nie da się ;)

 

ale skoro będziesz miał DFGT to polecam konfigurację jaką ja miałem, tzn. drążek do zmiany biegów służył mi do wstecznego (drążek do przodu) i do ręcznego (drążek do siebie)

Odnośnik do komentarza

Mam problem, może ktoś mi wyjaśni, otóż dodano niedawno nowe zawody sezonowe te na Trial Mountain Nissanem R390 Road Car. Na jednej zagranicznej stronie widziałem że auto to "odblokowuje" się od 12 levelu. Mam już poziom 27, otrzymałem już również karte z 12 levelu, ale wylosowało mi inne auto. Może mi ktoś powiedzieć jak można zdobyć ten samochód?

Odnośnik do komentarza

Panowie.. Trochę marudziłem na GT5, to prawda. Jednak, KOCHAM te grę. Odpaliłem sobie ostatnio multi, wlazłem do lobby, znalazłem SPA. Wrzuciło mnie do wyścigu i doznałem zawału. Ten tor wygląda jak next gen. Byłem w szoku. Te detale, te drzewa, ten asfalt, to oświetlenie. Jakby PD chciało się robić każdy tor z taką dokładnością, mielibyśmy najlepszą grę ever. SPA wygląda niesamowicie, o wiele lepiej niż świetne Nordschleife.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...