Skocz do zawartości

Gran Turismo 5


Rekomendowane odpowiedzi

Wiekszość graczy nie kupuje GT5 i wczesniejszych części ze względu na grafikę - model jazdy ,kariera i dluuugie godziny grania.(dzwięk startowy to kanon :) ) Jesli chciałeś efektów wizualnych mogłeś kupić NFS lub cos podobnego :) Nie muszę zapitalać - zarabiam z przyjemnością. Więc wyluzuj ,bo Ci jakaś żyłka pęknie i w nic już nie pograsz :)

 

NFS-a kupilem juz wczesniej, ale nie mialem przyjemnosci jeszcze odpalic.

 

"Jesli chciales efektow wizualnych(...)". Czlowieku, ja nie mowie o fakcie beznajdziejnej grafiki, ktora musi byc git, tylko o niedotrzymanych obietnicach, rozumiesz czy narysowac moze? I daj sobie siana z tym napinaniem, zylkami i innymi hemoroidami, bo nikt tutaj sie nie spina. Siedze sobie spokojnie na wyluzowanym zwieraczu a Ty cos insynuujesz. Peace and love.

 

Tu bardziej chodziło o skład chemiczny ;) oszlifowany diament to tez węgiel.

Wiem! :D Ja caly czas pije do tego nieszczesnego GT5 ;) Gdyby go dobrze oszlifowac, tez mielibysmy diament. :)

Wtedy mielibyśmy brylant :potter:

Odnośnik do komentarza

fakt! dawno nie grałem w jakakolwiek samochodówkę, a juz tym bardziej symulator stad moje problemy podczas jazdy i nie tylko - licencje, czy tylko ja mam z nimi problem na złoto, czy raczej nabycie kielni rozwiąże problem (duże problemy z utrzymaniem odpowiednich obrotów silnik oraz konta wychylenia kol podczas wykonywania manewru skręcania obustronnie), bo jakoś nie odnajduje sie za Sixaxsem, tym bardziej, ze jestem kierowca.

nie powinien powstać, jakiś specjalny topik dla "Licencji GT5"

piona

 

Odnośnik do komentarza

Jak komuś ząbki bardzo przeszkadzają niech sobie na 720P w ustawieniach konsoli przestawi.

 

Zauważyliście że gdy opony zostaną zużyte tzn. kolor zmieni się na czerwony odpalają się race dymne... po obu stronach(Civic type R EK, 280 km). Trochę dziwne :)

 

Nie wiem czy już zdążyłem się przyzwyczaić ale grafika coraz bardziej zaczyna mi się podo... hmmm... nie przeszkadzać :)

Odnośnik do komentarza

Wtedy mielibyśmy brylant :potter:

Brylant to diament, charakteryzujacy sie specyficznym rodzajem szlifu ;)

Czy ja pomylilem tematy i wszedłem do kącika jubilerskiego? ;)

 

Swoja droga dzisiejsze posiedzenie przy GT5 to byl sam miod. Cholera, zaczynam sie przyzwyczajac do wykonania tras, bo przestaly mnie tak kluc w oczy. Jak wlaczylem sobie demo 458 Italii w Toskanii na asfaltowej drodze przy zachodzie slonca to wszystkie ploty, drzewa i krzaki w ruchu sie troche rozmyly, ale reszta... Kurde, to wygladalo pieknie ;)

 

Odkad kupilem jeden z moich ulubionych samochodow jakie kiedykolwiek powstaly - Impreze - Gran Turismo nabralo jeszcze wiekszego miodu. Jak przeglada sie menu, wykonuje wyzwania to nietrudno docenic ze gra zostala stworzona przez pasjonatow, ludzi ktorych motoryzacja i gry to cale zycie.

 

Mimo tego co pisze, dalej twierdze, ze grafika jest srednia. Jednak im dalej w las, mam wrazenie ze jest lepiej. Dziwne odczucie, ale co zrobic.

Odnośnik do komentarza

mnie dziś multi ze znajomymi zasmakowało - świetne jest - do tego loadingi tras gdy host serwera ją zmienia odbywają się w tle i nie przeszkadza to cały czas rozmawiać z znajomymi (genialna jakość rozmów). Można odbywać jazdy testowe przed wyścigiem, jak się później dołączy to oglądać wyścig w roli widza. Opcji konfiguracji też od groma - od wyboru aut, z góry narzuconych ustawień ABS,TCS, liczby okrążeń, rodzaju kar, boosta dla tego kto ma ostatnie miejsce, odwrotnej kolejności startu w następnym wyścigu do zajmowanych miejsc itp

 

Polecam wyzwania - zwłaszcza Nascar, AMG i Grand Tour

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

fakt! dawno nie grałem w jakakolwiek samochodówkę, a juz tym bardziej symulator stad moje problemy podczas jazdy i nie tylko - licencje, czy tylko ja mam z nimi problem na złoto, czy raczej nabycie kielni rozwiąże problem (duże problemy z utrzymaniem odpowiednich obrotów silnik oraz konta wychylenia kol podczas wykonywania manewru skręcania obustronnie), bo jakoś nie odnajduje sie za Sixaxsem, tym bardziej, ze jestem kierowca.

nie powinien powstać, jakiś specjalny topik dla "Licencji GT5"

piona

Mam dfp, ale gram na padzie, 2 pierwsze licencje na złoto, w dwóch kolejnych większość, jutro wymęczę je na 100 procent. Niektóre testy z palcem w du.pie sie robi, przy innych niestety trzeba trochę posiedzieć. W każdym razie nic niewykonalnego (mam nadzieję że dalej też tak będzie).

konta wychylenia kol podczas wykonywania manewru skręcania obustronnie

? :ninja:

Edytowane przez Qra
Odnośnik do komentarza

Tak sie zastanawiam, czy jakosc grafiki tez nie zalezy od modelu telewizora, bo u mnie gra wyglada naprawde bardzo dobrze. (Sony Bravia Full HD 40 cali). Jak widzialem niektore zdjecia, ze ludzie maja taka grafe to bylem zszokowany... bo u mnie na przyklad takiej nie ma.... Pogralem chyba z ok. 10 godzin i napisze, ze gra miazdy pod wzgledem grywalnosci, swojej wielkosci, a przede wszystkim modelu jazdy! Oczywiscie gram na kierownicy (DFGT). Gra jednak nie jest dla kazdego, bo nie jest to NFS i fani tego typu scigalek moga sie rozczarowac, a fani GT na pewno beda zachwyceni! Polecam jednak kazdemu, aby choc troche pogral i sam ocenil.

 

Na razie jedyne co mnie denerwuje i przeszkadza to stabilnosc gry, ktora lubi sie czasem przywiesic. Na 10 godzin grania restartowalem ja chyba ze cztery razy....

 

Zycze wszystkim szerokiej drogi ;)

Odnośnik do komentarza

Mam idiotyczne pytanie: czy ktoś odpalał tą grę na kineskopie? w SD?

Tak i niestety jest porażka :(

Jedno to tragiczne cienie (co dziwne podczas samej gry -60fp- zazwyczaj są ok.. ale na replayach jest taki syf, że brak słów :/ - a te chodzą przecież w 30fps - WTF?) i pikseloza od dymu (to też razi przede wszystkim na replayach).

Najgorsze jest to, że gra na SD cierpi na permanentą utratę klatek...

Gra ciągle (przez 100% czasu, na zoomie nawet w menusach) tnie i tearuje (nawet jeśli nic się nie dzieje.. po prostu przez 100% czasu gry).. tak jakby gubiła co (powiedzmy) trzecią klatkę animacji. Takiej lipy się nie spodziewałem :(

W prologu był ten problem po upie do Spec III ale tylko w Time Trial. Reszta była ok. Demko GT Academy też chodziło idealnie... a tutaj od(pipi)ali taką manianę <_<

Strasznie mnie to zdołowało bo przeszkadza to w grze. Muszą to naprawić jakimś patchem :/

Więcej napiszę jutro... dzisiaj już mi się nie chce.

Odnośnik do komentarza

Mi osobiście w gt brakuje japońskiego tunningu wizualnego ;) (oczywiście dla japońskich aut, a nie ferrari itp).

Po spędzeniu z tym tytułem około 10h moja ocena wygląda następująco 9= (10 fun, 9+ dzwięk, 7+ grafika)

 

tez bym sie pobawil w tunning wizualny ala need for speed.

 

 

 

Co do grafy- po 20h grania i tak sie przyzywyczaicie wiec nie narzekajcie jak stare babcie na reumatyzm. Nie jest dobrze z ta grafą, ale to kwestia przyzwyczajenia i z czasem mozna przywyknac do tego. Owszem chcialoby sie cos za(pipi)istego ale im nie wyszlo. Dla wszystkich narzekajacych zapraszam do programowania i niech sami kod wyklepia- to nie takie proste. Owszem kupiliscie i zaplaciliscie - mogliscie poczekac i sprawdzic na necie.

 

Oprocz grafy i muzyki w glownym menu - to jak do tej pory nie mam zarzutu. Stare dobre GT. Mysle o kierownicy, ale boje sie ze pogram kilka godzin i wsadze w kat. Ogolnie po 1 dniu grania moja ocena to na mocne 8plus i ciagle rosnie.

 

Zrobienie platynki- to wg mnie mala sztuka bedzie i wszyscy " pucharowcy" latwego zadania nie beda mieli.

 

Przez neta jeszcze nie gralem, wiec sie nie wypowiem.

Edytowane przez bombay
Odnośnik do komentarza

.

Mam dfp, ale gram na padzie, 2 pierwsze licencje na złoto, w dwóch kolejnych większość, jutro wymęczę je na 100 procent. Niektóre testy z palcem w du.pie sie robi, przy innych niestety trzeba trochę posiedzieć. W każdym razie nic niewykonalnego (mam nadzieję że dalej też tak będzie).

nic, tylko pozazdrościć manuala w rekach(kciukach).

 

konta wychylenia kol podczas wykonywania manewru skręcania obustronnie

? :ninja:

 

?

Edytowane przez 4 mE
Odnośnik do komentarza

Jest późno i jestem zbyt zmęczony by czytać cały ten topic, więc jeśli się powtórzę to usuńcie posta.

 

Czytaliście okładkę z tyłu pudełka?

 

gt5.jpg

 

Pierwsza linijka WTF?! Powinno być "Ścigaj się ponad 1000-ma samochodami w ?ponad? (powtórzenie, brzydka stylistyka) 20 lokacjach.

Druga linijka - po myślniku palec zsunął się autorowi z prawego ALTa? Gdzie zginęły polskie ogonki?

 

W grze jak i w książeczce wszystko gra, więc jakim cudem coś takiego przeszło przez korektę NA OKŁADCE? :down:

Odnośnik do komentarza

Widzę teraz w zamkniętym temacie wzmiankę o błędach w APEXie, takie coś bym jeszcze przełknął, ale OKŁADKA?

Też czujecie jakby wiele rzeczy (łącznie z tłumaczeniem) było robione w pośpiechu - byle tylko wydać, a potem miesiącami łatać?

 

Żeby nie było, że tylko narzekam. Kurier przyjechał ok 16:00, a przed chwilą odszedłem od konsoli. Gra miażdży.

Nie mogę jednak być bezkrytyczny. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

No i jest gitara. Przed premiera GT5 sporo gralem w rFactor i Richard Burns Rally na kompie, wiec mniej wiecej wiedzialem jakiego modelu jazdy sie spedziewac po "Real Driving Simulator". Po odpaleniu gry i wylaczeniu wszelkich przeszkadzajek, wspomagan itp. nawet nie musialem sie przestawiac na nowy model jazdy, gdyz ten w GT5 w koncu mozna nazwac symulacja. Force Feedback zostal znacznie poprawiony, zawieszenie dziala jak nalezy, a reszta bzdet mnie nie interesuje. Jest w co grac :D

Odnośnik do komentarza

Jestem na 13 lev. i raz już dachowałem a moja C-elinka ;) sie troche poobijała przy tym. Co mnie zdziwilo po skonczonym wyścigu i wejściu do garażu - autko wyglądało jak ze sklepu. Tak samo zresztą w GT auto (gdzie miałem nadzieje je naprawić). Druga sprawa w GT auto nie ma opcji napraw auto blacharkę itp. tylko jest tam wspomniane o samym zawieszeniu i poprawie jego sztywności. Wieć chyba nie do końca coś z tymi zniszczeniami można zrobic w Gt auto.

A jak tam u was postępy w grze ?

Odnośnik do komentarza

Na jakim ustawieniu siły FF gracie na DFGT? Ja mam standardowe 5 i w sumie łapy mnie nie bolą, ale siłę czuć :)

Również gram z wyłączonymi wszystkimi wspomagaczami, jedynie ABS ustawiam na 1.

Kurcze, nie wiedziałem, że można oglądnąć zaliczenie licencji na złoto... nie powiem, z kilkoma mam już poważny problem...

 

Gierka wciąga masakrycznie, co mi tam ząbki, które zobaczę przez chwilę, a replaye też nie oglądam z każdego przejazdu, poza tym tryb arcade dla mnie nie istnieje więc zanim dojdę do tras w deszczu będę już wciągnięty na maksa ;)

Odnośnik do komentarza

Na jakim ustawieniu siły FF gracie na DFGT? Ja mam standardowe 5 i w sumie łapy mnie nie bolą, ale siłę czuć :)

Również gram z wyłączonymi wszystkimi wspomagaczami, jedynie ABS ustawiam na 1.

Kurcze, nie wiedziałem, że można oglądnąć zaliczenie licencji na złoto... nie powiem, z kilkoma mam już poważny problem...

 

Gierka wciąga masakrycznie, co mi tam ząbki, które zobaczę przez chwilę, a replaye też nie oglądam z każdego przejazdu, poza tym tryb arcade dla mnie nie istnieje więc zanim dojdę do tras w deszczu będę już wciągnięty na maksa ;)

 

Tym bardziej, że tych ząbków w normalnej grze praktycznie nie widać (ani razu nie rzuciły mi się w oczy podczas gameplayu albo replaya)...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...