Skocz do zawartości

Alien Cinematic Universe


MaiorZero

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pięć trzeba wymienić?

Interstellar, Looper, Star Trek, Pacific Rim (tak, nawet to jest lepsze od Prometeusza), Gravity, Oblivion, Europa Report, Cloud Atlas, Chronicle, Małpy 1 i 2, Super 8, Predestination.

Nawet nie próbujcie wmówić mi, że sci-fi liczy się tylko wtedy kiedy tłem jest kosmos, są obcy i bohaterowie latają statkiem kosmicznym.

Edytowane przez Kymel
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No bez problemu takie znajdę, chociaż jestem zwolennikiem Promka.

 

Looper, Europa Report, Interstellar, Guardians Of The Galaxy.

 

 

loopera szanuje bardzo, jako romans sci fi z kinem sensacyjnym. to dobry wybór

 

GOTG to czyste fantasy niczym star wars. nie podzielam zachwytów ale i nie hejtuje. dla mnie to taki lepszy avatar, ale potrafie też zrozumieć, że dla komiksomaniaków to bomba

 

na interstellar nie mogę sie coś wybrać do kina, nie wiem czy jeszcze grają. jako że jestem tylko wiejskim głupkiem nie rozumiejącym filmów o wypasaniu kóz, to uwielbiam nolana, od memento po incepcje

 

europa report nie znam, podobnie jak wielu innych rzeczy

 

 

jeżeli cofniemy się do 2009, to absolutnie dystrykt 9. coś fantastycznego. no i swego czasu totalne zaskoczenie. troche też moon, troche pandorum.......zaraz zaraz, czekaj.....WATCHMEN - mój król

 

na pewno grawitacja

 

czaje sie na cloud atlas

 

dałbym wyróżnionko dla dredda, który okazał się być lepszym robocopem niż nowy robocop. również zaskoczenie, bo kto spodziewał się czegokolwiek pozytywnego po nowym dredzie, chodź pewnie paru z was ma mały sentyment do kiczowatego dredda z sylwkiem. ja mam 

 

 

to jeszcze laurka dla promka za uszanowanie prastarych technik mistrzów gatunku i nie obes,ranie wszystkiego CGI. makiety, charakteryzacja, animatronika - kocham. 

Odnośnik do komentarza

"Grawitacja" to nie sci-fi tylko katastroficzny w kosmosie.

w sumie to wystarczy katastroficzny. bez różnicy czy akcja dzieje się w kosmosie, czy u sąsiada w piwnicy

 

nawet można sie spierać, ale ja podepne to pod sci-fi...........albo huy, żadnego podpinania.wygrałeś, grawitacja out :reggie:  

Edytowane przez Kazub
Odnośnik do komentarza

W całym poście spoilery oczywiście :

 

 

spoilery niżej

 

 

no bo to nie jest prequel obcego i ma oczywiste nawiązania bo........dlaczego nie ? to jest bardzo proste i nie rozumiem po co ludzie tak drążą ten temat. oczywiste nawiązania są tak oczywiste, że nie ma sensu sie nad nimi rozwodzić.

 

 

 

No fajnie, nie jest prequelem, bo tak powiedział Ridley, a wątek główny nie kręci się wokół xenomorphów w formie, jaką znamy z sagi. Można zacząć rozkminiać definicję prequela, ale dla ułatwienia użyję sformułowania "film osadzony w tym samym uniwersum co Obcy, z akcją rozgrywającą się chronologicznie przed nim".

 

W zasadzie wygląda to tak, że Scott narobił szumu wokół tego, jak to Prometeusz jest samodzielną historią, nie będzie tam Obcego, nie jest prequelem, po czym to co dostajemy w filmie jest w pewnym sensie tego zaprzeczeniem, więc jak najbardziej jest sens "drążyć", tym bardziej, że to forum dyskusyjne. To nie jest skorzystanie z uniwersum przez jakiegoś randomowego reżysera reklam, gdzie pojawiają się po prostu znane i lubiane potworki - to jest sytuacja, gdy ten sam reżyser pokazuje nam, bądź co bądź, rozwiązanie jednej z największych zagadek jego, klasycznego już, dzieła, magiczną substancję, która dzięki magicznej ewolucji kończy jako proto-obcy, ornamenty z obcym itd.   Jak dla mnie cała ta zabawa w umiejscowienie akcji na innej planecie, upadek statku Inżynierów, który nie jest jednak TYM statkiem itd. to decyzje spowodowane po prostu planami na sequel (sequele ?), w którym dostaniemy ładne spięcie klamrą obu serii. W innym wypadku byłoby to po prostu niezrozumiałe.

 

 

 

tak że w sequelu może być obcy, predator, gladiator, bez znaczenia, bo najważniejsza jest motywacja davida.

 

Zainteresowanie Prometeuszem byłoby pewnie jakieś połowę mniejsze, gdyby, pomimo zaprzeczeń Scotta, z trailerów i innych materiałów nie wyłaniały się elementy z sagi o Obcym, także owszem, ma to znaczenie, również dla sequela.

 

Muszę se zrobić powtórkę, bo od wizyty w kinie filmu nie widziałem.

Odnośnik do komentarza

scott twierdził, że alien jest już wyeksploatowany przez lata i nie chciał tego ciągnąć dalej. elementy zaczerpnięte z ósmego pasażera nostromo były po prostu dla niego ciekawe i chciał je zastosować w zupełnie innym filmie. nie wiem, jak wyglądało stanowisko wytwórni, no bo z komercyjnego punktu widzenie, lepiej było zrobić po prostu kolejnego obcego  

 

 

 

 

Zainteresowanie Prometeuszem byłoby pewnie jakieś połowę mniejsze, gdyby, pomimo zaprzeczeń Scotta, z trailerów i innych materiałów nie wyłaniały się elementy z sagi o Obcym, także owszem, ma to znaczenie, również dla sequela

 

dla wyższej klasy zainteresowanie prometeuszem powinno wynikać już przez sam fakt, że scott robi science fiction 

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

Ridley Scott chce wyjaśnić w nowych filmach jak powstawało stworzenie z filmów o Obcym. Ja tego nie chcę, wole aby tego potwora otaczała mgiełka tajemnicy. A jeśli chce wyjaśnić to pewnie wymyśli jakiś głupi powód może broń biologiczna albo nieudany eksperyment. Dzięki temu że nie wiadomo skąd i dlaczego wciąż mogą powstawać nowe ciekawe historie, czy to w komiksach czy w filmach. A próba wyjaśnienia tylko wszystko popsuje. 

 

Plusem dla mnie jest to że będą nowe filmy z uniwersum :) 

 

ps. polecam Sagę Fire and Stone wystarczy wygooglować. 

Odnośnik do komentarza

pare dni temu mowil, ze chce jeszcze nakrecic 3 filmy prometeusz i dopiero w czwartej czesci nawiaze bezposrednio do pierwszego obcego, nabija sie z dziennikarzy i tyle wg mnie, choc z tych dwoch skrajnych informacji akurat ta z alien:paradise lost wydaje sie bardziej prawdopodobna z uwagi na to, ze w kolejce czeka alien5

Odnośnik do komentarza

Ridley Scott chce wyjaśnić w nowych filmach jak powstawało stworzenie z filmów o Obcym. Ja tego nie chcę, wole aby tego potwora otaczała mgiełka tajemnicy. A jeśli chce wyjaśnić to pewnie wymyśli jakiś głupi powód może broń biologiczna albo nieudany eksperyment. Dzięki temu że nie wiadomo skąd i dlaczego wciąż mogą powstawać nowe ciekawe historie, czy to w komiksach czy w filmach. A próba wyjaśnienia tylko wszystko popsuje. 

 

Plusem dla mnie jest to że będą nowe filmy z uniwersum :)

 

ps. polecam Sagę Fire and Stone wystarczy wygooglować. 

 

Juz w prometeuszu byl przeciez watek broni bilogicznej transportowanego przez sloni na dwoch nogach.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...