Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, MarekCol napisał:

To jest jedno z większych misconceptions PC master race. On się nigdy nie nudzi tylko czeka kiedy ci dojebać stutterem.

Spoko, ale dla mnie to pokazuje jedno: składając dzisiaj kompa od 0 kupuje i5-13500 i nie wierzę, że jakakolwiek gra w 4K go "zajedzie" przy targecie 60fps, skoro w nowej grze kilkuletni procesor na max detalach nie jest w stanie przekroczyć 40% zużycia.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

@tjery, zwracam honor. Mi też po aktualizacji sterów zmieniło w nvidia vsync na off. Dałem na on, odpaliłem samoloty z Frame Generator i jest masełko. No ale nadal muszą ogarnąć artefakty na napisach.

 

Inna rzecz, że mogliby to zrobić zgodnie z logiką i pozwalać na zmiany v-sync w grze. Nie każdy musi ogarniać, że można zmienić w panelu. Ba, ja wiedziałem, a i tak nie zmianiałem wcześniej bo myślałem, że gra to odcina po prostu przez generator ramek. 

 

No też nad tym pracują, żeby Vsync normalnie z gry działał.

 

Godzinę temu, Shago napisał:

Spoko, ale dla mnie to pokazuje jedno: składając dzisiaj kompa od 0 kupuje i5-13500 i nie wierzę, że jakakolwiek gra w 4K go "zajedzie" przy targecie 60fps, skoro w nowej grze kilkuletni procesor na max detalach nie jest w stanie przekroczyć 40% zużycia.

 

No pięknie by było gdyby to tak działało ;) niestety jak gra jest na procku źle zoptymalizowana to użycie masz koło 20-30% a i tak masz bottlnecka na CPU i nic z tym nie zrobisz. Mi 5950x zajeżdżał  w 4K poniżej 60 fpsów np. Spidermany podczas bujania się na linie, MFS nad większymi miastami, Kingdome Come Deliverence w wielu miejscówkach.

Odnośnik do komentarza

no niestety też się boleśnie przekonałem o tym właśnie przy BF i paru innych grach. Kolejny upgrade za jakiś czas to będzie AMD Ryzen 7 5800X3D.

Pomimo tego, że gram w wyższych rozdzielczościach, to niektóre gry między Ryzenem 5 3600 / 5 5600 a 5800X3D to różnica nawet 20-40 fpsów, przy tej samej karcie graficznej. 

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, easye napisał:

no niestety też się boleśnie przekonałem o tym właśnie przy BF i paru innych grach. Kolejny upgrade za jakiś czas to będzie AMD Ryzen 7 5800X3D.

Pomimo tego, że gram w wyższych rozdzielczościach, to niektóre gry między Ryzenem 5 3600 / 5 5600 a 5800X3D to różnica nawet 40 fpsów, przy tej samej karcie graficznej. 

 

No BF kolejny dobry przykład. Pograłem trochę więcej i po załączeniu DLSS Quality (bo bez niego i z włączonym RT miałem spadki do ok. 100 fps na niektórych mapach, bo GPU już dawało z siebie maxa) na każdej mapie 120fps bez najmniejszego zająknięcia. Także tu dopiero są różnice, na Ryzenie leciało mi np. na Wrakowisku na B 1 w tej wodzie między kontenerami do koło 60-70 fps, teraz 120, więc prawie 100% więcej na 13900k.

Odnośnik do komentarza

Finalnie stanęło na tym

Zastanawiam się jeszcze nad tym:

https://www.corsair.com/pl/pl/Categories/Products/Accessories-|-Parts/PC-Components/Zasilacze/Premium-Individually-Sleeved-Type-4-12VHPWR-Cable/p/CP-8920333

Z tego co czytam to te przejściówki z pudła są chuyowe. No i płytę jednak wezmę tą asusa bo raz że nie mają tego gigabyta co Tery a dwa to może spróbuję oc. 

Git?

graty.png

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, mozi napisał:

Finalnie stanęło na tym

Zastanawiam się jeszcze nad tym:

https://www.corsair.com/pl/pl/Categories/Products/Accessories-|-Parts/PC-Components/Zasilacze/Premium-Individually-Sleeved-Type-4-12VHPWR-Cable/p/CP-8920333

Z tego co czytam to te przejściówki z pudła są chuyowe. No i płytę jednak wezmę tą asusa bo raz że nie mają tego gigabyta co Tery a dwa to może spróbuję oc. 

Git?

graty.png

 

Ja mam na tej przejściówce na 3 osobnych kablach z trzech gniazd na zasilaczu, 1x2 końcówki i 2x 1x1 końcówka (1 i 2 z VGA1, 1 z VGA 2 i 1 z VGA 3). Działa bezproblemowo.

 

No spoko wszystko, jak masz tego Suprima nie w jakieś mocno odbiegającej cenie od modeli półkę niżej to luzik.

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał:

No spoko wszystko, jak masz tego Suprima nie w jakieś mocno odbiegającej cenie od modeli półkę niżej to luzik.

 

 

Ceny niby spadły bo GB mozna złapać za 9k już brutto ale wolę jednak trochę cichszą kartę bo master 3080 bez uv to nie jest cicha karta. Zresztą 3080 to wogle są grzałki. Mam nadzieję że 4090 jest cicha jak mówią. 

Odnośnik do komentarza

Przejściówka z zestawu do 4090 to kaszana którą można wyjebać na śmieci po otwarciu kartonu. Jest sztywna i brzydka w uj. Ja kupiłem Be Quiet!  Niebo a ziemia. Koło 100 w X-kom. Ładnie wygląda, dobrze zrobiona, idzie ją ułożyć sensownie w obudowie. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

@tjery Podaj mi jak dokładnie mam sprawdzić te ścinki/spadki klatek w Wieśku. Które były w AMD a znikneły na I9. Sprawdzę jak to u mnie wygląda.

 

Odrodź się na znaku na rynku w Novigradzie i zacznij biegać po rynku i tymi uliczkami obok rynku i obracaj kamerą, na 5950 miałem tam stutter/zwolnienie co parę sekund przy obracaniu kamery albo nawet przy zwykłym biegu. Pobiegaj na sprincie przez miasto albo galopem na Płotce, to samo, co parę/paręnaście sekund czuć było skoki frametime. Albo samo centrum Oxenfurtu, tam gdzie te grajki na środku stoją i targ jest, tam polataj, pokręć kamerą, tam miałem najgorzej, do 50paru leciało z DLSS3 plus co chwilę przy obracaniu kamery mocne zwolnienia. Teraz jest gładko jak pupka niemowlaka co bym nie robił i minimum 80 fps.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Tak jak myślałem. AMD to sraka. U mnie spada max do 73 klatek. Dziwne ścinki są, ale to niby ma usunąć patch. Bo bez Frame generatora ich nie mam. 

 

Bez generatora nie ma zacięć, ale trzyma stabilne 33-40 klatek w Oxenfurt :lol: Bez wgrywania Twojego dll. Bo za późno zobaczyłem. Jak widać na screen coś mają zjebane bo karta raz 99%, a za chwilę 70%.

Brak opisu.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Tak jak myślałem. AMD to sraka. U mnie spada max do 73 klatek. Dziwne ścinki są, ale to niby ma usunąć patch. Bo bez Frame generatora ich nie mam. 

 

Bez generatora nie ma zacięć, ale trzyma stabilne 33-40 klatek w Oxenfurt :lol:

 

No ja nie mam żadnych ścinek z FG, nawet najmniejszego zwolnienia. Sprawdź sobie na rynku w Oxenfurcie, bo tam miałem najmocniejsze dropy, przebiegnij na sprincie od strony tej gospody w stronę tych grajków po drugiej stornie rynku, tam z DLSS 3 miałem koło 55-60 na Ryzenie to będziesz miał porównanie 1:1. 4K DLSS3 FG i DLSS2 Quality, Ultra+, max Hairworks.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, tjery napisał:

 

No ja nie mam żadnych ścinek z FG, nawet najmniejszego zwolnienia. Sprawdź sobie na rynku w Oxenfurcie, bo tam miałem najmocniejsze dropy, przebiegnij na sprincie od strony tej gospody w stronę tych grajków po drugiej stornie rynku, tam z DLSS 3 miałem koło 55-60 na Ryzenie to będziesz miał porównanie 1:1. 4K DLSS3 FG i DLSS2 Quality, Ultra+, max Hairworks.

No biegałem. Ustawienia takie jak Ty i 73 widziałem najmniej. A Ty pisałeś że miałeś spadki poniżej 50. U mnie za zacięcia co jakiś czas, ale znikają jak wyłączę generator. Więc raczej oczywiste, że to jego wina. Zresztą pisali o tym od razu po wyjściu Wieśka.

Sprawdzę jeszcze z Twoim dll. Może to coś zmieni.

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiO Poniżej 50 nie, najniżej koło 55 właśnie na rynku w Oxenfurcie biegnąć sprintem (bo tu prędkość poruszania miała kluczowe znaczenie, idąc było o wiele więcej klatek niż biegnąc sprintem ;)), w Novigradzie na rynku tak jak Ty, koło 70 z hakiem. Na tym drugim rynku koło mostu było gorzej w dzień jak było dużo ludzi, tam na sprincie było koło 65.

Ale i tak najważniejsze, że ten 13900 ten stuttering ogarnął ;) tego się nie spodziewałem, myślałem, że będzie coś lepiej, ale nie, że całkowicie go wyeliminuje.

 

Hehe, ale tu wyższa matematyka się już tworzy, no ale akurat sprawdzałem różnicę między prockami, to pamiętam cyferki jeszcze ;)

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, tjery napisał:

@PiPoLiNiO Poniżej 50 nie, najniżej koło 55 właśnie na rynku w Oxenfurcie biegnąć sprintem (bo tu prędkość poruszania miała kluczowe znaczenie, idąc było o wiele więcej klatek niż biegnąc sprintem ;)), w Novigradzie na rynku tak jak Ty, koło 70 z hakiem. Na tym drugim rynku koło mostu było gorzej w dzień jak było dużo ludzi, tam na sprincie było koło 65.

Ale i tak najważniejsze, że ten 13900 ten stuttering ogarnął ;) tego się nie spodziewałem, myślałem, że będzie coś lepiej, ale nie, że całkowicie go wyeliminuje.

 

Hehe, ale tu wyższa matematyka się już tworzy, no ale akurat sprawdzałem różnicę między prockami, to pamiętam cyferki jeszcze ;)

Dobra, nie ma zacinek już. Wgrałem dll ten Twój, ale to raczej nie jego efekt. Po prostu chwile wcześniej renderowałem film i zapomniałem wyłączyć projekt w Davinci, a zajmował koło 20GB ram . Czyli spokojnie mogę odpuścić 13gen. Screen któy dałem to Oxenfurt. Ale biegałem tu i tu. W Novigrad raz zobaczyłem 65.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Dobra, nie ma zacinek już. Wgrałem dll ten Twój, ale to raczej nie jego efekt. Po prostu chwile wcześniej renderowałem film i zapomniałem wyłączyć projekt w Davinci, a zajmował koło 20GB ram . Czyli spokojnie mogę odpuścić 13gen. Screen któy dałem to Oxenfurt. Ale biegałem tu i tu. W Novigrad raz zobaczyłem 65.

 

Hehe w tą stronę gdzie patrzysz jest ponad 10 klatek więcej ;) dodatkowo prawie w ogóle nie masz npców, a to oni najbardziej wpływają na spadki. Przebiegnij sprintem w drugą stronę od karczmy na rogu w stronę miejsca, w którym stoisz w dzień jak jest dużo ludzi, bo tu masz zupełne pustki. Jak tu masz 70 to pewnie poleci do górnych 50 ;)

 

Jak w Novigradzie 65 fps to podobnie jak 5950, jakieś 20 klatek mniej z DLSS3 niż na 13900.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał:

 

Hehe w tą stronę gdzie patrzysz jest ponad 10 klatek więcej ;) dodatkowo prawie w ogóle nie masz npców, a to oni najbardziej wpływają na spadki. Przebiegnij sprintem w drugą stronę od karczmy na rogu w stronę miejsca, w którym stoisz w dzień jak jest dużo ludzi, bo tu masz zupełne pustki. Jak tu masz 70 to pewnie poleci do górnych 50 ;)

Daj screen z mapą i zaznacz. I pytanie jaką miałeś pogodę i pore dnia. Bo deszcz też uwala klatki. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...