Skocz do zawartości

Borderlands 2


Kazuun

Rekomendowane odpowiedzi

Giereczka zacna na maksa, coop naprawde daje radę - do tego swietny styl i grafika. Mniam.

SMAA kompatybilne i dobrze kryje ząbki.

 

BTW - gearbox nie dopracował jednak wszystkiego, jak w coopie robicie trade to mozna wpisać ujemną wartość kasy i automatycznie zabierasz kase z portfela drugiego gracza... Nawet jak ma 0$ to wyciagasz kase znikąd ;)

Odnośnik do komentarza

To ciekawe jakiego kompa trzeba mieć by to wtedy płynnie chodziło. Pewnie dopasionego i5 i kartę za 1,5 k. Znajomy ma a i tak potrafi chrupnąć.

 

Ja na i3 i 6850 muszę grać w 30fpsach ( reszta ma max ) bo jak włącze 60fps i obojętnie jakie detale i rozdzielczość to tak ciągle chrupie przy zadymach z 60 do nawet 35fps ,że jak dla mnie nie da się grać.

 

Podsumowując stary engine, kompa niedawno odświeżyłem ( za ponad tysiaka, wiem ,że średni ale... ) i muszę grać w 30 klatkach jakby na konsoli które technologicznie ponoć nie mają startu do mojego nawet średniego kompa. Pewnie zaraz pojawią się osoby z gruchotami którym ponoć chodzi w 60fpsach na maxa ; )

 

 

EDIT : Zresztą http://www.techspot....ance/page1.html i wszystko jasne. Trzeba było spiracić a nie brać w ciemno.

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

To ciekawe jakiego kompa trzeba mieć by to wtedy płynnie chodziło. Pewnie dopasionego i5 i kartę za 1,5 k. Znajomy ma a i tak potrafi chrupnąć.

W zależności co dla kogo znaczy "chrupnąć" (dla mnie to spadek poniżej 30 klatek) to... niech się znajomy nauczy składać kompa, bo mój prawie 3 letni komp nie chrupie i ciągnie grę w stałych 45 klatkach w praktycznie full detalach. Piszę praktycznie, bo nie pamiętam co jest w opcjach zaniżone. Chyba AA z 16x na 8x i PhysX na Medium. Reszta jest w 'High' lub na 'On'. Rozdziałka 1920x1080.

Odnośnik do komentarza

Zaprezentowany benchmark dobrze ukazuje, zresztą jest również napisane ,że są wahania klatek animacji. Jeśli dla ciebie "chrupanie" to spadek poniżej 30 fps to za bardzo nie mamy o czym pisać. Każdy spadek np z 75 czy 60fps do 40 jest wyraźnie odczuwalny jako "zamulenie" czy nawet "przycięcie". Wtedy już inaczej się obraz przesuwa, inaczej celuje, czuć dyskomfort. Mózg jest przyzwyczajony do pewnej prędkości ( dlatego lepiej mieć nawet stałe 25fpsy niż ciągłą "huśtawkę" 60-30 ) i każde zachwianie powyżej 10 fpsów szczególnie w precyzyjnych grach FPS często irytuje. To mit ,że dopiero człowiek dostrzega spadki poniżej 30 klatek. Był chyba nawet na tym całym GOLU o tym artykuł. Oczywiście by znowu nie było,że ktoś tam nie widzi różnic, kluczowe znaczenie ma częstotliwość tego występowania, miejsca, typ gry, kontroler itd. Sporo czynników. Ciężko więc dokładnie ustalić kto jak dokładnie ma i w jakim stopniu to będzie "widoczne". Zresztą co się będę rozpisywał i mądrzył, wiem co "czuję " ; )

Nie będę robił za jakiegoś adwokata znajomego, stwierdził tylko ,że pojawiają się spadki do 40fps i jest to irytujące.

 

PS : Masz jakiś program do blokady gier na danych fpsach? W B2 można zablokować na 30 lub 60 i wyżej. Jeszcze mi się chyba nie zdarzyło by komputer "sam" trzymał stałe 45fps. Jeśli już to skoki z 60 do 30 w zależności od krajobrazów, efektów i ilości postaci na ekranie.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Ja zawsze mam takie ustawienia, by wahania nie były aż tak wielkie. Jeżeli jak stoję/chodzę i nic się nei dzieje i miałbym 60 a przy 5 przeciwnikach + nagle miałbym mieć 30 to fakt, jest to różnica. Ale jeżeli mam te 40-45 i wahania są o około 5 klatek to jest to nieodczuwalne dla mnie, aka komfortowe.

 

I nie, nie używam niczego do blokowania. Po prostu testuję grę na różnych ustawieniach i wybieram to co jest "stałe".

Odnośnik do komentarza

Kurczę nie wiem, testowałem i mam ciągłą huśtawkę. 60 , 45, 40, 35. Nie chce się utrzymywać na danej jednej wartości. Ustawiłem więc stałe 30 w opcjach. Z godzinkę się przyzwyczajałem do 30 klatek i teraz się gra już bardzo dobrze. Póki sobie nie przypomnę ( przy jakiejś innej grze ) jaka jest płynność przy 60, 30 wydaję mi się w porządku. Dzięki temu mam też wszystko ustawione na maxa. Nie licząc PsyX, moja karta tego nie obsługuje. Szkoda, że aż wprowadzili taki podział. Havok nie mógł tego wszystkiego obsłużyć ? Lobby.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Macie tak ,że pierwsze przejście gry chcecie zrobić samemu ?

 

Próbowałem w coopie ale co się dołączałem do ekip to oni tak biegną na hurra i padają co chwilę ,że o jakimś słuchaniu nagrań, dokładnym oglądaniu krajobrazów, wyłapywaniu żartobliwych smaczków nie ma mowy. Dodatkowo na stałe wskakiwały mi zadania ludzi których nawet sam nie odkryłem. Nie wiem co i dlaczego. Może i w singlu trochę nudnawo czasem ale w coopie z randomami za dużo się traci moim zdaniem przy pierwszym podejściu do produkcji.

 

Do coopa wrócę za drugim razem. Wtedy jakiś znajomy powinien również już mieć B2.

Edytowane przez Sebastian Ś.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...