Skocz do zawartości

DotA 2


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

Solo Queue dalej jest, tylko przenieśli jest w inne miejsce http://imgur.com/BiqIuti

(...)

 

funny-gif-asian-guy-thumbs-up.gif

funny-gif-asian-guy-thumbs-up.gif

 

Co do reszty postu to już dużo zaawansowanych rzeczy. Sporo zależy od stylu gry. Madżyk łand faktycznie super przydatne (nawet często w rekomendowanych itemach jest). Nigdy nie biegam ze skrolem teleportacyjnym. NASKOCZ MI

Edytowane przez DarealRadexHEJOO
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 460
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dr. Yaboll zapytał się mnie na steamie jakie byki są dobre dla początkujących. Faktycznie nie powiedziałem a powininem.

 

Droł Rejndżer - tylko Q się używa (do spowalniania), cała reszta to aury (na całą drużynę włącznie), normalnie spamujesz autoattacki, z drugiej strony jest dużo kustiomizacji itemów i nigdy nie widziałem dwóch Droł Rejndżerów z takimi samymi itemami (są jak płatki śniegu).

 

Król Szkieletor - jak w tym tutorialu:

 

 

...od siebie dodam, że nawet nie wiem które to Armlet, ale za to czasem można jeszcze użyć E.

 

Łyndraner - bo wszystkie jej skille są zawsze super pomocne i super proste w działaniu. Q stunuje (nawet dwóch naraz), W to taki railgun z Kłejka (tylko ustaw się pod dobrym kątem żeby jak najwięcej typa zranić) zarówno do nukowania wrogów jak i popychania kriperów, E do ucieczek (Łyndraner to jedna z najtrudniejszych postaci do złapania i ubicia) i ewentualnie bonusowo do ustawienia się pod dobrym kątem do W, R na biedactwa które się zapodziały i nigdzie się nie wybierają + świetne na niszczenie wież.

 

I jeszcze nie wiem czy to coś dla początkujących, ale w moim przypadku Dżagernałt był miłością od pierwszego wejrzenia. Uważaj na początku (kup Stout Shield, a potem apgrejduj do Poor Man's Shield) i upewnij się, że nie ma wrogich kriperów gdy chcesz użyć R (bo się zmarnuje). Tyle powiem.

 

Kurde, większość moich propozycji dla początkujących to hard carry. Co ja robię?

Odnośnik do komentarza

Droł Rejndżer - tylko Q się używa (do spowalniania), cała reszta to aury (na całą drużynę włącznie), normalnie spamujesz autoattacki, z drugiej strony jest dużo kustiomizacji itemów i nigdy nie widziałem dwóch Droł Rejndżerów z takimi samymi itemami (są jak płatki śniegu).

A silence pomijamy bo jest zbędny? :P

 

 

 

Armlet to item, nie skill - http://wiki.teamliquid.net/dota2/Armlet_of_Mordiggian

Odnośnik do komentarza

Właśnie zjadło mi moje wypracowanie na strone A4 opisujące moje wczorajsze wrażenia z pierwszego posiedzenia przy Docie. Wersja skrócona.

 

Zupełnie inaczej niż w Lolu. Supportem gra się świetnie, a nie nudno tak jak tam. Ludzie to idioci. Boty cisną mnie na normalu. Mega dużo rzeczy do ogarnięcia. Jest zajawka.

 

Kto dobry na początek? Pomijam hard carry, bo to pomyłka dla nooba, i chodzące ulty pokroju Tidehuntera.

Odnośnik do komentarza

(...) Ludzie to idioci. (...)

 

 

Powiedz mi coś o tym. Nie wiem jak to jest, ale niektórzy mają za sobą parędziesiąt gier i wciąż nie mogą załapać tego co sam byłem w stanie załapać w pierwszych paru minutach mojej pierwszej gry. I przydziela mnie do teamów z takimi idiotami non-stop.

 

Konkretny przykład: Ryki z mojej ostatniej gry. MatchID: 253236670. Streszczenie fabuły:

 

 

Spędza praktycznie całą grę autoatakując zwierzęta w lesie i okazyjnie kripery. Musiał myśleć, że gra w Metina 2 czy tam inne MMO i nabija level. Oczywiście gdy wróg go przez przypadek spotyka (bo na lanie rzadko jest) staje się przepyszną farmą.

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak to jest, ale niektórzy mają za sobą parędziesiąt gier i wciąż nie mogą załapać tego co sam byłem w stanie załapać w pierwszych paru minutach mojej pierwszej gry.

Każdy uczy się w innym tempie. Wymaganie od tego by inni uczyli się tak szybko jak ty jest niczym innym jak tylko ignoranckim podejściem do ludzi. To samo mogą mówić o Tobie Ci którzy są lepsi od Ciebie.

Odnośnik do komentarza

 

Nie wiem jak to jest, ale niektórzy mają za sobą parędziesiąt gier i wciąż nie mogą załapać tego co sam byłem w stanie załapać w pierwszych paru minutach mojej pierwszej gry.

Każdy uczy się w innym tempie. Wymaganie od tego by inni uczyli się tak szybko jak ty jest niczym innym jak tylko ignoranckim podejściem do ludzi. To samo mogą mówić o Tobie Ci którzy są lepsi od Ciebie.

 

 

Dziękujemy ci Kazuun za ten wnoszący jakże wiele do dyskusji wywód. Zmieniłeś mój świat mate ;)

 

Dość długo grałem w LOL-a ciężko będzie przejść na DOTA 2? Ciekawie wygląda a lol totalnie mi się znudził.

 

Tak. Będzie ciężko. Dota jest dużo trudniejsza. Wręcz czuje się, że lol specjalnie spłycił pewne elementy, żeby być bardziej mainstreamowy. Szczególnie ciężko będzie ci last hitować na początku. Musisz brać też pod uwagę różnicę w wysokości terenu - atakując pod górkę masz 25% szans na chybienie.

 

Trzeba też przyzwyczaić się do tego, że tu nie ma jednej głównej mety. Można grać w konfiguracji 3-1-1, 2-1-2, 1-2-2 itd. Można wysłać kogoś do jungli, ale nie trzeba. Jest to zdecydowanie bardziej płynne niż lolowe top bruiser, ap mid, ad bot + sup i jungla.

 

Gra supportem jest świetna. Robisz harass, zajmujesz się deny'jowaniem (dinajowaniem?), pullujesz creepy z jungli, gangujesz. Ogólnie jest co robić.

 

Sam dopiero zaczynam, ale gra jest mega ciekawa. Jeżeli nie zrazisz się na początku (przejdź tutorial) to odezwij się do mnie. Ja mam na steamie nick estek, ale chyba trzeba szukać pod estelek? Nie wiem do końca dlaczego, no ale cóż.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

ganKujesz ; / co ludzie majo z tym gangiem?

 

Snajper łatwą postacią jest. dwa pasywne skile które maksujesz najpierw (op bash i op range), za(pipi)iste ulti i niezły base dmg o animacji nie wspominając.

na midzie albo longlane spokojnie można hajsy nabijać. Na tym poziomie raczej leszczyki nie pamiętają o sentry wards, a tym bardziej o duście, więc z shadowbladem masz spokojne spier.dololo w razie potrzeby.

wraith band->power treads->shadowblade->deadlus/butterfly i pograne mają chłopaki.

Odnośnik do komentarza

 

Nie wiem jak to jest, ale niektórzy mają za sobą parędziesiąt gier i wciąż nie mogą załapać tego co sam byłem w stanie załapać w pierwszych paru minutach mojej pierwszej gry.

Każdy uczy się w innym tempie. Wymaganie od tego by inni uczyli się tak szybko jak ty jest niczym innym jak tylko ignoranckim podejściem do ludzi. To samo mogą mówić o Tobie Ci którzy są lepsi od Ciebie.

 

 

Nie. Ten Ryki to był jakiś maciuś z klanu. Zważ, że Ryki miał już ponad 50 winsów (oczywiście, inni wygrali za niego). To żadna wyższa szkoła jazdy: "okej, muszę pomóc stworkom przesunąć linię walki do przodu, niszczyć te wieże i samemu uważać na mój tyłek". To jak obejrzeć "7 Samurajów" i nie załapać dlaczego ci samurajowie biegają tam i z powrotem z tymi wieśniakami.

 

Nawet jeżeli, to po co w ogóle ten matchmaking system skoro przydziela ludzi o tak nierównym poziomie? Valve pls.

 

 

 

(...)

 

Trzeba też przyzwyczaić się do tego, że tu nie ma jednej głównej mety. Można grać w konfiguracji 3-1-1, 2-1-2, 1-2-2 itd. (...)

 

 

A jak trafi się na ruskich albo gadających po hiszpańsku (pytaj się ich czy są meksykanami; wk.urwia ich to; działa również w innych grach online) to nawet 5-0-0.

Odnośnik do komentarza

Zagrałem drugi mecz w Dota2 i ten drugi był w końcu zwycięski,muszę przyznać, że gierka jest fajna. Postaci jest sporo więc każdy coś sobie upatrzy. Ja tam pykam Frozen Maiden i raczej już tak pewnie zostanie, choć łatwo na początku meczy nie ma bo mag lichy:/ Za to po czasie już się fajnie mieli choć trzeba być ostrożnym bo to nie żaden tank.

Ogólnie jak na pierwszą styczność z grą moba, wrażenia są fajne. Dla relaksu meczyk na dzień spoko sprawa.

 

Tak z innej beczki to do czego są te karty z profilami graczy co się pojawiają po skończonym meczu? To są karty za pokonanych graczy czy jak?

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Raczej nie nastawiaj się na granie cały czas jedną postacią, bo odbije Ci się to czkawką. Ważne jest dopasowanie całego teamu. W idealnym ktoś musi mieć stuna, tanka, supporta, carry, ranged, melee, etc. Żeby wszystko się uzupełniało. Ja teraz przy wybieraniu postaci zawsze sprawdam sekcję Library za zaznaczonymi postaciami z kategorii 'support'. Jeżeli widzisz, że nikt nie wybiera obrazków które figurują jako 'support' (albo np. wszyscy wybierają same supporty i tanki) to trzeba coś z tym zrobić albo:

 

 

 

 

Karty z graczami to totalne śmieci do kompletowania dla ludzi którzy za dużo fapują do oficjalnych turniejów (do jakiegoś kompedium się je wkłada, jak słyszałem). Nie da się sprzedać. [*]

Odnośnik do komentarza

Karty z graczami to totalne śmieci do kompletowania dla ludzi którzy za dużo fapują do oficjalnych turniejów (do jakiegoś kompedium się je wkłada, jak słyszałem). Nie da się sprzedać. [*]

Yhym. Komplet graczy w 8 team'ach (z czego dwa teamy to musza być te któe samemu wybrałeś) dają dostęp do Smeevila na krabie. Mnie się nie chce grać ani trade'ować aż tyle, więc jeno mam żółtego kuriera.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...