Skocz do zawartości

Wii U - temat główny


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy od developera. ME3 portowało no name'owe studio a nie samo Bioware. Jak Criterion i parę innych zespołów pokazało, na Wii U da się zrobić porządny port (ba nawet Ubisoft ze SC: Blacklist dało radę bo gra wyglądała lepiej niż na 360). Jeżeli nie odwalą kichy jak przy paru innych multiplatformach to ja z chęcią przygarnę nowego ME na NX'a bo szczerze mam dość kupowania drugiej konsoli dla multiplatform.....

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

1. Czy menu konsoli kontrolujemy tylko na gamepadzie? Wiem, że można na X przełączać ekrany, ale zawsze interakcja zachodzi z ekranem na padzie, a to co jest na TV jest praktycznie bezużyteczne.

2. Jak to jest z tym drugim ekranem? Gry mirrorują obraz z TV na gamepada w standardzie, czy standardem jest, że tam jakaś mapa albo coś się wyświetla? Bo nie wiem, czy jest jakiś wyznacznik tego, co jest standardem.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

1. po dashboardzie można guzikami latać, natomiast ustawienia tylko na dotyk

2. raz klonowanie, innym razem, mapa, innym razem przełączanie miedzy klonowaniem i mapą a i zdarzy się tapeta nie będąca nawet mapą. Co jest standardem? Tego nie wie nawet nintendo

Odnośnik do komentarza

Jak wszyscy dobrze wiemy to już schyłek życia WiiU. Pomyślałem, więc że zrobię przegląd tego co jeszcze będzie można ograć na tej konsoli.

 

Oto lista gier pudełkowych:

 

Minecraft z Mario Skin Pack

Mario & Sonic Rio 2016 Olympic Games

Tokyo Mirage Sessions FE

Lego Star Wars: The Force Awakens

Paper Mario: Color Splash

The Legend of Zelda

 

Przeglądałem też ten wyciek gier na Virtual Control z grudnia (dla Japonii ale oprócz gier Squaresoft większość wychodzi i u nas) i chociaż sporo gier zdążyło się już pojawić to przed nami jeszcze min. :

 

Dwie części Phoenix Wright

Super Mario All-stars

Super Paper Mario

The Legend of Zelda Skyward Sword

 

Japonia dostała też Mother 3, a były plotki, że tytuł jest tłumaczony.

 

Pewnie dostaniemy też w VC gry, które jeszcze nie wyciekły. Sam liczę na F-zero X, Bowsers Inside Story i gry Square.

 

Co do gier z eshopu po tym jak kickstartery mimo obietnic omijają WiiU to wolę się nie wypowiadać co dostaniemy, ale mam nadzieję, że Yooka Laylee oraz Mighty No.9 się ukażą.

 

Jak widać szału nie ma, ale jeszcze będzie w co grać ( Paper, Skyward Sword, Lego i nowa Zelda :D )

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Mighty jest potwierdzonym tytułem że wyjdzie na rynek. Yook-Laylee ma najwięcej zapytań odnośnie wersji na Wii U i już wielokrotnie potwierdzali to wydanie (zresztą jeżeli ma się gdzieś świetnie sprzedać to właśnie na Wii U - jeżeli nie będzie to 2018r. co pokazuje np. Shovel Knight który pod względem sprzedanych egz. bije wersje na PC i PS4 na głowę a mowa tylko o Wii U i 3DS'ie), zresztą jeżeli opierasz się na jakże jałowych i no name'owych ekipach które wielki shit wydają to kiepskie porównanie do weteranów branży. Bloodstained jestem bardziej niż pewny bo za port odpowiadają byli pracownicy Retro Studios. Niestety wiele ekip zachowuje się tak jakby Wii U było zacofane o kilka generacji wstecz ale prawda jest taka że lenistwo i chciwość tych małych ekip uważających się za bóg wie kogo to pierwsze co przychodzi do głowy bo ktoś kto osiąga sukces lub ma dobre wyniki sprzedażowe nigdy nie narzeka na moc konsoli (tutaj najlepszym przykładem lenistwa jest Project Cars który spokojnie mógłby być taką Forzą 4 na Wii U ale po co).

 

Ja do tej listy dopisałbym:

Little Devil Inside

Shantae Half Genie Hero

Rive

Jotun Valhalla Edition

Dex

Soul Axiom

Chromophore The Two Brothers Director's Cut

Hyper Light Drifter (niepewny tytuł)

 

Pomijam gry z VC bo osobiście jak tylko mogę to gry kupuje w pudełku (zwłaszcza np. Skyward Sword) a i tutaj nie zawsze to co wychodzi w Japonii ma przełożenie na Zachód (vide: Zangeki no Reginleiv na Wii nigdy nie opuściło granic KKW).

 

Osobiście i tak nie narzekam bo mam wiele gier do nadrobienia i cyfrowo i pudełkowo. Jedynie dodam iż Phoenix Wright jeżeli nie masz na myśli wydań VC na DS'a w eShopie tylko The Great Ace Attorney i PW6 to oby dwie wychodzą na 3DS'a nie na Wii U.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś tanio chciał zagrać w w raka branży na WiiU to teraz w powerplay jest Black Ops 2 za dwie dyszki http://powerplay.com.pl/pl/p/COD-Black-Ops-2-WiiU-folia-PROMO/5382Aż sobie zamówiłem. Tym bardziej, że CoDy tak jakoś ostatnio za mną chodzą.

 

Z innych Nintendo promocji bodajże limitkę Bravely Second mają teraz najtaniej http://powerplay.com.pl/pl/p/Bravely-Second-End-Layer-LIMITED-3DS-folia/4847

Edytowane przez C-Boy
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...