Skocz do zawartości

Kingdoms of Amalur: Reckoning


estel

Rekomendowane odpowiedzi

@Estel, chyba nie do końca jasno się wyraziłem. :P Chodziło mi po prostu o to, że walka, początkowo miodna, później może się stać po prostu nużąca. ;) Ale to się zweryfikuje grając samemu, bądź czytając recenzje.

Jeśli chodzi o słabe udźwiękowienie, to wydało mi się jakieś takie... płytkie. Bez tej głębi i siły, np. przy uderzeniach. Ale to może tylko subiektywne odczucie. O muzykę się trochę po demie martwiłem, ale obejrzawszy dev blog z kompozytorem, uspokoiłem się. Będzie epicko.

 

@SetoPL, jeśli ja mogę odpowiedzieć. :P O ile dobrze wywnioskowałem z dema, Sagecraft służy do wytwarzania najróżniejszych klejnotów, które później wsadza się w ekwipunek. Dispelling natomiast do rozbrajania magicznych pułapek na skrzynkach.

 

BTW: Całkiem fajne Wiki: http://amalur.wikia.com/wiki/Amalur_Wiki

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze wracając do sprawy grafiki. Nie wiem, czy ktoś już zauważył, ale podzielić się chciałem.

Dużo osób pisze, że grafika WoWa, że strasznie cukierkowa. Ale ta gra ma naprawdę świetny i zaskakująco spójny design lokacji i (przede wszystkim) stworów. McFarlane odwalił kawał dobrej roboty. Potwory są zróżnicowane, ciekawe i niektóre po prostu prześliczne (np. Sprite'y). I choć pozornie WoW design przypomina, tak naprawdę zostawia go daleko, daleko w tyle. Moim zdaniem nawet dużo lepiej od Fable, który baśniową oprawą po prostu mnie urzekł.

Odnośnik do komentarza

Grafika moim zdaniem jest dobra(nie wiem skąd porównanie z WoW-em, który wygląda jak.....)Jest trochę baśniowa, trochę kreskówkowa, postacie i bronie wyglądają kozacko, krew jest czerwona, nie które lokacje są trochę puste, ale zwróćcie uwagę, że RPG rzadko mają dobrą grafikę i nie o nią w tych grach chodzi. Fable to gra dla "dzieci" nie rozumiem takich porównań tak samo jak z WoW-em co te gry maja ze sobą wspólnego?

BTW w nowym PSX Estel jeśli jeszcze nie czytałeś są playtesty Tales of ..... oraz Last Story. Bardzo je chwalą.:)

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

WoWa w pewnym sensie przypomina, serio. Oczywiście odstawiając na bok fakt, że ten MMORPG ma już jakieś siedem lat. Zresztą widać, że KoA miało być MMORPG, a niemalże niemożliwym jest stworzyć masówkę, która choć trochę nie przypomina WoWa.

Chciałem po prostu zwrócić uwagę na art design, bo więcej osób pisze tylko o tym, że teksturki są rozmazane. Ba, niektórzy nawet piszą, że McFarlane wyszedł z wprawy, bo zrobił coś milszego dla oka. :/

A nie wiem skąd się wzięło u Ciebie, że Fable to gra dla "dzieci", nawet w cudzysłowiu. :P Co chwila komuś główki odcinałem.

Odnośnik do komentarza

Też tak myślę. Jedyne czego tak naprawdę chce się dowiedzieć z recki to to. Jak wygląda sprawa z bugami i czy na dłuższą metę nie nuży.

Mysle ze to jest kwestia indywidualna. KoA:R do wycisniecia wszystkich sokow, zbadania kazdego obszaru itd. potrzebuje jakies 300h, do "zwyklego" przejscia jakies 80-100h. Ja z wielka przyjemnoscia poswiece te kilkaset godzin, bo po prostu lubie taki typ zabawy, walesanie sie po swiecie i odkrywanie, kolekcjonowanie ( mam w skyrim pokonczone wszystkie sciezki fabularne, a i tak laze po swiecie szukajac nowych wyzwan). Dlatego wiem ( oraz po ograniu wersji demonstracyjnej), ze to tytul dla mnie i nie potrzebuje zadnej recenzji aby go kupic. Po prostu ;)

Odnośnik do komentarza

In plus:

Świat(duży, baśniowy, jest w miarę otwarty, jednak nie ma co liczyć na swobodę miarę Skyrim),walka(dużo kombinowania atakami, skillami, można pokonać trudniejszy przeciwników bez zbędnego nabijania lvl jeśli dobrze opanuje się system uników i bloków),questy(główny wątek daję rade, ale bez szaleństw, dużo pobocznych questów typu:podaj,przynieś, zabij, jednak bardzo chwalił questy frakcji), rozwój postaci(bardzo duża swoboda w kreowaniu postaci), itemy, dużo statystyk(wszystko jest fajnie opisane w menu, prawie każda rzecz),

Minusy:

Błędy graficzne, problemy z dźwiękiem oraz kamery(ale nie takie jak w demo)

Ogólnie recenzent był bardzo zachwycony tą grą(trochę za bardzo subiektywna recenzja) dał jej 8,5 gdzie FF dostało 8.0

Po przeczytaniu tekstu łykam na premierę. Błędy natury technicznej mnie aż tak nie interesują, a reszta jest taka jaka powinna być.

Odnośnik do komentarza

Mozecie sie zgodzic lub nie, ale schemat budowy mapy przypomina mi ten z monster huntera :), tylko ze w koar z obszaru do obszaru przechodzimy bez loadingu. Walka natomiast to prawie to samo co darksiders ( nawet druga bron jest podobnie rozlozona na padzie) combosy powstajace w wyniku delay na ciosach tez brzmia znajomo, co?

ja preordera nie zlozylem, ale dzwonilem do wroclawskiego MM i dowiedzialem sie, ze moze byc przedsprzedaz, a wiec od poniedzialku polecam monitorowac gazetki MM i internet. Ponadto w zaleznosci od dystrybutora moga byc jakies promocje ( pamietam jak AC: Brotherhooda MM sprzedawal po 169 zl). Gra mnie zmiazdzy :D

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie chciałem złożyć zamówienie w sklepie PPE, ale jak zwykle nie mogę:/ Zanim to ja dojadę do MM to więcej na paliwo wydam niż warte to zachodu, a tak mi prosto do drzwi przyniosą:):) Zapomniałem jeszcze dodać, że nie tylko opcja Perswazji daję dodatkowe opcje dialogowe, tylko jest taki patent( z tego co zrozumiałem)jak w Fallout:NV.

Odnośnik do komentarza

Mysle ze zawsze warto zapytac, a najwyzej nie zaszkodzi. Na serwisach aukcyjnych mozna juz kupic gre ale wysylaja niestety po premierze, chociaz roznie to napewno bedzie. Kupujemy przeciez gry nie od dzis i jedni maja je w sklepie juz wczesniej a inni pozniej. Widze ze masz niesamowite cisnienie, skoro nie chcesz miec nawet kilkudniowego opoznienia wzgledem premiery :D

Odnośnik do komentarza

Mysle ze zawsze warto zapytac, a najwyzej nie zaszkodzi. Na serwisach aukcyjnych mozna juz kupic gre ale wysylaja niestety po premierze, chociaz roznie to napewno bedzie. Kupujemy przeciez gry nie od dzis i jedni maja je w sklepie juz wczesniej a inni pozniej. Widze ze masz niesamowite cisnienie, skoro nie chcesz miec nawet kilkudniowego opoznienia wzgledem premiery :D

Ja tak z każdą grą mam, jak się już na nią napalę to muszę jak najszybciej w nią zagrać:)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...