Skocz do zawartości

Reklama na forum


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

 

Edyta: "kliknij i wygraj" - zablokowane. Te "latające" - tutaj jakiś screen poproszę, bo nie wiem dokładnie o które chodzi. Są te zwiń/rozwiń (obecnie jakiś T-mobile), ale a) są na dole, jakby to ująć, ekranu z wyraźnym przyciskiem zwiń/rozwiń; b) testowałem na AdBlocku i w ogóle ich nie wyświetla...

te latające to jeszcze jakieś z aniołkami reklamy domeny, ktore na srodku zlatują razem z przewijaniem okna w dół

 

te boczne zwin/rozwin też lecą w dół jak sie przewija strone i zasłaniają ekran

Odnośnik do komentarza

Myślę, że da się takie forum utrzymać bez takiego hardcore O_o

O tak, zaraz dojdziemy do tego, ze z forum w ogole nie da sie korzystac, jest masakra, hardcore i w ogole wypala oczy :sorcerer:

Swoja droga, albo sie u mnie cos zepsulo, albo reklam nie ma w tym momencie ;) A jak byly... jak komus to tak strasznie przeszkadza to co za problem wlaczyc tego adblocka i miec z glowy? Mi osobiscie reklamy jakos bardzo nie przeszkadzaja, wiec nawet nie mam go zainstalowanego.

 

EDIT: Hm, reklamy sa wyswietlane w jakis konkretnych godzinach? ;) rano nie bylo

Odnośnik do komentarza

Bez jaj, to już nawet forum musi być usrane reklamami - ppe.pl już nie wystarcza? Po miesiącu / dwóch zobaczycie czy się sprawdziło czy nie? Super w hooy. No gratki dla Was. Ten Wasz wydawca to po prostu... brak słów. To co Wy niedługo będziecie musieli dawać czytelnikom do akceptacji licencję na użytkowanie strony i forum (wraz z opłatą ofkoz)??? Bosh - żal i tyle.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Boże, na darmowym forum pojawiły się reklamy, zamach na "nietykalność" użytkowników zakończony powodzeniem :(

Płacimy za gazetę , więć powinniście dać nam jeszcze piwo i chipsy do podgryzania w czasie czytania-nie rozumiecie praw rynku ?!!!!

Przecież to oczywiste, np. kupując telewizor kablówka jest darmowa i bez reklam, no bo zapłacilismy za tv.

Edytowane przez adi
  • Plusik 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Boże, na darmowym forum pojawiły się reklamy, zamach na "nietykalność" użytkowników zakończony powodzeniem :(

Płacimy za gazetę , więć powinniście dać nam jeszcze piwo i chipsy do podgryzania w czasie czytania-nie rozumiecie praw rynku ?!!!!

Przecież to oczywiste, np. kupując telewizor kablówka jest darmowa i bez reklam, no bo zapłacilismy za tv.

a czy wiesz, ze kupując telewizor m media elektronic (czy jak im tam) dodają aparaty cyfrowe do nich ? ;-)

Odnośnik do komentarza

Boże, na darmowym forum pojawiły się reklamy, zamach na "nietykalność" użytkowników zakończony powodzeniem :(

Płacimy za gazetę , więć powinniście dać nam jeszcze piwo i chipsy do podgryzania w czasie czytania-nie rozumiecie praw rynku ?!!!!

Przecież to oczywiste, np. kupując telewizor kablówka jest darmowa i bez reklam, no bo zapłacilismy za tv.

jest odwrotnie, jak kupisz net w jakiejs tam firmie to dostajesz xboxa za 1zł

 

 

 

zreszta nie wyskakuj tu z jakimś reżimem, poprostu niektore reklamy sa strasznie upeirdliwe, mi nadal wyskakują 2 latające, jedna na srodku druga na dole, zaslaniaja wiekszosc ekranu i obie trzeb zamknac zeby ciokoliwek kliknąć dalej

 

statyczna reklama na gorze raczej nikomu nie przeszkadza, ale te latawice to szlag trafia

Odnośnik do komentarza

Reklama z grubymi babami to jest przegiecie... ;/

zwlaszcza że zupelnie nietrafiona, ciekawe ile na tym forum jest grubych bab

 

takie kupowanie reklam od firmy zewnetrznej ktore są losowe i zupelnie od czapy to raczej wiele korzysci nie przynosi, gdyby sie pojawialy rekalmy, gier sprzetu i innych bzdetów ktore mogą leżeć w zainteresowaniach użytkownikow forum o konsolach to pewnie by wiecej z tego pożytku było, zarowno dla reklamodawców jak i dla użytkownikow, bo mogli by wyłapac cos ciekawego

 

a juz widze jak rozi pędzi po tablety na odchudzanie xD

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Osobiście dla mnie to też bez sensu, nie wiem, czym kieruje się dostawca reklam wybierając takie a nie inne. My akurat niektóre kampanie mamy rozliczane od ilości odsłon, więc klikać nikt nie musi.

 

Co do samych reklam - tak jak wspominałem, te z cyklu "kliknij i wygraj" zablokowane. Po weekendzie podpytam jeszcze a propos tych latających.

Odnośnik do komentarza

Co do reklam - Panowie, zobaczymy jaki będzie ich efekt po miesiącu, dwóch. Ja rozumiem, że nikt nie jest fanem wyskakujących okienek, ale to też nie tak, że nagle PPE.pl czy psxextreme.info pierwsze w Polsce zaczęły dawać reklamy. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że ani PPE, ani forum nie są za free. Generują swoje koszty (licencja, serwer, obsługa administracyjna), a trudno, aby ktoś z własnej kieszeni to wszystko finansował. Zobaczymy, jeśli reklamy będą niewypałem, tj. niewiele przyniosą, a faktycznie będą przeszkadzać - odpuścimy. Ale jeśli uda się na nich zarobić, to będzie też z zyskiem dla wszystkich. Cały czas pojawiają się nowe wersje IPB (a koszt licencji to ~150 dolarów plus ewentualny dodatkowo płatny support), PPE również na bieżąco usprawniamy, aby zminimalizować pady strony/serwera (a tych ostatnimi czasy raczej nie ma).

Szkoda, że ściemniasz trochę z kosztami, licencja IP.Board kosztuje 150 dolarów i jest dożywotnia (a wiem, że macie ten skrypt już od dawna, więc dawno opłacony już za rządów Ściery). Support jaki? Płacicie coś Arabowi? No może jeszcze te 25$ raz na pół roku... ale przecież wystarczy, że jedna osoba wykupi support i może ściągnąć mody dla drugiej, nie możecie się dogadać z Arabem? W końcu macie świetną współprace z PS3site i zawsze coś zaoszczędzicie, trochę pomyśleć i tyle, a nie zaraz zaśmiecać forum reklamami. W sumie reklamodawce można zawsze zmienić - reklamy google byłby dużo lepsze, bo generują automatycznie pasujące do tematyki strony, dwa banerki z góry i z dołu nikomu by nie przeszkadzały (adkontekst można też tak z konfigurować).

 

Jeśli forum za bardzo obciąża serwer, to można postawić lżejszy skrypt, są nawet darmowe alternatywy jak SMF, które nie wymaga żadnych opłat. Albo jeszcze poszukać tańszego serwera, no bo chyba macie host w jakiejś firmie, czy swój serwer?

Edytowane przez alexx-1
Odnośnik do komentarza

Szkoda, że ściemniasz trochę z kosztami, licencja IP.Board kosztuje 150 dolarów i jest dożywotnia (a wiem, że macie ten skrypt już od dawna, więc dawno opłacony już za rządów Ściery). Support jaki? Płacicie coś Arabowi? No może jeszcze te 25$ raz na pół roku... ale przecież wystarczy, że jedna osoba wykupi support i może ściągnąć mody dla drugiej, nie możecie się dogadać z Arabem? W końcu macie świetną współprace z PS3site i zawsze coś zaoszczędzicie, trochę pomyśleć i tyle, a nie zaraz zaśmiecać forum reklamami. W sumie reklamodawce można zawsze zmienić - reklamy google byłby dużo lepsze, bo generują automatycznie pasujące do tematyki strony, dwa banerki z góry i z dołu nikomu by nie przeszkadzały (adkontekst można też tak z konfigurować).

 

Jeśli forum za bardzo obciąża serwer, to można postawić lżejszy skrypt, są nawet darmowe alternatywy jak SMF, które nie wymaga żadnych opłat. Albo jeszcze poszukać tańszego serwera, no bo chyba macie host w jakiejś firmie, czy swój serwer?

Panowie, naprawdę, nie chce mi się dalej wałkować tego tematu. Nie bardzo rozumiem również zasadność tłumaczenia się z faktu wprowadzenia reklam, jakby to było jakieś przestępstwo. Uwagi o "lipnych" reklamach czy tych najbardziej wkurzających przyjąłem i postaram się możliwie szybko sprawę sprawdzić (zresztą w przypadku tych pierwszych już jest wyjaśnione). Nikt Wam nie każe klikać, nikt Wam nie broni blokować - wedle uznania.

 

alexx-1: Zwracam honor w kwestii licencji. Masz pełną słuszność, jeśli chodzi o jej żywotność i tutaj przepraszam - moje niedopatrzenie.

 

A co do reszty - zważywszy, że wychodzisz z założenia "ale przecież wystarczy, że jedna osoba wykupi support i może ściągnąć mody dla drugiej", to trudno mi dalej coś wyjaśniać... Nie po to ktoś wykupił legalną licencję, żeby teraz "odświeżać" ją lewymi aktualizacjami... (coś jak na zasadzie - "to kupny w pięciu jedną grę, a potem tylko pozostaje zrobić kopię"). A sam support zapewnia dostęp do aktualnych wersji oprogramowania oraz narzędzi administracyjnych - w skrócie: jest przydatny. Reklamy - współpraca z firmą zewnętrzną różni się od tej z Google, więc nikt specjalnie na złość nie wybrał kogoś innego, byle nie Google (a o bezsensownie generowanych reklamach dam znać, bo to powinno leżeć też w interesie dostawcy reklam). Forum nie obciąża serwera - po prostu jest na serwerze, który ma optymalną dla nas konfigurację, a że ruch jest spory, to uwierz, że nie jest to jakiś pierwszy lepszy serwer za 100 zł miesięcznie... Inny skrypt - no jasne, można. Tylko jaka byłaby reakcja, gdyby nagle zniknęło kilka(naście) funkcji. Trudno raczej znaleźć tak rozbudowany (i dla userów, i dla administratorów) system jak IPB za free. Aż ciekaw jestem, co by się stało, gdyby padła propozycja przesiadki na proponowane przez Ciebie SMF...

 

Reasumując - będę wdzięczny, jeśli w tym temacie skupicie się na uwagach odnośnie reklam: tych "lipnych"; tych, które np. nie mają opcji zamknięcia; tych, które źle się wyświetlają (bodaj na PPE "latała" taka reklama Allegro - zostało to naprawione).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Co do samych reklam - tak jak wspominałem, te z cyklu "kliknij i wygraj" zablokowane. Po weekendzie podpytam jeszcze a propos tych latających.

Minely dwa weekendy a latajace jak byly tak sa. Najwieksze zageszczenie oczywiscie w czasie najwiekszej "ogladalnosci" czyli wieczorem. Jakis komentarz odnosnie tego latajacego scierwa?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...