Skocz do zawartości

Schodki w Forza 4 (oraz innych grach)


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrywieczor wszystkim,

 

zwracam sie do was po raz kolejny z prosba o pomoc gdyz za pierwszym razem okolo miesiaca / dwoch temu wlasnie na tym forum znalazlem rozwiazanie mojego probelmu.

 

A mianowicie: zakupilem wkoncu porzadny odbiornik TV aby cieszyc sie giercowaniem w full rozkosz. Niestets ktos na gorze nie chce zebym cieszyl sie grami w genialnej jakosci, poniewaz po raz kolejny mam problemy ze sprzetem.

 

Ale najpiwerw dwa slowa o setupie:

 

Toshiba Regza 42 cale Full HD Edge LED 100hz - do grania sprzet niby stworzony. Pod to cudenko podlaczon XBOX Slim. Kabel HDMI i konsola oczywiscie ustawiona na 1080p.

 

Wszystko ustawione tak aby z ekranu lal sie czysty miodzio. Mimo tego mam problemy z grafika (np. Forza 4) - nie znam polskiego slowa dla tego "efektu" ale prosto mowiac - na niektorych liniach np. dachu samochodu albo spojlera. Albo jak patrze sie w dal na zakret, linie drogi albo kraweznika. No kurde ruchome schody.

 

Albo splinter cell conviction, menu glowne kolo glow agentow. albo w gta 4, krawedzie aut, budynkow i bilboardow.

 

I najwieksza gala jest w tym, ze ciagle slysze podzielone zdania - jedni mowia ze to normalka bo xbox nie daje rady przeskalowac to na taki TV i dlatego te schody, a inni mowia ze graja na 40 calach, na 50 calach i tego efektu nie maja. sam nawet gralem kiedys na 46" za grube siano i mialem wrazenie ze tego efektu nie bylo.

 

rzecz w tym ze tv jest calkiem nowy i musze sie dowiedziec, czy to wina xboxa czy problem tkwi w TV - jesli tak to moge go jeszcze na dniach odeslac spowortem i wybrac inny.

 

chodzi o model 42sl833g

 

dzieki z gory za pomoc i feedback.

 

pozdrawiam,

kuba

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 11
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pobaw się opcjami w TV, przykładowo wyłączenie opcji wyostrzania krawędzi, jeśli taka istnieje, może zredukować opisywany efekt. Z drugiej strony do pewnego stopnia zawsze podobne zjawisko będzie występować, szczególnie jeśli siedzi się blisko dużego ekranu.

Ewentualnie zrób zdjęcia i może będzie widać czy to normalne czy może już jakaś anomalia.

Odnośnik do komentarza

To że słyszysz podzielone zdania to nic dziwnego, każdy ma inną tolerancję na "ząbki", dlatego w takiej samej grze i na takim samym telewizorze jeden stwierdzi że nic nie widzi, a drugiego będzie irytować ten efekt.

 

Tak samo jest ze screen tearingiem.

 

Jeżeli gra nie ma porządnego wbudowanego wygładzenia krawędzi to nawet najlepszy telewizor nie pomoże. Można zniwelować trochę ten efekt, ale nie usunąć do końca.

Odnośnik do komentarza

macie w sumie racje. Zaakceptowalbym to i dal sobie siana gdyby nie fakt, ze gralem na tej 46" i moim zdaniem tego efektu nie bylo. to bardzo naklania mnie do zastanowienia, zwlaszcza ze sam mam 42", czyli na logike powinno wygladac lepiej bo mniejsze.

 

a w saturnie pracuje banda malp, bylem sie pytac o ten problem tam to facet mo wyjechal zebym kupil lepszy kabel HDMI. chyba nie wie na jakiej zasadzie one dzialaja...

Odnośnik do komentarza

Odleglosc od TV i tolerancja to jedno, duzo jeszcze zalezy od TV i tego jak sobie radzi z takimi wlasnie "krawedziami". W domu mam dwa LCD Samsunga, jeden 46", drugi 40". Na tym 46 calowym rzadko kiedy widac schodzy (gra musi byc naprawde schrzaniona pod tym wzgledem), a na tym 40 calowym wrecz przeciwnie, w prawie kazdym tytule irytuja mnie ten efekt,

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

A po za tym zależy to od skalowania rozdzielczości większość gier jest w 720p (również od matrycy, jedna radzi sobie lepiej inna gorzej). U mnie na samsungu 40 cali np. na ps3 wipeout wygląda idealnie a już w takim hotpursicie są "Schody". Choć po ograniu kilku gier na laptopie na wysokich detalach i fhd w 15 calach już wszystko gry będą mieć "schody" dla mnie.

Odnośnik do komentarza

Kupujac TV zwykle masz "oczo(pipi)ne" ustawienia ktore moze i potrafia sie sprawdzic w filmach HD ale do gier zupelnie sie nie nadaja.

 

Przede wszystkim wylacz wszelkie sztuczne "upiekszacze" w stylu "kontast dynamyczny", "zwiekszenie czerni" itd., ktore nie tylko uwypuklada zabki ale tez sprawiaja ze zanikaja detale w ciemiejszych scenach.

Zmiejsz ostrosc...w wiekszosci TV z ktorymi mialem do czynienia, 20-30% skali bylo w miare optymalnym ustawieniem. Zjedz tez z kontrastem i saturacja kolorow.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Stary poszukaj ustawień do Twojego modelu TV - pod konsolę. Pod 360 lub pod ps3. Na forach zagranicznych (avforum) znajdziesz tego mnóstwo. Ja zawsze po zakupie nowego TV - parę dni spędzam na odpowiednim doborze ustawień. Polecam lekture i próby - werz mi, że w porównaniu z fabrycznymi przy swoich ustawieniach różnice są kolosalne. nieraz jeden szczegół źle ustawiony i już mogą być artefakty czy smużenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...