Skocz do zawartości

Guild Wars 2 - Premiera 28.08.12


Raptor

Serwer w Guild Wars 2  

40 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Na ktorym serwerze grasz?

    • Blacktide (nieoficialny PL serwer)
    • Fissure of Woe
      0
    • Searer's Rest
    • Ruins of Surnia
      0
    • Vabbi
      0
    • Piken Square
    • Underworld
    • Aurora Glade
    • Gunnar's Hold
    • Whiteside Ridge
    • Ring of Fire
      0
    • Gandara
    • Desolation
    • Far Shiverpeaks
    • SERWER US (podaj nazwe w poscie)
      0
    • SERWER FR (podaj nazwe w poscie)
      0
    • SERWER DE (podaj nazwe w poscie)


Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań.

1.Czy te barwy naszej zbroi , które wybieramy na początku towarzyszą nam przez całą grę w każdej nowej zbroi czy tylko ta podstawowa ma te barwy?

2.Czy Thief ma stały stealth jak rogal w wowie?

3.Co to za umiejętności pod klawiszem F1?Czasem się odpalają ale z tego co zauważyłem są tam różne umiejętności nie jedna.

Odnośnik do komentarza

trochę mi brakuje w tej grze jakiegoś wprowadzeni/samouczka. ludzie, którzy nigdy nie grali w WoW np. będą mieli duże problemy żeby ogarniać na początku.

 

pytanko: czy eventy WvW, których jest masa i niektóre są mega (np. kradzież królikom jedzenia :P ) się skalują trudnością w zależności od osób w nich biorących udział?

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytań.

1.Czy te barwy naszej zbroi , które wybieramy na początku towarzyszą nam przez całą grę w każdej nowej zbroi czy tylko ta podstawowa ma te barwy?

2.Czy Thief ma stały stealth jak rogal w wowie?

3.Co to za umiejętności pod klawiszem F1?Czasem się odpalają ale z tego co zauważyłem są tam różne umiejętności nie jedna.

 

1.nie wiem xD

2.Ma stealth,ale nie taki jak rogal w wowie,kilka stealthow aktywuje sie poprzez pulapki (ktos na nia wejdzie,ty znikasz + teleport w to miejsce) lub stealth na 5 sekund + self heal. Jak sie ogarnie temat to mozna ladnie namieszac znikajac.

3.Kazda klasa ma inna umiejetnosc,sa to klasowe umiejetnosci i w przypadku thiefa pod F1 kryje sie ich kilka,po uzyciu "steal" losuje ci kolejny skill ktory mozesz w okreslonym czasie uzyc jako czesc comba.

 

@DantePL Jesli chodzi o gre na high to mysle ze miedzy 2000 a 2500zl bez monitora,chociaz pewnie mozna zejsc troche nizej ale jezeli sie juz kupuje kompa to mysle ze warto doplacic te kilka stowek i miec dobry komp nie tylko do gw2 ale i na dluzsza przyszlosc,za taka kwote kupisz dobra maszyne.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie nie,ale glowy nie dam.

 

Bylem nastawiony zeby grac thiefem od ostatnich BWE mimo ze nie jest to najsilniejsza postac a na forach ciagly whine jakie sa do dupy,wczoraj postanowilem pograc chwile Elementalistem i teraz nie moge sie od niego oderwac,co prawda trudno to wszystko opanowac co sie dzieje (kupa skilli) ale postac mi sie bardzo spodobala.

Odnośnik do komentarza

A ja gram Inżynierem, postać jest mega, taki WoWowy Shaman - jack of all trades. I coś ulecze, i jakiś dmg zadam...Co do gry - mega. Największe wrażenie wywarło na mnie to, że ta gra od samego początku krzyczy do gracza: JESTEM GRĄ MMO! TAM SĄ LUDZIE! GRAJ Z NIMI! Już na samym początku (pierwszy quest) podczas walki z wielkim elementalem w kampanii ludzi miałem około 30 kompanów. oO Praktycznie cały czas coś się robi z innymi graczami i to jest baaaardzo fajne.

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę, że gra jeszcze nie wyszła, że wiele ludzi miało w ten weekend styczność z grą po raz pierwszy, to nie jest to nic zaskakującego. Możesz odpalić dowolną betę MMO i startowa lokacja będzie wręcz (pipi)a ludźmi :)

Na pierwszym queście mogłes mieć 30 kompanów a ktoś na ostatnim możliwym levelu do wbicia mógł by nie miec tyle szcześcia, bo może być niewielu graczy high-lvl.

 

Tego typu sprawy się normują jakiś czas po premierze gdzie jest balans pomiędzy początkowymi levelami i końcowymi.

Odnośnik do komentarza

dokładnie. w strefach startowych 1-15 są tłumy ludzi, a potem tylko pojedyncze grupki.

jak najlepiej podlevelowac? mam 15 poziom i zrobiłem w 1-15 all (poza punktami widokowymi), a idąc dalej zabijają mnie 3 wilki...

ile już trwa beta? bo tak naprawdę to dużych błędów nie ma. jeden even sie wywalił i zablokował i raz robiąc główny wątek miałem śmieszny bug, bo wylazły pojazdy z pod ziemi i się w jednym z nich zablokowałem.

 

trochę za bardzo jest wszystko nastawione na granie w grupie przez co samemu jest trochę za ciężko.

opłaca się w ogóle robić profesje na starcie? coś ciekawego można uzyskać? bo śmieci jest masa i poza zrobieniem sobie dodatkowych pojemników w inv to nic ciekawego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytań.

1.Czy te barwy naszej zbroi , które wybieramy na początku towarzyszą nam przez całą grę w każdej nowej zbroi czy tylko ta podstawowa ma te barwy?

2.Czy Thief ma stały stealth jak rogal w wowie?

3.Co to za umiejętności pod klawiszem F1?Czasem się odpalają ale z tego co zauważyłem są tam różne umiejętności nie jedna.

1. Mozesz je w kazdej chwili zmienic kiedy otworzysz sobie character pane i klikniesz na ikonke, ktora znajduje sie nad head itemem.

One sie zapamietuja, abys nie wygladal jak klaun jak to w wowie podczas levelowania oraz abys nie musial za kazdym razem zmieniac kolorow.

2. Nie, ale sa tricki aby bylo podobnie.

3. Zalezy od weapon seta i jakis tam rzeczy jeszcze. Za malo gralem Thiefem (parenascie minut raptem), aby obczaic te klase wystarczajaco.

 

W grze nie bedzie czegos takiego jak Open World PvP. Od tego masz The Mists (WvWvW).

 

Do tej pory byly trzy Beta Weekend Events dla ludzi, z 1-2 dla prasy wczesniej i tyle.

 

Nic nie jest "za bardzo nastawione" poniewaz sie skaluja eventy do ilosci ludzi, ktorzy biora aktywnie udzial w danym eventcie.

 

To nie jest WoW, gdzie MUSISZ robic cos co cie nie wciaga, aby moc robic to co lubisz. Profesje daja Ci jakies poszczegolne buffy, ktore sa fajne i sie przydaja, ale nie sa niezbedne i mozna bez nich wyzyc.

Jesli jestes fanem pvp i niczego wiecej... 5v5 i masz jak Counter Strike troche.

WvW upscaluje ci jedynie level, wiec warto levelowac i zbierac gear.

PvE... nie masz, ze musisz sie scigac do 80, chyba, ze chcesz personal story od razu wyczyscic. Content oraz Level (down)scaling robi swoje. Moze do 30 fajnie... jak chcesz zaczac robic pierwszego Dungeona.

Samouczek... wlasnie jest (swietny) na samym poczatku, bo pokazuje Ci mniej wiecej co cie czeka i z czym sie to je.

Nie jestes zmuszony do bycia w grupie czy robienia czegos z innymi. W zupelnosci jestes w stanie robic 90% rzeczy solo.

 

Jak macie jakies nie czysto stricte klasowe pytania to mozecie smialo zadawac (lub przeszukac moje posty w tym temacie).

Odnośnik do komentarza

Biorąc pod uwagę, że gra jeszcze nie wyszła, że wiele ludzi miało w ten weekend styczność z grą po raz pierwszy, to nie jest to nic zaskakującego. Możesz odpalić dowolną betę MMO i startowa lokacja będzie wręcz (pipi)a ludźmi :)

nie zmienia to jednak faktu ze gw2 robi cos co inne mmo failuja: zacheca do grania z innymi i gdzie w takim wow czy swtor sie wkurzales ze ktos ci kradnie questowe moby tak tutaj nie przeszkadza ci to w niczym a nawet przyspiesza zrobienie eventu.

to samo z zbieraniem materialow do craftu. w takim wow modliles sie o opcje pk zeby zabic tego druida ktory klikna o ulamek sekundy szybciej niz ty a w gw2 to ze ktos uzyje danego punktu nie zuzywa go i inni tez moga korzystac co pozbywa sie tego wkurzajacego wyscigu szczurow. (no i to ze kazdy moze zbierac wszystko zamiast robic po kilka altow od tego tez jest duzym plusem)

 

no i ten duch exploracji i randomowe eventy sa czyms o czym w innych mmo mozna tylko pomarzyc.

o dynamice samej rozgrywki vs statycznosc i nuda konkurencji juz nie wspomne

jest na co czekac

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

 

 

pomarzyc.

 

W 100% sie zgadzam,gra sie swoim tempem co daje przyjemnosc a zwiedzanie i random eventy/kupa wielkich bossow daje duza fajde,zwlaszcza gdy wszyscy ze soba wspolpracja zeby go zabic a nie "kto wiecej zada dps dostaje loot,reszta nara".

 

Aha i mala prosba Gattz,popraw tego byka ortograficznego wrrr - "pomarzyc"....to samo na waszej stronce Elite Kings,troche wiocha jak sie widzi "polób" :D

 

No offence,z czystej zyczliwosci zwracam uwage :)

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

A teraz?:D

 

Kurcze,po tej becie mam duzy metlik w glowie...w kazdym mmo gralem warrorami bo to taki moj glowny archetyp postaci,ale w kazdym mmo warrior byl ponizej sredniej/musial ganiac za targetem jak glupi. W GW 2 warrior ma powera i jest super ale akurat teraz naszlo mnie zeby grac czyms innym bo elementalist wkrecil mnie na dobre (kupa zabawy). Gdy juz bylem pewien ze bede gral ele,glupi postanowilem sprawdzic engineera na szybko i tez jest swietny,dlatego mam teraz dylemat,ele czy eng :(

Odnośnik do komentarza

:( mimo waszych zapowiedzi beta działała tylko tyle ile miała działać - weekend.

gra jest genialna. obecnie nie mam trochę czasu, ale na bank ją kupie.

co do porównań do wowa, to dla mnie wow (wotlk) to głównie granie 80lvl i ICC więc co do całości trudno porównać (w becie zrobiłem 20lvl i jedną całą ścieżkę postaci), ale na bank 1-20 gw2 wciąga nosem wow:) i tak jak ktoś powiedział - wow jest lekko upośledzony w porównaniu.

bardzo wiele rzeczy, których w wowie brakuje, albo są dzięki addonom w gow2 jest. dużo dobrych pomysłów z gry blizza też zostało podchwyconych.

 

"randomowe eventy", które tak naprawdę nie są randomowe, robią czasami niezły bajzel w głowie. wspominałem już wcześniej o kradzieży królikom jedzenia, a np miałem też taki, że zamieniasz się w krowę i uczestniczysz w ich bojowym treningu:D trochę nie wiem na jakiej zasadzie część z nich się uruchamia. w jednym przypadku, jedynym którym nie udało mi się eventu ukończyć i albo bug albo potrzeba dużo ludzi, eskortowania miśka, dwa razy jak byłem w danej lokacji to się event załączał, a tak to nie było takiej opcji.

 

grał ktoś do końca ścieżkę postaci nornem? ostatnia walka jest głupio trudna, a po śmierci jest respawn na początku lokacji, razem z bossem w tym samym miejscu tyle że jemu się życie nie odnawia.

z tego co grałem to własnie ścieżka postaci jest "najbardziej" zbugowana (pojawiają się tam czasami błędy związane ze skryptem).

trochę nie jestem do końca przekonany czy dobrze działa system golda (razem z ah) i karmy, ale ciężko to stwierdzić grając tak krótko. pewnie i tak przedmioty z dungeonów będą zamiatać. rozumiem, że przedmiot jest soulbond dopiero jak się go założy, a nie jak się go podniesie? jak jest w dungeonach?

 

świetnie rozwiązana jest kwestia przemieszczania się (waypointy), ale czasami mount by się przydał. rozumiem, że póki co nie ma takiego pomysłu?

coś jeszcze miałem napisać, ale chyba starczy. jak dla mnie to każdy kto lubi mmo powinien spróbować.

Edytowane przez luk_ash
Odnośnik do komentarza

bardzo wiele rzeczy, których w wowie brakuje, albo są dzięki addonom w gow2 jest. dużo dobrych pomysłów z gry blizza też zostało podchwyconych.

w god of war czy gears of war bo troche sie pogubilem :P uczciwie trzeba jednak przyznac ze nieladnie jest mowic ze to gw2 cos od wowa podchwycil gdy to wow sciagal calymi garsciami z gw1 i podobne rozwiazania ktore masz na mysli pewnie pochodzily od nich samych.

 

co do tych eventow to pojawiaja sie "at random" ale tworza one czesto lancuch.

np. centaury kradna z klasztoru ich wino. i potem mamy jesli nie obronilismy pojawia sie event gdzie atakujemy oboz centaurow by odzyskac wino. gdy juz mamy co pic to pojawia sie event eskorty karawany z winem do wojskowego obozu glebiej na bagnach.

podobnych przykladow jest wiecej jak np. walka z centaurami o kontrole nad waypointem, obrona farmy przed atakiem centaurow ktore porywaja ludzi, obrona wodociagu przed bandytami. kazdy z nich w zaleznosci od wyniku daje kolejne rozne eventy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...