Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Yano - sensor bar będzie w obu zestawach w wersji europejskiej (tak wiem, zaraz znowu zacznie ci to nie pasować z jakiegoś powodu, np, że w europie jest inaczej niż w japonii)

 

A co do kupna dodatkowego pada - człowieku, to jest słaby argument, do PS3, X-a też dokupujesz często drugiego pada za 200 zł.

 

A co do porównywania ceny X + Kinect, PS + Move i Wii U to Fenikz się troszkę źle wyraził, bo mimo wszystko trzeba doliczyć 200 zł za Wiilota i Nunchuka, ale za to kamerka-odpowiednik z Move czy Kinect jest już wmontowana (więc ponosisz tylko koszty kontrolerów).

Odnośnik do komentarza
No to policzmy:

 

Tańsza wersja jest w Ultimie za 1290zł. Odejmujesz 500-600zł za pada i wychodzi 700-800 za samą konsolę. Czyli taniej od tego Twojego PS3 przy lepszych parametrach WiiU. To nie jest dużo. Pozostaje jeszcze kwestia dysku - 500GB kupisz za 250zł. Dodajmy do tego jeszcze Pro pada za 200zł. Nie licząc tableta wychodzi około 1200zł za konsolę z dyskiem 500GB i Pro Padem. Czyli 300zł więcej od PS3 za nowość na rynku z lepszymi parametrami, większym dyskiem twardym i wsteczną kompatybilnością.

 

Nadal uważasz, że cena za bebechy jest za wysoka?

nie możesz liczyć bez tabletu skoro nie da sie kupic konsoli bez niego, pozatym w tym wypadku tablet też jest bebechami

sam widzisz ze razem wyszlo 1900zeta ze pełnosprawne wii

nowość z lepszymi parametrami? grierki wygladaja tak samo, a słowo "nowosc" nie oznacza "o suuuuper" tylko "ooo w co ja mam grac jak tylko marian wyszedł?"

 

 

A co do kupna dodatkowego pada - człowieku, to jest słaby argument, do PS3, X-a też dokupujesz często drugiego pada za 200 zł.

ten argument jest bardzo prosty i wyjaśniłem go już za pierwszym razem - rzeczywiscie do ps3 albo Xa nie kupuje sie zwykle drugiego pada (chyba ze dla brata) , dlatego bo tamte pady są w pełni sprawne i mozna bardzo wygodnie na nich grać!

tymczasem z wiiu jest inaczej bo podstawowy "pad" jest duży, cięższy i specyficzny, w dodatku pewnie tylko garstka gier sensownie wykorzysta ekran. dlatego na dłuższą meta w normalnych grach wygodniej bedzie sie gralo na PRO, stąd jego zakup jest o wiele bardziej prawdopodobny niż drugi pad do pozostalych konsol

 

 

A co do porównywania ceny X + Kinect, PS + Move i Wii U to Fenikz się troszkę źle wyraził, bo mimo wszystko trzeba doliczyć 200 zł za Wiilota i Nunchuka

 

ale to porownanie nie ma sensu wcale - czemu mam porównywać cene gołej konsoli z pudełka z ceną konsoli ktora jest bundlem z całkowicie opcjonalnym dodatkiem ktory w dodatku jest niszowy i calkowice zbędny dla wiekszosci graczy?

przy takiej logice to trzeba by do ceny wiiu dodac balance board, plastikowe przystawki na willota, i pierdyliard innych pobocznych bajerów

ja porownywalem cene normalnej konsoli z pudełka do innej normalnej konsoli

 

tekst o propadzie dodałem z powodu opisanego powyżej - prawdopodbnie okarze sie niezbedny do sensownego grania w gry inne niż marian albo wii sports

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Boże, koleś, z czym ty masz problem tak właściwie? To, co nazywasz "bebechami" - czyli jak rozumiem, więcej megaherców - to kosztowna technologia. Padlet to też nowoczesna i kosztowna technologia. Jedni uznają, że będą mieli frajdę z używania tego co działa na tej technologii i że to warte tej ceny, a inni, że nie. Tak samo jak z każdą inną.

 

 

Robisz z siebie totalnego ciemniaka, który jak zobaczy lodówkę to powie "hm, nie ma generatora mikrofal, a jeszcze trzeba płacić więcej niż za mikrofalówkę". Wielki odkrywca. Minęło już tyle lat, naprawdę pora się pogodzić z tym, że lodówka nie podgrzeje i zmienić temat. Zamiast tego ty obliczasz, ile by kosztowało przerobienie lodówki na mikrofalę, żeby miała porządną technologię. Niektórzy tutaj chcieliby pewnie pogadać o tym, czy lodówka dobrze chłodzi, ale co chwila wyskakuje jakiś Krzysztof Kolumb i krzyczy "jak tyle płacić za coś, co nie podgrzewa!!!".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
tymczasem z wiiu jest inaczej bo podstawowy "pad" jest duży, cięższy i specyficzny, w dodatku pewnie tylko garstka gier sensownie wykorzysta ekran. dlatego na dłuższą meta w normalnych grach wygodniej bedzie sie gralo na PRO, stąd jego zakup jest o wiele bardziej prawdopodobny niż drugi pad do pozostalych konsol

 

Skąd wiesz, że podstawowy pad nie będzie nadawał się na długie godziny grania? Może jednak jest wygodny?

Odnośnik do komentarza

Abstrahując od tego, że sukces wii pokazał, że większości użytkowników bardziej od zyliardów bajtów i herców wykorzystywanych przez konsole zależy po prostu na przyjemności jakie niosą gry, to robisz trochę bezsensowne porównanie:

 

grierki wygladaja tak samo

 

Porównujesz pierwszy wypust gier na WiiU z najnowszymi produkcjami z systemów dobrze znanych developerom. Trochę to przypomina co działo się po premierze x360 ("Haha, co za szit ten xbox, god of war 2 na ps2 wygląda tak samo dobrze jak gierki z tego next gena").

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

Pamiętam ten bunt wtedy - Xbox 360? Ten syf? Most Wanted wygląda minimalnie lepiej od wersji na PS2! Pamiętacie Amped 3? Albo Call of Duty 2? Albo Quake 4? Jedyne, co mogło robić wrażenie wtedy to Perfect Dark Zero, albo Project Gotham Racing 3 (szczególnie garaż). I jak się okazało, rok później Gearsy przytkały całą branżę.

 

Wii U pewno będzie miało podobnie. Już teraz większość gier na tym sprzęcie działa w 1080p (choćby ZombiU, Black Ops II czy Mass Effect 3) a będzie jeszcze lepiej. To dopiero pierwsza generacja, konsola jeszcze nie zawitała do sklepów, a już teraz ta pierwsza generacja wygląda tak samo/lepiej od tego, co prezentuje X360/PS3 (multiplatformowo). Trzeba poczekać na nową Zeldę albo Metroida, by ocenić, czy faktycznie Wii U ma odpowiednio dużo mocy.

Odnośnik do komentarza

takie teoretyczne liczenie nic nie daje, wiiu nie da sie kupic bez tabletu (np z samym PRO) wiec obliczanie takiej ceny nie ma sensu, bo ja porownuje ceny co da sie kupic zeby grać

 

Zauwarz, że X360 i PS3 też się nie da kupić bez pada, wieć nie wiem o co Ci chodzi z tym czepialstwem. NIe podoba Ci się Wii U, to nikt nie zmusza Cię do kupowania, i cały czas główkuje, co Ty wogóle w temacie o Wii U, i ogólnie Nintendo robisz.

 

Ale jak widzę cieżko co poniektórym zrozumieć, że są ludzie którzy nie kupują konsol dla bebechów, tylko gier. I ja się do takich osób zaliczam.

Kupując Wii ja nie patrzyłem na jej możliwości techniczne, tylko na to że chce zagrać w Zelde, Mariana, Muramase, NMH itp. Kupując choćby PS3, mnie nie interesowało to, o ile ta konsola jest silniesza od Wii i X360. Ja kupiłem PS3 bo chciałem zagrać w Valkyrie Chronicles, Uncharted itd.

I mnie malo obchodzi co kryje pod maską Wii U, i czy Nintendo dużo, czy malo rząda za konsole, ja ten sprzęt kupie choćby dla Raymana, Bayo, Zeldy i Mariana, czyli dla gier.

I pewnie malo mnie będzie obchodzić o ile PS4 i następca X360 będą silniesze od Wii U, bo i te maszynki kupie z myślą o grach, a na ich specyfikacje techniczną to ja leje ciepłym moczem, bo nie to jest najważniejsze, ale jak widze niektórzy o tym zapominają...

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
tymczasem z wiiu jest inaczej bo podstawowy "pad" jest duży, cięższy i specyficzny, w dodatku pewnie tylko garstka gier sensownie wykorzysta ekran. dlatego na dłuższą meta w normalnych grach wygodniej bedzie sie gralo na PRO, stąd jego zakup jest o wiele bardziej prawdopodobny niż drugi pad do pozostalych konsol

 

Skąd wiesz, że podstawowy pad nie będzie nadawał się na długie godziny grania? Może jednak jest wygodny?

dobrze, za pare miechów zobaczymy, czekam na relacje z 6 godzinnej gry w multi CODBO2 na tablecie

 

 

Porównujesz pierwszy wypust gier na WiiU z najnowszymi produkcjami z systemów dobrze znanych developerom. Trochę to przypomina co działo się po premierze xboxa ("Haha, co za szit ten xbox, god of war 2 na ps2 wygląda tak samo dobrze jak gierki z tego next gena").

po pierwsze xbox nie był nextgenem wzglętem ps2, był tym czym dziś jest wiiu zwgletem obecnych konsol, czyli nieiwleki skok mocy po czasie

 

ale tutaj też zobaczymy, i nie omieszkam przypomnieć tych słów - bo w przypadku wii mialo byc dokladnie to samo - troche wiecej mocy niż ps2/X a jak wyszlo wszyscy wiemy - 90% gier na wii wyglądało gorzej niz na pierwszego Xa

 

 

Abstrahując od tego, że sukces wii pokazał, że większości użytkowników bardziej od zyliardów bajtów i herców zależy po prostu na przyjemności jakie niosą gry

to może pobawmy sie w matme

wii zrobilo 96 milionów

ps360 zrobiło w sumie 134 miliony (tyle że rozdzielone na 2 konkurencyjne konsole)

co pokazuje że jednak wiekszosc graczy woli ten pierdyliard mocy a nie konsole ktora w momencie wyjscia jest pastgenem

nie wspominając o tym ze popularnosc wii wziela sie z mody wsrod casuali ktorzy kuplii konsoli , pomachali rękami i wrzucili ją do szafy

 

 

 

Zauwarz, że X360 i PS3 też się nie da kupić bez pada

tylko że w tych konsolach pad jest czyms normalnym , małą częścią ceny, a nie wynalazkiem za pół ceny konsoli , gdyby wii wychodziło w paczce z PRO zamiast z tabletem i kosztowalo dzieki temu 900zł to bym sie sam zastanowil nad kupnem

ale tablet to droga zabawka ktora podbija znacznie cene tak jak kinect w bundlu z xboxem

 

 

bo i te maszynki kupie z myślą o grach

najwyrazniej srasz kasą i kupujesz wszystko jak leci, wiec nic dziwnego że nie rozumiesz kwestii wyzysku graczy zawyżając cene *(to samo było z wii - cena prawie taka sama jak 10 razy mocniejsze sprzety)

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza
po pierwsze xbox nie był nextgenem wzglętem ps2, był tym czym dziś jest wiiu zwgletem obecnych konsol, czyli nieiwleki skok mocy po czasie

 

wzglętem ;/ I mu chyba chodziło o X360, nie X Classica.

 

ps360 zrobiło w sumie 134 miliony (tyle że rozdzielone na 2 konkurencyjne konsole)

co pokazuje że jednak wiekszosc graczy woli ten pierdyliard mocy a nie konsole ktora w momencie wyjscia jest pastgenem

 

;//// logic at its best

 

 

 

Nad serią "New" chyba nie pracuje główny team.

 

 

Zdaje się, że nad NSMB na 3DS-a nie pracował główny team, tylko ten świeży. Ale ten na Wii i Wii U zdaje się, że jest robiony przez ten główny zespół. I think.

 

 

edit down@

Ok, good to know

Edytowane przez Figaro
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A czy jest możliwe, że już pracują nad Mario w 3D (może inny team), a nie czekają, aż skończą NSMBU? :P

 

A ktoś pisał, że nie? Od kilkunastu lat 2D Mario robią inni ludzie niż 3D. Coś tam pewnie myślą, ale raczej nie są na zaawansowanym etapie. Od premiery 3D Landa nie było żadnych wieści od Koizumiego, ale raczej nie wziął rocznego urlopu na Majorce.

 

 

(dopisek)

 

Wszystkie New Super Mario Brosy są robione przez dość zbliżony zespół. Tenże zresztą w dużej mierze pracuje nad Pikminem 3, pewnie stąd jego opóźnienie na ten moment. Tak jak mówię, nie ma na razie żadnych wieści, co robią ludzie od Galaxy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

to może pobawmy sie w matme

wii zrobilo 96 milionów

ps360 zrobiło w sumie 134 miliony (tyle że rozdzielone na 2 konkurencyjne konsole)

co pokazuje że jednak wiekszosc graczy woli ten pierdyliard mocy a nie konsole ktora w momencie wyjscia jest pastgenem

nie wspominając o tym ze popularnosc wii wziela sie z mody wsrod casuali ktorzy kuplii konsoli , pomachali rękami i wrzucili ją do szafy

 

Bardzo dużo osób ma zarówno PS3 jak i X360 jednocześnie, więc te "obliczenia" nie są w żaden sposób miarodajne.

I skąd ta Twoja moda wśród casuali? Mam kilku znajomych, którzy mają Wii i jarają się tą konsolą, regulanie na niej grając. Zeldy, Metroida, SMG 1&2 pozaliczali, a i wiele innych tytułów.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Yano wielki antyfan religii - napierd.ala posty w temacie o religii

Yano wielki antyfan iPhone'a - napierd.ala posty w temacie o iPhonie

Yano Wielki antyfan WiiU - napier.dala posty w temacie o WiiU

 

Yano, pora na dział o 3DS'ie. Wiesz, że tego chcesz.

Odnośnik do komentarza
po pierwsze xbox nie był nextgenem wzglętem ps2, był tym czym dziś jest wiiu zwgletem obecnych konsol, czyli nieiwleki skok mocy po czasie

 

wzglętem ;/ I mu chyba chodziło o X360, nie X Classica.

 

 

Oczywiście, że chodziło mi o x360, fakt mogłem dopisać, ale myślałem że to jasne i wynika z kontekstu(data wydania god of war 2 pokrywająca się z premierami next genów).

Edytowane przez noxious33
Odnośnik do komentarza

to może pobawmy sie w matme

wii zrobilo 96 milionów

ps360 zrobiło w sumie 134 miliony (tyle że rozdzielone na 2 konkurencyjne konsole)

co pokazuje że jednak wiekszosc graczy woli ten pierdyliard mocy a nie konsole ktora w momencie wyjscia jest pastgenem

nie wspominając o tym ze popularnosc wii wziela sie z mody wsrod casuali ktorzy kuplii konsoli , pomachali rękami i wrzucili ją do szafy

 

AHAHAHAHAHA, Yano, musisz być nieźle wpier(pipi)y na Ninny, jak takie głupoty pociskasz. Ale "dobsze", skoro ps360 "zrobiło w sumie 134 miliony (tyle że rozdzielone na 2 konkurencyjne konsole)" to<Yano logic mode> WiiDS zrobiło 248 milionów razem (nooo, przecież to są dwie konkurencyjne konsole, czyż nie? Bo ktoś może wydać kasę na gry na jedną albo na drugą)</yano logic mode>

 

Pozdrów swoje Call of Duty :>

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

AHAHAHAHAHA, Yano, musisz być nieźle wpier(pipi)y na Ninny, jak takie głupoty pociskasz. Ale "dobsze", skoro ps360 "zrobiło w sumie 134 miliony (tyle że rozdzielone na 2 konkurencyjne konsole)" to<Yano logic mode> WiiDS zrobiło 248 milionów razem (nooo, przecież to są dwie konkurencyjne konsole, czyż nie? Bo ktoś może wydać kasę na gry na jedną albo na drugą)</yano logic mode>

ja nie wiem jak mam ciebie nazwac w takim razie jak porównujesz konsole przenośną ze stacjonarkami

może nie zrozumiałeś ale to co napisałem odnosiło sie do stwierdzenia "miliony sprzedanych wii pokazuje że wiekszosc lubi stare i słabe konsole" , wiec podałem liczbe ile sie sprzedało silnych konsol i jest to o 40mln wiecej, ps3 i 360 sa praktycznie takie same i maja wiekszosc takich samych gier, dlatego jeśli chodzi o mocne konsole można to liczyć jako całość - na rynku jest wiecej mocnych konsol niż wii, wiec teoria że wiekszość woli wii jest nieprawdziwa

 

twoje połaczenie wii z dsem nie ma sensu bo to nie są odpowiadające sobie konsole jak ps3 i 360 , sa to zupelnie 2 różne rodzje sprzętu

 

 

btw COD też hejtuje

 

Kogoś chyba dupa boli że są ludzie ktorzy zygaja tasmowo wydawanymi na xboxa/ps3 strzelankami i wola zagrac w zelde albo mariana.

dupa mnie boli z powodu gierek ktore maja po 3-4 części? powiedział człowiek ktory ma ze 30 części mario, 10 metroida, i 8 zeldy

i kto tu gra w wydawane taśmowo gry?

 

 

I skąd ta Twoja moda wśród casuali? Mam kilku znajomych, którzy mają Wii i jarają się tą konsolą, regulanie na niej grając

haha a ja mam kilku znajomych ktorzy są murzynami, czy to znaczy że wszyscy ludzie to murzyni?

nie mozesz paru osób przekłądać na całą społeczność graczy

a dowodem na to że wii jest dla casuali jest ogormna sprzedaż popierdółek i gier dla dzieci w stylu wii sprts i mario, wii play

i znikoma sprzedaż poważnych dorosłych gier , przypomne że madworld zrobila ok 0.5mln a mario kart ponad 30mln (nie licze wiis sports ktore ma 70mln bo wiekszość pochodzi z tego ze gra byla dodawana do konsoli)

to wyraznie pokazuje jaka jest ilość casuali a ile prawdziwych graczy na wii

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dowodem na to że wii jest dla casuali jest ogormna sprzedaż popierdółek i gier dla dzieci w stylu wii sprts i mario, wii play

i znikoma sprzedaż poważnych dorosłych gier , przypomne że madworld zrobila ok 0.5mln a mario kart ponad 30mln

to wyraznie pokazuje jaka jest ilość casuali a ile prawdziwych graczy na wii

 

Cały czas wijesz się w tej dyskusji i naginasz fakty tak by pasowały do Twoich tez, ale jeżeli uważasz, że Mario jest dla dzieci, a MadWorld poważną, dorosłą grą to radzę Ci wybrać się do jakiegoś lekarza.

 

A teraz fakty - sprzedaż MadWorld o niczym nie świadczy. Taka jest specyfika gier producenta MadWorld (Platinum, a wcześniej Clover Studio), że ich gry nie sprzedają się w olbrzymich ilościach, niezależnie od platformy i ocen w serwisach.

 

MadWorld sprzedał się w ilości 0.7mln (a nie 0.5 jak napisałeś) na Wii ze średnią oceną 81 (Metacritic). Poniżej lista innych gier tego producenta:

- Okami: PS2 - 0.63, Wii - 0.51 (wydane 1,5 roku później), oceny 93 i 90,

- Vanquish: PS3 - 0.52, X360 - 0.34, ocena 84,

- Bayonetta: PS3 - 1.05, X360 - 0.84, ocena 87 i 90.

 

Wnioski są chyba oczywiste, ale ty pewnie za chwilę napiszesz, że chodziło Ci o coś innego i przedstawisz swoją tezę w innym świetle, znowu podasz jakieś niesprawdzone liczby itd.

 

Z jednym się zgodzę, że na Wii wyszło dużo gier dla casuali, które są po prostu słabe, ale nie zmienia to faktu, że wyszło również dużo gier wysokiej jakości dla ludzi, którzy lubią grać w gry. Niezależnie od platformy. Z tego co piszesz nasuwa mi się tylko jeden wniosek, że nie miałeś dłuższej styczności z grami na Wii, albo po prostu jesteś fanbojem (nienawidzę tego słowa), który posiada najlepszą na świecie konsolę i basta.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...