Skocz do zawartości

Reklama na forum


Gość Orson

Rekomendowane odpowiedzi

a na to, ze reklama hp blokuje caly ekran komorki rozumiem, ze nadal macie wywalone?

 

dzieki... moj provider bardzo sie cieszy, kiedy moze mi 5 razy ladowac ta sama strone, bo mniej wiecej tyle reloadow trzeba, zeby strona w koncu sie wyswietlila i nie byla w 100% zakryta reklama...

 

na forum, na ktorym pisalem, wplaty okolo 10 osob pozwalaly na to, zeby forum funkcjonowalo przez kolejny rok BEZ REKLAM! byly tam tylko nieklopotliwe ad sense googla w ramce na dnie strony i nic wiecej. chetnie wplace te 10-20zl rocznie, by moc w komorce w pociagu (tak jak w tej chwili!) bez stresu moc ogladac forum i nie fqrfiac sie na yebane reklamy hp nie majace opcji zamknij, zmniejsz i calkowicie zakrywajace obraz forum.

az chyba wstawie screenshota. nastepnym razem jak to wyskoczy... ;/

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Yano zglaszal sprawe 26.09 a dzis jest 30.09 i reklamy nadal wyskakuja z dolu ekranu. I to przy kazdym kliknieciu. Nawet w WKP gdzie udzielajacy sie tam sa ostatnimi, ktorzy by w nie klikali.

 

Forum, z kazdym rokiem i kazdym updatem robi sie coraz bardziej ubozsze. W 2006r. pecznialo od uzytkownikow, byl szaut, battle i arcade. I nie bylo reklam. W 2012r. na forum mozna juz tylko pisac posty lub dac plusa/minusa. Aha, no i zalogowac sie przez fejsbuka... Pisze coraz mniej osob (odchodza albo sie ich banuje), nowych jak na lekarstwo. Wiec po co te reklamy? Na serwery, ktore maja TO WSZYSTKO utrzymac?

 

Zabawne, ale reklamy w tym momencie przeszkadzaja w podstawowej (i zarazem, patrzac po tym co wylatuje z kolejnymi updatami, jednej z ostatnich) funkcji forum czyli po prostu w najzwyklejszym przegladaniu.

Odnośnik do komentarza

Yano zgłosił w środę, w piątek po południu dostaliśmy informację o reklamach, zyskach i formach (czyt. kreacjach) - jutro to przeanalizujemy i jeśli okaże się, że te wszystkie latające cuda nic nie dają, to zostaną usunięte. Wybacz, ale niestety ani w sobotę, ani w niedzielę nikt tego nie zmieni, bo firma, która reklamy dostarcza nie pracuje 24/7. Tak że chwilę cierpliwości. A co do reklam - zaskoczę Cię, ale są po to, aby zarabiały. Serwer czy płatny skrypt są bez względu na to, czy użytkowników jest jak w 2006 czy jak w 2012.

 

Naprawdę, tłumaczenie tego robi się nudne. Też bym wolał nie mieć reklam, tylko wtedy powiedz firmie od serwerów czy redaktorom z PPE niech robią swoją pracę w czynie społecznym.

Odnośnik do komentarza

wiadomo że reklamy mają zarabiać, tylko pytanie czemu jest ich coraz więcej skoro formum mogło działać gdy prawie ich nie było?

dokładaliście wtedy z własnych kieszeni? bo wydaje mi sie że to nie jest tak że ta masa reklam jest po to żeby dotrwać z forum "do pierwszego". pewnie mniejsza ilośc wystarczała na utrzymanie, a teraz poprostu idziecie w jak najwieksze zarobki prawie że uniemożliwając czytanie forum. A nadal argumentem jest "serwery kosztują"

 

tzn - reklam jest ze 3-4 razy wiecej niz jeszcze z 0.5-1 roku temu, czy utrzymanie forum podrożało aż tak przez ten czas?

 

mam wrażenie że po zmianie wydawcy dzieją sie takie rzeczy

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przed zmianą wydawcy reklam nie było, bo tak zdecydował Fenix - jego prawo.

 

Obecnie są, ale na pewno nie ma ich więcej niż kiedyś (w sensie po zmianie wydawcy) - od ponad roku są ciągle te same kody generujące reklamy - nikt niczego nie dorzucał poza jedynie paskiem reklamowym sklepu Sojera, który pojawił się ze 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza

Gwarantuję Ci, że kod tam jest od blisko roku, tak samo jak pozostałe. Jest to kod na rectangle (reklama 300x250), który wyświetla się po pierwszym poście na danej stronie (poza przypadkami, gdy jest jakiś błąd u dostawcy reklam i kwiatki jak ostatnio, że wpada im tam pionowa kreacja). Reklam widocznych i owszem, mogło nie być, bo kod generuje reklamy, gdy ustawione są kampanie (a rectangle nie jest równie popularny co billboard). Jeśli np. dostawca reklam nie ma aktualnie żadnej kampanii opartej na takiej formie kreacji, to wiadomo, że nic tam nie będzie. Teraz widzę, że głównie lata tam Agito i możliwe, że jeśli zrezygnują z reklamowania się, to po pierwszym poście nie będzie znowu nic.

Odnośnik do komentarza

wyłączylem na chwile adblocka i sprawdziłem że teraz mogą być nawet 3 reklamy na jednej stronie (zwykle są 2)

kiedys mam wrażenie że była jedna, na górze - która co prawda potrafiła wsykoczyć i zasłonić cały ekran. a teraz wszędzie pełno wyskakujących pasków, ktore jak mowilem tak sie ruszają że trudno je zamknac

 

przyznam że po tym tygodniu przerwy od reklam, gdy teraz wyłączylem adblocka to dorazu mnie szlag trafił

Odnośnik do komentarza

Od zawsze uzywam adblocka na pc, a na telefonie korzystam z tapatalka, przez co reklamy w zasadzie sa mi obce, ale dzisiaj wylaczylem go na chwile, zeby zobaczyc o co tyle placzu i nie wyobrazam sobie przegladania foruma bez adblocka. Dexter atakuje mnie od dolu, 'ile widzisz oczu - kliknij a wygrasz guwno' na gorze, jeszcze reklama samochodu. Na plus to, ze jest ten pasek ze sklepem Sojera i raz pojawila sie reklama Far Cry 3 i to jest wlasnie jak dla mnie strzalem w 10. Czyli reklamy gier, bo w koncu jestesmy na forum konsolowym. I gdyby reklamy na forum informowaly mnie o promocjach gier w sklepach to pomyslalbym o wylaczeniu adblocka na forumku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jak redakcja zapatruje się na używanie przez użytkowników AdBlocka? Dajecie wolną rękę na zasadzie dobrej woli, czy raczej sugerujecie dodanie do wtyczki Forum PE jako wyjątku?

 

Przez myśl nam nie przeszło, aby cokolwiek komukolwiek sugerować w temacie reklam na forum (czy na portalu). Kwestię pozostawiamy tylko i wyłącznie upodobaniom użytkownika.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...