Skocz do zawartości

God of War Portable Collection


schabek

Rekomendowane odpowiedzi

No sory ale to nawet nie wyglada jak GoW 2 więc nie wiem nad czym niektórzy się spuszczają. GoS wygląda porównywalnie z jedynką.

Co więcej na PSP mi to jakoś umknęło, ale gameplay jest sztywniejszy niż w przygodach z dużych konsol. Miałem kupić na premierę, ale wstrzymam się chyba do przyszłego roku.

Edytowane przez Square
bo tak
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

nie wiem czym recenzenci (również amer) podniecają się w tej konwersji. imo graficznie to padaka, tekstury rozmyte jak w jednej misji w gta vc gdy jedzie się pijanym vercettim. na psp widać ząbki (na porównaniu obu wersji, thx square), ale przynajmniej tekstury są w miarę ostre, a tu wygładzone i rozmyte. trochę bieda zwłaszcza jak na taką markę jak GoW. może łyknę używkę za 50 zeta, bo mimo że jestem fanem sony i GoWa, to taką tandetę ciężko mi przełknąć. chyba że pełna gra wygląda lepiej od dema, w co jednak szczerze wątpię.

Odnośnik do komentarza

Myślałem na początku by zakupić z PSS, ale po chwili zastanowienia jednak zdecyduję się na pudełko. Lubie od czasu do czasu zabawić się na God/Titan/Chaosie więc lepiej mieć pod ręką.

 

Jak się sprawdza obłożenie pada?

Obłożenie pada jest takie jak we wszystkich GoWach ;)

 

nie wiem czym recenzenci (również amer) podniecają się w tej konwersji. imo graficznie to padaka, tekstury rozmyte jak w jednej misji w gta vc gdy jedzie się pijanym vercettim. na psp widać ząbki (na porównaniu obu wersji, thx square), ale przynajmniej tekstury są w miarę ostre, a tu wygładzone i rozmyte. trochę bieda zwłaszcza jak na taką markę jak GoW. może łyknę używkę za 50 zeta, bo mimo że jestem fanem sony i GoWa, to taką tandetę ciężko mi przełknąć. chyba że pełna gra wygląda lepiej od dema, w co jednak szczerze wątpię.

A czego się spodziewasz? Gra jest portem w HD gry z PSP. Obie gry prezentują poziom GoW II z czasem trochę bardziej rozmytymi teksturami. W ogóle WTF...

Odnośnik do komentarza

jestem fanem GoW, nie grałem na psp w obie części, ale wolę pożyczyć/zainwestować w psp żeby ograć te gry (i parę innych przy okazji) niż męczyć wzrok takim szajsem w hd. wiem że sony nie zapowiadało fajerwerków, ale w takim razie skąd te wysokie noty?? zwłaszcza za grafę (8 w PE, czyli wg amera poziom graficzny infamous2/killzone3 bo takie noty te gry dostawały za grafę). jesli juz jest to oceniane w kategoriach graficznych tego co ps3 pokazało do tej pory, to max dałbym 6 za grafikę. i wali mnie to, że to port z psp, ta gra powinna być oceniana jak każda inna na ps3, przecież tak samo ocenia się porty gier z innych konsol (np bioshock z xboxa, mass effect 2 czy nawet jak&daxter zaginiona granica (port z psp na ps2) itd).

Odnośnik do komentarza

5ta platyna wpadła, czas na podsumowanie.

 

O ile Chains of Olympus jest zwykłą grą, jakiej można się spodziewać po PSP (najgorsza część serii - zwykła nuda), o tyle Ghost of Sparta to już wyższa półka. Pierwsze co się rzuca w oczy, to bardzo ciekawe tło fabularne - jedna z najlepszych historii spośród wszystkich części GoW. Pierwszy raz, od czasu obcowania z jedynką, byłem zaintrygowany motywacją łysego rzeźnika. Motyw z bratem jest bardzo zgrabnie wpleciony w losy Kratos'a. Naprawdę miłe zaskoczonie po kulejącej pod tym względem 3ciej części.

 

Kolejnym plusem jest kapitalny zestaw alternatywnej broni - legendarna tarcza i włócznia Leonidasa, bije na łeb piepierdółkowate wariacje ostrzy z GoW]|[, czy niepasujący do postaci zestaw: młot/włócznia z GoW][. Nie dość, że Kartos naprawdę świetnie się prezentuje z spartańską tarczą i spear'em, to jeszcze sama broń jest niezwykle potężna i poręczna. Ciekawym patentem, jest także nasycenie ostrzy ogniem - fajne urozmaicenie. Wielki plus.

 

Spodobały mi się także odwiedzone lokacje: miło było zajrzeć do Sparty (burdel FTW!), Atlantyda też niczego sobie.

 

Gra oferuje także, jedne z ciekawszych challenge'ów - do tego jak się ruszy głową, jest łatwo, szybko i przyjemnie ;)

 

Udana gra, swoisty powiew świeżość w serii, polecam każdemu kto zraził się po 3ce do przygód mitologicznego rzeźnika.

 

Mój osobisty ranking GoW:

1. God of War

2. Ghost of Sparta

3. God of War ][

długo nic

4. God of War ]|[

długo, długo nic

5. Chains of Olympus

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem przesadzasz z tym wplecieniem "długo długo nic". Części GoW od siebie tak nie odstają, choćby nie wiem co.

 

Chains of Olympus jest faktycznie najsłabszą grą z serii i ma za mało bossów, ale charakterem najbliżej mu do pierwszego GoWa, który jest u Ciebie najlepszą częścią :)

 

GoS jeszcze nie skończyłem. Już wiem, że jest lepszy niż CoO, ale nie sądze, bym uplasował go tak wysoko.

 

Jak na razie to u mnie

1. God of War II

2. God of War

3. God of War III albo Ghost of Sparta

4. God of War III albo Ghost of Sparta

5. God of War: Chains of Olympus

Odnośnik do komentarza

Chains of Olympus jest faktycznie najsłabszą grą z serii i ma za mało bossów, ale charakterem najbliżej mu do pierwszego GoWa, który jest u Ciebie najlepszą częścią :)

Słuszna uwaga, zapominasz jednak o istotnym fakcie - pierwsza część serii ma ogromną przewagę nad CoO - to tu się wszystko zaczęło, to tu poznałem Kratos'a i historię jego zemsty, to tu pojawiły się wypasione QTE, to tu pierwszy doświadczyłem wypasionej walki z mitologicznym stworem (Hydra FTW). CoO jako jedyna część serii, ślepo kopiuje rozwiązania znane z jedynki, nie oferując nic ponadto (GoW ]|[ mógł się przynajmniej pochwalić lepszą oprawą :P). Jedynka to popis geniuszu David'a Jaffe'go, CoO to natomiast "popis" naśladowania tych nowatorskich rozwiązań (dobra gra na PSP, przeciętny GoW, patrząc przez pryzmat serii).

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

A grając w GoS mam momentami wrażenie, że gram w GoW II. CoO wzoruje się na GoW I a GoS na GoW II. Takie mam nieodparte wrażenie ;)

Oczywista oczywistość ;)

 

Jednakże, o ile CoO to nieudolna kopia "jedynki" (krok wstecz), tak GoS pod wieloma względami deklasuje GoW ][ (będąc niejako upgrad'em tej części).

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

tak GoS pod wieloma względami deklasuje GoW ][ (będąc niejako upgrad'em tej części).

Pod jakimi np? Gusta gustami, ale z tym zgodzić się po prostu nie moge.

Przecież pisałem wyżej :<

  • Fabularnie zjada dwójkę, nareszcie Kratos ma dobry motyw do rzezi (w jedynce zemsta za manipulacje, w efekcie której Kratos zabija rodzinkę została wyeksploatowana). Do tego miły zwrot akcji ;)

  • Wspomniany już zestaw:

Eteet_2.png

 

 

 

Który zmienia Kratos'a w maszynę dozabijania (nie to co denny młot czy włócznia z GoW][, których nikt praktycznie nie używał). Normalnie poczułem się jak prawdziwy Spartiata:

 

http://www.youtube.com/watch?v=Mwa0pJVwUWo&feature=related

 

Do tego wizyta w rodzinnej Sparcie, eh - zrobiłem się sentymentalny...

  • Finałowa walka i sama końcówka, dodaje głębi łysolowi, który w "dwójce" tylko szczerzył zęby i mordował.

To są argumenty, z którymi nie można dyskutować ;)

 

Żeby nie było za wesoło, brakuje mi jakichś porządnych zagadek - te, na które trafiamy, rozwiązuje się w trymiga.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.