Skocz do zawartości

Najlepsze gry z DSa


Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze na premierę bida raczej, a nie chcę grac znowu w nintendogs, to cos czuje ze nie oprę się jednak przed kupnem 3dsa w premierę. 3 DSy miałem w swoim życiu, a wiele gier i tak mnie ominęło. Postanowiłem, że kupię sobie kilka gier z DSa, bo są tanie.

Zelda Phantom hourglass czy Zelda Spirit tracks? Jakieś różnice? W co lepiej zagrać? Czemu?

New super Mario bross, dobre jest?

 

Co jeszcze polecacie?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Gość Albert Wesker

Ja z kolei Michale, bardzo polecam Mario&Luigi Bowser`s Inside Story. Wiem, że gra wygląda jak wygląda, ale jest naprawdę niesamowita. Świetne połączenie platformówki i jRPGa, do tego sporo minigierek (gra muzyczna, strzelanka a`la Ikaruga itp.). Z każdego z tych gatunków bierze to co najlepsze, system walki jest genialny (i taktyka i zręczność ma duże znaczenie). Strasznie, strasznie dobra gra, w Polsce kompletnie niedoceniana. Odradzam za to obydwie DSowe Zeldy. Są o trzy klasy słabsze niż odpowiedniki na N64/GCN/Wii. NSMB jest ok, ale nie robi szału. Lepiej chyba którąś Castlevanię zaliczyć. Od siebie dodam, oczywiście, Phoenixy i Laytony.

Odnośnik do komentarza

Obowiazkowo zagraj w The World Ends With You - jeden z najlepszych i najbardziej oryginalnych RPGow ostatnich lat.

Jak lubisz serie Castlevania, to koniecznie obczaj 3 czesci wydane na DSa, z naciskiem na Order of Ecclesia.

Z gier logicznych polecam Picross DS i Picross 3D (glownie te druga) - niesamowicie wciagajace gry na wiele godzin.

 

W marcu wychodzi sequel Okami. Zapowiada sie calkiem solidnie, chociaz podejrzewam, ze po genialnej jedynce moze troche rozczarowac, biorac pod uwage pierwsze recenzje wersji japonskiej.

 

 

Moim zdaniem, New Super Mario Bros i Zelda: Phantom Hourglass to 2 najbardziej przereklamowane tytuly na DSa. Oczywiscie obie gry sa dobre, a nawet bardzo dobre, ale jednoczesnie strasznie odtworcze.

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Powiem ci tak. Są nudne. Poza główną linią fabularną niewiele jest do roboty, a główna linia ma jedną, zasadniczą wadę. Gra wygląda tak: dungeon - wieża jakaśtam - inny dungeon - ta sama wieża co poprzednio - inny dungeon - ta sama wieża co poprzednio. Cały czas musimy się wracać do tej samej miejscówki jak tylko coś nowego zdobędziemy. W PH jest dokładnie ta sama, w ST to inne piętra takiej wieży. Przeszedłem obydwie i obydwie są... średnie i nudnawe. Ale jak się uprzesz to Spirit Tracks jest lepszy

Odnośnik do komentarza

Wedlug mnie to tak:

 

Cala seria Phoenix Wright - poprostu mus,dla tej gry kupilem NDS'a

The World Ends with You - pierwszy jrpg od niedawna ktory mnie tak zlapal za serce

Mario and Luigi Partners in Time oraz Bowsers inside story - przyjemny spin off i rpg jak ktos lubi mario

Shin Megami Tensei:Devil survivor - bardzo solidny i udany taktyczny jrpg,dobra fabula,postacie i swietny system.

Hotel Dusk i Last Window - bardzo dojrzale pozycje ktore na feriach niesamowicie mnie wciagnely

Knights in The Nightmare - swietny taktyczny jrpg z poteznym systemem. Niedoceniony przez wysoki learning curve

Fire Emblem Shadow Dragon - jesli nie grales nigdy w fire emblem to warto sprobowac,bardzo dobra pozycja,ale za bledy klepie gracza po lbie i nie ma litosci (jak umrze jakis heros to juz bez powrotu).

 

Oprocz tego warte uwagi sa:

 

Ghost Trick,999,Inazuma Eleven (jesli lubisz rpg z pilka nozna,cos ala tsubasa).

 

To sa wedlug mnie must have'y,pewnie przegapilem co nieco bo ogralem naprawde sporo gier i duzo mnie urzeklo.

Odnośnik do komentarza

Serio takie slabe te Zeldy, oceny w granicach 90%, z tych dwoch ktora lepsza?

Nie, nie serio. To kapitalne gry. Może gorsze od stacjonarnych wersji, ale nadal na 9+/10.

 

Najlepsze gry na DS-a to:

 

1. The World Ends With You (chyba w ogóle najlepsza gra dekady)

2. Rhythm Heaven

3. Elite Beat Agents

4. Zelda

5. Advance Wars

6. GTA Chinatown Wars

7. Might & Magic: Clash of Heroes

 

No i dziesiątki innych, ale mi się nie chce pisać, przecież tu gdzieś jest taki temat na tym forum.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=222049

 

GAME GENRE TABLE OF CONTENTS

 

Action & Action-Adventure

Shooters & Flight Games

Platforming

Music & Rhythm

Fighting Games

RPGs & Action RPGs

Strategy Games & Strategy RPGs

Simulation Games

Adventure Games

Miscellaneous & Unclassifiable Games

Puzzle Games

Sports & Racing Games

 

^ ten temat na GAFie chyba najładniej jest poukładany, jeśli chodzi o rekomendacje poszczególnych gier. No i lista jest uzupełniana o nowe tytuły. Przygodówki na DS'a moim zdaniem rządzą - 999, Ghost Trick, Ace Attorney, Layton, Hotel Dusk i wiele więcej (nawet klasyki a la Broken Sword są).

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy później...

Czy gry z serii Professor Layton trzeba przechodzić w jakieś odpowiedniej kolejności, żeby rozumieć o co chodzi w fabule czy każda gra to tak jakby osobna przygoda? Jeśli tak to w jakiej kolejności? To samo chciałbym wiedzieć jeśli chodzi o serie Phoenix Wright.

 

Warto się brać za Kingdom Hearts 358/2 (lub Re: Coded) jeśli się nie grało w poprzednie części na PS2?

 

Jaki sklep (może być zagraniczny) polecacie, gdzie można w miarę tanio wyrwać większość tych tytułów co wymieniliście? Bo jak tak patrzę, to nawet na Allegro nie ma nawet większości (a jak już są to ceny są dość wysokie), a już nie mówię o polskich sklepach internetowych (no chyba, że jakiś umknął mojej uwadze).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.