Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj gram w TLOU i nie mogę powiedzieć, że się zawiodłem, ale też nie mam wrażenia, że gram w dzieło skończone. Podobno gra się rozkręca z każdą minutą i na to liczę, bo jak na razie gra się mocno schematycznie. Widać pewne naleciałości z Uncharteda, które już tam mnie denerwowały. Np. ciągłe akcje co-opowe ze wspinaniem się, kiedy postacie pomagają sobie "styrmać się" (moim zdaniem przesadnie często odpala się taka animacja, podobnie jest z ciągłym przesuwaniem szaf, drzwi itp.). Do klimatu i fabuły za to nie mogę się przyczepić, bo te jak na gierkę video są naprawdę świetne. Czytając recki, trochę nie dowierzałem w tę grę aktorską, ale po zobaczeniu jej w akcji diametralnie zmieniam zdanie. Numer 1 pod tym względem. Co do grafiki, to technicznie nic specjalnego dla osoby, która pół roku odpoczywała od konsol na PC(ale zdaje sobie sprawę, że jak na moc PS3, to jest pewnie 11/10) , za to od strony artystycznej i pieczołowitości wykonanych poziomów, to jest top i za to wielkie brawa dla ND. Widać tutaj pasję i talent. Ogólnie więc strona wizualna robi bardzo dobre wrażenie. Dźwięk jest fantastyczny. Np. tak sugestywnego odgłosu padającego deszczu sobie nie przypominam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Właśnie obejrzałem scenke, gdzie

Joel i Ellie jadą autem (znana z trailerow), dobra komedia, nic więcej nie napisze :).



Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem, tu nie ma nad czym się zastanawiać, gra jest świetna, dla mnie jedną z lepszych na PS3. Klimat, gameplay, oprawa, dźwięk, każdy element na najwyższym poziomie. Ja jestem oczarowany.

PS. Właśnie jestem w

Pitsburgu

, brutalność i intensywność na początku tego poziomu jest świetna, motherfucker i łeb rozbity :).

Odnośnik do komentarza

Motherfucker co za tytul! Poczatek miazdzacy, a tendencja jest dokladnie taka sama jak w U2. Wypas a po nim nie jakaś brzydka, ale najslabsza wizualnie lokalizacja by potem dac juz czadu. 

 

Jest widoczne podobienstwo do serii Uncharted. Gra jest tak samo w pelni liniowa. Cutscenka - level - cutscenka - level - cutscenka. Do tego aktorstwo jest najwyzszej proby. Takie male detale jak w momencie kiedy postac ma lzy w oczach i wciaga powietrze przez zasmarkany nos. Graficznie cutscenki sa wprost wyborne.

 

No i na tym sie podobienstwa koncza, bo gameplayowo to zupelnie inne gry. Gram na hardzie ze wszystkimi pomocami wylaczonymi i jest mega wczuwa. KAZDA kula sie liczy, kazde jedno uderzenie deska czy rzucona cegla. Tylko tych ostatnich nie brakuje, reszta jest na wage zlota.

 

W Uncharted majac 20 nabojow - fuck musze znalezc ammo bo dobijam do konca.

W TLoU majac 20 nabojow - fuck jestem bogaczem!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie rozegralem 4 mecze w multi. Rozgrywka to połączenie Gears of war i MGO. Trzeba stawiać na współpracę w drużynie, gra jest skillowo, dmg broni niskie, mapy w sam raz, bardzo pozytywne wrażenie. Jeżeli w drużynie macie samych znajomych z headsetami, to rozgrywka nabierze rumieńców. W czasie gry zbieram przedmioty z których tworzymy apteczki, granaty itp. zupełnie jak w singlu. Za zdobyte punkty w czasie gry możemy dokupić amunicję (bardzo jej mało) lub np. kamizelkę. Dopiero co lizlem multi, ale jestem przekonany, ze spedze w nim sporo czasu, jest potecial. Obecnie trzeba kończyć singla, a później multi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Multi to spore zaskoczenie moim zdaniem. Nigdy nie bylem entuzjasta multiplayerow spod dluta Naughty Dog, jednak tutaj bardzo pozytywnie mnie zaskoczyli.

 

Wolniejsze tempo rozgrywki, nie ma biegania na pale, jest straszny nacisk na teamwork (wskrzeszanie oplaca sie rownie co zabijanie np) oraz granie z glowa. System craftowania itemow w locie jest genialny, zrobic apteczke, czy moze molotowa ? Takie dylematy podczas wymian ognia moga sprawic niemaly klopot. Lagow w ogole nie ma, najmniejszego, na co rowniez patrzalem z niedowierzaniem biorac pod uwage ich poprzednie "dziela". Martwil mnie rowniez Listen Mode, jednak trwa on bardzo krotko oraz jest tez tani do wykupienia perk ktory niweluje jego dzialanie jesli chodzisz kucajac.

 

Na 4 mecze, 3 wygrane i 1 remis, kazdy mecz byl emocjonujacy (co jest wyzwaniem biorac pod uwage brak dynamizmu jak np w codzie). W trybie Survivors sa zbyt duze podchody moim zdaniem, byl to tryb ktory wybralem jako pierwszy i juz wiem ze do niego nie wroce, nie moj typ, z kolei Supply Raid to me gusta, pieknie mi cisnienie skoczylo kiedy skonczyly sie tickety odradzajace, wrogow zostalo trzech, a ja bylem sam. Zalatwilem dwoch bo idioci razem sie nie trzymali, jednak skonczylo mi sie ammo, chcialem zaczaic sie na typa i z kosy go pociagnac, ale czas sie skonczyl i remis.

 

PS. A propos melee/turbołokcia, w meczu przed chwila typek na mnie z ulepszonym kijem wylecial (takie 1 hit weapon [ciezko zmajstrowac]), dostal 3 razy z rewolweru i sral srutem, potem w pieknym stylu egzekucja (point blank w leb <pysznie>), takze bez obaw, jesli nie celujecie stopami, nie dacie im podbiec

Edytowane przez Bansai
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem, tu nie ma nad czym się zastanawiać, gra jest świetna, dla mnie jedną z lepszych na PS3. Klimat, gameplay, oprawa, dźwięk, każdy element na najwyższym poziomie. Ja jestem oczarowany.

 

Spoko, kupimy, ale nie za 200PLN. Jak poniżej 100PLN będzie wtedy jakoś się zdobędzie. Ja wiem, że to nie Uncharted 3, ale gdybym za U3 dał 200PLN w dniu premiery, nie darowałbym sobie:(

Jest tyle starszych, dobrych gier do ogrania. Hype jedynie szkodzi, a 200PLN drogą nie chodzi:)

Odnośnik do komentarza

po godzince gry :) początek mega, fantastyczna gra na emocjach. Niby oklepane jak się ogląda filmy tego typu ale robi mega wrażenie. 

 

Co do grafy - jest fantastyczna i jak jest tak jak się spodziewałem...Uncharted3 to było 100% tego co potrafili wyciągnąć z playaka. W tLoU podrasowali do granic możliwości wygląd postaci(na cutscenkach i w czasie gameplau miażdżą, do tego ich mimika wow) i dali większe przestrzenie więc musieli w zamian coś odjąć...oberwało się teksturkom gdzieniegdzie, które i tak w większości są bardzo dobre.

 

mykam dalej grać :) zdecydowałem się na hard z włączonym trybem nadsłuchiwania

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...