Skocz do zawartości

Moderacja Kącika Sportowego przez Stonę


Gość Maiden

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Maiden

Witam,

 

 

Chciałem w tym miejscu złożyć zażalenie na sposób moderowania "Kącika Sportowego", a szczególnie, przez Stonę. Doskonale zdaję sobie sprawę z faktu, że Kącik jest jednym z najbardziej "zapalnych" subforów na FPE, ale pewne zachowania Stony są nie tylko niedopuszczalne, ale wręcz karalne. Sprawę chciałem odpuścić, ale w pewnym momencie sprawy zaszły za daleko - kilka osób mnie wręcz na PW namawiało bym ją tu podniósł, co też czynię.

 

W moim odczuciu, moderator powinien być sprawiedliwy. Swoją postawą na forum dawać przykład innym, być obiektywny, i bezstronny. A tak nie jest. Nie mam zamiaru odmawiać Stonie jego licznych zasług w "Pomocy", lub kąciku komputerowym, ale na moderatora Kącika Sportowego, z racji swojego kibicowskiego zaangażowania, porywczego charakteru, i ciągłego prowokowania awanturek w Kąciku się po prostu nie nadaje. Na prowokacje te składało się m.in.:

 

  • Nagminne używanie przez Stonę pojęcia "StolYca" kojarzącego się jednoznacznie z gó.wnem. Stona bronił się, nawiązując do przedwojennego, akcentu mieszkańców warszawskiej Pragi. Wszystko fajnie, ale raz, że to gramatycznie niepoprawne, dwa, że mamy XXI wiek. Ja za podobną złośliwość, określeniem Lecha Poznań mianem "kuchenkorza" zebrałem 20% (i w sumie słusznie, tyle, że ponad rok temu, a warn wisi). Tylko, że jak karać; to wszystkich - zawsze byłem przeciwny zasadzie "świętych krów".

  • Notoryczne używanie przez Stonę określeń typu "warszafka", "warszawski klubik", "warszawska kulturka" itp.

 

 

Sprawy by nie było gdyby Stona był userem, bo na takie rzeczy można przymknąć oko, lub raz na jakiś czas pokarać warnem, tak jak to miało miejsce w moim przypadku.

 

 

Prowokacji, na które - z czym się nie kryję - często odpowiadałem. Czara goryczy zaczęła się przelewać miesiąc temu. Traf chciał, że zażarcie dyskutując ze Stoną w temacie o Ekstraklasie, umieszczałem informację o meczu Legii w poświęconym jej temacie ilustrując ją grafiką.

 

 

Okazało się, że przekroczyłem limit dozwolonej wielkości grafiki. Stona poprosił mnie o jej zmiejszenie, na co zgodnie z prawdą, opowiedziałem, że jestem w temacie kodów forumowych zupełnie zielony, grzecznie go prosząc by mi w tym pomógł.

 

 

Jednocześnie, na forum publicznym, w temacie o Ekstraklasie wysmażyłem Stonie ciętą ripostę na jego posta. Ta, musiała mu się na tyle nie spodobać, że w obrębie kilkudziesięciu sekund wlepił mi warna za rozmiar wspomnianej grafiki.

 

 

Łącznie, od momentu wysłania mi wiadomości z prośbą o jej zmniejszenie, do momentu przyznania mi kary minęło sześć (!) minut. Czy to wystarczający czas na zmianę rozmiaru grafiki dla kogoś kto się na informatyce nie zna? Odpowiedź nasuwa się sama. Było to jawne nadużycie jego uprawnień moderatorskich.

 

 

Ale nie o to się rzecz rozchodzi a o tego typu słownictwo:

 

zrzutekranu20110326godz.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Jeżeli moderator tak dużego forum pisze bezkarnie, że od kibiców legii "śmierdzi zaściankowością i ograniczonymi horyzontami" (i pal licho, że ewidentnie nie rozumie znaczenia słów których używa, tak przynajmniej wnioskuję z kontekstu) to coś tu jest nie tak.

 

 

Jako kibic Legii - a liczy się ich w Polsce w milionach - czuję się nie tylko urażony, ale i obrażony. Za publiczne wyrażanie takich poglądów, grozi nie tylko grzywna, ale i więzienie.

 

 

Czy taka osoba powinna moderować Kącik Sportowy? W mojej ocenie, nie.

Edytowane przez Maiden
  • Plusik 7
  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Nie wiem, wiem za to czemu Ty nie jesteś już moderatorem. A przez 7 lat na forum, miałem "problemy" z dwoma. Filem4, i, surprajz, surprajz, Tobą.

 

 

Ale sprawa, nie dotyczy ani mnie, ani Ciebie, a łamania regulaminu Kącika - i prawa - przez Stonę.

Edytowane przez Maiden
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Dobrze, wiem, że niewdzięczna, dlatego część osób się do niej po prostu nie nadaje. Ale to nie czyni ich gorszym - przeciwnie.

 

 

Ale widzę, że muszę - Panie wszechwiedzący - powtórzyć: EOT.

 

 

EDIT: Nie, po prostu nie chcę z Tobą rozmawiać. Nie mam na to ochoty :) Najmniejszej :)

Poniżej widać dlaczego od Ciebie stronię. Każdy widzi jak się zachowujesz. Ale dziękuję za całą uwagę jaką mi poświęcasz na PW :)

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

O lolz, nawet nie widziałem że taki temat powstał. I to o mnie :blush:

Muszę sobie to zapisać w pamiętniczku.

 

 

 

Dziękuję Ci Maiden,

Twój Moderator-uzurpator

 

Teraz sobie przypomniałem że Maiden na foszku dodał mnie do ignorowanych użytkowników :( Nie przeczyta tego ;/

No ale.. Maiden, zarzucasz mi łamanie prawa, a sam się bawisz w pomówienia. Zastanów się nad sobą. To Ci dobrze zrobi.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

 

No ale.. Maiden, zarzucasz mi łamanie prawa, a sam się bawisz w pomówienia. Zastanów się nad sobą. To Ci dobrze zrobi.

 

a. Zarzucasz mi cos -> dowod.

b. Nawet jesli, to Cie to nie usprawiedliwia. Tobie - par excellence - z racji pelnionej funkcji, wolno po prostu mniej. Szkoda, ze sam nie zdajesz sobie z tego sprawy.

c. Zastanawiajacym jest, ze nawet nie probujesz sie wypierac stawianych Ci zarzutow - adminowi, niech da to do myslenia.

d. A temat... Powstal tez za twoja zacheta. Na skutek Twoich sugestii, gdy protestowalem przeciw Twojej nieobiektywnej moderacji.

e. Nie zarzucam Ci lamania prawa. Ty je po prostu lamiesz.

Odnośnik do komentarza

Miałeś podobno ignorować moje posty, co jest, Twoje ego Ci nie pozwala?

Co do Twoich śmiesznych podpunktów, to pozostawię je bez komentarza, bo widzę sam się coraz bardziej nakręcasz. Napisz do trybunału, że łamię Twoje prawa człowieka.

 

Czemu jak widze narzekania na prace moderatora to zawsze chodzi o stone ;/

 

Bo ja podpisuję się pod tym co robię i nie działam na partyzanta.

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Tak bardzo sie podpisujesz, ze probujesz sie wymigac od odpowiedzialnosci, za nazwawanie wielu milionow Polakow, "ludzmi od ktorych smierdzi ograniczonymi horyzontami i zasciankowowscia".

 

Daj wyraz swojej odpowiedzialnosci, wzorowosci - ktore probujesz sobie dorobic. Zrezygnuj z pelnionej funkcji na rzecz kogos odpowiedzialnego np Offsajda. Pokaz, ze masz honor.

 

Ale zaraz, piszesz o ego. Moze, gdybys zrezygnowal, to nie mialabys jak leczyc wlasnego?

 

 

I tak, wciaz Cie ignoruje na forum - bede to robil. Swoim zachowaniem, pokazujesz, ze jestes niegodny mojej uwagi.

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Ja też nie ogarniam tego jak moderator może bez konsekwencji obrażać innych użytkowników. Moderator jest od tego żeby hamować tego rodzaju akcje i odpowiednio upominać/karać, Stona zamiast to robić nakręca je jeszcze bardziej.

 

 

edit.

warna dostałem za zupełnie coś innego.

Edytowane przez Ofsajd
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

Ja też nie ogarniam tego jak moderator może bez konsekwencji obrażać innych użytkowników. Moderator jest od tego żeby hamować tego rodzaju akcje i odpowiednio upominać/karać, Stona zamiast to robić nakręca je jeszcze bardziej.

popieram. stona albo zacznij sie zachowywac jak moderator(zero obrazania innych uzytkownikow itp.) albo popros o zdjecie moderatora i rob co chcesz a modzi zdecyduja czy przegioles pale

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

kadafi.jpg

 

Przewspaniałe jest to, że jęczą tylko osoby które dostały warny :potter:

 

Moja opinia nie ma nic wspolnego z tym ze mi dales warna bo byl sluszny chodzi mi stona o twoje zachowanie w stosunku do uzytkownikow forum.

Odnośnik do komentarza

Parafrazując pewne powiedzonko:

Jak lud Kadafiemu, tak Kadafi ludowi.

 

I nie ma że boli. Wy wychodzicie z błędnego założenia, że mod ma siedzieć 8h na forum, przeglądać posty, nie odzywać się, prowadzić dziennik warnów, być miły i uprzejmy jak mu plują w twarz i robić to wszystko za friko. Sorry, nie w tym życiu.

 

@Cris

 

PW

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

[...]

I nie ma że boli. Wy wychodzicie z błędnego założenia, że mod ma siedzieć 8h na forum, przeglądać posty, nie odzywać się, prowadzić dziennik warnów, być miły i uprzejmy jak mu plują w twarz i robić to wszystko za friko. Sorry, nie w tym życiu.

 

[...]

 

Właściwie to chodzi o to że wystarczyłoby żebyś przestrzegał regulaminu na straży którego sam stoisz.

 

+ Dodał MODERATOR
łap 20% za sygnę [to tak a propos regulaminu] :potter:
Odnośnik do komentarza

I nie ma że boli. Wy wychodzicie z błędnego założenia, że mod ma siedzieć 8h na forum, przeglądać posty, nie odzywać się, prowadzić dziennik warnów, być miły i uprzejmy jak mu plują w twarz i robić to wszystko za friko. Sorry, nie w tym życiu.

 

Wymagać od moderatora siedzenia na forum, przeglądania postów i przestrzegania regulaminu? Niebywałe!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...