Skocz do zawartości

Ogólne pecetowe pierdu-pierdu


Gość ako

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, tjery napisał:

@PiPoLiNiO gdzieś na wysokości tego miejsca i dalej biegnąc sprintem w tą stronę od karczmy na rogu (która patrząć na ten screen znajduje się za plecami Geralta) :D w słoneczny dzionek koło południa, żeby dużo ludków było :D

Digital Foundry się chowa, trzeba kanał założyć

 

29NGyN5.jpg

Sprawdziłem. Brak ścinek. Ale ten test jest kurewsko niemiarodajny. Bo każde przebiegnięcie od karczmy to inne wynik. Latałem przez 10 min z hakiem. Raz widziałem 59 fps jak już zacząłem chamsko kręcić. Ale takie randomowe przebiegnięcie to między 64-75fps. Inaczej. Gdybym nie włączył afterburner to bym nie wiedział, że mu zlatuje. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Sprawdziłem. Brak ścinek. Ale ten test jest kurewsko niemiarodajny. Bo każde przebiegnięcie od karczmy to inne wynik. Latałem przez 10 min z hakiem. Raz widziałem 59 fps jak już zacząłem chamsko kręcić. Ale takie randomowe przebiegnięcie to między 64-75fps. Inaczej. Gdybym nie włączył afterburner to bym nie wiedział, że mu zlatuje. 

 

No to na 5950 tam najniżej miałem koło

55 z tego co pamiętam, teraz najniżej 77.

 

Mamy to, myślę, że na tym możemy zakończyć Wielki Test Procesorów AD 2023! 

 

Btw. tak mówiliście, że 13900K taki gorący, a mam koło 10 stopni mniej w Wieśku niż Ty ;) ale AIO 360 też robi swoje.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, mozi napisał:

Czyli popolino leci po 13900k :)

a tak serio @tjery na ile puściłeś  procka? Wygrzewałes jakimś cienebenchem dla testu?

 

Nic, wszystko stockowo. Ja korzystam z kompa tylko do grania praktycznie plus wiadomo jakis net itd., nie robię nic do czego OC by się mogło przydać, bo w grach to raczej niewiele zmienia. Po drugie nie znam się na tym zbytnio ;) chociaż wiadomo, chwila szperania w necie i już w miarę bym się znał, no ale nie widzę takiej potrzeby ;)

Edytowane przez tjery
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, tjery napisał:

 

No to na 5950 tam najniżej miałem koło

55 z tego co pamiętam, teraz najniżej 77.

 

Mamy to, myślę, że na tym możemy zakończyć Wielki Test Procesorów AD 2023! 

 

Btw. tak mówiliście, że 13900K taki gorący, a mam koło 10 stopni mniej w Wieśku niż Ty ;) ale AIO 360 też robi swoje.

No ja mam taką temperaturę bo mam OC. Przy stockowym to by było poniżej 60. No ale nie po to się K kupuje aby był Stock :lol:

 

Szczerze powiem, że dalej mnie nie przekonuje ta teoria. Ten test jest zbyt randomowy. Jak stanę tak jak Ty na screen to też mam 80. 

 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

No ja mam taką temperaturę bo mam OC. Przy stockowym to by było poniżej 60. No ale nie po to się K kupuje aby był Stock :lol:

 

Szczerze powiem, że dalej mnie nie przekonuje ta teoria. Ten test jest zbyt randomowy. Jak stanę tak jak Ty na screen to też mam 80. 

 

 

Wiem wiem, uznajmy, że nie mam tego K na końcu ;)

 

No bo podczas stania albo wolnego chodzenia to nawet na 5950x było ok. Schody się zaczynają podczas biegania i obracania kamerą, wtedy procek sobie nie radzi jak musi szybko obrabiać nowe rzeczy. Dlatego testowanie procka i przekazywanie czegoś jak się tego nie widzi i nie gra samemu jest mega trudne, żeby to jakoś skonkretyzować.

 

Watch Dogs Legion, podczas jazdy autem przez miasto na 5950 to była masakra, stutter na stuterze, aż przestałem w to grać, bo mnie to zbyt irytowało. Sprawdzałem wszystko w necie, nic nie pomogło, niby nic się z tym nie da zrobić, problem silnika gry, na konsolach to samo, nie nadąża doczytywać i pojawia się stutter, dzisiaj (w ramach testowania już ostatniej gry, o której mi się przypomniało, że miała stutter :D) ściągnąłem, włączam i co? znowu magia, 0 stutteru, wszystko idealnie płynne podczas jazdy autem. Więc albo była potrzebna dodatkowa moc z procka albo znowu AMD mi szprychy w koła wkładało :D

 

Dobra, kończę z tymi prockami, bo to już się przestaje nawet zabawne robić ;)

Odnośnik do komentarza

@PiPoLiNiO mimo, że obiecałem skończyć temat to z racji tego, że tak się pięknie do tego przyłożyliśmy i w ramach rzetelności dziennikarskiej jeszcze małe sprostowanie do naszych supertestów :)

 

Miałem załączone z moda opcje extreme dla tekstur, roślinności i co najważniejsze - LOD i to trochę zaniżyło wyniki, bo LOD na procku siedzi. Także po przestawieniu na ultra+ i po kilkunastu kolejnych przebieżkach przez rynek melduję co następuje: jakieś 95% czasu przedział 82-85 fps, sporadycznie 81, najniżej 80 :D

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, tjery napisał:

@PiPoLiNiO mimo, że obiecałem skończyć temat to z racji tego, że tak się pięknie do tego przyłożyliśmy i w ramach rzetelności dziennikarskiej jeszcze małe sprostowanie do naszych supertestów :)

 

Miałem załączone z moda opcje extreme dla tekstur, roślinności i co najważniejsze - LOD i to trochę zaniżyło wyniki, bo LOD na procku siedzi. Także po przestawieniu na ultra+ i po kilkunastu kolejnych przebieżkach przez rynek melduję co następuje: jakieś 95% czasu przedział 82-85 fps, sporadycznie 81, najniżej 80 :D

Ej no, ale weź Ty grę do wersji fabrycznej, a nie jakieś mody srody:D

 

No u mnie nie jest osiągalny taki wynik jeśli faktycznie robimy to tak samo i mamy identyczne ustawienia. 

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, tjery napisał:

Watch Dogs Legion, podczas jazdy autem przez miasto na 5950 to była masakra, stutter na stuterze, aż przestałem w to grać, bo mnie to zbyt irytowało. Sprawdzałem wszystko w necie, nic nie pomogło, niby nic się z tym nie da zrobić, problem silnika gry, na konsolach to samo, nie nadąża doczytywać i pojawia się stutter, dzisiaj (w ramach testowania już ostatniej gry, o której mi się przypomniało, że miała stutter :D) ściągnąłem, włączam i co? znowu magia, 0 stutteru, wszystko idealnie płynne podczas jazdy autem. Więc albo była potrzebna dodatkowa moc z procka albo znowu AMD mi szprychy w koła wkładało :D

Ubi ma promo za 5 zł na abo, więc ściągam Legion i sprawdzę :P Ogólnie dziwne to z tym AMD. Przecież on ma tyle RDZENIÓF, że ja nawet nie umiem liczyć do tylu...

 

EDIT: Nie ma ścinek. Ogólnie myślałem, że lepiej to będzie wyglądać. Do tego bez dlss nie ma szans w 4k ultra z rt na 60 klatek. Zmarnowane 5 zł:facepalm:

 

EDIT 2: Kurwa, @tjery. Czuję się oszukany przez Ciebie. Odpaliłem na tym normalnym DLL i teraz nie schodzę poniżej 73 w Oxenfurt. (a już zdążyłem wystawić na olx płytę, ram i procka :devil:

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Ubi ma promo za 5 zł na abo, więc ściągam Legion i sprawdzę :P Ogólnie dziwne to z tym AMD. Przecież on ma tyle RDZENIÓF, że ja nawet nie umiem liczyć do tylu...

 

EDIT: Nie ma ścinek. Ogólnie myślałem, że lepiej to będzie wyglądać. Do tego bez dlss nie ma szans w 4k ultra z rt na 60 klatek. Zmarnowane 5 zł:facepalm:

 

EDIT 2: Kurwa, @tjery. Czuję się oszukany przez Ciebie. Odpaliłem na tym normalnym DLL i teraz nie schodzę poniżej 73 w Oxenfurt. (a już zdążyłem wystawić na olx płytę, ram i procka :devil:

 

No to zapewne moc AMD powodowała te ścinki ;) Dajesz DLSS quality i jest 90-100 ze wszystkim podkręconym na max włącznie z tymi dodatkowymi detalami na 100 %. Dla mnie DLSS Quality w 4K to jest no brainer, włączam go często nawet jak nie muszę, bo wygląda lepiej dzięki AA niż natywna z TAA. Kiedyś jak jeszcze były problemy z ghostingiem to można się było zastanawiać, teraz na nowych dll jest ideolo.

 

No u mnie było o wiele lepiej na nim i ludziska na nexusie też tak pisali, ale ja to jeszcze testowałem za czasów Ryzena :D To może też teraz na Intelu powinienem spróbować na tym normalnym, bo ciągle lecę na tamtym :D

Odnośnik do komentarza

Dobra mam pytanie bo w sumie sam nie wiem a odpowiedzi nie znajdę w necie. U mnie buda ma takie opcje montażu radiatorów jak na zdjęciu. Obecnie na gorze mam radiator i wentyle 280mm. Na przodzie mam 2x140 i 1x120mm (minie ze niby się nie mieści ale się mieści) na tyle mam 1 x 120mm. Jako ze chce zamienić chłodnice na 360mm to mam 2 opcje:

1- po prostu dać zamiast 280 ta 360 i tyle. 
2 - dać chłodnice 360 na ta cześć między płytą a frontem pionowo (tam z tylu jest mesh) a na górę zamiast tego 2 x 140mm aby przewiew był większy. 
Co radzicie?

 

 

615447FF-8961-4C4A-AC39-AAA759CF701E.png

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Shago napisał:

Już nie ma :). Ale ja takim pragnącym wzrokiem zaczynam patrzeć powoli na RTX4070Ti :ninja:

No taki Cyberpunk nagle z RT Ultra działałby w 60+ i to bez frame generatora, a Twoje samoloty w 100 z FG ^^

Dołożyłem ten ram - fajnie ten PC chodzi z 32 Gigsami.

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...