Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Prawie cały poprzedni rok grałem w FIFE 11 która na początku zachwycała aby potem szybko przerodzić się w festiwal schematów i nudy boiskowej.

 

Ten rok należy do PES'a. Rozegrałem 2 różne mecze, dwoma różnymi zespołami. Dawno nie miałem takiej frajdy z gry czy strzelanych bramek. W szczególności tych drugich. Już niema miejsca na nieomylnych bramkarzy którzy wyciągają wszystko co leci w ich strone. Moja bramka na 4-4 w Meczu Milan vs Napoli została właśnie po takiej wpadce bramkarza, jednak nie był to żaden bug a kiks jaki może przytrafić się każdemu bramkarzowi.

 

Ewidentnie widać też różnice między różnymi stylami gry. Inaczej grało mi się 4-4-2 United gdzie akcje rozkręcałem skrzydłami aby potem starać się grać na dośrodkowania, rzadko przerzucając ciężar gry na środek, a już moim custom 4-3-3 Milanem cała odpowiedzialność w rozwijaniu sytuacji bramkowych spadła na środkowy duet Cassano-Gattuso którzy to dostarczali piłki Ibrze i Pato.

 

Na minus dałbym jednak to że niema jakichś większych różnic w grze między poszczególnymi piłkarzami. Przynajmniej w moim odczuciu Ibra jest takim samym czołgiem jak Rooney a Giggs śmiga jak Nani czy Boateng.

 

Ale samo demo jak najbardziej na plus :]. To będzie rok PES'a.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Pajgi

 

Mógłbyś podać jakieś konkretne elementy, że PES 2012 jest grą arcade? Mam do ciebie też inne pytanie. Jaka gra piłkarska jest według ciebie symulatorem? Błagam nie pisz tylko, że FIFA.

 

a według ciebie, która ręka jest najlepsza do onanizowania się? Błagam nie pisz tylko, że prawa.

 

+1

Edytowane przez lons
  • Plusik 1
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

@Pajgi

 

Mógłbyś podać jakieś konkretne elementy, że PES 2012 jest grą arcade? Mam do ciebie też inne pytanie. Jaka gra piłkarska jest według ciebie symulatorem? Błagam nie pisz tylko, że FIFA.

 

a według ciebie, która ręka jest najlepsza do onanizowania się? Błagam nie pisz tylko, że prawa.

 

Za stary jestem na takie rzeczy....

 

hehe, no tak tak, zapomniałem, w tym wieku siusiaczek już nie fika, trzeba na niebieskich pigułach jechać. to pewnie artretyzm w dłoniach też ci dokucza skoro uważasz pesa za symulator piłki :D

 

chyba wbiję się do znajomego na piwo, żeby obadać w końcu to cudo techniki.

Odnośnik do komentarza

lons-Żadna gra nie jest symulatorem, ale bliżej już do tego FIFA niż PES. Co za tym przemawia? No choćby te podania na "manualu" (pomijam asystę, bo i na niej w FIFA każdy może grać jak Barcelona), który jest nim chyba z nazwy i kwestia celności sprowadza się do tego, czy akurat na drodze piłki nie znajdzie się przeciwnik, a nie czy nie posłaliśmy piłki o 10 metrów za daleko, bo się nam zwyczajnie nie udało. Skuteczność uderzeń z dystansu, to jest czyste S-F, tutaj jest mało ważne kto strzela i z jakiej pozycji (no okej, jak ma dobre statsy, to przewrotki z 30 metrów wchodzą jak w masło, bez statsów trza tą piłkę jednak przyjąć). Odwieczna skuteczność wślizgów (ile razy kumpel w sytuacji gdy wyprzedziłem mu ostatniego obrońcę używał tego typu zagrania i oczywiście czyściutko, super realizm). Nie piszę, że strzał sprzed linii pola karnego = gol, ale już co 2 taki strzał w światło bramki jak najbardziej. Kosmiczne akcje, typu obrót o 180 stopni i celny strzał z pierwszej, to chleb powszedni. Nawet jeżeli potraktujemy mecz w PESa jako 10 minutową pigułę prawdziwych spotkań, to takich akcji sezonu jest zwyczajnie za dużo. Fatalne SI, gdzie piłkarze zachowują się jak żołnierze na warcie, których piłka nie interesuje. Nie wiem, czy nadal obecne są tz. cyborgi, ale to było super realistyczne. Teraz doszło szybkie męczenie się po 20 metrowym sprincie (w realu, to piłkarze dopiero zyskują najwyższą prędkość po takim dystansie), które zastosowano tylko po to by załatać te puściutkie skrzydła (bo to łatwiej zrobić niż przemodelować SI by je łatało i dojść do słusznego wniosku, że piłkarze z piłką są mniej zwinni niż Ci bez niej). FIFA ma swoje wady, ale i tak wszyscy fani PESa najbardziej narzekają na zbyt mały power uderzeń, a to o czymś świadczy i to nie koniecznie na niekorzyść produkcji EA. Schematy są obecne w obu produkcjach, ale i w realu gra się według schematów, reszta przemawia za FIFA (pomijam fun, który jest już kwestią preferencji, ale nie ma specjalnie nic wspólnego z realizmem)

 

edit. no i bramkarze... w obu produkcjach potrafią odwalić manianę, ale znowu PES kładzie na łopatki FIFA, wystarczy strzelać po ziemi średnio mocno w środek bramki i mamy gwarantowaną okazją na dobitkę. Proszę obczaić co potrafią wyjąć z okienka, a jakie szmaty regularnie wpuszczają. Realizm na poziomie polskiej A klasy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że kilku z was permanentnie pożegna się z tym grupowcem, bo co roku czytac te wasze utarczki słowne jest kur.wa na prawdę mało zabawne. Lons i Easye na prawdę nie są tutaj potrzebni. Teraz pojawił się następny anonimowy troll-sushi czy coś i ja się pytam pohui?

 

 

 

Co do samego PES'a to napiszę, że owszem gra się bardzo fajnie, ale bez fajerwerków. Pierwszy mecz Milan-Porto 5:2, w tym jedna przecudowna bramka Robinho, ładne przyjęcia na klatę i lobik z woleja nad bramkarzem. Drugi mecz to ManU- Napoli 1:2 tu już nie umiałem grac ;P

Jak na razie bardzo nie podoba mi się ścieżka dźwiękowa, (pipi) jakieś gwizdy, szumy, piski aż mnie łeb zaczyna bolec.

Dajcie jakiegoś mini-tutoriala do dryblingu i wychodzenia na wolne pole.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

@Pajgi

 

To jest temat PES 2012, ale moge tobie wymienić przynajmniej 10 tak pseudo realistycznych rzeczy w produkcji konkurencji, że dla mnie wychodzi na to samo. To co ładnie, efektownie wygląda ma się nijak co do game playu w dosłownym słowa tego znaczeniu.

 

Nowa strona PES 2012:

 

http://www.konami-pes2012.com/

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem Was, jak 99% ludzi ma wy(pipi)ane na tego PEEsa i kocha fife to po co tu wchodzicie i piszecie co roku to samo? Nie macie tematu o Fifie?

 

Dokładnie. Nagle zwala się tutaj jakaś gromada Fifowców by wszystkim powiedzieć jaki ten PES jest zły, a w domyśle mówiąc jaka FIFA jest wspaniała. Co drugi wylatuje jak rzekomo kiedyś kochał PES, ale już go teraz nie bawi etc. Kogo obchodzi co was kiedyś bawiło, a co teraz nie bawi? Idźcie grać w swoją ulubioną grę i tyle. Parodia.

Edytowane przez lons
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem Was, jak 99% ludzi ma wy(pipi)ane na tego PEEsa i kocha fife to po co tu wchodzicie i piszecie co roku to samo? Nie macie tematu o Fifie?

No nie mam wy(pipi)ane na PESa, bo gram co roku (przynajmniej ogrywam demo). Wypowiadam się na temat PESa, Ions pytał o aspekty w których FIFA jest bardziej symulacyjna, więc podałem te w których PES nie jest (skoro to temat o PESie). W tym temacie należy wychwalać PESa czy można też konstruktywnie (a wydaje mi się, że podałem przykłady) krytykować?

Odnośnik do komentarza

jak sie ku.rwa odbiera pilke? trzymam X i w odpowiednim momencie wychalam lewy analog w kierunku przeciwnika?

Trzymasz R2+X i jak puścisz R2, to następuje próba odbioru piłki. Nie mogłem długo ogarnąć tego, ale jak już się uda nie połamać palców, to nawet daje radę. Gorzej jak CPU klepie mega szybko i nie ma czasu na puszczanie R2 i zaczyna się bajzel w stylu R1+R2+X z naciskaniem pulsacyjnie R2 i puszczaniem X odruchowo :D

Odnośnik do komentarza

Gra sie najprzyjemniej, ze wszystkich PESow i choc animacje nadal sa sztywne, miejscami brzydkie, SI slaba, zachowanie bramkarzy czasami dobija, to w koncu moglem pograc w PESa dluzej niz 30 min! W zasadzie w tym miejscu moglbym przekleic wypowiedz Pajgiego, bo zgadzam sie z jego slowami w 100%.  Konami zatoczylo pelne kolo i wrocilo do gry z przed 5 lat. 

Wrocilismy do bramek z 20 metra (odwrocenie i strzal), nozyc zza pola karnego, bomb, ktore wpadaja pod brzuchem bramkarzom, konstruowania akcji, jak w starych PESach, stawianie na atak i ogolnie gra mialaby potencjal...

gdyby ukazala sie z 4 lata temu...

 

Jezeli to wedlug Lonsa jest sprytny i uwazny ruch, konkurencja po bandzie i pelna geba to gratuluje poczucia humoru. Dobrze, ze EA w ten sposob nie planuje swoich nowych odslon, bo zaraz mielibysmy mechanike z 9 ze zboostowanymi na maksa napastnikami. Niestety, wszystko wskazuje na to, ze w tym roku bedzie dokladnie tak samo, jak poprzednim...

I jeszcze poprzednim...

I 3 lata temu...

I...

 

Bo kto stoi w miejscu, ten, stoi w miejscu i choc najwieksi fani znowu beda sie jarac, to nie oszukujmy sie-tej serii potrzebne sa zmiany.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Gra sie najprzyjemniej, ze wszystkich PESow i choc animacje nadal sa sztywne, miejscami brzydkie, SI slaba, zachowanie bramkarzy czasami dobija, to w koncu moglem pograc w PESa dluzej niz 30 min! W zasadzie w tym miejscu moglbym przekleic wypowiedz Pajgiego, bo zgadzam sie z jego slowami w 100%. Konami zatoczylo pelne kolo i wrocilo do gry z przed 5 lat.

Wrocilismy do bramek z 20 metra (odwrocenie i strzal), nozyc zza pola karnego, bomb, ktore wpadaja pod brzuchem bramkarzom, konstruowania akcji, jak w starych PESach, stawianie na atak i ogolnie gra mialaby potencjal...

gdyby ukazala sie z 4 lata temu...

 

Jezeli to wedlug Lonsa jest sprytny i uwazny ruch, konkurencja po bandzie i pelna geba to gratuluje poczucia humoru. Dobrze, ze EA w ten sposob nie planuje swoich nowych odslon, bo zaraz mielibysmy mechanike z 9 ze zboostowanymi na maksa napastnikami. Niestety, wszystko wskazuje na to, ze w tym roku bedzie dokladnie tak samo, jak poprzednim...

I jeszcze poprzednim...

I 3 lata temu...

I...

 

Bo kto stoi w miejscu, ten...

Stoi w miejscu :)

 

Dobrze, że EA nie planuje w ten sposób? No i co z tego? Mają u siebie takie kwiatki typu momentum, złote minuty 43,87,Gk przepakowanych, słupki, śmieszne rogale przy dośrodkowaniach, klepania z nóżki do nóżki, dziwne boosty, mecze typu ja 10 celnych strzałów i zero bramek ty tylko 2 i siedzą wszystkie etc. Fakt bramek nie ma z 40 metrów, ale za to co trzecia z pięciu metrów poprzez wykończenie. Wielka mi różnica. Nie przesadzaj.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

zagralem 10 spotkan z rzedu. to chyba najgorszy pes w jakiego gralem (nie gralem w te pomiedzy 6 a 2011). kompletnie niegrywalny. szkoda, ale nie mam nerwow, zeby sie przekonywac na sile do niego. gralem manchester kontra porto. moi ruszali sie jak muchy w smole, podania na 3/4 paska ledwo dolatuja, do tego ta animacja jakby podawali od niechcenia. drybling manualny praktycznie nie istnieje, ewentualnie te sztuczki zeby sie gimbusy jaraly, ze mozna robic jak na reklamach joga bonito. fatalnie mi sie gralo, pilkarze porto zwinni i gibcy, a moi jakby mieli po 60 lat.

 

moze juz po prostu wyroslem z tych gier i czasy iss pro evo 2 - pes 6 juz nigdy nie wroca.

Odnośnik do komentarza

zagralem 10 spotkan z rzedu. to chyba najgorszy pes w jakiego gralem (nie gralem w te pomiedzy 6 a 2011). kompletnie niegrywalny. szkoda, ale nie mam nerwow, zeby sie przekonywac na sile do niego. gralem manchester kontra porto. moi ruszali sie jak muchy w smole, podania na 3/4 paska ledwo dolatuja, do tego ta animacja jakby podawali od niechcenia. drybling manualny praktycznie nie istnieje, ewentualnie te sztuczki zeby sie gimbusy jaraly, ze mozna robic jak na reklamach joga bonito. fatalnie mi sie gralo, pilkarze porto zwinni i gibcy, a moi jakby mieli po 60 lat.

 

moze juz po prostu wyroslem z tych gier i czasy iss pro evo 2 - pes 6 juz nigdy nie wroca.

 

Poczekaj na drugie demo tak jak ja. Może ci podejdzie. Matinx coś tak cicho co? :blum2:

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Rozegrałem kilka meczów i jest lepiej niż w zeszłym roku, choć długo w fulla PES 2011 nie grałem. Zbyt mnie wpieniał.

 

Generalnie fajnie można pokopać i poklepać sobie piłę. Może dlatego że grałem na asyście, ale gierka wydała mi się strasznie arcade'owa, ja dawno hc w PES-a nie grałem, a już chyba w 3-4 meczu mogłem w miare lajtowo klepać. Co prawda sterowanie jest niemal identyczne jak w Fifie i pewnie ma to jakieś znaczenie, ale same gry są już inne i mistrz w Fife nie będzie mistrzem PES-a i na odwrót. Fajnie zasadzić ładnego gola po szybkiej klepie, ale jeśli ja rzadko grałem w PES-a w ostatnich latach i sobie nieźle radzę to jak grają wymiatacze?

 

Ale gra się przyjemnie, w końcu piłkarze wychodzą na pozycję, mamy też kozackie siatki.

 

Wydaje mi się że jak ktoś nie chce grać hc to na bank gierka będzie dobra.

 

Ale do ostrzejszego grania, zwłaszcza w ML offline, wymagam poprawek:

 

bramkarze puszczają czasem śmiesznie lekkie piłki...

 

..a połowa strzałów jest anemiczna. Takie 2w1. To głównie.

 

Co jeszcze.. przyjęcia górnych piłek, albo ja jestem cienki albo gra z dupy, że mi tak czasem wypuszcza piłkę do góry dziwnie. Jest jakiś przycisk odpowiedzialny za przyjęcie krótko przy nodze? I jeszcze na finezyjny strzał jak w Fife z R1, bo mam wrażenie że albo każdy albo żaden..

 

Statsy niektórych piłkarzy to porażka (Falcao 77 czy jakoś tak wtf), Milan ogólnie lepszy niż MU???

 

Animacje wciąż troche drewniane, a dodatkowo czasem mam wrażenie że piłkarze płyną po boisku. Ale tego już w tej generacji nie zmienią.

 

Ale jestem nastawiony raczej pozytywnie, czekam na drugie demo (oby miało starą kamere bo podobno ma być w fullu, am I right? Bo ta obecna nie jest do końca dobra)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Najbardziej mnie śmieszą dyskusje na temat tego co jest symulatorem, a co arcade :D Jak chcecie symulator to zdzwońcie ekipę i idźcie na orlika :P

Prawda jest taka, że jeżeli w fifie nadal będzie można stosować taki pressing jak w 11, a słabsi zawodnicy będą mieli taki klej w nodze jak Messi i mogli klepać jak Barca (mówię o asystach), to żadne Impact Engine'y itp. jej nie pomogą. Jeżeli drugie demko PESa będzie miało poprawionych bramkarzy i strzały będą mniej losowe (np. strzelam mocno po długim a piłka leci na wysokości kolan po krótkim), to demo fify będzie musiało mnie oczarować, żebym ją kupił chyba. Ostatnie kilka lat ludzie marzyli, żeby Konami wydało starego PESa w nowej szacie. Konami to zrobiło, to teraz teksty typu "heellllloł!! Jesteśmy w 2012 rokuuuuu!!" No nie dogodzisz :D:D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...