Skocz do zawartości

The Last of Us


fightclub87

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie myślałem, że skoro Irrational zapowiedziało swoje DLC to ND pójdzie za ciosem i coś tam pomruczy o swojej grze. I tak się stało.

 

Druckmann w wywiadzie dla jakiejś tam strony powiedział, że już pracują nad DLC do singla i "coś tam myślą" nad dodatkami do multi. Zapewne nowe mapki i bronie, tych dwoje nigdy nie za wiele w tej grze.

 

W DLC do singla mają powrócić -niektóre- postacie. Coś mi się nie chce wierzyć, że miałby to być epilog historii Joela i Ellie, bo niby co byśmy tam robili?

Ellie goniłaby Joela po Jackson, mordowałaby ekipę Tommy'ego aż wkońcu by wpakowała mu kulkę w łeb? To nie Saints Row.

 

 

Więcej info w tym miesiącu. Ten dodatek zarówno jak i pozostałe dwa do multi wejdą w skład SP.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie myślałem, że skoro Irrational zapowiedziało swoje DLC to ND pójdzie za ciosem i coś tam pomruczy o swojej grze. I tak się stało.

 

Druckmann w wywiadzie dla jakiejś tam strony powiedział, że już pracują nad DLC do singla i "coś tam myślą" nad dodatkami do multi. Zapewne nowe mapki i bronie, tych dwoje nigdy nie za wiele w tej grze.

 

W DLC do singla mają powrócić -niektóre- postacie. Coś mi się nie chce wierzyć, że miałby to być epilog historii Joela i Ellie, bo niby co byśmy tam robili?

Ellie goniłaby Joela po Jackson, mordowałaby ekipę Tommy'ego aż wkońcu by wpakowała mu kulkę w łeb? To nie Saints Row.

 

 

Więcej info w tym miesiącu. Ten dodatek zarówno jak i pozostałe dwa do multi wejdą w skład SP.

Według mnie DLC to będzie prequel. Już w samej grze było kilka wskazówek. Kilka z nich:

 

Jak się poznał Joel z Tess, w jaki sposób Joel pomógł Billowi, Joel mówił coś o tym że dzięki niemu on i jego brat przeżyli, tekst o "byłem po obu stronach", a i sam początek gry jak ktoś zaczepił Joela, a ten drugi mu mówi, żeby był cicho, bo nie wie z kim zadziera.

 

Myślę, że coś z tego może spokojnie być wyjaśnione w DLC. Ewentualnie może coś wcisną pomiędzy pory roku.

Odnośnik do komentarza

 

Z Joela jest niezły madafaka i to wielokrotnie jest nam pokazywane. Już sam sposób w jaki reagują bandziory z Bostonu na jego widok, bo go znają. Od prologu do pierwszego rodziału minęło 20 lat... I to jest właśnie masa wątku. Ja tutaj bardziej widzę materiał na osobną część a nie na dodatek. ;) Bardziej schylam się ku teorii z jakąś inna postacią, może która coś robi, w czasie gdy Joel podróżuje z Ellie. Może zagramy Marlene albo którymś z jej żołdaków? Sama powiedziała, że straciła sporo ludzi, więc pare ciekawych rzeczy musiało się im przytrafić...

 

Odnośnik do komentarza

Ja tam w DLC chcialbym Davida. Najlepsza postac gry.

 

Co do polskiej wersji, to jest mnostwo bledow zwiazanych z tym, ze nasi dostali suchy tekst, a tlumaczenie bylo robione bez wgladu w to, co sie dzieje w scenkach. Idac tym tropem, wiadomo, ze aktorzy czytali, nie widzac sceny, do ktorej graja.

Idealnym przykladem jest przejscie przez elektrownie, gdzie po polsku pada taki dialog, pomiedzy Joelem i przypadkowa (pojedyncza!) babka, takim mob'em:

Joel: Milo bylo was poznac.

Babeczka: Ty tez.

W oryginale:

- Nice to meet you.

- You too.

 

Prawdopodobnie kwestie byly rozciete, nawet nie staly obok siebie, wiec ktos to lopatologicznie tlumaczyl wers po wersie. Gdyby znal kontekst, wiedzialby, ze You too uzyte w tym miejscu, nalezy inaczej tlumaczyc. Podobnych nonsensow jest wiecej.

Odnośnik do komentarza

Takich perełek jest sporo w praktycznie każdym dubbingu, to nie wina aktorów, że dziady z Cenegi czy innej beznadziejnej wytwórni idą na łatwiznę i każą im to robić "na sucho". Już nie pamiętam kto to był i przy jakiej grze on pracował, ale jakiś aktor na to narzekał ale oczywiście dupa blada...

 

Ja nadal uważam, że najlepszy dubbing miał pierwszy Maksio... Ojjj, ta rola Radka Pazury, do końca życia tego dubbingu nie zapomnę. Chyba JEDYNA gra w którą mi się lepiej grało z dubbingiem.

Odnośnik do komentarza

Chlopaku, dorosnij... myslisz ze to wina cenegi? Naprawde?

W tym wypadku w ogole jest inaczej, bo to tytul od Sony bezposrednio. Sadzisz ze ktos daje mozliwosc obejrzec aktorom zawartosc TAKIEJ gry wczesniej, kiedy obowiazuje embargo i w ogole? Tutaj walka o jakos produktu trwa do konca. Do tlumaczenia i voice actingu wysyla sie skrypt wraz z opisem danej sytuacji i wio! Ma sie samo zadziac! Nikt nie dostaje pelnej gry do lokalizacji.

 

Teraz to i tak sa zlote czasy. CD Project pierwszego Baldura splolonizowalo tak, ze recznie wydlubywali tekst angielski z kodu gry. Nie wiedzieli, czy np. kwestia byla uzyta w warunkach spokoju czy walki, wiec wrzucali to na nowo do gry i odsluchiwali - wtedy oceniali, czy dali dobra intonacje itd.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

dobra 34 % na hard,

lokacja billa, cmentarz

coraz bardziej gra się rozkręca bo to poszukiwanie gostka na początku było dość nużące. mało, a w zasadzie brak horroru (grałem o 1:00 dziś i tylko raz przeszedł mnie dreszcz w tym

muzeum

) gram PL dubbing (daje radę, wolę swojskie klimaty mówcie co chcecie, tylko w prologu był problem z głośnością dialogów w stosunku do otoczenia), hard dość prosty, problemów większych nie ma.

śmierć tess zbytnio mną nie wzruszyła bo zbyt mało ją poznaliśmy, ale za to relacje billa z ellie zaje.biste ;D

 

Odnośnik do komentarza

Muszą być spełnione odpowiednie warunki:



Co trzeba zrobić:

 

 

 

Here's how to make Ellie tell all her jokes:

#1 (0:05) - Pittsburgh "Alone and Forsaken"
Clear the area of enemies before climbing over the bus. Now wait in front of the bus until Ellie gets her Joke Book.

#2 (1:44) - Pittsburgh "Alone and Forsaken"
Kill all enemies in the bookstore and stand around for a while.

#3 (3:19) - Pittsburgh "Alone and Forsaken"
Turn around when reaching the flooded street. Look for a poster of a model behind a window. Look at it and talk to Ellie. Now keep waiting in this area until Ellie stops walking.

#4 (5:15) - Pittsburgh "Hotel Lobby"
After entering the Hotel you need to climb up a ladder. Get the artifact in this area and open the safe downstairs. Go back up the ladder and Ellie will start telling you more jokes.

#5 (7:05) - The Suburbs "Suburbs"
When reaching the suburbs, check out the broken house on the right. Wait in the kitchen and listen to the dialogue. Go to the other side of the street and look at the "I'm Armed" writing. Now go to the ice cream truck. Keep going down the street and check out the red symbol on a wall. Wait at this spot until Ellie tells her last few jokes.

 

 

Edytowane przez SzczurekPB
Odnośnik do komentarza

Ellie automatycznie ją "dostaje", nie trzeba jej znaleźć.

 

 

Podczas wizyty w składziku broni Billa, gdzie dostajemy strzelbę i bronię, oprócz komiksu i PlayMana, Ellie najwidoczniej zwędziła książeczkę z sucharami. :) Sama Tess była zdziwiona w jednej notce, że znosi najróżniejsze bzdety.

 

Odnośnik do komentarza

no to dziwne bo u mnie nie miała tej książeczki, chociaż spełniłem wszystkie warunki we wszystkich miejscach. no ale trudno

 

mam 52 % gry na hard

 

- poznałem właśnie rodzeństwo

- raz się jednak przestraszyłem

jak z ellie zostaliśmy rozdzieleni, szukam przejścia, eksploruje, odwracam sie a tu ni stad ni zowąd biegacz czy tam czyhacz, wzdryglem sie. no a jak uruchomiłem generator to biegłem ile sil w nogach a za sobą słyszałem klikaczy

 

- jeden blad techniczny - w Miasteczku Billa eksplorowałem długo, jednak Ellie stała w miejscu i nie ruszała się. Jak miała coś mówić to tylko jej napisy siępojawiały a Joel odpowiadał. potem wlazł to pomieszczenia i zapad ł się pod ziemię

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...