Skocz do zawartości

F1 2012


Rekomendowane odpowiedzi

Jak wiadomo Codemasters przedłużyło licencje na F1. Czy wyjdzie to nam na dobre okaże się we wrześniu.

Tu pierwszy dziennik dewelopera:

http://youtu.be/Kza2SApEfec

 

Teraz mistrzowie kodu jeśli chcą wyciągnąć ode mnie kasę muszą się nieźle poprawić bo po ostatniej edycji jestem zawiedziony.

Edytowane przez lukaszt_89
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Jak przy okazji 2 ostatnich odsłon czekałem naprawde z wywieszonym jęzorem i hajp wychodził mi uszami, tak w tym roku musze przyznac iż nowa edycja w ogóle mnie nie grzeje. Napewno nie złożę preordera jak w ostatnich dwóch latach miałem zwyczaj czynic, pewnie ogram w okolicach stycznia jak cena spadnie do około stówki.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Zrobiłem parę kółek i jestem pozytywnie zaskoczony. Zmiany w modelu jazdy są spore, framerate jest stabilny, nie spada poniżej 30 fps. Plusem jest to, że możemy sobie jeździć po Yas Marina bez ograniczeń w testach młodych kierowców i mamy wyścig 5 okrążeń na torze Monza w Williamsie. Model jest jest hmm.. taki bardziej mięsisty, lepiej czuć bolid.. Dużo lepiej oddano hamowanie, droga hamowania jest dłuższa, samochód zachowuje się naturalniej. Dźwięki są totalnym mistrzostwem, duży progres w stosunku do zeszłorocznej edycji. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, dłuższą relację zdam jak dłużej pojeżdze i obadam model jazdy dokładniej. Jak na razie mocno in plus.

Odnośnik do komentarza

Mogę już powiedzieć trochę więcej o samej grze. Wg. mnie tegoroczna edycja jest najlepsza i jeśli nie będzie miliona bugów, jak w poprzednich odsłonach, sądzę, że czeka nas dużo miodnej zabawy. Niestety w demie nie jest nam dane zmienić ustawień SI i są ustawieni albo na łatwy albo na średni to i tak można całkiem fajnie się pobawić. Najważniejszy jest model jazdy, a ten jest moim skromnym zdaniem co najmniej bardzo dobry. Czuć ciężar samochodu, oraz to, że przyczepność spada wraz ze spadkiem prędkości. Przy szybkich zakrętach czuć, że aerodynamika działa, a w wolniejszych trzeba się napracować żeby nie zarzuciło tyłem. Początkowo myślałem, że jeździ się łatwiej niż w 2011, ale szybko zweryfikowałem ten pogląd. Bez asyst jeździ się na prawdę miodnie, a to, że wydaje się, że jest łatwiej, wynika z tego, że teraz dużo lepiej czuć bolid i nie ma już skryptowanych poślizgów, dużo lepiej rozwiązano prace zawieszenia i teraz wreszcie można atakować tarki, z umiarem oczywiście :) sporo zabawy pojawią się w zmianie balansu hamulców podczas jazdy, można dostosować to pod swój styl lub po prostu pod konkretne zakręty, fajna sprawa. Blokowanie kół wystepuje częściej i nie tylko przy niskich prędkościach. Trzeba z tym ostrożnie, bo teraz nawet delikatnie przestrzelenie strefy hamowania powoduje, że nie wyrobimy się w zakręcie. Po prostu. Ja jestem zadowolony :) ale i tak grałem za krótko, to są wrażenia na gorąco.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Gierka naprawdę wymiata, z roku na rok coraz lepsza fizyka, ale jednego nie moge przezyc...framerate! Jesli jedziemy sami lub patrzymy w tyl jest ok stale 30 klatek/s, ale jak jedziemy za bolidami to gra zwalnia, nieznacznie, ale co z tego jak akurat w F1 gdzie mamy zawrotne predkosci liczy sie kazdy ulamek sekundy a tu brak plynnosci najzwyczajniej w swiecie przeszkadza. Dlatego wciaz uwazam, ze f1 CE edition jest najlepsza gra na konsole o tematyce f1. Tam po prostu bylo wszystko dograne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.