Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, mozi napisał:

Raczej wqrwia mnie powoli jakość wersji coraz wiekszej ilości gier na konsoli. Exy to jeszcze jak Cię mogę ale nie będę grał w 30 klatkach bez trawy. No nie. Sprzedam 3080 z 9900k to trochę odzyskam. Chyba. 

Święta prawda. Chociaż chyba ostatnio mi cisnąłeś jak tak pisałem :lol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mozi napisał:

Zlepilem taki konfig jak ponizej. Budę mam dysk dodatkowy do tego co mam. Coś zmienić? 

8913C7DE-D2C3-4AAB-B734-D5DABA8468D3.png

 

No to z własnych doświadczeń po poprzednim kupnie:

 

- procek luz, wiadomo ;)

 

- płyta - ten Rog Strix koło 2700, sam teraz kupowałem i po przeczytaniu kilku recenzji i obejrzeniu testów zdecydowałem się niby na dosyć budżetowy wariant, ale wszystko śmiga idealnie na

https://www.oleole.pl/plyty-glowne/gigabyte-p-yta-g-wna-giga-z790-aorus-eli-ax1700.bhtml?from=ceneo&p=1479.00&cr=0&t=20230114-1924&utm_source=ceneo&utm_medium=referral&ceneo_cid=dbc14017-f3b3-f31a-2a8a-f465adcaa4c1

1500 zł, masz 1200 zł do przodu, płyta ma wszystko co potrzeba, dobrą strefę zasilania, na luzie ogarnia 13900k (chyba, że chcesz się bawić w jakieś mocne OC), 4 sloty na m2, radiatory na każdym, dużo portów itd., wygląda spoko, jest jeden delikatny LED u dołu płyty, nie ma dyskoteki

 

- RAM jak to RAM, przy takiej jakości dużo różnicy nie będzie, ale zobacz sobie te co wziąłem GSkill Trident Z5 6400 32CL, mają spoko paski ledowe na górze, na tej płycie Gigabyte lecą bez OC z XMP zgodnie z opisem 6400 32-39-39-102, droższe niż Ripy o 100 zł

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-trident-z5-rgb-ddr5-32-gb-6400mhz-cl32-f5-6400j3239g16gx2-tz5rk-9800009/?gclid=CjwKCAiAwomeBhBWEiwAM43YIOOd4nMVdyc6uYLh-ZNmZVlB3wR-XVlCHJ6JrFw6LmG8Gucpi10oGhoC9PQQAvD_BwE

 

- karta - odradzam pakowanie się w ROG Strixa, poprzednio też wziąłem topkę, czyli 3080 TI Suprim X od MSI, cenowo dużo więcej, a wydajnościowo delikatne różnice, można wziąć coś cichego i z dobrymi temperaturami nie z samej topki, ja np. mam TUFa OC też od ASUSa (a wziąłbym 1000 zł tańszego bez dopisku OC, ale nie było, bo co to za problem w afterburnerze sobie rdzeń podkręcić), sporo tańszy, temperatury i głośność bez zarzutu i na luzie kręci się do 2900-2950 Mhz, zysk w fpsach ze Strixa to będzie jakieś 1-2%, a kasy sporo więcej

 

- dysk to samo, patrząc na realne zyski w stosunku do ceny to lepiej 980 pro i wziąć więcej TB, sam mam 2x1TB i 1x2TB 980 PRO i czasem miejsca brakuje ;)

 

- chłodzenie i zasilacz luz

 

- i pastę polecam thermal grizzly kryonaut, ta mała tubka za 40 dyszki starcza na 2 razy, teraz po 1,5 roku zużyłem drugą połowę i przewodzi idealnie, z początku temperatury wydawały mi się trochę wysokie na 13900k, ale to dlatego, że porównywałem do 5950x, jak sprawdziłem w necie to mam takie jak inni na tym samym procku

 

Ogólnie jeżeli nie patrzysz na hajs w ogóle, to bierz to co napisałeś, ale ja tak zrobiłem ostatnio i teraz stwierdziłem, że to jednak nie ma sensu, bo można być parę K do przodu prawie nic nie tracąc, przy takiej kasie to niby niewiele, ale kasa to zawsze jednak kasa.

 

A budę masz przewiewną? bez szyb z przodu itd?

 

Edytowane przez tjery
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@tjery Sądząc po obrazku to już zamówił. Albo i nawet zapłacił. Zgadzam się z Tobą ogólnie. Poza płytą. Akurat droższa ma sporo rzeczy fajnych. Ja bym wziął Aorus Master Z790. 2800. Ma przycisk do zwalniania zaczepu PCI-E, przyciski z tyłu do reset i flash bios, świetną strefe zasilania, genialny bios, jebitny radiator na dysk PCI-5.0. Chyba, że nie będziesz robić OC, to wtedy w sumie jeden pies. Ja tam lubię takie detale. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

@tjery Sądząc po obrazku to już zamówił. Albo i nawet zapłacił. Zgadzam się z Tobą ogólnie. Poza płytą. Akurat droższa ma sporo rzeczy fajnych. Ja bym wziął Aorus Master Z790. 2800. Ma przycisk do zwalniania zaczepu PCI-E, przyciski z tyłu do reset i flash bios, świetną strefe zasilania, genialny bios, jebitny radiator na dysk PCI-5.0. Chyba, że nie będziesz robić OC, to wtedy w sumie jeden pies. Ja tam lubię takie detale. 

 

Może i bym się skusił na lepszą płytę, ale raz, że w OC procka się nie bawię zbytnio, bo w grach zyski iluzoryczne, a dwa, kolejna generacja Intela to już nowy Socket, więc to jednorazówka.

 

Ta moja też ma Thermal Guard 3 na jednym slocie, ale 4.0. Tylko problem na masterze jest taki, że ten slot zabiera połowę PCie, więc jak tam włożysz dysk to karta ma tylko 8 z 16.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, tjery napisał:

 

Może i bym się skusił na lepszą płytę, ale raz, że w OC procka się nie bawię zbytnio, bo w grach zyski iluzoryczne, a dwa, kolejna generacja Intela to już nowy Socket, więc to jednorazówka.

 

Ta moja też ma Thermal Guard 3 na jednym slocie, ale 4.0. Tylko problem na masterze jest taki, że ten slot zabiera połowę PCie, więc jak tam włożysz dysk to karta ma tylko 8 z 16.

Wiem. Ale to akurat żaden problem. Bo przepustowość 8x 5.0 jest jak 16x 4.0. Więc nic się nie zmienia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki Panowie o to mi chodziło. Jeszcze nie kupione bo nie wiem czy kartę się uda wyrwać i która czy tufa czy strixa (cenę co ciekawe mam podobna) ale będę wiedział w poniedziałek. 

Bude mam taka https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/obudowy/obudowa-corsair-5000d-airflow

porządnie wykonana przód mesh do tego 2 x 140 i 1 x 120 przód, góra radiator od 280 i tył 120. Wydaje mi się ze będzie ok. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, MarekCol napisał:

Rozważ proszę Fractal Torrent.
Nie dość, że nie wygląda jak ta kupa 5000D, to lepiej chłodzi.
https://www.x-kom.pl/p/674933-obudowa-do-komputera-fractal-design-torrent-tg-czarna-light-tint.html

 

W ogóle design tej budy to dla mnie top. Ale wiadomo, niekoniecznie musi się podobać.

 

Fajna, ale jednak dla mnie zbyt future, moja Meshify 2 wciąż top ;)

 

https://www.komputronik.pl/product/760862/fractal-design-meshify-2-tg-dark-tint-black.html?gclid=CjwKCAiAwomeBhBWEiwAM43YILg8pr0ijNPJ8671Z1CQUVP01zbqO24dr101wLj9DpCA2vRH0MlarhoCUMAQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Odnośnik do komentarza

Już byś doj.ebał screena z Callisto Protocol na absolutne max gdzieś w stress moments z overlayem MSI, bo tym skrinem to zachęcić miałeś zamiar niby kogo?
Tą grę tak każdy zapamiętał w 2015 roku, poważnie. Wiadomo, że geeki zauważą, że piasek odbija światło słoneczne na skale, jak w materiale DF. Woda jak woda, taka jak w Far Cry 2003 <żart>

Fakt faktem, gry zapamiętuje się lepiej. Nie do końca rozumiem koncepcję tych zabiegów, oprócz pieniędzy rzecz jasna.

Ale serio, bardzo ładnie to wygląda jeśli wiesz gdzie patrzeć, żałuję trochę, że mam pier.dolca na punkcie kończenia gier na 100% i zbieram obecnie klockie lego w Skywalker Saga zamiast to odpalać.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, MarekCol napisał:

Już byś doj.ebał screena z Callisto Protocol na absolutne max gdzieś w stress moments z overlayem MSI, bo tym skrinem to zachęcić miałeś zamiar niby kogo?
Tą grę tak każdy zapamiętał w 2015 roku, poważnie. Wiadomo, że geeki zauważą, że piasek odbija światło słoneczne na skale, jak w materiale DF. Woda jak woda, taka jak w Far Cry 2003 <żart>

Fakt faktem, gry zapamiętuje się lepiej. Nie do końca rozumiem koncepcję tych zabiegów, oprócz pieniędzy rzecz jasna.

Ale serio, bardzo ładnie to wygląda jeśli wiesz gdzie patrzeć, żałuję trochę, że mam pier.dolca na punkcie kończenia gier na 100% i zbieram obecnie klockie lego w Skywalker Saga zamiast to odpalać.

 

No widzisz, a dla mnie to jest kosmos jak to teraz wygląda, ostatni raz grałem na ps4 pro i co tu dużo gadać. Wystarczy popatrzeć.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, MarekCol napisał:

Rozważ proszę Fractal Torrent.
Nie dość, że nie wygląda jak ta kupa 5000D, to lepiej chłodzi.
https://www.x-kom.pl/p/674933-obudowa-do-komputera-fractal-design-torrent-tg-czarna-light-tint.html

 

W ogóle design tej budy to dla mnie top. Ale wiadomo, niekoniecznie musi się podobać.

Ale dla mnie ten fractal wyglada jak kupa. Kwestia gustu. Dopiero zmieniałem szkoda prądu - jak patrzę na testy tego corasiara co mam to nie jest tak źle. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, mozi napisał:

Ale dla mnie ten fractal wyglada jak kupa. Kwestia gustu. Dopiero zmieniałem szkoda prądu - jak patrzę na testy tego corasiara co mam to nie jest tak źle. 

Ogólnie zasilacz u góry jak w latach 90,to nie jest coś co mi się podoba. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, PiPoLiNiO napisał:

Ogólnie zasilacz u góry jak w latach 90,to nie jest coś co mi się podoba. 

Inna sprawa ze ta buda jest …. mała. Ja wiem ze przepływ dobry ale kurna jak patrzę to nie widzę w niej radiatora 360 + karty 35cm. U mnie jest luz z miejscem spokojnie bym zamontował Suprima liguid. Co ciekawe mój 3080 master jest praktycznie tego samego rozmiaru co strix. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, MarekCol napisał:

Już byś doj.ebał screena z Callisto Protocol na absolutne max gdzieś w stress moments z overlayem MSI, bo tym skrinem to zachęcić miałeś zamiar niby kogo?
Tą grę tak każdy zapamiętał w 2015 roku, poważnie. Wiadomo, że geeki zauważą, że piasek odbija światło słoneczne na skale, jak w materiale DF. Woda jak woda, taka jak w Far Cry 2003 <żart>

Fakt faktem, gry zapamiętuje się lepiej. Nie do końca rozumiem koncepcję tych zabiegów, oprócz pieniędzy rzecz jasna.

Ale serio, bardzo ładnie to wygląda jeśli wiesz gdzie patrzeć, żałuję trochę, że mam pier.dolca na punkcie kończenia gier na 100% i zbieram obecnie klockie lego w Skywalker Saga zamiast to odpalać.

widzę nie rozumiesz, wytłumaczę ci piktogramami

 

FmeGZcpWIAAt1MB?format=jpg&name=small

 

TeqcYokA7DzDizuuFkdHBs6mCewJvoIl.jpeg

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Haha 4
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...