Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

autor tekstu przytacza przykłady filmów, które przyniosły ze sobą sukces finansowy ale nie miały sequeli (co prawda świadomie lub nie przytoczył prawie same filmy na podstawie książek...) i taką też żywi nadzieję co do TLOU. ale wiadomo - inna branża, inne czasy...

Odnośnik do komentarza

Ale skoro maja byc inni bohaterowie to co za problem?

 

Odnośnie tego:

 

 

 

Druckmann ostatnio to sprostował, bo został źle zrozumiany:

 

 

I asked about a quote from an interview Druckmann gave to the PlayStation blog in which he said:

 

I think the world is ripe for more stories, but as far as the journey Joel and Ellie goes on [sic] it ends with this game. We were very conscious that we didn’t want to leave this story dangling. If we never do a sequel we’re okay with it, because we told the story we needed to tell.

 

That quote has been taken to mean that Joel and Ellie won't feature in any possible sequel at all, though my own reading was always more loose. After all, their journey did end, but it'd seems awfully unlikely that any sequel wouldn't feature Joel and Ellie in some capacity.

 

"I can clarify that quote, because I've seen it misquoted," Druckmann told me yesterday. "I said this journey for Joel and Ellie is complete. In a spoiler sense, I was referring to the journey with the Fireflies and what they're after with the cure and all that. We're not continuing that.

 

"But as far as whether we come back to Joel and Ellie or not, or whether we come back to the world or not, that's all up in the air. I can tell you there are people in the studio that would love to come back to these characters, but the only way we would do it would be if we had something new, something meaningful to say. Because the last thing we would want to do is repeat ourselves."

 

http://kotaku.com/who-would-star-in-a-last-of-us-sequel-creators-wont-r-586791127

 

I ja tutaj jestem rozdarty, bo z jednej strony historia Joela i Ellie jest kompletna i nie powinni już więcej nic robić, bo mogli by to zepsuć. A z drugiej, polubiłem te postacie i chciałbym je zobaczyć w kolejnej grze.

 

 

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Nie doszedłem jeszcze do końca, każdy utwór kopie mnie po worach, ale ten kawałek jest nie do zajechania:


Psiaki nawet nie dadzą włączyć gry w spokoju - rozpoczynanie ostatniej sekwencji i przypominanie co się zdarzyło podczas poprzedniej rozgrywki w akompaniamencie tego tracka gotg.
71%, 20h na liczniku i od 2 tygodni włączam ten tytuł co dzień i nie mogę wyjść z podziwu nad tym światem. A jeszcze tyle grania. :woot:
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Ktoś pisał

 

 

że na survivalu jest trudny moment kiedy bronimy się Ellie z tym typem w pomieszczeniu gdzie na końcu schodzi do nas ten wielki grzyb.

To był jeden z łatwiejszych momentów jak dotychczas. Wystarczyło się bronić w tym tunelu. Większość grzybów szła do nas z dużego pokoju, z tyłu po pierwszej fali wyszło bodajże 3-4 i to wszystko. Tylko biegałem po ammo do trupów. 

 

 

Teraz chyba nie będzie już nic przesadnie trudnego oprócz ostatniego etapu pewnie. 

Odnośnik do komentarza

 

Czy chodzi o ten moment w hotelu na dole w piwnicach? Czy może wcześniej w szkole?

 

 

Przechodzę drugi raz na survival+ i gra mi się jeszcze lepiej niż za pierwszym. Jest dużo trudniej (pierwsze podejście zaliczyłem na normal) i fakt, że mam coś tam stunningowane (może tylko większa apteczka Joel'a pomaga) tak naprawdę niewiele daje, więc trzeba grać wolno, szukać wszystkich pierdół gdzie wlezie i otwierać wszystkie drzwi (akurat jednych narazie nie otworzyłem w 4 chapterze bo mi zabrakło ostrza). To jest prawdziwy survival! Teraz gram z pol napisami i ang dubbingiem i czy ja wiem czy faktycznie lepsza jest ta druga wersja? Jakoś u Ellie bardziej mi leżało "kur.wa" i "pie.rdol się" niż "fuck you".

Teraz także patrzę na grę trochę z innej perspektywy- za pierwszym razem interesowała mnie fabuła więc nie mogłem się doczekać co będzie "tam dalej za rogiem" a teraz kiedy wszystko wiem, eksploruję każdy skrawek etapu, czytając reklamy i oglądając plakaty porozmieszczane w tym strasznym a zarazem pięknym postapokaliptycznym świecie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Dla mnie historia J i E jest jeśli nie dopiero co rozpoczęta, to daleka od końca. ND włożyło tyle serca w te postacie (co widać po każdej linijce dialogu między tymi dwoma) i tak je rozwinęło, że rozpętałbym burze, jeśli w sequeli daliby nam kogoś innego. Bo sequel będzie, o tym się nie martwie. Jeśli teraz ND pracuje nad next-genowym Uncharted, później wezmą się za TLoU. Wystarczy spojrzeć na wyniki sprzedaży tej gry. Porzucić kure znoszącą złote jajka? To tak jakby całkowicie olali Drejka i wzieli się za kolejne IP.

Nie chce tutaj rozpocząć kolejnej debaty nad zakończeniem, ale swoje trzy grosze dodam. Innego zakończenia nie mogło być. Jeśli ND dałoby coś innego, zniszczyłoby to całkowicie sens postaci Joela i tego, co widzieliśmy podczas gry. Peace out.

 

 

To uczucie, gdy człowiek się dowiaduje, że Davidowi głos podkładał Nolan North. :o

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Przeszedłem , 20/10, GOTD, musk na ścianie i pustka w sercu, niesamowity tytuł.


Każde zakończenie danej pory roku przyprawiało mnie o ciary jakich jeszcze żaden tytuł mi nie zaoferował. Mysłałem, że prolog i śmierć Sary będzie najmocniejszym zaskoczeniem jaki gra zaoferuje, a tu każde zwieńczenie okresu było co raz to mocniejszym strzałem w pysk ze strony gry, a moment gry ucieka się ze szpitala niosąc Ellie na rękach jest nie do opisania. Myślałem, że zaraz mnie ktoś złapie i sam się obracałem za siebie. :) Coś niesamowitego, najlepszy single w jakiego grałem, pewnie i najlepsza gra z jaką przyszło mi obcować. Wczuwa w klimat niesamowita, przy każdej wymianie ognia wychylałem się z Joel'em za winkla by zobaczyć teren i kogos ustrzelić, a przy transportowaniu Ellie za pomocą tratwy bałem się by ta nie wpadła do wody. Nawet nie napisze o minusach bo przy tym co mi zaoferowano nie mam po prostu serca do wytykania błędów. Cudo


Teraz mogę przeczytać cały temat który tak sprytnie unikałem, nawet przy pisaniu swoich refleksji z danego fragmentu.

Edytowane przez XM.
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

XM, singiel majstersztyk, ale odpal sobie multi, to dopiero zobaczysz. ND pokazało klase, z trójka znajomych gra się EPICKO. Multi U3 też mnie wciągnęło ale TLoU wciągnęło mnie przez dupsko, wysrało, zjadło i później znowu wysrało. Miazga. Do tej gry aż z chęcią bym kupił jakieś popierdółki w stylu nowych map czy pukawek.

Odnośnik do komentarza

ciekawostka-spoilerek

trasa jaką przebyli Joel i Ellie na google maps

 

 

Cg5GGuj.jpg

 

nie wiem czy fabularne DLC wypełniające część luki byłoby dobrym pomysłem ale pomyślałem, że fajnie byłoby zobaczyć ich gdzieś w tle jak jadą lub znaleźć jakieś sladyn ich obecności w jakiejś lokacji

 

 

Edytowane przez ds
Odnośnik do komentarza

no joel nie jest zbytnio podobny

 

pozatym może by wziąć te fotki w spoiler bo zdradzają kogo spotkamy w czasie gry

 

 

btw gdyby mieli robić ekranizacje TLOU to w roli joela bym widział mojego ulubionego hugh jackmana :D (zresztą chetnie bym go zobaczył tez jako marstona z RDR a może nawet snejka)

hugh-jackman_gallery_large_portrait_scal

 

hugh-jackman-18-m.jpg

 

 

ewentualnie viggo mortestena

45916.jpg

the-road-viggo-mortensen.jpg

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

no joel nie jest zbytnio podobny

 

pozatym może by wziąć te fotki w spoiler bo zdradzają kogo spotkamy w czasie gry

 

 

btw gdyby mieli robić ekranizacje TLOU to w roli joela bym widział mojego ulubionego hugh jackmana :D (zresztą chetnie bym go zobaczył tez jako marstona z RDR a może nawet snejka)

hugh-jackman_gallery_large_portrait_scal

 

hugh-jackman-18-m.jpg

 

 

ewentualnie viggo mortestena

45916.jpg

 

EEe yano do roli Joela najbardziej pasuje chyba 

Dylan McDermott

HCm8uVy.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Joel właśnie powinien wyglądać jak zwykły zjadacz chleba w średnim wieku z zayebistą brodą. Dlatego większość celebrytów typu Jackman odpada. 

 

Wyobrażam sobie rolę Ellie. Jakiś noname aktor, dzieciak będzie miał free passa do hollywoodzkiej kariery jeśli dobrze zagra (nie każdy musi być takim Kevinem).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...