Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship 2011


Magik

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe nie nowe, ale czerwony pozostanie. Pewnie dlatego, żeby pasowało do malowań auta. No wygląda to nieźle. Trochę się wczoraj bałem jak to z awaryjnością, ale dzisiejszy dzień pozwala przypuszczać, że wczorajszy wyciek płynu hamulcowego to tylko pojedynczy incydent.

 

"Zawsze trudno jest ocenić sytuację po zaledwie jednym dniu w bolidzie, szczególnie biorąc pod uwagę tak wiele zmian w porównaniu z ubiegłym rokiem" - powiedział Robert Kubica po środowych testach w Hiszpanii.

 

"Głównym czynnikiem są zdecydowanie nowe opony Pirelli, które mają duży wpływ na zachowanie bolidu, dlatego jeździliśmy na różnych mieszankach, aby zacząć je wyczuwać. Mieliśmy kilka usterek mechanicznych w bolidzie i nie mogliśmy zrealizować całego programu, ale mimo to przejechaliśmy wiele okrążeń".

 

"Jest to bardzo ważne, ponieważ udało nam się ukończyć zwyczajowe sprawdzanie systemów i niezawodności, czego dokonuje się z nowym bolidem i upewniliśmy się, że nie ma żadnych problemów związanych z przegrzewaniem się auta" - podsumował polski kierowca.

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

W wywiadzie dla autosport Robert troche narzekal na drastyczne zuzywanie sie tylnych opon. Powiedzial tez ze ruchome tylne skrzydlo daje ogromna przewage. Znacznir wieksza niz f-duct czy kers. Mowil ze jak mechanizm zawiedzie i na koncu prostej skrzydlo nie wroci do pierwotnej pozycji to "skonczy sie to bolesnie"

Odnośnik do komentarza

Ta super szybka degradacja opon też według mnie będzie głupia, jeśli bolidy na niektórych torach będą (nie wliczając wypadków losowych) zjeżdżać po 4-5 razy na pit stop to sam nie wiem czy to pomoże jakoś widowisku. Z drugiej strony zobaczymy, kto najlepiej przystosował brykę pod nowe ogumienie i jak długo utrzyma się na torze.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to gierka.. Szkopy zawsze tacy są. Jak na mój gust to Red Bull się boi, bo widzi co przygotowali Renault czy inne teamy. Weźmy pod uwagę też to, że RBR ma problem z kierowcami. Mark czasem już nie daje rady, a Vettel jest ^%&%^^ z gorącą głową. RBR na pewno ma szybki bolid, ale szczerze wątpie, że mają pakiet lepszy niż rok temu.

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...