Skocz do zawartości

Devil May Cry Collection


Nemesis

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 miesiące później...

Odświeżam wątek. We wtorek premiera, cena 129,90zł. Kupujecie? Ja tak. Pooglądałem gameplaye z wersji sklepowej i moim zdaniem nie jest źle. Te gry nie wyglądają gorzej od wersji PS2 i to jest sukces :) Jaram się tą kolekcją, bo żadnej z tych części nie ukończyłem. W jedynce utknąłem i porzuciłem, dwójkę mi odradzano, a w trójkę usiłowałem przejść na kompie i poległem na sterowaniu.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem ostatnio gameplay na YT i było tam to widoczne w niektórych akcjach, ale w małej ilości. Możliwe że pełnej wersji to poprawili, albo wina YT po prostu.

 

No i niestety nie wszystkie filmiki są w HD, oraz menusy w formacie 4:3. Trochę lipnie, ogólnie szału nie ma.

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza

Widział ktoś tą kolekcję na sklepowej półce? Jak tak to piszcie gdzie i jaka cena. Dzisiaj jest premiera, a w Ultimie gdzie zamawiałem jeszcze gry nie dostali i gość mi napisał że raczej po świętach wysyłka. Grrr! Mam w co grać, ale strasznie się napaliłem na przygody Dantego. Kupiłem sobie kilka archiwalnych numerów Psx z recenzjami jedynki i dwójki. Ale się fajnie czyta Myszaqowe recki. No i w ogóle ta magia poprzedniej generacji, dajcie wehikuł czasu!

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 5 miesięcy później...

Panowie, powim cos, za co byc moze czesc bedzie chciala mnie zlinczowac, ale licze przy tym na porade i solidne opinie.

 

Wlasnie skonczylem DMC1 i to jak sie wynudzilem, oraz fakt, ze zrobienie 2-3 misji na dzien, to bylo maks na co moglem sobie pozwolic zanim usnalem, sprawia, ze nie mam ochote nawet patrzec na produkt o nazwie DMC HD. To bylo pierwsze podejscie do tej gry (PS2 nie mialem) wiec bylem na swiezo. Z ogrywaniem starych hitow tez nie mam problemow - nie odstrasza mnie oldschoolowa grafika czy mechanika rozgrywki. Mimo to gre uwazam za okropnie trudna, a poziom trudnosci na NG na zalosnie niski.

 

Teraz pytanie: czy jest sens grac dalej? Ma to jeszcze szanse pokazac pazur i mnie przekonac, czy jest tak samo, robie mniejszy dmg, boss ma wiecej hp i tyle? W NGS2 mialem wyzwanie, ale tam sie fajnie czesalo kombosy, trzeba bylo uwazac jak i kogo sie rabie. Tutaj (i to dla mnie jest minus ktory grzebie te produkcje) jest tylko mashowanie i to jeszcze w wujowym ukladzie, bo trzeba trzymac przy tym R1. Moze to wie jeszcze spodobac? :/

 

Czy DMC3 ma jakis bardziej atrakcyjny system walki, czy to tez mokry sen masherow?

Odnośnik do komentarza

DMC 3 ma o wiele bardziej rozbudowany system walki (zmiana broni w locie, różne style itp), a do tego gameplay jest szybszy niż w jedynce. Ja polecam sprawdzić jakiś filmik z DMD No Damage z pierwszych przygód Dantego, a może zobaczysz że nie opiera się to na mashowaniu i wrócisz jeszcze do jedynki.

Odnośnik do komentarza

Ja nie pamiętam, w który momencie DMC był maszerski. Maszowaniem na Dante Must Die będziesz żył jakieś 5 sekund z każdym bossem. Ta gra w swoim czasie była najlepszą grą na PS2 i przełomowym tytułem w swoim gatunku. Nigdy nie byłoby Bayonetty gdyby nie DMC i nigdy nie mógłbyś młócić z Shotguna po tym jak wybijesz potwora w powietrze używając ogromnego miecza.

 

DMC w swoim czasie, to była gra 9/10. Możliwe, że zestarzała się brzydko graficznie i systemowo, ale to już potwierdzę jak będę cisnął platyny.

Odnośnik do komentarza

dobra, może nie do końca chodzi o samo mashowanie przycisku; ale większośc kombosów jakie są w użyciu to:

1) r1 + lewa gała tył + /\ (wyrzucenie w górę)

2) r1 + lewa gała przód + /\ (uderzenie z "poslizgiem" w przod - dobre przy dystansie)

3) przytrzymac /\ (rzut mieczem)

4) strzal z broni

 

malo wymyslne te kombosy, wiaza sie z tym, ze jak juz "złapiesz" pada (czyli nadasz kierunek gałką i wciśniesz r1) to mozesz zaczac mashowac /\. juz sam fakt, ze jest tylko 1 przycisk do ataku (+ O jako strzal) jest ogromnym uproszczeniem;

 

mashter - ja nie odbieram DMC "wyjatkowosci" na okres kiedy wyszło; po prostu mówię, że nie rozumiem jak dostało to miano; gra jest dla mnie az za prosta; GoW1 dal mi wiecej frajdy w przejsciu na Normalu, a z perspektywy czasu, gdybym teraz mial porownywac te gre z jeszcze innymi tytulami, to nawet takie srednio udane blood rayne uwazam za o niebo lepsze i rozbudowane;

 

czare goryczy przelewa jeszcze kwestia fabularna i postaci... nie rozumiem skad sie wziela opinia o tym "maderfakestwie" Dantego... dialogi pokroju:

- Dante!

- Trish!

- Ooooo Dante, chlip!

- Mmmm Trish... You have tears... You are human, devil dont cry!

ŁOMATKOBOSKOCZĘSTOCHOSKO!

a fabula wyglada tak, ze ma sie wrazenie, ze Dante nie wyskoczyl na ratowanie swiata czy nawet zwyczajna ustawke w kibolami, tylko po marchew do sklepu... wchodzi do zamku, otwiera jakies drzwi, jedne, drugie, zdobywa trofia z ubicie vergila, potem spotyka brzydkiego pana mundusa, daje mi w twarz i wychodzi (sorry... wylatuje!) z zameczku w towarzystwie blond mimozy... (dwukrotnie z reszta ubitej... :confused:)

 

dobra... poplakalem sobie;

narazie to odkladam, pogram jeszcze, ale musze dac sobie czas na zatarcie wujowego wrazenia z tego przejscia na Normalu; wczoraj w pol godzinki lyknalem 3 misje i poziom trudnosci nadal zenujacy... jak mam sie teraz katowac nudą 6h zeby MOŻE zmeczyć się na walce z Nelo Angelo na najwyzszym poziomie trudnosci, to ja chyba dziekuje... postoje...

 

wczorajszy wieczor gamingowy uratowalo mi dead space 2 ;)

Edytowane przez mr_pepeush
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.