Skocz do zawartości

State of Decay [Class3]


Daddy

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku rażą niedoróbki techniczne ale da sie przyzwyczaić. Gra nadrabia klimatem,ciekawą rozgrywką. 

1600 msp troszke za drogo ale nie żałuję zakupu( zwłaszcza że miałem zabunkrowaną zdrapkę 1800 kupioną za 39 pln), czuję że spędzę z 50h przy SoD bo wciąga jak bagno .

Edytowane przez kudlaty88
Odnośnik do komentarza

Ktoś już rozkminił skąd wziąć materiały do budowy/przenosin naszej bazy na inny teren? Jakaś konkretna miejscówka gdzie one występują?

Btw gra jest mega i wciąga niczym bagno. Na początkowym odludziu jest łatwo i przyjemnie a w mieście odchodzą już konkretne akcje z hordami i dużą ilością truposzy pojawiających się znikąd. Im więcej uratowanych ocalałych w bazie tym trudniej to wszystko ogarnąć

Odnośnik do komentarza

Opowiem wam co mnie dzisiaj spotkało.

Miałem 14 ludzi w obozie,wybrałem się po trochę sprzętu i wezwałem jednego chłopka żeby pomógł mi pozbierać fanty.

Jak mi się wydawało wszystko szło dobrze,koleś wracał z lekami,mój plecak też prawie pełny,udane łowy. Po drodze odwiedziłem jeszcze sklep z bronią i radośnie wracałem do bazy a tam mała niespodzianka.

Imbecyla który mi pomagał ścigała horda i zaprowadził ja prosto do bazy,sieczka straszliwa,złaziły się nowe zombiaki zwabione strzałami,środek nocy,wrzaski,mózgi pod nogami i zaciekła walka o przeżycie.

Po wszystkim zostałem z 7 ludźmi z czego 3 zaginionych,2 rannych,1 chory,2 morfinami,bez żarcia,bez ammo i musiałem pochować mojego ulubionego białasa w czarnej kurtce ze statystykami na maxa:(

 

Nie wiem czy to był skrypt czy randomowa akcja ale jestem zachwycony.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Poszedłem na misję pomóc innej grupie - non stop fala zombie, jeszcze obok horda przechodziła, usłyszała szum i wtedy się zaczęło, jak już rozwaliłem maczetę, dusiłem baseballa, kończyła mi się amunicja, a oni ciągle nadbiegali, to powiedziałem - sorry chłopaki, ale ta meta jest spalona i uciekłem :P

 

Pytanie, kiedy mogę zacząć coś budować? Znalazłem jakieś materiały do budowy. I jak zwiększyć pojemność szafki?

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

A ja mam pytanko, jak to wyglada w terenie kiedy walczymy z ziombalami, czy halas sprowadza nieustanie niekonczonce sie fale zombiakow, czy moze przyciaga garstke, po ktorej wybiciu mozemy spokojnie eksplorowac miejsce bez obaw ?

 

Nie ukrywam ze obok TLoU jest to premiera na ktora bardzo czekam jeszcze w tym roku, jednakze na PC bo niestaly framerate jest juz dla mnie nie do przelkniecia :P.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

To zależy ile jest zombie w okolicy, każda twoja akcja wywołuje hałas, którego promień widać na minimapce, np. jak znajdziesz duże zasoby żarcia i się załadujesz takim ogromnym plecakiem to automatycznie jesteś dużo cięższy i twoje kroki słychać z dużo większej odległości niż normalnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

To zależy ile jest zombie w okolicy, każda twoja akcja wywołuje hałas, którego promień widać na minimapce, np. jak znajdziesz duże zasoby żarcia i się załadujesz takim ogromnym plecakiem to automatycznie jesteś dużo cięższy i twoje kroki słychać z dużo większej odległości niż normalnie.

 

To jeszcze powiedz mi, czy jak sie zleca i je wyrzne w pien, to czy magicznie nowe sie pojawia, czy moze bedzie spokoj na jakis czas (kilka minut) w okolicy :).

 

@down

 

Dzieki za info, jutro zaplusuje :D

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Tez to miałem chociaż tylko jeden raz :)

 

Co do gry to jest to najlepiej wydane 1600msp :) gra jest rewelacyjna i cieżko jest sie oderwać, pop up jest duży ale spadki framerate do 5fps jak ktoś pisał to mega kłamstwo :) nawet przy jeździe samochodem i szczerze to slidshow az takiego nie uswiadczylem

 

Jak można uleczyc ranne osoby ? Czy to sie robi samo z czasem ? Co do budowy to narazie powiekszylem slepping area :) a teraz pozbieram na bibliotekę,

 

Warto zbudować basic workshop?

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ranni są leczeni z czasem jak ich nie tykasz, można chyba jakiś punkt medyczny zbudować co przyśpiesza proces. Nie jestem pewien, ale z tego co zrozumiałem, to wcale nie jest pewne, że każdego da się uleczyć :P Zmęczenie wywołane brakiem snu to chyba też jeszcze inna kategoria "choroby". Sporo do rozkminienia jest.

 

Ale ręki sobie za to uciąć nie dam ;)

 

A co do tego warsztatu, to tam automatycznie naprawiają broń, wiem, że można też robić ładunki wybuchowe.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Zmęczenie można zlikwidować wypijajac energy drink :) kurde mam nadzieje ze marcusa uda mi sie wyleczyć :) mam punkt medyczny i coś było ze muszę zlokalizować doktora, pewnie bedzie jakiś quest odnośnie tego

 

 

Acha questy jak sie wyświetlaja to sa cały czas ? Nie ma limitu czasu jak w dead rising ? Jak skończę przygodę z state of decay to muszę nadrobić dr2

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Ale to chyba tylko na krótką metę, każdy musi normalnie odpoczywać bo jak tylko będzie się go kofeiną szprycować to padnie. Tak przynajmniej wykminiłem z tego co na gaffie pisali, ale chyba będzie trzeba obczaić jakieś FAQ na stronie developera bo grać w ciemno i na domysłach trochę ciężko.

 

Edyta: questy fabularne, te do pchania fabuły dalej, nie mają limitu czasu kiedy trzeba je podjąć.

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Całkowicie kogoś zajechać to się chyba nie da - po prostu stamina robi się coraz mniejsza póki się nie odpocznie, a pasek energii skróci się jeśli zostaniemy ranni. Co do leczenia, to budujesz „przychodnię”, dbasz o to, by nie brakowało środków leczniczych i reszta sama się zrobi wraz z upływem czasu. Workshop z kolei naprawi Ci bronie i samochody (musi upłynąć jeden rzeczywisty dzień - w patchu zmienią to na dzień gry).

Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

Pierwsza łatka powinna być w przyszłym tygodniu:

 

 

Here is what we've fixed:


NEW: Playable characters can no longer be killed by the simulation
Workshop now repairs weapons and vehicles at game dawn rather than the next real-world day.
Reduced cooldown times of commands in the Radio Menu, notably Words of Encouragement, Words of Inspiration, and Medical Advice.
NPCs no longer get stuck behind the counter or on the stairs at the gun shop in Spencer's Mill.
The "Too many infestations!" event will now only occur when there are too many infestations within 500m of your Home, rather than anywhere in the world.
UPDATED: The "Too many infestations" to-do item is now cleared when there is only one remaining infestation within 500m of your Home, rather than anywhere in the world.
You must now be close to the ranger station for the Memento mission scene to play. Previously you would be teleported to the station if you left before the end of the mission.
Community members will properly interact with Facilities in your home. Previously they would stop after a period of time.
Feral zombie now properly dodges vehicles approaching at an angle.
NPCs will now reliably reach warehouse between Mt. Tanner and Spencer's Mill when called to gather supplies.
You can now punch out through the windshield of a vehicle if both doors are blocked.
Zombies and NPCs no longer get stuck behind the grocery store in Marshall.
NPCs now properly move to the proper location during cinematic scenes.
Zombies no longer fall through floor in the Marshall courthouse.
Zombies can no longer get under porch or floor at the Wilkerson's farmhouse.
Fixed a few rare crash bugs.
Fixed various translations bugs.

 

I informacje odnośnie popularności gry (ze wsparciem ze strony developera nie powinno być problemów):

 

We have sold more than a quarter million copies since we released the game two days ago. State of Decay has smashed all kinds of records. The only game that ever sold more on XBLA this fast was Minecraft…an already hugely popular game

 

EDYTA: Zero litości :P:

 

33tp6aq.gif

Edytowane przez DonSterydo
Odnośnik do komentarza

Ranni się leczą w punkcie medycznym, który trzeba wybudować. Nie wiem czy to normalne czy to element jakiegoś skryptu czy tak się dzieje z czasem, ale zauważyłem, że jeżeli damy się pogryźć to któreś z ugryzień może być tym ostatnim i osoba ma status "sick". Tak mi zmarła jedna z grywalnych postaci (na szczęście nie Marcus, ani Maya). Co jest nawet fajne, bo niby ugryzienia nie są śmiertelne bo mamy pasek życia ale zbytnie narażanie się na pogryzienia może prowadzić do śmierci.

 

Co do warsztatu, to basic workshop pozwala robić tłumiki, petardy i molotovy i naprawia podstawowe uszkodzenia (chyba wgniecenia o ile dobrze zrozumiałem) i na pewno opony. Workshop naprawia uszkodzenia karoserii (urwany zderzak, drzwi itp o ile dobrze rozumiem), natomiast żeby naprawić silnik potrzebny jest warsztat i mechanik i za cholerę nie mogę znaleźć nigdzie mechanika. Ciężko znaleźć specjalistów.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Wszystko jest wliczane do dziennego zapotrzebowania. Materiały budowlane też.

 

Skończyłem te grę. Nie sprawdziłem wszystkiego, zaczekam na update'y i zacznę wszystko od nowa. Końcówka trochę słaba.

 

Bardzo ciężko znaleźć specjalistów (lekarza, kucharza, ogrodnika, chemika, mechanika itd.). Nie próbowałem wojaży w nieznane. Bardzo podobają mi się lasy.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.