Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiecie, to porównanie jest strasznie z dupy, warto poczekać, aż gra oficjalnie ujrzy światło dzienne. Według zapewnień twórców, ma poprawione oświetlenie, cieniowanie, tekstury, dodatkowo wygładzanie krawędzi, natywną 720p i chodzi w stabilnych 30 FPSach, a różnice pomiędzy wersją na Wii U, a dzisiejszymi konsolami są ponoć widoczne na pierwszy rzut oka na korzyść Wii U. Tak więc poczekamy, zobaczymy. To porównanie nie ma większego sensu ;)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Reggie tak powiedział, źródło masz powyżej w linku który zapodałem pod wypowiedzią. Tak dokładniej to powiedział tak w wywiadzie dla Kotaku.

 

Tu masz link do pełnego info jakie ten serwis ma:

 

http://kotaku.com/59...wii-u-questions

 

Generalnie to nawet porządnego systemu pucharków nie będzie (bo nie zamierzają wymagać tego od developerów czyli mało kto będzie to dawał tak jak było na PS3 początkowo).

 

EDIT: dodajcie w końcu to Wii U jako osobny dział. Aż tak głupi nikt nie jest zeby myśleć że to jakaś przystawka do Wii....

Edytowane przez pawelgr5
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie ma jak porównać chu.jowy stream z bardziej wyraźnym streamem ;d

dokladnie, widac przecież że wersja na ps3 to screeny z jakiegos nędznego filmiki SD, przecież sami dobrze wiecie że gry na ps3 nie wyglądają w ten sposob

 

nabierajcie sie dalej na takie screeny a napewno bedziecie zachwycieni swoim nowiutkim wiiu

 

 

 

różnice pomiędzy wersją na Wii U, a dzisiejszymi konsolami są ponoć widoczne na pierwszy rzut oka na korzyść Wii U

pewnie jakieś roznice ebdzie widac, szoda tylko ze pewnie po premierze wiiu poczekamy pol roku i odstaniemy nextgeny i znowu bedzie taka roznica w grafice jak pomiedzy ps360 a wii

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś nie zauważył - jest dział Wii U, który założył nam Diabeu dobrodziej, tak że nie ma już potrzeby pałętać się po zupełnie innym miejscu. Niech rośnie nam zatem w siłę, od tej pory będę tu też moderował. : )

 

Żeby nie dawać złego przykładu offtopem:

http://www.ppe.pl/news-16180-Nintendo_mysli_o__bezprecedensowych__sojuszach.html

 

Ciekawa informacja. Iwata powiedział, że Nintendo jest otwarte na unikalne pomysły wykorzystania gamepada przez developerów 3rd party. Może nawet z nimi wchodzić we współpracę, aby zredukować ryzyko. Dobra inicjatywa w tych czasach.

Odnośnik do komentarza

taa wiadomoże są otwarci bo chcą żeby ich tableto-kloc miał jakikolwiek sens, ale dobrze wiemy jak było z wii - przytłaczająca wiekszość gier miała sterowanie ruchowe wepchniete na siłe, calkowicie bez polotu i bez precyzji (wiekszość sie sprowadzało do machania na boki/góra-dół albo do celowniczków, chyba tylko zelda nowa wykorzystywala willota tak jak to powinny robić wszystkie gry - czyli przekładanie ruchów kontrolera na ruchy miecza. ale z tego co wiem nawet to niewątpliwe ciekawe rozwiązanie pozostawialo troche do życzenia)

 

tak więc jesli tym razem też dostatniemy ze 3-4 typowe gierki od nintendo (mario, zelda itp) wykorzystujace w miare sensownie ekran, to pozostała wiekszosc gier z 3rd party to bedzie poprosty wpychanie na siłe mapki albo menu/inventory na dolny ekran , co wcle może nie być wygodne bo odwracanie co chwile oczu od ekranu nie sprzyja ani płynnosci gry ani naszym oczom (szybciej sie męczą jak musza co kilka chwil ogniskowac sie raz na małym raz na dużym, zreszta odpalcie sobie jakąkolwiek gre i grajacie w nią z komorką w ręce i zerkajcie co kilka(nascie) sekund na komorke klikając cos na niej, ciekawe po jakim czasie sie wam odechce)

 

dodam że to zupelnie co innego niż DS gdzie oba ekrany byly obok siebie i można bylo je objąc wzrokiem jednocześnie

w wypadku wiiu wapie żeby komus sie chcialo siedziec z wyciągnietymi do góry rękami żey widzieć oba ekran bez wiekich problemow, patrzac na wielkosc pada raczej bedzie on leżał na kolanach a nie caly czas na przedzie

 

no chyba ze kogos interesują tylko 5 minutowe popierdółki, to pewnie nie bedzie mial tych problemów, tyle że po co wtedy wydawac kase na nową konsole jak popierółki mozna za darmo sciaganac z netu, na kompa, komorke, albo na cokolwiek

 

 

 

nie żebym hejtował albo podcinał skrzydła (chociaż to od urodzenia wygląda na nielota)

ale poprostu patrzac logicznie to pukam sie w głowe co oni odwalają

 

mam nadzieje że wiiu powtorzy "sukces" virtual boya i nintendo bedzie musialo wziąc dupe w troki i zacząć produkowac cos sensownego, a nie lecieć na po(pipi)kach i niby-innowacjach z przestarzałą grafiką za cene minimalnie niższą niż nextgeny (przypominam że cena wii byla tylko odrobine mniejsza niż ps360, a w sumie nawet była wyższa od X360 arcade, mimo że bebechy konsoli nie usprawiedliwały w najmniejszym stpniu takiej ceny)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ale tam właśnie chodzi o to, żeby nie było klepanych gier na odwal się jak w przypadku Wii. A że większość tytułów wykorzystujących gamepada ograniczy się do bzdur typu mapki? Tego nie da się uniknąć, tak jak nie da się uniknąć tego, że konsole Sony i MS zaleje odtwórcze badziewie polegające na tym samym. Tak jak zresztą przy tej generacji. Zawsze będą gry wyróżniające się i cała reszta. Chodzi o to, żeby czołowe gry z Wii U wyróżniały się na tle PS4/X720. Grafiką nie wygrają, więc muszą się wysilić i zaoferować coś innego.

Odnośnik do komentarza

taa wiadomoże są otwarci bo chcą żeby ich tableto-kloc miał jakikolwiek sens, ale dobrze wiemy jak było z wii - przytłaczająca wiekszość gier miała sterowanie ruchowe wepchniete na siłe, calkowicie bez polotu i bez precyzji (wiekszość sie sprowadzało do machania na boki/góra-dół albo do celowniczków, chyba tylko zelda nowa wykorzystywala willota tak jak to powinny robić wszystkie gry - czyli przekładanie ruchów kontrolera na ruchy miecza. ale z tego co wiem nawet to niewątpliwe ciekawe rozwiązanie pozostawialo troche do życzenia)

Jak napisał Enkidou, chodzi o to, żeby gry wykorzystujące tablet miały sens. Tak się składa, że wiilot najlepiej został wykorzystany w grze od 3rd party a konkretnie od Ubisoftu, co moim zdaniem całkiem dobrze rokuje biorąc pod uwagę, że Ubisoft mocno uderza w WiiU. Mam na myśli Red Steel 2. Dodam jeszcze, że wiiloty w celowniczkach to genialna sprawa. Pomysł N ze współpracą świetny i mam nadzieję, że faktycznie będzie to działać. Odrobina wyobraźni i naprawdę można zrobić z tym tabletem coś ciekawego, ja np. bardzo liczę na gry strategiczne i planszowe, do których to urządzenie jest wręcz idealne.

 

mam nadzieje że wiiu powtorzy "sukces" virtual boya i nintendo bedzie musialo wziąc dupe w troki i zacząć produkowac cos sensownego, a nie lecieć na po(pipi)kach i niby-innowacjach z przestarzałą grafiką za cene minimalnie niższą niż nextgeny (przypominam że cena wii byla tylko odrobine mniejsza niż ps360, a w sumie nawet była wyższa od X360 arcade, mimo że bebechy konsoli nie usprawiedliwały w najmniejszym stpniu takiej ceny)

Zawsze mnie bawiły takie argumenty, że bebechy konsoli nie usprawiedliwiają jej ceny. W uproszczeniu, cena konsoli jest uzależniona od popytu, a popyt tylko częściowo uzależniony jest od mocy konsoli. Dla mnie np. Wii jest więcej warta od X360 bo ma lepsze gry. Każdy ma własne gusta, ale tak z ciekawości pytam jaki miałeś kontakt z Wii i grami na tę konsolę?

Odnośnik do komentarza

Lol, Yano, masz DS/3DS-a? Jak tak, to masz jakąś grę, która pozwala zmieniać eq na dolnym ekranie? Jak tak, to czy ty odrywasz oczy od górnego ekranu i patrzysz na dolny? Jednocześnie na obu ekranach się nie skupisz. Mam DS-a i 3DS-a i w takich właśnie tytułach odruchowo potrafię po gdzieś 15 minutach do godziny obcowania z tytułem zmieniać eq automatycznie bez zerkania na dolny ekran i jest to BARDZO WYGODNE! Co do wciskania mapki na touch pad, sorki, ale jeżeli nie mają pomysłu co zrobić z tym ekranem to już lepiej będzie jeżeli dadzą tą mapę niż czarny ekran, na 90% mapa Ci się przyda...

Odnośnik do komentarza

Yano jak zwykle głupoty pisze.Jak to napisał "..oczy szybciej sie męczą jak musza co kilka chwil ogniskowac sie raz na małym raz na dużym.." jest bzdurą, gdyż patrzenie naprzemienne na obiekty znajdujace się w różnych odległościach jest zalecane przez lekarzy, aby właśnie oczy mogły odpocząć.

Odnośnik do komentarza

jak sie siedzi 8 godzin w pracy przed monitorem to zalecane jest wyjrzeć czasem przez okno żeby oczy odpoczęły od monitora, a nie skakać wzrokiem z jednego na drugi co kilka(naście) sekund , wiec jak już chcesz komuś coś wytknąc to sam sie dowiedz konkretów

Ja już się dowiedziałem, Ty jak widać jeszcze nie ;)

Odnośnik do komentarza

W przypadku Wii była gadka, że po pracy nikomu nie chce się machać wiilotem przed ekranem co też było głupotą. Toż to przyjemność i sam relaks no chyba, że ktoś chce napierdalać tylko w wii sports albo wario ware.

powiedz mi ilu ludzi poważnych po pracy brało za willota żeby pomachać grabiami?

a ilu rozpieszczonych hipsterów ktorzy mylili logo N z logo apple i kupowali wszytko białe co sie swieci i jest na czasie?

Odnośnik do komentarza

Yano, ty miałeś kiedyś Wiilota w rękach?

 

Ale jeżeli pytasz się, czy ludzie "poważni" po pracy machają Wiilotem: ojciec mojego kumpla często dorywa się do jego Wii i często gra z nim, a czasami gra też sam (chociażby w Zeldę, gdzie trzeba troszkę namachać), tak więc ludzie "poważni" też machają Wiilotem. No, chyba, że wiceprezes największej na śląsku firmy audytorskiej to nie jest poważna osoba.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...