Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Nie no, na xsx to chodziło słabo. Ale wyglądać na PC jakoś szczególnie lepiej nie wygląda. Więc dużo nie tracisz. Jedynie rozdzielczość bardzo mocno. Bo chyba na konsoli 900p było. Ale mogę się mylić. 

 

Zupełnie nie mogę zrozumieć jak można oddzielać rozdzielczość i klatki od "wyglądu" gry. Rozdzielczość to piksele, z których składa się wszystko co na ekranie, na TV 4K ta sama gra w 1080p i w 4K (a tu jeszcze dochodzi DLSS quality, które wygląda sporo lepiej w tym demie niż natywne 4K) to dwie różne gry pod względem oprawy. Nawet najpiękniejsza gra jak jest rozmazaństwem ze słabym AA (migotanie, shimmering, brak stabilności obrazu) wygląda słabo. Do tego 20-30 fps zamiast 80-90 i już pod względem odczuć graficznych masz zupełnie coś innego. 

 

Nie wiem Pipolinio jak Ty masz wymagania, ale ja po ogrywaniu gierek na max mam imo bardzo wysokie i dla mnie to wygląda przezajebiscie. Co chyba zresztą widać po moich screenach. No chyba, że dla kogoś to wygląda słabo to się nie dogadamy.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

@tjery A nie zauważyłeś, że tylko Ty się tym jarasz, a inni piszą co innego? Oglądam to w 4k na oled 77. I widziałem ładniejsze gry. Zrobiłeś 2 ładne screeny, ja mogę zrobić 2 pokazujące tekstury jak z 2000 roku, gdzie element okrągły ma geometrię kwadratu. 

 

To jest demo techbologiczne które powinno być dojebane w kosmos. W końcu nie robili tu nic oprócz grafiki przez rok. A WD Legion jakoś szczególnie od tego nie odbiega w kwestii samego miasta. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

@tjery A nie zauważyłeś, że tylko Ty się tym jarasz, a inni piszą co innego? Oglądam to w 4k na oled 77. I widziałem ładniejsze gry. Zrobiłeś 2 ładne screeny, ja mogę zrobić 2 pokazujące tekstury jak z 2000 roku, gdzie element okrągły ma geometrię kwadratu. 

 

No tutaj to poza Tobą tylko Michał to odpalił, ale w 1080p i 20paru klatkach to się nie dziwię, że nie zrobiło na nim wrażenia. Na konsolach dodatkowo są niższe ustawienia.

 

Co do samego dema to nie są żadne wybrane screeny, jak chodzę po mieście cały czas to tak wygląda, a w ruchu nawet sporo lepiej.

Tylko, że ja zwracam uwagę na to co to demo ma pokazywać, czyli fajnie wyglądające miasto z zajebistym realistycznym oświetleniem, żadna z tekstur też mi się nie rzuciła w oczy ala 2000 rok, ale jakoś specjalnie nie poszukiwałem wadliwych tekstur. 

Co do lepiej wyglądających gier, które by można było do tego porównać (otwarty świat w realistycznych klimatach miejskich) to nie wiem co mam powiedzieć, bo chyba masz dostęp do jakichś gier z przyszłości ;)

Odnośnik do komentarza

@tjery Czy Ty widziałeś w ogóle to demo na konsoli? Bo piszesz tak, jak by na konsoli było jakieś gówno w low detalil. Zdecyduj się czy piszesz o tym jak to wygląda czy jak działa. Bo było ciągle o wyglądzie, a Ty piszesz, że w niecałych 30 nie może tego docenić. Zaraz mi powiesz, że jak ja mam 50-60 w 4k to też nie mogę docenić piękna :)

 

Powtarzam, Watch Dogs Legion z RT nie wygląda szczególnie gorzej. Ale jest grą, a nie wydmuszką. 

Odnośnik do komentarza

Rozdzielczość to jest element grafiki i ma ogromny wpływ na wygląd, szczególnie jeśli porównujemy 4K do 1080p wyświetlanym na TV 4K. A klatki to dodatkowy element. Przed chwilą o tym pisałem, chyba nie bardzo czytasz to co piszę. 

 

Odnośnie Watch Dogs Legion to tak, wygląda bardzo dobrze, ale porównywanie WD do tego dema potraktuje jako żart ;)

Odnośnik do komentarza

Czytam co piszesz. I powtarzam Ci, że mam odpalone demo w 4k na ekranie 4k. I nie mam pojęcia czemu chcesz mi wmówić, że to co widzę jest gorsze niż to co Ty widzisz i dlatego mi się super hiper ekstra nie podoba jak Tobie. 

 

Idąc Twoją retoryką, traktuje jako żart Twoją opinie o cudowności tego tech dema :)

 

Z mojej strony koniec dyskusji o tech demie. A dla kumatych zostawiam powiązanie z Matrix :D

Screenshot_2023-01-22-18-16-46-44_680d03679600f7af0b4c700c6b270fe7.jpg

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

Dużo gierek dobrze wygląda w max settingu teraz, nawet już leciwych, ale jakbym miał wybrać to tak na szybko CP2077, RDR2 i chyba Wiedźminek w nowej wersji. 

 

Oczywiście pod względem technicznym są lepiej wyglądające nowsze mniejsze gierki niż Wiedźmin, ale jakoś zawsze dobra grafika w open worldach robiła na mnie większe wrażenie niż nawet jeszcze lepsza w korytarzach.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, tjery napisał:

 

Tak, Fractale, dokupiłem jeszcze jeden taki sam.

Zamówiłem w końcu meshify 2 bo chyba całej skrzyni się pozbędę. Zastanawiałem się nad dodatkowymi wentylami na dole ale chyba nie ma sensu. 

26 minut temu, KrYcHu_89 napisał:

Moje polowanie na tani RTX 4080 zakończyło się kupnem 4090 :kratoswoke:.

 

image.png.57f027fdf0daecfc36b760ac1c7f103f.png

Euro? Czytałem o tej promce ale nie wydaje mi się żeby mieli towar. Sporo ludzi kupiło a cena jest kosmiczna. Daj znać czy odebrałeś. 

image.thumb.jpeg.cf3aa51cc9b741a5fe1030d3e52dd8a5.jpeg

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, mozi napisał:

Zamówiłem w końcu meshify 2 bo chyba całej skrzyni się pozbędę. Zastanawiałem się nad dodatkowymi wentylami na dole ale chyba nie ma sensu. 

Euro? Czytałem o tej promce ale nie wydaje mi się żeby mieli towar. Sporo ludzi kupiło a cena jest kosmiczna. Daj znać czy odebrałeś. 

image.thumb.jpeg.cf3aa51cc9b741a5fe1030d3e52dd8a5.jpeg

Szanse zawsze są, ale nie zdziwię się, jak powiedzą, że kart nie ma :D. Kupiłem w 30 sekundzie promocji, bo akurat alercik wpadł, zobaczymy :).

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, KrYcHu_89 napisał:

Moje polowanie na tani RTX 4080 zakończyło się kupnem 4090 :kratoswoke:.

 

image.png.57f027fdf0daecfc36b760ac1c7f103f.png

 

Nie chcę być chu.jem, ale będę, chociaż życzę szczerze, żebyś nie miał perypetii o jakich ludzie piszą i jakie ja kiedyś miałem. Gigabyte to chyba naj.chujowsza firma od której można brać GPU (poza Palitem może). Tani są, owszem, ale później jak karta się grzeje to w obudowie słychać trzeszczenie, bo marnej jakości plastik i komponenty dostają wylewu. Oczywiście nie wiem jak sprawy mają się teraz z ich GPU, piszę na podstawie swoich doświadczeń z RTX 2080 Super. Druga sprawa, będziesz miał piszczące cewki, bo złamasay oszczędzają na każdym kroku, a jeśli nie będą piszczeć... Wygrałeś w totka :) Jakbym miał 4090 kupować to raczej tylko MSI. Miałem od nich 3090 Suprim X i mam obecnie 4090 Gaming X Trio. Nie jestem fanboyem tylko imo MSI nie żydzi na jakości komponentów.

 

Abstrahując, Ghostwire Tokyo 4K max + max RT robi 71fps na 4090, jak DLSS na quality to już tak 100-120. Trochę źle te opcje traktują te karty.

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasach naprawdę firma nie ma znaczenia, tym bardziej piszczące cewki, ktore mogą zdarzyć sie niemalze w kazdym modelu, niezależnie od firmy.

U mnie najgorsza karta ostatnich 3 lat bylo MSI Trio - 3080 - najgłośniejsze cewki jakie slyszalem, a Gigabyte 3070 byl zdecydowanie cichszy.

2 sprawa, ze Gigabyte daje 4 (pięcio?) letnia gwarancje, co przy takim koszcie powinno być standardem.

Odnośnik do komentarza

No ale 5 lat jak zarejestrujesz to masz gwarancję chyba wszędzie teraz. W każdej firmie.

Poza tym, serio!? Poprzedni gen GF w wykonaniu MSI śpiewał Tobie sonaty do księżyca?

Obecnie na 4090 Gaming X Trio cisza jak makiem zasiał. Nie wiem, ewenement jakiś...

Tym bardziej, że MSI liczy sobie premium cenę za ich gón.wo. W sumie to chyba trochę jestem fanbojem.

 

I porównywanie, że 3080 śpiewał, a 3070 nie to już w ogóle nie ma sensu XD Mam nadzieję, że to rozumiesz?

Edytowane przez MarekCol
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...