Jump to content

Project X Zone


Suavek

Recommended Posts

Taktyczny RPG będący crossoverem Namco, Capcom i Segi. Coś w stylu Namco X Capcom, aczkolwiek pierwsze screeny mnie osobiście kojarzą się bardziej z Endless Frontier. Chyba nawet ten sam silnik wykorzystali, bo KOS-MOS ma te same sprite'y.

 

Lista potwierdzonych póki co postaci - http://www.siliconer...x-sega-for-3ds/

M.in. Dante, Megaman, Ryu/Ken, Chris/Jill, Jin/Xiaoyu itp.

 

Screeny - http://www.famitsu.c...4/12012868.html

 

Platforma docelowa - 3DS. Enjoy your region lock, bo szanse na wydanie tego w US, o Europie nie wspominając, są raczej marne. Chociaż kto ich tam wie...

Link to comment

Ja mam nadzieję, że w wydadzą to na cały świat. Co do samej gry, jeśli system będzie się wzorował na NxC to mam nadzieję, że go trochę urozmaicą, po ok 50 h gry walka zaczynała mnie nużyć, a walki się strasznie ciągneły. No i jeśli ost będzie na tak wysokim poziomie jak ten z NxC to za(pipi)iście. Czekam na tą grę i mam nadzieję, że nie będe musiał kiedyś kupowac jap. wersji 3ds.

Link to comment

Patrząc po tym iż nad tytułem pracuje Sega i Capcom które ostatnio praktycznie zawsze swoje większe produkcje wydaje na cały świat (nie zapominając iż Banpresto jako wydawcy który tez raczej nie chciałby na tym stracić kasy wydając tylko na rynek jap.) to wydaje mi się że może jednak się doczekamy (Rising Star Games przybywaj na ratunek!!).

 

Osobiście tytuł cholernie mi się podoba, dawno już podobnego tytułu nie widziałem, a prezentuje się naprawdę zacnie, mam tylko nadzieje ze tytuł nie będzie na 5h i zaprezentuje ze sobą jakiś fajny scenariusz lub mini scenariusze dla każdej pary postaci.

Link to comment
dawno już podobnego tytułu nie widziałem
Wspomniany Endless Frontier.

 

mam tylko nadzieje ze tytuł nie będzie na 5h i zaprezentuje ze sobą jakiś fajny scenariusz lub mini scenariusze dla każdej pary postaci.
Jako, że będzie to strategia turowa, to siłą rzeczy na ukończenie trzeba będzie poświęcić kilkadzieści-kilkadziesiąt godzin. Na bogaty scenariusz jednak bym nie liczył - ilość postaci z pewnością się jeszcze zwiększy diametralnie, w związku z czym każda dostanie raczej skromne cameo, podczas gdy reszta oscylować będzie wokół jakiegoś całkiem nowego wątku.

 

Jako, że za wszystkimi trzema wspomnianymi tytułami (NxC, EF, PxZ) stoi Monolith Soft, można przypuszczać, że system będzie zbliżony do tego z Namco x Capcom, czy też oryginalnej serii Super Robot Taisen, podczas gdy walki polegać będą na żonglerką wrogiem w nieco bardziej dynamicznym stylu, niczym w Endless Frontier.

 

Ciekawe czy pośród kolejnych postaci pojawią się Reiji i Xiaomu.

Link to comment

Fakt mój błąd, z tą różnicą że nie zajarzyłem z tym Endless Frontier dopóki nie sprawdziłem że chodzi ci o Super Robot Taisen a to już zmienia postać rzeczy (za często rzucasz podtytułem i nie mogłem skojarzyć). Jednej rzeczy właśnie się obawiam odnośnie owego tytułu, jako że już zapowiedziano iż nie są to wszystkie postacie jakie wystąpią w grze, to obawiam się iż Capcom wraz z Namco Bandai wyjdą naprzeciw graczom i zaczną rzucać DLC z nowymi postaciami bo jakby nie było to Nintendo rozpoczęło krucjatę zwaną DLC, ba nowy Fire Emblem: Awakening już w premierze w Japonii otrzyma dodatki (na szczęście darmowe na jakieś 2 miechy). Tak więc mam nadzieje że Capcom nie wpadnie na ten iście genialny pomysł, choć po nich to wszystkiego teraz można się spodziewać...

Link to comment

Rzucam podtytułem, bo to jest spinoff, który z oryginalnym SRT ma wspólnego tyle, co nic. System walki jest właśnie zbliżony do NxC, a gra też ma trochę crossoverów, jak chociażby występ Reiji, Xiaomu, KOS-MOS czy T-ELOS.

 

Nie są to wszystkie postacie, bo kolejne pewnie będą ujawniali stopniowo w materiałach promocyjnych. DLC by nie pasowały do gry ze sztywną fabułą, a i nie wiem czy 3DS się aby do takich praktyk nadawał.

Link to comment

Ja pocichu liczę, że jednak gra ukarze się po za granicami Japonii. Choć najwieksze obawy mam co do praw na licencje, bo akurat choćby takiego Tales of, nie zawsze u nas rozprowadzało Bamco, i to może być największym problemem w wydaniu gry u nas.

Ale jeśli swego czasu Capcom potrafił sobie poradzić z prawami do licencji bohaterów ze stajni Tatsunoko, to jeśli będą chętni na wydanie gry po za KKW, to znajdą i w tej kwestii rozwiązanie.

A że za devolping gry Monolith Soft, którego praktycznie właścicielem jest samo Nintendo, wcale bym się nie zdziwił, jakby za wydanie tego tytułu wzieło się samo Nintendo...

Link to comment

Monolith chyba Project X Zone jednak nie robi. Na NeoGAFie spekulowali, że to muszą być oni, bo gra bardzo przypomina Namco x Capcom, ale w materiale Famitsu, do którego chociażby linkuje Suavek, nie ma ich wymienionych pod koniec tekstu. Co prawda nie musi to jeszcze nic oznaczać, ale NxC powstawało gdy należeli do Namco, więc teraz Nintendo raczej ich nie puści do robienia takich rzeczy...

Link to comment

Wiki idealnym źródłem informacji nie jest, ale akurat wspomniane Endless Frontier także robił Monolith razem z Banpresto, gdzie Namco Bandai było wydawcą.

 

Teraz jednak widzę, że zmieniło się na wiki info i jako developer PxZ podane jest same Banpresto. No ale mimo wszystko można spodziewać się pewnych podobieństw, jak nie do jednego, to do drugiego tytułu.

Link to comment

A kto ich tam wie kto tak naprawdę pracuje nad tym tytułem, jeśli Capcom, czy Sege stać na wyporzyczenie swoich bohaterów, to może Nintendo stać na wyporzyczenie swojego dev'a. Szczególnie, że i tak ten tytuł jest robiony z myślą o ich konsoli, a tym samym mogli by sobie zapewnić wyłączność na ten tytuł.

Ale kij z tym, może za dużo myślę i kombinuje, i nawet niech tę grę robi Banpresto, nie zmienia to faktu, że to nie stoi na przeszkodzie, by po za granicami Japonii ta gra była wydana na tej samej zasadzie co swego czasu Monster Hunter na Wii...

Link to comment

Graficznie niemal identycznie jak

, z tą różnicą, że tła 3D. Pytanie jeszcze na jakiej zasadzie działa sterowanie w tym wypadku, gdyż EF polegał raczej na timingu jednego przycisku celem jugglowania, a także zgrania tego z innymi zdolnościami, specialami i postaciami z tylnego rzędu. Tutaj zaś jednak mamy dwie, a nawet trzy postacie jednocześnie. Przypomni ktoś jak to wyglądało w NxC?

 

Bardziej jednak ciekawi mnie właściwa rozgrywka strategiczna, prawdę mówiąc. Mam nadzieję, że będzie to coś więcej niż move i attack...

 

Still... enjoy your region lock. ;p Sequela Endless Frontier na ten przykład nikt już nie wydał w zrozumiałym języku wcale, za czym szczerze do dziś ubolewam. A tam przecież problemy z licencjami byłyby znacznie mniejsze niż tutaj.

 

A co do Reiji i Xiaomu, myślę, że raczej będą obecni w grze normalnie. Postacie te cieszą się pewną popularnością, więc w tym przypadku jest to raczej nieuniknione. Xiaomu pojawiła się jako NPC chyba w jakimś RPGu całkiem niedawno (kojarzę tylko skany famitsu, więc nie sprecyzuję). No i miło by było usłyszeć jakiś remix ich

. ;)
  • Upvote 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Kolejne potwierdzone postacie:

 

Capcom: Chun-Li & Morrigan

Sega: Gemini Sunrise, Erica Fontaine & Bruno

Namco Bandai: Valkyrie, Haken Browning & Kaguya Nanbu

 

Haken i Kaguya, hell yeah! Jeszcze Reiji i Xiaomu poproszę.

 

W Famitsu opublikowano też screeny z mapy strategicznej. Za kilka godzin powinny pojawić się na oficjalnej stronie magazynu, więc nie będę kopiował skanów. Całość wygląda jak Namco x Capcom generalnie.

 

EDIT:

Wait...

>Chun-Li & Morrigan

>No Cammy

Whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...?

Edited by Suavek
Link to comment
  • 5 weeks later...

Ano właśnie ja też jestem ostatnio uprzedzony do recenzji, szczególnie tego typu gier, więc na demo bym sie nie obraził, choć gra i tak mi sie podoba, więc dla mnie nie bylo by problemu z zakupem.

Dla mnie problemem mogą być licencje, ale wierze, że za odpowiednią kasę to się dogadają...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...