Skocz do zawartości

PES 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Lons czy ta twoja żona wie, ze trolujesz na forum konsolowym gdzie jest 50 % nastolatków? Powiedz jej, na pewno bedzie z ciebie dumna, pewnie nazwie cie "rycerzem pesa" i odda ci sie w szalony sposób.

 

Ty mówisz, ze nie rozumiesz mych zdan wiec wytłumaczę ci zakamuflowany sens metafory: przestan kur.wa trolowac!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! bo to już idzie kur.wicy dostac jak ktos powie, ze mu sie gra niepodoba, ze woli fife to ty dostajesz pier.dolca i mu tłumaczysz - i to ciągle top samo.

 

_______________________________________________________________________________

 

Ok. Mi sie podoba ten PES i dziwie sie osobom , które narzekają na niego a podobały im sie wczesniejsze wersje bo ta jest zdecydowanie najlepsza. Po prostu fajnie sie w to gra, gameplay sprawia przyjemosc (oczywiscie imo) a o to chodzi.

 

 

Formacje grają rewelacyjnie, nawet nie przeszkadza mi że jest ciut za szybko - choc wolałbym tempo -1.

 

czy jest zbyt ofensywnie? Hmmm....nie ma zresztą co na ten temat dywagowac, to nie jest finalna wersja, trudno powiedziec na co sie zdecydują. Bo taki balans to jest dla firmy własciwie "przesunięcie kilku suwaczków"- jakies zagranie osłabic, jakies zboostowac, zmienic tempo gry itp. Ostateczne zdanie bedzie mairodajne przy drugim demie.

 

 

No i bramkarze, byłoby naprawde miło gdyby nie pluli piłek przed siebie. I strzałeczki, oddajcie strzałeczki :confused:

 

 

jesli wiec ea przygra w wuja w tym roku , jesli zmiany bedą sciemą marketingowa to jest alternatywa wreszcie.

 

Bo nie ukrywam, ze wolałbym by fifa była lepsza - bo zainwestowałem dwa lata w nauke gry, na poczatku dostawaełm baty od kazdego niemal , przesiadka na analogi z d-pada omal nie przyprawiła mnie o zawał serca (rozstrój nerwowy sie pojawił ;-) i teraz sobie jakos radze; jesli sie przesiąde na PESa to znów bede łojony jak piesek....;-) ;-) ;-)

Edytowane przez Orson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Orson

 

Wie i śmieje się ze mnie z tego powodu. Mało tego mówi, że nie gadaj z tymi ludźmi bo siedzą tam same szczeniaki :) Odpuść. Ja jestem uparty i rozmawiam z takimi osobami jak np Ty. Ile razy mam tobie pisać, że konstruktywna krytyka jest czymś normalnym? Natomiast pisanie na zasadzie to jest blee, a to drugie super jest po po prostu błazenadą. Ktoś mi wypisuje błędy PES 2012 w podtekście mówiąc, że konkurencja jest wypasiona, to krótko wymieniam 8 konkretów by zaprzeczyć jego tezie. Proste? No właśnie. Czyżby PES 2012 podobał się tobie bardziej niż mi? Widzisz do czego doszło :)

Odnośnik do komentarza

na pewno nie są gorsi niż byli (do elentario, o bramkarzach)

 

 

aha- animacje biegu dobre, już porównywalne z fifą, kolizje jednak dalej źle ale to już trudno. A przenikanie (jak na razie) niesamowite , przenikają nie konczyny a całe nawet sylwetki ....cho ma to tylko efekt estetyczny bo kolizja jest liczona, piłkarz upada czy jest wytrącony z równowagi , nie jest tak, ze niem ma efektu i widac to tylko na repleyach

 

 

 

______________________-

 

 

lons własnie nie, ty atakujesz czasem wręcz ludzi , przypomnij sobie jak sie zachowałes gdy napisalem, że ktos z CDA nie zachwycił sie na ;pokazie, Do tego ciagle te same rzeczy powtarzasz a wystarczyłoby naprawde raz czy dwa...zreszta nie ważne, jak uwazasz rób, nie odpowiada mi na to, sobie przemysl to jak chcesz a jak nie to i tak sie świat nie zawali ;-)

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Bramkarze są po prostu słabi w tej wersji dema. To jest fakt. W drugim demie są już poprawieni. Mi brakuje powiem szczerze trochę lepszej płynności, która notabene też jest poprawiona w drugim demie. Ogólnie PES 2012 według mnie różni się sporo od Pes 2011 i bardziej przypomina mi te PES z czasów PS2.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Ölschmitz- to, że przegrywasz/masz duże kłopoty z opanowaniem gry to chyba problem grającego a nie kodu. Nie wiem czy można zmienić poziom trudności w demie, nie sprawdzałem, ale po kilku latach z FIFA i tamtym sterowaniem, pierwsze mecze w tym demku, to też było bicie głową w ścianę, ale potem już nie było problemu z przepakowanym Milanem(statsy jak zwykle wyciągnięte z kosmosu i własnych upodobań deweloperów). Wystarczy grać jak w stare PESy: rajd skrzydłem, zejście do środka, klepka, strzał, więcej na komputra nie trzeba. Acha, jak nie korzystasz ze sprintu, SI atakuje o wiele mniej zaciekle, i w sumie bez większych problemów podejdziesz na dwudziesty metr.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem Was, jak 99% ludzi ma wy(pipi)ane na tego PEEsa i kocha fife to po co tu wchodzicie i piszecie co roku to samo? Nie macie tematu o Fifie?

 

Dokładnie. Nagle zwala się tutaj jakaś gromada Fifowców by wszystkim powiedzieć jaki ten PES jest zły, a w domyśle mówiąc jaka FIFA jest wspaniała. Co drugi wylatuje jak rzekomo kiedyś kochał PES, ale już go teraz nie bawi etc. Kogo obchodzi co was kiedyś bawiło, a co teraz nie bawi? Idźcie grać w swoją ulubioną grę i tyle. Parodia.

 

Nie możesz kurfa zrozumieć, że ludzie w dupsku mają twoje kretyńskie i fanbojskie podziały na "fifowców" i "pesowców" i grają w to co im odpowiada? Ja pierdole człowieku ile ty masz lat, że zabraniasz tu wypisywania krytyki? Jak ty nie trawisz ludzi którym coś się w nowym PESie nie podoba i chcą o tym napisać to idź załóż swoje forum www.pesgejlover.pl i selekcjonuj ludzi ankietą na starcie i nara, bo nic sensownego tu nie wypisujesz poza tasowaniem się nad pes2012 i wyzywaniem od pajaców na lewo i prawo.

 

Jakoś tysiące miłośników pesa potrafiło się parę lat temu przerzucić na wiecznie hejtowaną fifę i jakoś się tego trzymają, mimo chęci Konami od paru sezonów nie udaję im się odbić tych klientów bo nie potrafią wrócić do jakości z poprzedniej generacji, ale ty jak zwykle tego nie rozumiesz bo na sam widok krytyki Konami i słowo "FIFA" białej gorączki dostajesz i ledwo trafiasz w klawiaturę, ogarnij się bo jesteś irytującym typem.

Odnośnik do komentarza

Sprawdźcie tę akcję zakończoną golem (z niedawnego meczu Liverpoolu) :D Normalnie jakby żywcem ją wyjąć z PESa - strzał zamiast podania do Rodrigueza, sposób w jaki z piłką obracą się Rodriguez, wrzutka, wyplucie piłki przez bramkarza, próba zatrzymania piłki na linii przez obrońcę.

 

http://videa.hu/videok/sport/exeter-0-1-liverpool-2ObSw6udP9DDwyq5#b

Odnośnik do komentarza

zaje.bisty jest ten pes, edycja 2011 przy nim to jakaś kpina a 10 i 9 to farsa .

 

ba, pes 2012 jest...lepszy od fify 11 . Oczywiście wg mnie ale to taki truizm , że nie wiem po co to dodaje

 

właśćiwie to zależy mi na dwóch rzeczach by je zmienili:

 

1 ciut za szybko można sie obrócidć z piłką. Pamiętam dobrze pes6 i mego "obrotowego Henry ego" , teraz już to nie jest fajne

 

2 gdy gram Santosem tempo jest idealne ale przy takim MU już troszke odrobine za szybko (gram w fife na slow) , chciałbym lrkką korektę tempa

 

po ichu marzę o strzałeczkach...czy Gmoch może obyć sie bez strzałeczek?

 

starcie Fifa vs Pes bedzie wreszcie wyrównane.

 

kiedy demo 2?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

1 ciut za szybko można sie obrócidć z piłką. Pamiętam dobrze pes6 i mego "obrotowego Henry ego" , teraz już to nie jest fajne

 

2 gdy gram Santosem tempo jest idealne ale przy takim MU już troszke odrobine za szybko (gram w fife na slow) , chciałbym lrkką korektę tempa

 

 

1. to jest bezpośredni tweak żeby był spokój z dzikim pressingiem (online hi2u) , ciężko było z niego wyjść właśnie z tego powodu że każdy obrońca zmieniał kierunek jakby wykręcał koparką = pewna strata piłki ; bardzo ważny fix jak dla mnie, wolę fajny gameplay niż użeranie się z takimi mastahami

 

2. ja gram Santosem bo fajna samba przygrywa z trybun :) i miło się gra, Ganso jest kosmosem btw, nie ma żadnych gwiazdek (kart) ale ma takie staty że i tak rządzi i dzieli, ma świetne prostopadłe, za to NEymar pięknie wbija mi w pole karne ale staty strzału ma koszmarne i psuje mi 200% akcje :<

 

demo nr 2 myslę ze do połowy września będą chcieli wypuścić, na pewno będzie to środa więc do wyboru 7.09 albo 14.09, Fifka ma demo 13ego to myślę że będzie bezpośrednie starcie...stawiam na 14ego

Odnośnik do komentarza

@Black mamba a demo numer dwa nie ma być przypadkiem 17 września?

 

@Orson. Fakt to obracanie się jest trochę przesadzone. Szybki obrót i bramka.

 

Jak nie poprawią bramkarzy to nie kupię tego PES. Dla mnie to teraz podstawa. W ogóle dziwna sprawa z tym Pes była dla mnie. Jak zagrałem pierwszy, 2, 3, 4 mecz to w ogóle jakoś mi nie podszedł. Dopiero teraz po 10 meczu zaczynam powoli rajcować się tym Pro. Tak jak mówię jeżeli nie poprawią bramkarzy to s.(pipi)ą tego Pes.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

no jednak pogralem troche. zmienilem z top player na professiona i zaczelo isc ok. gralem napoli na porto. raz nawet 4:0 wygralem. od jutra wroce na top player. w sumie zawsze moje poczatki z nowymi pesami tak wygladaja xD

 

Nie grasz multi? Olej singla, cpu potrafi irytować na poziomie top. W 2011 zrobiłem trofeum 'The Invincibles' na top i (pipi)icy dostawałem. Wygrywam meczyk 1:0 i nagle w 80 min akcje z gatunku 'nie zatrzymasz cpu' (pipi), (pipi) i 1:2, restart i od nowa. Szkoda się męczyć, pomęcz się z ludźmi online.

Odnośnik do komentarza

@Black mamba a demo numer dwa nie ma być przypadkiem 17 września?

 

@Orson. Fakt to obracanie się jest trochę przesadzone. Szybki obrót i bramka.

 

Jak nie poprawią bramkarzy to nie kupię tego PES. Dla mnie to teraz podstawa. W ogóle dziwna sprawa z tym Pes była dla mnie. Jak zagrałem pierwszy, 2, 3, 4 mecz to w ogóle jakoś mi nie podszedł. Dopiero teraz po 10 meczu zaczynam powoli rajcować się tym Pro. Tak jak mówię jeżeli nie poprawią bramkarzy to s.(pipi)ą tego Pes.

 

To, że nie poprawili bramkarzy nowością nie jest. Widzieliśmy to na filmikach, pisało o tym sporo osób na tym forum. 'Jak nie poprawią bramkarzy to nie kupię tego PES' Chyba nie jest gorzej niż w 2011? :/ Czekam na to demo, bo coś czuję, że ten rok będzie, ale rokiem fify.

Odnośnik do komentarza

@Black mamba a demo numer dwa nie ma być przypadkiem 17 września?

 

@Orson. Fakt to obracanie się jest trochę przesadzone. Szybki obrót i bramka.

 

Jak nie poprawią bramkarzy to nie kupię tego PES. Dla mnie to teraz podstawa. W ogóle dziwna sprawa z tym Pes była dla mnie. Jak zagrałem pierwszy, 2, 3, 4 mecz to w ogóle jakoś mi nie podszedł. Dopiero teraz po 10 meczu zaczynam powoli rajcować się tym Pro. Tak jak mówię jeżeli nie poprawią bramkarzy to s.(pipi)ą tego Pes.

 

To, że nie poprawili bramkarzy nowością nie jest. Widzieliśmy to na filmikach, pisało o tym sporo osób na tym forum. 'Jak nie poprawią bramkarzy to nie kupię tego PES' Chyba nie jest gorzej niż w 2011? :confused: Czekam na to demo, bo coś czuję, że ten rok będzie, ale rokiem fify.

 

Trzeba czekać na drugie poprawione demo i wtedy można jasno i klarownie powiedzieć. Spokojnie.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza

Ölschmitz- to, że przegrywasz/masz duże kłopoty z opanowaniem gry to chyba problem grającego a nie kodu. Nie wiem czy można zmienić poziom trudności w demie, nie sprawdzałem, ale po kilku latach z FIFA i tamtym sterowaniem, pierwsze mecze w tym demku, to też było bicie głową w ścianę, ale potem już nie było problemu z przepakowanym Milanem(statsy jak zwykle wyciągnięte z kosmosu i własnych upodobań deweloperów). Wystarczy grać jak w stare PESy: rajd skrzydłem, zejście do środka, klepka, strzał, więcej na komputra nie trzeba. Acha, jak nie korzystasz ze sprintu, SI atakuje o wiele mniej zaciekle, i w sumie bez większych problemów podejdziesz na dwudziesty metr.

 

A co ty gadasz. Grać po skrzydłach jak w stare PES w wersji 2012? Chyba w inną grę grasz niż ja. Gra przypomina stare PES jeśli chodzi o feeling, ale o graniach po skrzydłach jak kiedyś na pewno nie gra się w tej wersji.

Odnośnik do komentarza

Czekam spokojnie, mocno w(pipi)iłem się podejściem (dziecinnym podejściem MS) do sprawy związanej z demem PES2012 na X360, ale teraz po tym co tutaj czytam - dobrze, że dostanę poprawioną wersję demo. Nie będzie już niedomówień, a wszyscy którzy ciupią już teraz niech się szarpną na kilka zdań. NAWET JEŻELI ZMIENI SIĘ ICH POGLĄD O 180 STOPNI, względem dnia poprzedniego.

Odnośnik do komentarza

Nie grasz multi? Olej singla, cpu potrafi irytować na poziomie top. W 2011 zrobiłem trofeum 'The Invincibles' na top i (pipi)icy dostawałem. Wygrywam meczyk 1:0 i nagle w 80 min akcje z gatunku 'nie zatrzymasz cpu' (pipi), (pipi) i 1:2, restart i od nowa. Szkoda się męczyć, pomęcz się z ludźmi online.

no prosze cie ;p w 2011 zagralem tylko jeden mecz z cpu, bo akurat jak gra wyszla to sie przeprowadzlem i neta nie mialem. nie gram z konsola bo to bez sensu. w demko gralem z cpu bo akurat nie bylo opcji, zeby z kumplami pociorac.

 

kupie pewnie tego 2012, ale tylko z mysla o online.

Odnośnik do komentarza

O co Wam chodzi z tymi bramkarzami? W realu przy każdym strzale napastnik idzie na dobitkę w jakimś celu. To, że np. co 3 mocny strzał może być odbity przez bramkarza to true. O wiele bardziej nieprawdziwi są bramkarze klejący każdy strzał.

 

Mi ten PES nie przypomina starszych części. To jest po prostu bardzo fajna piłka, umożliwiająca kreatywne tworzenie sytuacji, piękne bramki, błędy bramkarzy, jak w real life. Na razie nie widzę błędów, ale jeszcze mało grałem, więc na pewno coś wyjdzie.

Odnośnik do komentarza

Ölschmitz- to, że przegrywasz/masz duże kłopoty z opanowaniem gry to chyba problem grającego a nie kodu. Nie wiem czy można zmienić poziom trudności w demie, nie sprawdzałem, ale po kilku latach z FIFA i tamtym sterowaniem, pierwsze mecze w tym demku, to też było bicie głową w ścianę, ale potem już nie było problemu z przepakowanym Milanem(statsy jak zwykle wyciągnięte z kosmosu i własnych upodobań deweloperów). Wystarczy grać jak w stare PESy: rajd skrzydłem, zejście do środka, klepka, strzał, więcej na komputra nie trzeba. Acha, jak nie korzystasz ze sprintu, SI atakuje o wiele mniej zaciekle, i w sumie bez większych problemów podejdziesz na dwudziesty metr.

 

A co ty gadasz. Grać po skrzydłach jak w stare PES w wersji 2012? Chyba w inną grę grasz niż ja. Gra przypomina stare PES jeśli chodzi o feeling, ale o graniach po skrzydłach jak kiedyś na pewno nie gra się w tej wersji.

Napisałem czym się różni granie po skrzydłach w tej części od poprzednich, tutaj jest trudniej, ze względu na te sztuczne ograniczenia sprintu, ale jak już nauczymy odpowiednio poruszać się z piłką, to zejście ze skrzydła nadal jest najlepszą metodą na rozmontowanie obrony w tej grze, bo obrońcy tradycyjnie się rozklejają przy takim systemie gry. Nie piszę, że to źle, tylko, że to najlepszy patent na skuteczną akcję. W starego PESa grałem często wbrew temu schematowi i pchałem się środkiem (tak samo gram w FIFA), ale jak ktoś ma problem z rozmontowaniem ekipy rywala to ten patent jest git, zwłaszcza na Napoli które gra trójką w defensywie.

 

tomi_d- tylko, że tutaj DOBRZY bramkarze puszczają takie torby, że głowa mała. O wiele lepiej bronią w sytuacjach 1 na 1 niż gdy puszczam szczura w ŚRODEK bramki z 20 metrów; 90% strzałów sprzed pola karnego jest zwyczajnie wypluwana i co najgorsze przed siebie; na 100% większość takich prostych strzałów to i przeciętny polski bramkarz z Ekstraklasy by wyłapał. Klopsy się zdarzają, ale nie 3-4 co mecz i to na takim poziomie. Co im należy zaliczyć na plus to dobra gra na przedpolu i tyle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

niestety pes mnie zawiódł

 

- poprawiono przełączanie zawodników (fajnie ale to powinno być juz 1miesiąc po premierze pesa 2011 poprawione wraz z jakimś patchem)

- dodane markowanie ale i tak nie działa to tak jak trzeba

+ nowy system strzałów

- za szybkie tępo przynajmniej w tym demie jak tego nie zmienią to dosyć wysokie będą padać wyniki

 

Zanosi się na to że 1 raz nie zamówię pesa od wersji 6

Odnośnik do komentarza

 

To, że nie poprawili bramkarzy nowością nie jest. Widzieliśmy to na filmikach, pisało o tym sporo osób na tym forum. 'Jak nie poprawią bramkarzy to nie kupię tego PES' Chyba nie jest gorzej niż w 2011? :confused: Czekam na to demo, bo coś czuję, że ten rok będzie, ale rokiem fify.

z cała pewnoscią nie, mi się wydaje, że lepiej

 

 

 

ten element w ogóle jest smieszny bo jest znyt...realistyczny! bo w realu bramkarze też by raczej "pluli" takie strzały jak plują w pesie...tylko, ze to jest gra i skoro ma pewne uproszczenia w kwestiach A to mogła spokojnie mec i w kwestiach b- czyli bramkarze mogliby łapac "bomby" w ręce (oczywiście bez przesady w stronę drugą)

Odnośnik do komentarza

W 2011 nawet taki Casillas potrafi wypluć w ciągu meczu 4/6 strzałów. To nie są realia - bramkarz, który puszcza w sezonie ok. 20/30 bramek w jednym meczu serwuje 3/4 bramki na dobitkę. Nie musi łapać bomb, ale szmaty powinien. Co do tych super strzałów ala 'krystyna' powinien parować do boku (jeżeli nie na rzut rożny) i sporadycznie przed siebie, a nie nagminnie.

Edytowane przez elentario
Odnośnik do komentarza

postanowiłem wrócić do pesa po kilku-letniej przerwie (ostatnio mieszałem chyba w pes6), zassałem demko 2012 i szlag mnie trafia - nie ogarniam gry obronnej - dawniej starczał X+r1+czasem kwadraciak i dało radę odebrać gałę przeciętniakom, a teraz taki ch*j z napoli kiwa mi wszytskich piłkarzy, leci jak maradona i strzela (czasem wybronię bramkarzem, wyjscia sie nie zmienyli chyba za bardzo) - mam prosbe: moglby ktos mi wyjasnic jak teraz wyglada gra w obronie w pesie? atak jeszcze jako-tako ogarniam, ale ta defensywa... gralem milanem z napoli, ledwo 2-1, potem manu z napoli 0-1,1-2,1-1 raz 1-0 (wszystko na profesional), ale to fuksy bo golkiper dobry (a u cpu zachowuje sie jak debil). jak dobrze odbierac pilke??? narazie rzucilem padem i nie wiem kiedy odpale znowu (chyba jak sie uspokoje)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...