Jump to content

Czasopisma związane z mangą i anime


Flash.

Recommended Posts

Jak w temacie. Przyznam, że nie jestem za bardzo zorientowany jak wygląda sprawa z takimi pismami na polskim rynku, stąd pytanie - istnieją jakieś sensowne, warte zakupu gazetki o tej tematyce? Osobiście kojarzę tylko magazyn Arigato, który jednak wydaje mi się celować w grupę odbiorców poniżej 12 roku życia, ewentualnie w zaślinionych otaku (biorąc pod uwagę żenujące okładki, na których z reguły pojawiają się półnagie dziewczynki z wielkimi oczami). Jakieś inne propozycje?

Link to comment
  • Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pismo nie musi być jakoś szczególnie rozepchane, najważniejsze żeby zawartość była sensowna i na poziomie - konkretne newsy, fachowe recenzje, ewentualnie jakaś publicystyka - nie potrzebuję spaślaka, który jest sztucznie napchany wielkimi screenshotami, plakatami Pokemnoów i pierdukonkursami. No i żebym nie musiał się wstydzić idąc z tym do kasy (mam na myśli okładkę) ;]

 

W każdym razie dzięki za propozycje.

Link to comment
No i żebym nie musiał się wstydzić idąc z tym do kasy (mam na myśli okładkę) ;]
W takim razie nic nie znajdziesz, gdyż niemal każde pismo M&A ma na okładce jakąś roznegliżowaną lolitkę albo inny moe shit. W "najlepszym" przypadku ewentualnie trafisz na grafikę z Naruto, czy coś.

 

Jak z zawartością nie stwierdzę, gdyż jestem człowiek uprzedzony i jakoś nie pali mi się brać w łapska coś stosujące zasadę "cycki na głównej dźwignią sukcesu" (np. PPE ;p).

 

Poza tym, prawdę mówiąc, rzuciłem kiedyś okiem na ceny takich potworków i trochę się przeraziłem. Nierzadko ponad 10zł za małe nerdowskie pisemko o "kulturze japońskiej". A ja naprawdę nie widzę potrzeby marnowania kasy na teksty japońskich piosenek, plakaty czy jakieś inne teksty pod publikę (obowiązkowo coś o hentai co parę edycji). Newsy i recenzje tymczasem poczytam sobie za darmo w sieci.

 

EDIT:

Z ciekawości sprawdziłem Kyaa i ku memu zdziwieniu nie jest to ani AŻ takie drogie jak napisałem wyżej (choć wciąż drogie, 9zł), ani nastawione na moe shit, z tego co widzę na ich stronie. Znajoma także sobie chwaliła, a jest dość krytyczna generalnie.

 

W empikach widocznie musiałem natknąć się na te "moe" numery Otaku oraz jakieś Arigato (15zł?!). Do not want.

Edited by Suavek
Link to comment
  • 6 years later...

Kawaii-1_179ni.jpg

 

Cytat

Pierwszy (a tak naprawdę czterdziesty szósty) numer Kawaii trafi do kiosków i sklepów za nieco ponad tydzień.

Wreszcie możemy podzielić się informacją o pewnym projekcie. W przyszły czwartek (26 lipca) po kilkunastoletniej przerwie powróci magazyn Kawaii – pierwsze w Polsce czasopismo dla fanów mangi i anime.

Wiąże się z tym kilka dobrych wiadomości: Kawaii po latach jest nie tylko ładniejsze, ale też większe (100 stron) i tańsze (6,99 zł). Okładka nowego numeru wygląda tak:

W środku oprócz rzeczy zajawionych na okładce znaleźć można teksty o innych dziełach japońskiej kultury (starych i nowych), nie tylko mandze i anime. Gry też są, a jakże. Wśród autorów zaś zauważycie między innymi kilkoro tych, których znacie z CD-Action.

Nowe Kawaii to – podobnie jak stare Kawaii – czasopismo, które zrodziło się z pasji i z pasją było tworzone(*). Sam zresztą – że tak na koniec pozwolę sobie na odrobinę prywaty – wiążę z nim masę pięknych wspomnień.

Polecam polajkować fanpage i oznaczyć 26 lipca w kalendarzu. Widzimy się w sklepach i kioskach!

https://www.cdaction.pl/news-54117/kawaii-wielki-powrot-pierwszego-polskiego-magazynu-dla-fanow-mangi-i-anime.html

Link to comment

Ale... dziwnie! Na kawajcu się wychowałem i przeczytałem w nim o wielu ciekawych produkcjach, a nawet starałem się uczyć jakichś słówek z japońskiego czy zwracałem uwagę na buildy do Pokemon TCG. Po zmianie wydawcy Kawaii było zbyt dziecinne, a potem w końcu padło. I ani Anime+ ani MangaZyn jakoś nie pociągnęły dłużej niż kilka (albo jedno chyba w przypadku Anime+) wydania. Obecnego rynku nie znam, ale wiem, że coś tam się dzieje.

Niemniej, bardzo chętnie kupię Kawaii i zobaczę jak to teraz wygląda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.