Skocz do zawartości

Elder Scrolls V: Skyrim


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w ogóle mam odkryte chyba jakies 99% lokacji (pewnie zostały ze trzy jaskinie, czy coś w ten deseń :P) ale w wielu z nich nie byłem - odkryłem je po prostu na mapie, ale nie wchodziłem do środka, a wewnątrz na bank jest sporo ciekawych rzeczy. Zresztą odkrycie jakiegoś trupa z notatką czy listem potrafi być ciekawsze, niż nie jeden duży quest.

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka, że wybór ma niewielkie znaczenie w tym wypadku, bo bonusy dla poszczególnych ras nie mają diametralnie wielkiego wpływu na rozwój postaci. Jeśli jednak faktycznie interesuje Cię głównie magia, to bierz Altmera (pierwszy w tabelce): http://www.uesp.net/wiki/Skyrim:Races

 

Z Likantropii można się wyleczyć, będzie z tym związany jeden z kolejnych questów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jaką rasę polecacie dla maga?

 

Zakładam, że grasz/chcesz grać magiem klasycznym i nie zamierzasz nosić zbroi, a docelowo używać zaklęć ochronnych z Alternation(Ebonyflesh) i Restoration(Greater Ward- w sytuacjach podbramkowych).

Dwie rasy są b. dobre: Breton i Altmer.

 

1) Breton, ze względu na Magic Resistance 25% na starcie. Można ją łatwo zwiększyć do maksimum, które uwzględnia gra tzn. 85%! Breton może użyć swojej zdolności rasowej Dragonskin i uzyskać 50% absorbcji many przez 60s. Z Kamieniem Atronacha może uzyskać chwilowe 100% bez perka Atronach.

2) Altmer, ze względu na dodatkowe 50 pkt Many i zdolność jej szybkiej regeneracji, raz na dzień( przydatne w trakcie większych zadym).

Edytowane przez kant1983pl
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No i tu juz masz lekki problem, bo sklepy maja bardzo maly limit kasy na dobe i zeby sprzedac wieksza ilosc towaru to trzeba przemieszczac sie po miastach. Polecam zainwestowac kilka punktow w drzewku speech, aby moc sprzedawac wszystkie rodzaje towaru u kazdego handlarza ( wczesniej potionow np. u kowala nie sprzedasz), no i podwyzszyc im tez limit kasy.

Odnośnik do komentarza

Dlaczego twierdzisz ze szkoda punktow? Przeciez skyrim oferuje praktycznie nieograniczony rozwoj postaci. Moj bohater ( aktualnie 56 lv) mial byc w pierwotnym zalozeniem warkiem z tarcza. Po wymaksowaniu tych drzewek ( block, heavy armor, 1h bron, dodalem tez blacksmith) zaczal sie gameplay nudzic (a maksowanie tych umiejetnosci nie trwa dlugo), wiec zaczalem eksperymentowac.Ma tez rozwiniete niektore zdolnosci magiczne, ktore pewnie w przyszlosci tez bede powoli maksowal. Aktualnie ta sama postac biega z lukiem w lekkiej zbroji i bawie sie w zlodzieja/zabojce. Jak jest jakas ciezsza sytuacja (czyt. lekka zbroja nie daje dobrego zabezpieczenia) to szybko biore z "plecaka" ciezka i jazda. Nie ma sensu moim zdaniem ograniczac postaci i "magazynowac" punkty. Seria TES zawsze dawala mozliwosc stworzenia postaci "do wszystkiego". Zalezy tylko ile czasu zamierzamy grac...

Edytowane przez genjuro
Odnośnik do komentarza

Punkty można wydać na co innego - będąc też w okolicach 56 levela mam ponad 100 tyś kasy, więc zupełnie nie potrzebuję speecha a nawet nie bolał mnie specjalnie jego brak w ciągu gry. Perków można maksymalnie zdobyć 81, co przy 251 do wyboru daje dość ograniczony wybór, a nie nieograniczony rozwój postaci.

Już bardziej się przyda ładowanie (jako wojownik po wymaksowaniu istotnych drzewek) w destruction lub sneak, które będą się przydawać niezależnie od sytuacji finansowej. No ale wiadomo, że to zależy od strategii gry każdej osoby, więc nie ma co się sugerować i iść własną drogą.

Odnośnik do komentarza

o fuck, ta gra nie ma końca . . . . .

ostatnie 40h spędziłem na wykonywaniu subquestów i to polegało na tym, że wracam do miasta po nagrodę i po drodze podejmuje się 2 kolejnych misji. I na jedną skończoną przypadały dwie nowo rozpoczęte . . . . :D

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

kuźwa natrafiłem na błąd i w żadne sposób nie moge go rozwiązać/ominąć

 

 

misja z wyzwoleniem haafingaru

 

 

 

:(

 

udało się :D zrobiłem rozpierdziel wszędzie i przy okazji przyleciał smok i jakiś niedźwiedż wszyscy się ze sobą tłukli (bo wcześniej zaatakowałem Stone-Fist'a tak jak poradził jakiś poradnik, ale przeszkodził ten smok :P ) a po wszystkim na mapie pojawiła się opcja szturmu na

Solitude

:D

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

ale miałem dzisiaj za(pipi)istą sytuację, rozebrałem jakąś laskę czarem :P poszła zdublowana ognista kula, i w momencie kontaktu z przeciwniczką, ona (ta kobieta oczywiście :P ) straciła całe ubranie i pojawiła się w samej bieliźnie już jako zwłoki, lecz swoją zboję ciągle miała w swoim plecaczku. Mogłem jednak poczekać z atakiem, bo patrząc po rezultatach to możliwe, że nie znałem jej prawdziwych zamiarów :D:P

a kiedy indziej, po 'czekaniu' zaczęli przedemną się pojawiać najemnicy (ogólnie było ich trzech, a pojawiali się w odstępie 2 sekund, oczywiście z nikąd tzw. teleport ? więc podszedłem do nich żeby zagadać, oni tylko gadki strażnicze typu : what is it ?? dragons ?? itd odchodząc od nich włączyła się muzyka typu 'walka' więc się odwróciłem, a ci najemnicy rzucili się na mnie, a najlepsze jest to że jak po kolei zaczęli się oni ruszać z tych miejsc na które się przeteleportowali to na tych samych miejscach zaczęli się pojawiać strażnicy (którzy byli po mojej stronie i też było ich trzech)

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

zbliża się 85h i znajduję masę nowych rzeczy :P chyba się zaraz wezme za tworzenie nowych broni/zbroi, w sensie dawanie in właściwości magicznych. I pytanie czy można dać więcej niż jedną właściwość magiczną ?? np żeby kapcie dawały ileś pkt do życia i ileś do magi ?? questy dla DB skończone, wielki plus :D nie ma to jak podżynanie gardeł :) dobrze, że można przynajeżeć do każdej gildii, gdyż nie ma to jak mag, złodziej i zabójca w jednym, który chodzi w ciężkiej zbroi :D

 

I jeszcze po tym jak w misjach od DB

 

przenosisz baze wypadową do innego miejsca, położonego nieopodal miasta Dawnstar można znaleść w pokoju tortur 4 'ochotników' co jest świetnym sposobem na podbicie różnych umiejętności :D tylko trzeba pamiętać aby podleczyć ich w porę :)

i czy tam tez można trenować magię destrukcyjną (niby czemu by nie można, jak skradanie za ataki będąc ukrytym wpada) lecz po pieszczeniu ich różnymi czarami przez dość długi czas nie wpadł mi poziom, a że nie wiem jak sprawdzić dziętny progres w atrybutach to nie mam pojęcia czy mi coś podbiło.

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...