Skocz do zawartości

Alan Wake's American Nightmare


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Gra ukończona i mam podobne zdanie co wy.

Początkowo AW:AN przez 1-2godziny wydawał się najlepszą grą w cyfrowej dystrybucji na konsolach, grafika/poziom wykonania jak gry AAA, klimat, fabuła, narracja, nowe bronie, przeciwnicy, świetna i skillowa Horda ale do czasu kiedy singiel kazał mi robić 3x to samo xD. Niby fabularnie pociągnięte w stylu Dnia Świstaka jak ktoś pisał ale nie sprawdza w gameplayu, nuuuda i te zadania Alana: znajdź akumulator/naładuj akumulator, zero zagadek, nieskończoność amunicji i dalej drętwa animacja oraz mimika podczas dialogów a chyba Remedy się chwaliło że w AW:AN zrobią to jak należy albo to Geoff trollował o tym, nie pamiętam.

 

na +

klimat, fabuła, wstawki z prawdziwymi aktorami, narracja, świetna oprawa AV no i Alan jednak może być w prawdziwym HD, horda, walka, gameplay w Hordzie i początkowo w singlu, nowe bronie i przeciwnicy

 

na -

trzeba robić 3x to samo co nudzi w ok. 5 godzinach singla, kiepska animacja i mimika podczas dialogów, brak co-op w hordzie, w singlu jest za łatwo...amunicji ci nigdy nie zabraknie, zadania Alana > znajdź akumulator/znajdź to i to, miejscówki nie mają startu do AW1

 

Gra na 8/10 sądzę że lepiej jakby sobie darowali singla a zamiast niego do Hordy wrzucili 2-3x więcej mapek + co-op za 800MSP, mimo wszytko gra bardzo dobra z kozackim systemem strzelania w Hordzie i należy ją traktować jako skok w bok w oczekiwaniu na AW2 ;]

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ciekaw jestem kiedy poznamy jakieś konkretne informacje na temat sprzedaży AN. W tygodniu premiery była to najlepiej sprzedająca się gra na XBLA, tyle wiadomo.

 

Mam nadzieję, że szybko dobiją do 500 tys.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Ciekaw jestem kiedy poznamy jakieś konkretne informacje na temat sprzedaży AN. W tygodniu premiery była to najlepiej sprzedająca się gra na XBLA, tyle wiadomo.

 

Mam nadzieję, że szybko dobiją do 500 tys.

 

 

Wiem, ze gry z XBL sprzedają się inaczej niż tytuły pudełkowe, ale do 500 tyś nie ma szans. Zobacz sobie na leaderboardsy, tam nawet 50 tyś nie ma, a co dopiero 500 :whistling:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

W końcu znalazłem chwile i pyknąłem story mode za jednym posiedzeniem. Gameplay nie zaskakuje niczym, to po prostu stary dobry AW. Natomiast formuła jaką zaserwowali nam twórcy zaskoczyła mnie (za pierwszym razem) na plus. Nie uznaje tego za tandetne przedłużenie rozgrywki a bardziej za ciekawy nie wyeksploatowany patent.

Odnośnik do komentarza

No ale nie jest to dosłownie to samo tylko w tych samych miejscówkach. Na szczęście są nowe dialogi a i w samych "zagadkach" są zmiany (np. inny zawór z płynem chłodzącym).

Na szczęście scena spadającego satelity pozostaje nie zmieniona i robi za każdym razem.

Edytowane przez Dud.ek
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wlasnie skonczylem American Nightmare. Coz mozna by powiedziec.

 

Na pewno nie zaluje wydanych pieniedzy. 5 godzin singla co prawda slabszego niz podstawka, ale dajacego rade juz jest warte ceny, a do tego dochodzi Fight Till Dawn. Szkoda tylko, że tak mało mapek.

 

Sam singiel zaczyna sie bardzo dobrze, potem jest jeszcze lepiej i nagle cos staje, kiedy zaczyna sie podwojne deja vu. Trzy razy w te same lokacje rzucac gracza jest troche przesadzone. Owszem, nie jest za kazdym razem identycznie, ale gdyby zrobili "pierwsza" z 3 czesci troche dluzsza i powtorzyli to raz to byloby ciekawiej. Niestety, ale bylo troche Backtracking Nightmare. Pobili DLC Pisarz i Sygnal do podstawki.

 

Ale Remedy znowu zrobilo to co w jedynce. Kapitalnie oddalo klimat Arizony w AN. Tak jak w AW urzekal ten las, miejscowki ktore idealnie oddaja klimat Twin Peaks, Pluje na Twoj grob, Ostatni dom po lewej itd, itp. Tak tutaj po raz kolejny z pietyzmem mozna bylo poczuc jakby sie tam bylo.

 

Dla mnie podstawka to 8+/10, tutaj 7+/10. Dalbym 8 gdyby nie 3 razy te same lokacje. 2 by wystarczylo.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...