Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

Ok włożyłem dysk z "siódemką" i dokonałem partycji. Mam "osemke" i chyba nie będę usuwal menu z kafelkamami. Nie wiem kilka rzeczy, np. udało mi się rozdzielić pulpit na pół:), tj jedna apka zajmowała pół ekranu i druga. Nie wiedziałem jak to wyłączyć, poza alt + F4.

Odpaliłem też jakieś foty i też nie wiedziałem jak zamknąć ta galerię, bo ani esc nie działał, ani nie było iksa w rogu. Znowu pomogło alt + F4, ale tak się chyba nie zamyka. Z wyłączeniem kompa również mały kłopot. Ale ok, przyzwyczaję się;)

Odnośnik do komentarza

f2p olać bo to syf w większości. Hearthstone jest ok, ale według mnie nie da się w to grać bez wsadzenia kasy. Jedyne co mi przychodzi na myśl to nowy Unreal Tournament. Jeżeli grywasz w rtsy to tutaj jest sporo do nadrabiania. Obowiązkowo Starcraft 2 czy Company of Heroes. Jest kilka staroszkolnych rpgów jak Divinity Original Sin czy Wasteland 2. Dodatkowo jest cała masa indyków do wyrwania za grosze. Obstawiam jednak, że po kupnie nowego sprzętu raczej będziesz chciał poczuć nextgenowość, a nie 30 fps w 900p

 

Ja pogrywam ostatnio w starsze gierki jak trylogia Mass Effect czy Max Payne. Dajesz wszystko na ultra, full hd i rozkoszujesz się świetną grafiką i mega płynną animacją

Odnośnik do komentarza

OK, wiele osob ewoluuje do PC MASTER RACE :master:

Panowie, w co warto zagrac w pierwszej kolejnosci? Mam 10 lat przerwy :)

Czy, ktores z tych bijacych rekordy popularosci gier f2p sa warte uwagi?

Z F2P mogę polecić Path of Exile, gry Valve, Quake Live i War Thunder (chociaż to w sumie tylko dla fun'u, kilku meczy od czasu do czasu i żeby oko grafiką nacieszyć bo odkrywanie nowego sprzętu później bez premium zajmuje w chooj czasu). No i pre-alpha Unreala oczywiście z tym że trzeba pamiętać że to wczesny build.

 

10 lat to sporo, z samych gier które wyszły nie tak dawno i mi przychodzą do głowy:

Assetto Corsa, Starcraft 2, Company of Heroes 2, Wargame: Red Dragon, CS:GO, ARMA 3, DayZ, Wasteland 2, Divinity, Cywilizacja 5 i Beyond Earth, Zaginięcie Chmielarza, Star Citizen (narazie Arena Commander tylko który i tak daje mase fun'u), Total War'y. Zależy jakiego gatunku szukasz

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dragon Age: I z duzych tytulow chyba w pierwszej kolejnosci yebne sobie na Ultra :sir:

Nie moge sie UT doczekac, dobrze ze jest chociaz ta alpha :dog:

 

A co najlepsze z: LoL, DOTA2, HotS?

Chcialem czegos takiego sprobowac.

 

Z gatunku MOBA, ja preferuję DOTĘ. Jest najtrudniejsza z tych wszystkich gier, ale też daje najwięcej satysfakcji. LoL jest taki zbyt cukierkowy (mam nieodparte wrażenie, że to wylęgarnia gimbusów i grając z nimi można osiwieć), a MOBA Blizza póki co dopiero się rozwija (zamknięte beta-testy).

 

W Docie jest o tyle dobrze to wszystko przemyślane, że tam rządzi gra zespołowa (absolutnie musisz współpracować, nawet jak się sfarmisz i jestes kozakiem, to można Cię łatwo utłuc, jeżeli wiedzą jak). Jeżeli masz słabą ekipę, to w pojedynkę niczego nie osiągniesz. Początkowo musisz poznać ogólnie założenia, później itemy, które warto kupić i poskładać w sklepie, później zachowania na linii, kluczowe miejsca na mapie, spelle bohaterów - jest sporo do ogarnięcia, ale jak to poznasz, to gra przynosi dużo więcej satysfakcji. Zresztą to jeden z najważniejszych tytułów e-sportowych. Kto wie, może kiedyś, jak Twój skill wzrośnie, to będziesz kosić milion dolców rocznie, jak najlepsi na świecie ;) Dota charakteryzuje się najmroczniejszym klimatem i wydaje się taka najbardziej "profesjonalna". 

 

Co do reszty gier, to UberAdi podał sporo tytułów na początek, ale ogólnie instaluj Steam i wypatruj promocji - np. teraz jest weekend z Ubisoftem i większość ich gier jest przecenionych do 75% (np. Splinter Cell: Blacklist za 4,99 euro). Praktycznie każdego dnia masz ogromne obniżki, często trafiają się darmowe weekendy, a najlepsze są sezonowe promocje, gdzie obniżkę łapie kilka tysięcy produkcji i można obłowić się dosłownie za grosze. Masz też promocje dnia i jeszcze przez 30 godzin możesz kupić Burnout: Paradise w edycji Ultimate Box za 1,49 euro (6 zł) - tylko brać ;) Albo masz Trine i Trine 2 za łącznie 12 zł.

 

Jak lubisz staroszkolne RPG z rzutem izometrycznym, to 26 marca wychodzi Pillars of Eternity, duchowy spadkobierca Baldurów, Icewindów czy Tormenta ;)

 

Z takich graficznie doyebanych produkcji, to chyba Star Citizen przebije wszystkie, ale premiera zaplanowana jest na listopad, jeśli mnie pamięć nie myli (jak Adi wspominał, teraz masz tylko mały procent contentu).

Edytowane przez Maciomaniak
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też miałem 10letnią przerwę i co mogę polecić, to nie kupować wszystkiego co wyszło przez te 10 lat. Np. kupiony Bully jest dla mnie dziś niegrywalny, jeśli obok stoi jakaś "nowa" gra. Wiem, że to subiektywne, ale na tamte tytuły był czas, teraz trza naganiać obecną generację, bo znowu zrobi się kupka wstydu.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

z tego co wiem starcraft 2 z dodatkiem mozna zassac od blizza za free, sama kampania (terranie i zergi sa za free) i jakaś tam część multika (chyba tylko walki z AI) takze za 0zł masz najlepszego rts-a

UT to zasysaj musze zobaczyc w full detalach tą oteksturowaną lokacje u ciebie xd

Heartstone napewno, miły zamulacz czasu. z f2p możesz spróbować team fortress 2.

 

omijaj wow-a bo wsiąkniesz na lata xd cs:go zbankrutujesz na skrzynkach.

 

mozesz jakieś hirołsy nowe ogarnąć ale nei wiem jak te nowe, zatrzymałem się w rozwoju na czwórce.

Odnośnik do komentarza

No środowisko modderskie to jest potęga PC, potrafią dokonać kapitalnych rzeczy. Jestem fanem Warcrafta odkąd zagrałem w drugą część RTSa, później narodziła się pasja do książek i całego tego uniwersum, a przy trzeciej części spędziłem kilkaset godzin i gram do dziś. 

 

Modderzy postanowili odświeżyć tego genialnego RTSa i stworzyli to: 

 

 

WarCraft: Armies Of Azeroth - dokładne odświeżenie tej gry + dodatkowe postacie i itemy. Wygląda kapitalnie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o gry typu MOBA, to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, która jest najlepsza. HotS jest najbardziej przystępny z izometryczniaków, ale pozbawiony pewnych czołowych elementów gatunku: brak ekwipunku, last-hitów, wszystko dzielisz z teamem, łącznie z doświadczeniem, a co za tym idzie brakuje tutaj tego hardkorowego mięcha, głównego składnika dota-like'ów. Idąc dalej mamy LOLa, który jest drugi jeśli chodzi o przystępność, cały czas się rozwija, niestety tutaj meta game jest strasznie dynamiczny, więc trzeba cały czas być na czasie. Musisz wiedzieć który z czempiorów akurat jest OP, a który trąca siusiakiem. No i może odstraszyć tutaj przybrany model F2P, w którym to postacie musisz kupować czy to za punkty zdobyte w grze, czy to za prawdziwe pieniądze. Dotę pozostawiłem na koniec, gdyż nie ukrywam jest najbardziej skomplikowana z tych trzech, jednak jak już zostało powiedziane wcześniej - daje najwięcej satysfakcji. Sytuacja, w której to stunujesz cały przeciwny team swoim jednym skillem, podbiegasz, machniesz dwa razy mieczykiem, akurat się trafi kryt i zgarniasz rampage/penta killa. Osobiście na Dotę przeszedłem po ok. 2,5 nieprzerwanego grania w LOLa, dlatego dużo łatwiej było mi ogarnąć mechaniki, chociaż do dzisiaj takim Meepo nie zagram ;d Model F2P tutaj najbardziej przystępny, gdyż wszystkich bohaterów masz dostępnych za darmo, jedyne za co płacisz to właściwie elementy kosmetyczne.

Nie wiem dlaczego tyle ludzi zapomina o Smite, które też jest grą z gatunku MOBA. Jest najbardziej konsolowa ze wszystkich, bo sterujesz postacią z trzeciej osoby i z tego co wiem to można nawet sobie padem pograć, jednak nie mam pojęcia jak to się sprawuje. Pograłem sobie ze znajomymi przez parę tygodni i fun jest nieziemski. Co prawda istnieje tutaj podobny do LOLa system F2P, czyli kupowanie postaci, jednak za masterowanie swoich ulubionych dostajesz za darmo skiny, w dodatku możesz sobie kupić coś w stylu Season Passa, który zapewnia wszystkich bohaterów, którzy wyszli do tej pory, oraz tych, którzy dopiero się pojawią.

Na start polecałbym Ci ogarnąć LOLa, bo wiem, że masz przynajmniej jednego znajomego, który w to gra. Granie z kolegą, który ogarnia tę grę nieziemsko pomaga. Koniecznie siedźcie na jakimś skype, teamspeaku lub mumblu. Komunikacja w tej grze to podstawa.

tl;dr: Na początek LOL/Smite (ten drugi najbardziej konsolowy), do Doty się nie zrażaj, HotS zostaw fanom Blizzarda. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przestańcie namawiać Dawida to takich crapów. Nie po to kupował nowego kompa, by grać w jakieś MOBA F2P MMO i inne:)

 

Crapów? Te crapy typu MOBA są bardziej wymagające od większości gier na rynku, to świetne produkcje. 

 

Grasz w lepsze multiplatformy i jednocześnie masz ogromną paletę MOBA, MMO, F2P (tez się znajdą ciekawe) - tylko z tych trzech jednak MOBA ma chyba najwięcej sensu ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...