Skocz do zawartości

Project X Zone


Suavek

Rekomendowane odpowiedzi

Taktyczny RPG będący crossoverem Namco, Capcom i Segi. Coś w stylu Namco X Capcom, aczkolwiek pierwsze screeny mnie osobiście kojarzą się bardziej z Endless Frontier. Chyba nawet ten sam silnik wykorzystali, bo KOS-MOS ma te same sprite'y.

 

Lista potwierdzonych póki co postaci - http://www.siliconer...x-sega-for-3ds/

M.in. Dante, Megaman, Ryu/Ken, Chris/Jill, Jin/Xiaoyu itp.

 

Screeny - http://www.famitsu.c...4/12012868.html

 

Platforma docelowa - 3DS. Enjoy your region lock, bo szanse na wydanie tego w US, o Europie nie wspominając, są raczej marne. Chociaż kto ich tam wie...

Odnośnik do komentarza

Ja mam nadzieję, że w wydadzą to na cały świat. Co do samej gry, jeśli system będzie się wzorował na NxC to mam nadzieję, że go trochę urozmaicą, po ok 50 h gry walka zaczynała mnie nużyć, a walki się strasznie ciągneły. No i jeśli ost będzie na tak wysokim poziomie jak ten z NxC to za(pipi)iście. Czekam na tą grę i mam nadzieję, że nie będe musiał kiedyś kupowac jap. wersji 3ds.

Odnośnik do komentarza

Patrząc po tym iż nad tytułem pracuje Sega i Capcom które ostatnio praktycznie zawsze swoje większe produkcje wydaje na cały świat (nie zapominając iż Banpresto jako wydawcy który tez raczej nie chciałby na tym stracić kasy wydając tylko na rynek jap.) to wydaje mi się że może jednak się doczekamy (Rising Star Games przybywaj na ratunek!!).

 

Osobiście tytuł cholernie mi się podoba, dawno już podobnego tytułu nie widziałem, a prezentuje się naprawdę zacnie, mam tylko nadzieje ze tytuł nie będzie na 5h i zaprezentuje ze sobą jakiś fajny scenariusz lub mini scenariusze dla każdej pary postaci.

Odnośnik do komentarza
dawno już podobnego tytułu nie widziałem
Wspomniany Endless Frontier.

 

mam tylko nadzieje ze tytuł nie będzie na 5h i zaprezentuje ze sobą jakiś fajny scenariusz lub mini scenariusze dla każdej pary postaci.
Jako, że będzie to strategia turowa, to siłą rzeczy na ukończenie trzeba będzie poświęcić kilkadzieści-kilkadziesiąt godzin. Na bogaty scenariusz jednak bym nie liczył - ilość postaci z pewnością się jeszcze zwiększy diametralnie, w związku z czym każda dostanie raczej skromne cameo, podczas gdy reszta oscylować będzie wokół jakiegoś całkiem nowego wątku.

 

Jako, że za wszystkimi trzema wspomnianymi tytułami (NxC, EF, PxZ) stoi Monolith Soft, można przypuszczać, że system będzie zbliżony do tego z Namco x Capcom, czy też oryginalnej serii Super Robot Taisen, podczas gdy walki polegać będą na żonglerką wrogiem w nieco bardziej dynamicznym stylu, niczym w Endless Frontier.

 

Ciekawe czy pośród kolejnych postaci pojawią się Reiji i Xiaomu.

Odnośnik do komentarza

Fakt mój błąd, z tą różnicą że nie zajarzyłem z tym Endless Frontier dopóki nie sprawdziłem że chodzi ci o Super Robot Taisen a to już zmienia postać rzeczy (za często rzucasz podtytułem i nie mogłem skojarzyć). Jednej rzeczy właśnie się obawiam odnośnie owego tytułu, jako że już zapowiedziano iż nie są to wszystkie postacie jakie wystąpią w grze, to obawiam się iż Capcom wraz z Namco Bandai wyjdą naprzeciw graczom i zaczną rzucać DLC z nowymi postaciami bo jakby nie było to Nintendo rozpoczęło krucjatę zwaną DLC, ba nowy Fire Emblem: Awakening już w premierze w Japonii otrzyma dodatki (na szczęście darmowe na jakieś 2 miechy). Tak więc mam nadzieje że Capcom nie wpadnie na ten iście genialny pomysł, choć po nich to wszystkiego teraz można się spodziewać...

Odnośnik do komentarza

Rzucam podtytułem, bo to jest spinoff, który z oryginalnym SRT ma wspólnego tyle, co nic. System walki jest właśnie zbliżony do NxC, a gra też ma trochę crossoverów, jak chociażby występ Reiji, Xiaomu, KOS-MOS czy T-ELOS.

 

Nie są to wszystkie postacie, bo kolejne pewnie będą ujawniali stopniowo w materiałach promocyjnych. DLC by nie pasowały do gry ze sztywną fabułą, a i nie wiem czy 3DS się aby do takich praktyk nadawał.

Odnośnik do komentarza

Ja pocichu liczę, że jednak gra ukarze się po za granicami Japonii. Choć najwieksze obawy mam co do praw na licencje, bo akurat choćby takiego Tales of, nie zawsze u nas rozprowadzało Bamco, i to może być największym problemem w wydaniu gry u nas.

Ale jeśli swego czasu Capcom potrafił sobie poradzić z prawami do licencji bohaterów ze stajni Tatsunoko, to jeśli będą chętni na wydanie gry po za KKW, to znajdą i w tej kwestii rozwiązanie.

A że za devolping gry Monolith Soft, którego praktycznie właścicielem jest samo Nintendo, wcale bym się nie zdziwił, jakby za wydanie tego tytułu wzieło się samo Nintendo...

Odnośnik do komentarza

Monolith chyba Project X Zone jednak nie robi. Na NeoGAFie spekulowali, że to muszą być oni, bo gra bardzo przypomina Namco x Capcom, ale w materiale Famitsu, do którego chociażby linkuje Suavek, nie ma ich wymienionych pod koniec tekstu. Co prawda nie musi to jeszcze nic oznaczać, ale NxC powstawało gdy należeli do Namco, więc teraz Nintendo raczej ich nie puści do robienia takich rzeczy...

Odnośnik do komentarza

Wiki idealnym źródłem informacji nie jest, ale akurat wspomniane Endless Frontier także robił Monolith razem z Banpresto, gdzie Namco Bandai było wydawcą.

 

Teraz jednak widzę, że zmieniło się na wiki info i jako developer PxZ podane jest same Banpresto. No ale mimo wszystko można spodziewać się pewnych podobieństw, jak nie do jednego, to do drugiego tytułu.

Odnośnik do komentarza

A kto ich tam wie kto tak naprawdę pracuje nad tym tytułem, jeśli Capcom, czy Sege stać na wyporzyczenie swoich bohaterów, to może Nintendo stać na wyporzyczenie swojego dev'a. Szczególnie, że i tak ten tytuł jest robiony z myślą o ich konsoli, a tym samym mogli by sobie zapewnić wyłączność na ten tytuł.

Ale kij z tym, może za dużo myślę i kombinuje, i nawet niech tę grę robi Banpresto, nie zmienia to faktu, że to nie stoi na przeszkodzie, by po za granicami Japonii ta gra była wydana na tej samej zasadzie co swego czasu Monster Hunter na Wii...

Odnośnik do komentarza

Graficznie niemal identycznie jak

, z tą różnicą, że tła 3D. Pytanie jeszcze na jakiej zasadzie działa sterowanie w tym wypadku, gdyż EF polegał raczej na timingu jednego przycisku celem jugglowania, a także zgrania tego z innymi zdolnościami, specialami i postaciami z tylnego rzędu. Tutaj zaś jednak mamy dwie, a nawet trzy postacie jednocześnie. Przypomni ktoś jak to wyglądało w NxC?

 

Bardziej jednak ciekawi mnie właściwa rozgrywka strategiczna, prawdę mówiąc. Mam nadzieję, że będzie to coś więcej niż move i attack...

 

Still... enjoy your region lock. ;p Sequela Endless Frontier na ten przykład nikt już nie wydał w zrozumiałym języku wcale, za czym szczerze do dziś ubolewam. A tam przecież problemy z licencjami byłyby znacznie mniejsze niż tutaj.

 

A co do Reiji i Xiaomu, myślę, że raczej będą obecni w grze normalnie. Postacie te cieszą się pewną popularnością, więc w tym przypadku jest to raczej nieuniknione. Xiaomu pojawiła się jako NPC chyba w jakimś RPGu całkiem niedawno (kojarzę tylko skany famitsu, więc nie sprecyzuję). No i miło by było usłyszeć jakiś remix ich

. ;)
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Kolejne potwierdzone postacie:

 

Capcom: Chun-Li & Morrigan

Sega: Gemini Sunrise, Erica Fontaine & Bruno

Namco Bandai: Valkyrie, Haken Browning & Kaguya Nanbu

 

Haken i Kaguya, hell yeah! Jeszcze Reiji i Xiaomu poproszę.

 

W Famitsu opublikowano też screeny z mapy strategicznej. Za kilka godzin powinny pojawić się na oficjalnej stronie magazynu, więc nie będę kopiował skanów. Całość wygląda jak Namco x Capcom generalnie.

 

EDIT:

Wait...

>Chun-Li & Morrigan

>No Cammy

Whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...?

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Ano właśnie ja też jestem ostatnio uprzedzony do recenzji, szczególnie tego typu gier, więc na demo bym sie nie obraził, choć gra i tak mi sie podoba, więc dla mnie nie bylo by problemu z zakupem.

Dla mnie problemem mogą być licencje, ale wierze, że za odpowiednią kasę to się dogadają...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.