Skocz do zawartości

Harry Potter and Deathly Hallows part 2


Rekomendowane odpowiedzi

Tematu jeszcze nie ma, więc zakładam. Ewentualnie mod może połączyć z poprzednim (jeżeli uzna, iż tak będzie lepiej).

 

Od 7 lipca na świecie, a 15 tego samego miesiąca będzie miała w Polsce premiera drugiej części Insygnii Śmierci. Osobiście czekam, ponieważ pierwsza zrobiła na mnie wrażenie tą "odmiennością" od tego, co już widzieliśmy wraz z wcześniejszymi epizodami. Pojawił się jakiś czas temu trailer:

http://www.youtube.com/watch?v=qmn6xTWo2S0

 

W porównaniu z macierzystym tematem o Insygnii, który znajduje się tutaj:

http://www.psxextreme.info/topic/92541-harry-potter-and-deathly-hallows-part-1/

 

...a konkretnie:

Proponuję żeby każdy z was darował sobie niepotrzebne podjazdy typu Horry Poj,eb itd ;)

 

Free4All. Gadajcie co chcecie, mi to tam rybka ;)

Edytowane przez famas_kg
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

6 część to gó.wno, skupili się na romansach zamiast na tym co ważne, w wyniku czego nie mamy np. epickiej bitwy w zamku pod koniec. Jak można nie zekranizować jednej z najważniejszych części książki i w miejsce tego nakręcić jakiś syf, który nic nie wnosi do historii. I takich pominięć ważnych wątków było w ciul i jeszcze troche. 7 nie oglądałem, więc nie wiem czy lepsza, pierdykne sobie obydwie czesci pod rzad kiedys.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

najlepsza część zaraz po więzniu azkabanu caurona, najlepszy tegoroczny letni blockbuster, doskonałe zwieńczenie 10 letniej serii, świetna muzyka (wybór desplata do dwóch ostatnich części to strzał w dziesiątkę), gęsto od akcji, a jednocześnie w paru momentach niezwykle emocjonalnie. miły akcent w postaci kelly mcdonald w roli revenclaw, bonham carter bardzo przekonująco odegrała wcielającą się w nią hermionę, a aktorsko oczywiście najbardziej świecił fiannes (szczególnie pod koniec kiedy to był już przekonany, że zabił harry'ego bo na początku wypadał jakoś tak nijako). jedyne do czego mogę się przyczepić to 3D po chu.ju (tną ludzi na hajs tylko) i kilka niezręcznych/nie za specjalnie zrealizowanych scen (przekrój pola walki kiedy cała trójka biegnie na przystań z zamiarem ukatrupienia nagini, voldemort przytulający malfoya). 7/10.

 

najlepszą postacią w filmie był oczywiście neville longbottom czym oficjalnie zyskuje tytuł nowego bohatera internetu:

 

10xzig3.jpg

 

aha - niezgodności z książkowym oryginałem nie za bardzo mi przeszkadzają, bo skoro materiał źródłowy słaby to czemu by nie dopieścić tego czy owego żeby całość wypadła bardziej efektownie. wg. mnie wyszło to filmowi na dobre.

Edytowane przez tk___tk
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

HP3>>HP5>>>>>>HP7

 

Bywały gorsze części niż 7, ale tą oglądało się zdecydowanie fatalnie. Nie wiem po cholerę zrobiono to w 3d, efektów pod to jest jak na lekarstwo, film jest bardzo mroczny i momentami przez ciemne okulary totalnie nic nie widać.

W kwestii aktorstwa nie zmieniło się nic, ten kto wcześniej denerwował ten denerwuje dalej. Miałkość i tandeta niektórych scen sprawiała, że piłowałem sobie zęby o zęby. Na plus sceny z Voldemortem, które były moim zdaniem jedynym wyraźnym plusem tego filmu, naprawdę czułem wtedy zło.

 

Pierwsze 3 części wyreżyserowane przez Columbusa były świetne,doskonale wprowadzały w klimat HP i naprawdę czuło się magię tego uniwersum . 3cia część nie byla już tak bardzo magiczna, ale za to byla soczyście mroczna i to moim zdaniem Cuaron powinien kontynuowac serię do końca.

 

6/10

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jako, że książek Rowling nawet nie wąchałem, to nie mam problemu pod tytułem "a tutaj coś zmienili". Dla ludzi nie traktujących literackiego pierwowzoru jak księgi świętej to jest Potter idealny. Zero pitu-pitu, 100% Harry'ego napierda/lającego z różdżki ś

 

Co do 3D, to dla mnie było akuratne. Może wy lubicie jak jest tak jak na trailerze Bitwy Warszawskiej, że wąs Piłsudskiego wam wchodzi do oka, ale mi wystarczy jakiś ciekawy efekt raz na jakiś czas plus 2-3 plany.

 

 

Aaaa, i nie rozumiem zachwytów nad HP3. Zapamiętałem tą część jako najbardziej niespójną i chaotyczną (może przez brak znajomości książki)

Odnośnik do komentarza

HP3>>HP5>>>>>>HP7

 

Bywały gorsze części niż 7, ale tą oglądało się zdecydowanie fatalnie. Nie wiem po cholerę zrobiono to w 3d, efektów pod to jest jak na lekarstwo, film jest bardzo mroczny i momentami przez ciemne okulary totalnie nic nie widać.

W kwestii aktorstwa nie zmieniło się nic, ten kto wcześniej denerwował ten denerwuje dalej. Miałkość i tandeta niektórych scen sprawiała, że piłowałem sobie zęby o zęby. Na plus sceny z Voldemortem, które były moim zdaniem jedynym wyraźnym plusem tego filmu, naprawdę czułem wtedy zło.

 

Pierwsze 3 części wyreżyserowane przez Columbusa były świetne,doskonale wprowadzały w klimat HP i naprawdę czuło się magię tego uniwersum . 3cia część nie byla już tak bardzo magiczna, ale za to byla soczyście mroczna i to moim zdaniem Cuaron powinien kontynuowac serię do końca.

 

6/10

Nie zgodzę się z tym. W dodatku moim skromnym zdaniem zarówno najlepsza książka jak i film to Czara Ognia. Piątkę stawiam zaraz za szóstką, jako najsłabszą ekranizacje Pottera. Ale co osoba to inny gust ;)

Odnośnik do komentarza

HP3>>HP5>>>>>>HP7

 

Bywały gorsze części niż 7, ale tą oglądało się zdecydowanie fatalnie. Nie wiem po cholerę zrobiono to w 3d, efektów pod to jest jak na lekarstwo, film jest bardzo mroczny i momentami przez ciemne okulary totalnie nic nie widać.

W kwestii aktorstwa nie zmieniło się nic, ten kto wcześniej denerwował ten denerwuje dalej. Miałkość i tandeta niektórych scen sprawiała, że piłowałem sobie zęby o zęby. Na plus sceny z Voldemortem, które były moim zdaniem jedynym wyraźnym plusem tego filmu, naprawdę czułem wtedy zło.

 

Pierwsze 2 części wyreżyserowane przez Columbusa były świetne,doskonale wprowadzały w klimat HP i naprawdę czuło się magię tego uniwersum . 3cia część nie byla już tak bardzo magiczna, ale za to byla soczyście mroczna i to moim zdaniem Cuaron powinien kontynuowac serię do końca.

 

6/10

Nie zgodzę się z tym. W dodatku moim skromnym zdaniem zarówno najlepsza książka jak i film to Czara Ognia. Piątkę stawiam zaraz za szóstką, jako najsłabszą ekranizacje Pottera. Ale co osoba to inny gust ;)

 

Piątkę chyba przeceniam głównie za scenę walki w ministerstwie (Voldemort vs Dumbledore weeee), która była najlepsza ze wszystkich HP :)

Odnośnik do komentarza

No dobra, obejrzałem dzisiaj ostatnią część w IMAXie. Pierwsze zaskoczenie- nawet znośny dubbing. Co do filmu- no, podobał mi się. Dobrze nakręcony, świetna jakość i efekty specjalne no i nawet znośne 3D (moment jak Voldemort zamienia się w pył kozacki). Potter jak to Potter- z fabuły nie da się wykrzesać więcej niż lekko zamerykanizowanej historii o dzieciakach- czarodziejach i taki też w stu procentach jest film. Jest przede wszystkim widowiskowo i z rozmachem. Nie brakuje też emocji, jednak jak wspominałem- zbyt często są one zbyt wyraźne, wręcz czasami przerysowane. Gra aktorska na znośnym poziomie i nie rozumiem tutaj zachwytów nad tą częścią- zarówno główni jak i poboczni bohaterowie grają tak jak grali. Podsumowując- film jest ok, dobrze oddaje książkę. Bawiłem się dobrze, ale to głównie ze względu na dawno nie widziane porządne 3D i taką jakość. Zatem jeżeli już się wybierać to tylko do sali IMAX. 6+/10

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie. Jestem człowiekiem, który woli jak film oddaje dobrze książkę. Dlatego za najlepsze filmy o HP uznaje "Kamień Filozoficzny" i "Komnatę Tajemnic". Byłem zawiedziony "Zakonem Feniksa", "Księciem Półkrwi" (akurat na to do kina nie poszedłem i się cieszę...), a 1 część "Insygniów Śmierci" odebrałem bardziej jako wykonane byle jak streszczenie książki, a nie jako jej adaptacja.

Teraz słyszę różne opinie od ludzi, że 2 część "Insygniów Śmierci" jest super. A to mojej siostrze się podobało, która Potterem się nie emocjonowała nigdy, a to jej koleżanka płakała nawet na tym filmie. I teraz się zastanawiam, czy iść na ten film. Czy on jest na serio taki dobry, czy jednak taki widz jak ja byłby zawiedziony po raz kolejny czując komerchę i przesadę z efektami specjalnymi na każdym kroku? Proszę, doradźcie, ale bez argumentu, że jest to dobry film, bo tam jest super wykonane 3D - akurat do 3D mam pewien uraz, że zazwyczaj jest ozdobą właśnie słabych filmów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...