Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

W salonach są same premiumy a standardy w dziale używanych tylko, zresztą różnicę widać od razu i pytanie mnie dziwi.

 

Nie wiem czemu się tak uparli na te "standardy". Można by je wywalić, zamiast tego dodać więcej premium i szerszy tuning wizualny czy coś i nikt by nie narzekał (a przynajmniej byłoby takich mniej).

 

Ogólnie to wkurza mnie to nazewnictwo. "Standard cars" sugeruje, że to podstawowe wozy, a "Premium" dostajemy jako taki bonus. Problem w tym, że wozy "standard" urągają wszelkim obecnym standardom i są po prostu brzydkie (tak wiem że czasem tego nie widać w ruchu, ale co z tego). Tak naprawde standardy są totalnym dodatkiem i nawet nie można ich wszystkich zobaczyć, bo w dziale używanych jednocześnie jest dostępne tylko naście modeli. Tak upchnięte byle było. Nie mam pojęcia po co to komu. Sam unikam standardów jak ognia. Premium za to sa piękne, ale ich dobór czasem załamuje. Po co komu dwa mini różniące się datą produkcji i jakimiś detalami, jakieś japońskie miejskie wozidełka dla emerytów i inne szajsy?

ehhh ta gra mogłaby być taka cudowna. A tak został sam miodny model jazdy i stary dobry feeling Gran Turismo. Licze na jakieś Pakiety aut premium w dlc (darmowe lub za małe $), ale znając kaza, to dostaniemy "nowe" 5 wersji Skyline czy nowe kolorki do pomalowania.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wspomniałem o tragicznych cieniach (szczególnie na replayach) i o błędnym wyświetlaniu gry na PALowych telewizorach SD :/

Mam nadzieję, że naprawią to szybko w patchu bo to naprawdę przeszkadza w grze... :/

 

Z innej beczki. Dym, jeśli pominąć pikselizację jest świetny. Sam w sobie wygląda super, w dodatku jest cieniowany i oświetlany - wygląda to niesamowicie (szczególnie w nocy).

W ogóle jazda w nocy wygląda niesamowicie!

Wyścigi w deszczu też wyglądają fachowo (niestety tutaj badziej rzuca się w oczy pikselizacja wywołana przez particle renderowane w niskiej rozdziałce).

Edytor tras jest dosyć ubogi.. ale lepszy rydz niż nic. Szkoda tylko trochę, że trasy z edytora charakteryzują się MASAKRYCZNYM pop-upem...

System leveli to w sumie całkiem niezły pomysł.

O fizyce nie będę dużo pisał bo, jak już wiele osób napisało - jest wyśmienita. Znalzałem co prawda kilka błedów (chodzi mi o samo zachowanie auta na dorze) ale to raczej mało istotne bo ma miejsce w bardzo rzadkich sytuacjach. W sumie lipa jest też taka, że ogólnie utwardzili zawieszenia względem wcześniejszych dem...

AI wypada ogólnie bardzo dobrze... jednak widać, że ma chwile kiedy "zakładają im sie klapki na oczy". Chodzi o to, że zazwyczaj zachowują się dobrze (nawet zaskakująco dobrze, spróbujcie przejażdżki pod prąd) ale co jakiś czas trafiają się faile, ze wpadnie się w poślizg a wszystkie AI walą w nas aż miło...

Odnośnie AI na plus jeszcze kilka sytuacji, dzie AI samo z siebie daje ciała (wykręca bąka, wypadnie z trasy itp).

Z drobniejszych rzeczy irytujace są też te kupony na samochody (dostawa samochodów). Każdy trzeba ręcznie przyjmować... Durny pomysł <_<

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Lv.15. Ilość potrzebnych punktów do next level-up rośnie w postępie geometrycznym: coraz więcej.

Standardy ujdą: jechałem wyścigi japańskimi klasykami i World Classic i przyjemnie się walczyło i oglądało te Vintage cars.

 

Jedna rzecz mnie wkurzyła, co zresztą podejrzewałem już dawno na podstawie filmików z netu: światła drogowe (i mijania) podczas jazdy w nocy to jest PONURY żart. Jedzie się praktycznie na ślepo, może 5m przed nosem auta jest oświetlone w widoku z bumpera. A w widoku z kokpitu asfalt nie jest praktycznie oświetlony. W Toskanii w nocy na asfalcie (Grand Tour) męczyłem się z 40min i jechałem wciąż za przeciwnikiem żeby widzieć gdzie zakręt.

Każdy kto jeździ w realu wie jak daleko świecą mijania (min 40m), a ile drogowe (min 100m) !!!

A tak to tu jest "Real Nietoperz Simulator".

Zamiast radochy z jazdy w nocy jest MĘCZARNIA.

Edytowane przez mrynk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

gierka naprawde godna polecenia mimo długich loadingow czasem sie jakbym zawiesza ale da sie przeżyć.

Mam pytanie jak można sobie ustawic zdjecie w profilu ?

próbuje wejść w swój profil na http://eu.gran-turismo.com/pl/ ale tam tylko jest możliwość rejestracji a przecież jestem już zarejestrowany

 

 

dolaczam sie do pytania

Edytowane przez bombay
Odnośnik do komentarza

nie można się logować bo stronka jest jeszcze w budowie - trwają prace nad gtanywhere czyli b-spec z poziomu przeglądarki na pc.

 

A zdjęcie w profilu w grze ustalasz na podstawie fotki z photo mode. Wejdź do albumu, naciśnij trójkąt na wybranym zdjęciu i tam będzie opcja.

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Udalo sie komus ustawic head tracking ? U mnie nie dziala :( , kamerka ma duzo swiatla dioda swieci na niebiesko , w ustawieniah celownik podaza za glowa ,a juz podczas jazdy ruszam energicznie glowa , a widok w kokpicie ledwo co drga

u mnie to samo

czerwona dioda dziala tylko jak jestem w opjach facetracking jak tylko wyjde to juz nika i tylko niebieska sie swieci.

Jakies sugestie ? Moze to kwestia odległosci (u mnie wynosi ok 2m) ?

Odnośnik do komentarza

Udalo sie komus ustawic head tracking ? U mnie nie dziala :( , kamerka ma duzo swiatla dioda swieci na niebiesko , w ustawieniah celownik podaza za glowa ,a juz podczas jazdy ruszam energicznie glowa , a widok w kokpicie ledwo co drga

u mnie to samo

czerwona dioda dziala tylko jak jestem w opjach facetracking jak tylko wyjde to juz nika i tylko niebieska sie swieci.

Jakies sugestie ? Moze to kwestia odległosci (u mnie wynosi ok 2m) ?

Tak jak wyżej ustaw czułość z 2 na 10 wejdź do trybu arcade i widok z kokpitu a wtedy na pewno Ci sie uda rozejrzeć po samochodzie :thumbsup:

 

Chłopaki nie mogę zaliczyć wyścigów pica-up bo nie moge znaleść odpowiedniego samochodu :thumbsup:

Mam już 16 level i Ferrari Italia, 2 Lamborghini w garażu a i tak moją najszybszą furą jest samochód standard na prostych masakra. Teraz robię spec B żeby uzbierać troche kasy bo mistrzostwa świata gran turismo w klasie zawodowej na 14 levelu są masakryczne i nawet Lamborghini nie wyrabia.

Edytowane przez polaki899
Odnośnik do komentarza

a to co to tylko w arcade chodzi ?? znow jakis poroniony podział (arcade, i gtlife - facetracking/ standard/premium - samochody) ??

Narazie w GTL nie chodzi a mam 16 lev mam nadzieje że przy wyższym LVL to sie odblokowuje.

 

Kaz nam zafundował takie Rpg na kółkach.

 

Przy 40 LVL już są bardzo ładne zniszczenia wizualne i mechaniczne.

Odnośnik do komentarza

Na jakim ustawieniu siły FF gracie na DFGT? Ja mam standardowe 5 i w sumie łapy mnie nie bolą, ale siłę czuć :)

Również gram z wyłączonymi wszystkimi wspomagaczami, jedynie ABS ustawiam na 1.

Kurcze, nie wiedziałem, że można oglądnąć zaliczenie licencji na złoto... nie powiem, z kilkoma mam już poważny problem...

 

Gierka wciąga masakrycznie, co mi tam ząbki, które zobaczę przez chwilę, a replaye też nie oglądam z każdego przejazdu, poza tym tryb arcade dla mnie nie istnieje więc zanim dojdę do tras w deszczu będę już wciągnięty na maksa ;)

 

Tym bardziej, że tych ząbków w normalnej grze praktycznie nie widać (ani razu nie rzuciły mi się w oczy podczas gameplayu albo replaya)...

 

No właśnie, podczas gry trasy wyglądają ładnie bądź bardzo ładnie. Czytam opinię ludzi, którzy nie grali w tą grę, a jadą po niej jak po łysej kobyle. Wyluzujcie, nie oceniajcie grafiki po 3 screenach, zwłaszcza że podczas gry macie płynna grafikę, a nie pokaz screenów. Banda malkontentów :)

 

btw, wczoraj zrobiłem pierwsze special event AMG, mój pierwszy w życiu pełny przejazd na Nordschleife :) 9:40 SLSem z bodajże 54 roku. Kilka dużych błedów podczas przejazdu, ale to było niesamowite!!!

Edytowane przez tomi_d
Odnośnik do komentarza

Ja pozostałem tylko przy ABS-1 (bo znudziło mi się wpadanie w poślizg na ostatnim okrążeniu i najlepiej przed samą metą. A strasznie ciężko wyczuć moment blokowania kół nie to co w prawdziwym samochodzie. Tak więc przy tych ustawieniach już pewnie zostanę do końca. A włączona kontrola trakcji zabiera większość frajdy z jazdy więc nie polecam jazdy z włączoną. (chyba że mówimy o jakimś smoku 1000 konnym - to juz inna para kaloszy).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...