Jump to content

Recommended Posts

tendencja wzrostowa utrzymana - mocny, wstrząsający i poruszający film. trochę odmienny od wcześniejszych dokonań smarzowskiego, ale zwalmy to na to, że nie wg. jego własnego scenariusza. elementów komediowych tym razem tyle co kot napłakał (ale jeśli już są to pierwsza klasa), więc drugiego wesela bym tutaj nie szukał. 5+/6.

Edited by tk___tk
Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobry film, na poziomie poprzednich Smarzowskiego. Zrobił na mnie większe wrażenie niż "W ciemności". Sama tematyka jest dla mnie bardzo interesująca, bo nigdy do tej pory nie interesowałem się losami mazurów zaraz po wojnie, przesiedleniami itd. Okazuje się np., że przesiedleńcy z kresów mogli mieć nieco inne perypetie niż w "Sami swoi".

Link to comment

Z oczywistych powodów dość się tym interesuję i nie da się ukryć, że wśród Polaków panuje jednak dość ignorancja. Niby każdy wie, że ziemie odzyskane to takie odzyskane nie były, ale słuchając ludzi często są argumenty oparte na takim niemym założeniu, że jednak Polska jest od wieków jednolitym narodem zamieszkującym ziemie dane mu przez Boga. A jeśli im powiesz, że przed erą ogromnych nacisków politycznych w tym kierunku, ludzie po prostu czuli się mieszkańcami swojego regionu i z nim identyfikowali, to cię ktoś wyzwie od polakożerców, komuchów, satanistów i co tam jeszcze mu się źle kojarzy.

 

"Róża" na pewno może trochę dać do myślenia w tym względzie. To nie jest film mający być tylko historyczny, ale też na pewno nie jest to sam melodramat "na tle". Osobiście jakoś bardziej się wciągnąłem w "Dom zły", bo wydawał mi się jednak bardziej o ludzkiej duszy, mniej o konkretnej historii Polski.

 

 

Na pewno jest to film dużo ciekawszy od "W ciemności", które powtarza tylko po raz setny wszelkie oczywistości. O kurde, nazizm był zły, no szokujące przesłanie. Może jeśli ktoś nie ogląda tych wszystkich filmów holokaustowych, a tylko parę, to takiego wrażenia nie odniesie, ale dla mnie osobiście - ten gatunek powinien się już skończyć jakiś czas temu. W tej chwili powtarzanie po raz setny tego samego schematu, bez żadnej nowej refleksji, jest po prostu jechaniem na tanich emocjach i tanich dylematach. Niczym więcej, jak kiczem.

Edited by ogqozo
  • Upvote 1
Link to comment

Swoją drogą, widzę w różnych miejscach, że wiele osób bardzo podnieca się rolą Dorocińskiego. Ile by nie powiedzieć, że pasował do tej roli i zagrał ją dobrze, to dla mnie grał kropka w kropkę jak w Pitbullu. Te same miny, ton mowy, zimne teksty. Imo nic się nie rozwinął od tamtego serialu i gra na jedno kopyto. A że akurat podpasował do roli byłego AKowca, tak wyszło. Na mnie o wiele większe wrażenie zrobiła rola Agaty Kuleszy - Róży.

Link to comment
  • 2 weeks later...
Guest mate5

Film wiadomo, świetny. Mam tylko nadzieję, że w następnym filmie Smarzowskiego nie zagra już Marian Dziędziel, jeśli wiecie o co mi chodzi.

Link to comment
Guest mate5

;Obecność tego aktora w filmie jest niejako powiązana z tym, że film dzieje się na wsi. ;) A chciałbym, żeby Smarzowski odszedł od tej tematyki.

Link to comment

Nie rozumiem argumentu, że jak Dziędziel to musi się na wsi akcja rozgrywać :rolleyes:

Poza tym '7 dni' będzie rozgrywać się w Warszawie.

 

PS. Smarzowski powiedział kiedyś, że w każdym jego filmie jest wódka, gołe baby i Marian Dziędziel.

Edited by Masorz
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Privacy Policy.