Skocz do zawartości

FIA Formula One World Championship 2011


Magik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wrażenie, że w tym sezonie możemy podziwiać najpiękniejsze maszyny jeśli chodzi o ostatnie lata. Jak pokazali onboard z Lotusa to prawie umarłem z radości. Prawie wszystkie bolidy są śliczne, nawet wolne HRT. No i wprowadzenie zasady 107% jest dobre. Będzie bezpieczniej bez tych zawalidróg.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem takie coś nie powinno być w ogóle dopuszczone, bo jakieś części im odpadały po drodze ;) Za 40 minut będę miał na dysku kwalifikacje w HD z BBC, więc zrobię sobie smaka przed jutrzejszym Grand Prix. W tym roku jest tyle smaczków do wyłapywania, że chcę mieć każde GP w HD na dysku, zwłaszcza, że w TV nie mogę tego osiągnąć, bo mam CRT. Jednak obraz jest cyfrowy, więc jakość jest fajna mimo wszystko. Jestem ciekaw komentarza z BBC. Na pewno będzie o wiele lepiej aniżeli w Polsacie.

Odnośnik do komentarza

Jak tam wrażenia po pierwszym wyścigu?? IMO bardzo fajny wyścig, Petrov za(pipi)iście, nie spodziewałem się, że może pojechać cały wyścig bez jakiegoś dużego błędu. Hei dramat roku... No i Perez,cały wyścig na 1 PIT STOP, więc IMO sezon zapowiada się naprawdę ciekawie,jeśli przyjmiemy dominacje Vettela za coś oczywistego.

Odnośnik do komentarza

Bardzo fajny wyścig, opłacało się wstawać wcześniej ;)

Vettel do przewidzenia, Hamilton tak samo. Gratulacje dla Petrova - mam tylko nadzieję, że utrzyma taką formę, i on i bolid, mam nadzieję, że to nie tylko jednorazowy wybryk.

 

Z ciężkim sercem mi to przychodzi, ale zaczynam chyba kibicować Hamiltonowi, bo to jedyny który może nadążyć za Vettelem, oprócz Alonso oczywiście, ale jemu chyba brakuje kilku koni w samochodzie...

Odnośnik do komentarza

Kubica jak dziś zobaczył gdzie skończył Petrov to chyba będzie siedział na terapii u psychologa cały dzień...

Chyba głupi ;)) jesteś, własnie KUB musi być ukontentowany, bo HEI pokazał, że jest prawdziwym liderem zespołu :)

Brawa dla Pietrowa, to też pokazuje jak mocny jest bolid. Ferrari jednak chyba troszkę wolniejsze niż mówiły testy, Massa zawiódł, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Hamilton niezła jazda, zrobili mega postęp względem testów. Co by jednak nie mówić, to bardzo fajny wyścig. Dużo akcji, sporo różnych incydentów, które nie były groźne, ale dodały nam smaczków. Wygląda na to, że bolid Renault całkiem nieźle spisuje się jeśli chodzi o opony, co może napawać jeśli chodzi o kolejne starty. Wielkie brawa dla Saubera, który jako zespół poczynił duży postęp, a do tego ma dwóch dobrych kierowców. Czekam na Kuala Lumpur. Acha.. komentarz p. Borowczyka żenujący

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza

Petrov po zbieraniu batow, z(pipi)ek oraz ciezkim dla niego sezonie... nauczyl i zaaklimatyzowal sie w koncu w F1. Jestem troche w szoku, ze tak dobrze mu poszlo - nie ma co ukrywac, ze strategia zespolu bardzo sie do jego trzeciego miejsca przyczynila. Jednak udowodnil, ze potrafi dbac o opony i z sensem pojechac, ale nie wroze mu wiekszej ilosci podium. Wielkie brawa i gratulacje dla niego za to - oczekuje regularnego punktowania.

W dodatku sam byl troche w szoku, ze zajal te trzecie miejsce (nie zaparkowal sie prawidlowo z wrazenia ;)).

Perez - kolejny mistrz dbania o opony? Chyba najlepszy debiut od paru sezonow.

Odnosnie Vettela - nie zgarnal tytulu najlepszego kierowcy bez powodu. Robil duzo bledow w poprzednim sezonie, ale jak utrzyma taka forme to dosc szybko zagwarantuje sobie kolejny tytul.

Heidfeld - coz, wydaje sie, ze mial jednak problemy z bolidem i troche gorszy weekend. Nie przepadam za nim, ale jednak jezdzi w zespole Roberta i liczylem, ze w top10 wyladuje.

Hamilton - Pech go nie opuszcza ostatnio, jednak widac wyraznie, ze zaczal bardziej dbac o opony (pytanie jak dlugo).

Ferrari - jak zwykle... wolny start, Alonso jeszcze powalczy o regularne top3.

 

Co do Roberta - Na pewno by nie wygral tego wysciugu (sorry przewaga bolidu RBR jest dosc konkretna na chwile obecna), ale drugie miejsce jak najbardziej by bylo w zasiegu.

 

Wyscig mi sie bardzo podobal, fajnie w sumie, ze zmienili opony na Pirelli oraz wprowadzona zostala zasada 107%.

Odnośnik do komentarza

Kubica jak dziś zobaczył gdzie skończył Petrov to chyba będzie siedział na terapii u psychologa cały dzień...

Chyba głupi ;)) jesteś, własnie KUB musi być ukontentowany, bo HEI pokazał, że jest prawdziwym liderem zespołu :)

Brawa dla Pietrowa, to też pokazuje jak mocny jest bolid. Ferrari jednak chyba troszkę wolniejsze niż mówiły testy, Massa zawiódł, ale jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Hamilton niezła jazda, zrobili mega postęp względem testów. Co by jednak nie mówić, to bardzo fajny wyścig. Dużo akcji, sporo różnych incydentów, które nie były groźne, ale dodały nam smaczków. Wygląda na to, że bolid Renault całkiem nieźle spisuje się jeśli chodzi o opony, co może napawać jeśli chodzi o kolejne starty. Wielkie brawa dla Saubera, który jako zespół poczynił duży postęp, a do tego ma dwóch dobrych kierowców. Czekam na Kuala Lumpur. Acha.. komentarz p. Borowczyka żenujący

Heidfeld nie musiał niczego pokazywac, to że Kubica jest liderem chyba każdy wie. Na miejscu Roberta to bym miał dziś mega gula ;).

Wyścig bardzo fajny, szkoda że Buttonowi odpiep.rzyło i zrezygnował z walki na rzecz ścinania zakrętów.

Odnośnik do komentarza

Tytuł Vettela to nie zasługa jego wielkich umiejętności, tylko geniuszu Neweya. Mam nadzieję, że dominacja RBR nie potrwa długo, bo :

1. Vettel na to nie zasługuje

2. Jest to już nudne

Tytul Vettela to jest zasluga calego zespolu. Gowniany kierowca w dobrym bolidzie nic by jednak nie zrobil. Webber (ktorego zreszta lubie) nie jest kiepskim kierowca, a regularnie wacha spaliny z bolidu Vettela.

Odnośnik do komentarza

Koniec wyścigu można go zaliczyć do ciekawych, sporo sytuacji na plus i parę na minus. Na plus oczywiście postawa Pietrova który jechał równo przez cały dystans nie popełniając dużych błędów. Zawiódł Heidfelfd ale on to miał już od wczoraj problemy więc nie ma co na razie wieszać go za to :D. Kolejny to Perez który będzie moim czarnym koniem tego sezonu bo widać, że ma potencjał poza tym meksykanin więc ma temperament ;). Oczywiście fajna walka Masy z Buttonem . Co do tego ruchomego skrzydła to sądzę(choć to pierwszy wyścig), że samo w sobie nie będzie dawać zbyt wiele, choć prosta w Melbourn do najdłuższych nie należy. Było widać, że jeżeli któryś z zawodników użył tylko skrzydła na nie wiele to się zdawało bo zawodnik przed nim wystarczy, że włączył kers i lipa z wyprzedzania. Dopiero połączenie kers+skrzydło daję zamierzony efekt. Szkoda, że Ferrari zawiodło bo miejsce 4 i bodajże 9 to nie było chyba ich marzeniem. Widać, że mają problemy z oponami bo bardzo szybko im się zużywały. Ogólnie zapowiada się ciekawy sezon tylko niech Redbull trochę przystopuje :D

Edytowane przez lukaszt_89
Odnośnik do komentarza

Mnie trochę śmieszą komentarze, że kubica zrobił by to czy tamto, które miejsce by zajął.

Niestety liczy sie tu i teraz F1 to okrutny sport niestety fajnie że pamiętają o kubicy ale pisanie które miejsce by zajął i jak by pojechał mija się z celem bo tak będzie przez najbliższy sezon niestety. :confused:

 

Co do wyścigu to Vetel mając taki bolid i start kontrolował wyścig. Petrov udany start wykorzystał walkę 2 bolidów (zupełnie jak kubica) równe tempo, wykorzystanie zdarzeń na torze i dobra taktyka zespołu złożyły się w jedną całość, czyli podium w 20 wyścigu w karierze(kubica chyba w 3 stanął na podium czy tak ?).

Jednak muszę powiedzieć że gdyby nie słaby start i strata kilku pozycji na starcie przez Alonso to on by stanął na podium. Na pewno Ferrari tak łatwo nie odpuści bo w tamtym sezonie też słabo im szło(4 miejsce to słaby wynik?). Massa bardzo słabe tempo. No i na koniec meksykanin który, który był jednak dla mnie największą niespodzianką tego wyścigu. Pojechał na 1 pit stop i całkiem sobie radził jak na debiutanta, ale chyba i też samochód jest dobry w tym roku.

 

Jak ktoś wcześniej pisał tylne skrzydło i kers jakieś tam szanse dają. Jednak obawiam się, że znowu kers będzie wykorzystywany bardziej do obrony, ale nie ma co oceniać pochopnie na podstawie 1 wyścigu. Poczekamy na kolejne wyścigi i zobaczymy czy te rozwiązania się sprawdzą.

Edytowane przez polaki899
Odnośnik do komentarza

Wielka szkoda kierowców Saubera, którzy pojechali bardzo dobre zawody, zwłaszcza Perez. Nie wiem co ci pajace z FIA wymyślają, ale według mnie jest to żenada. Pietrow fajny wyścig, ale to już było powiedziane. Co do Nicka, to uważam, że to nie przypadek. W kolejnych wyścigach pewnie pójdzie mu lepiej, ale jestem prawie pewien, że liderem będzie Rosjanin. Heidfeldowi zależało dopóki nie był pewien posadki. Tłumaczenie się problemami jest trochę śmieszne, bo Lewis zasuwał z urwaną podłogą.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, nie widziałem tego. Czekamy na Malezję ;) Jednak dalej uważam, że ktoś kto przejechał 173 GP i ani razu nie wygrał jest przeciętny. W każdym bądź razie chciałbym zwrócić mu honor za ostatnie GP. Mocno rozwalony bok bolidu. Propsy dla realizatora, bo ani razu nie pokazał Nicka. Jego wiek mu nie pomaga, tak samo jak roczny rozbrat z F1. Zobaczymy jak sobie poradzi.

Edytowane przez orion50
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...