Skocz do zawartości

PSX Extreme 177


Rekomendowane odpowiedzi

On topic: Z Crysisem 2 racje ma Monia.

 

[prosiłbym o nie kasowanie mojego posta, przecież tutaj nie mam cenzury]

 

Oczywiście, że Monia ma rację, dlatego we wcześniejszym poście wspomniałem, że to wcale nie musi być TEN Prorok, ale jednak Prorok...

 

Poza tym:

 

 

 

Ja wcale nie skłaniałbym się ku temu, że na 100% w roli Proroka wystąpi Alcatraz. Pewne przesłanki i "kuluarowe" plotki w czasie pokazu mogły sugerować, że wcale tak nie jest. Nie pisałem jednak o tym w zapowiedzi, ponieważ to jedynie moje domysły. Wolę jednak nie wnioskować niczego na pewno, nawet pomimo tego, że prawdziwy Prorok strzelił sobie w łeb. Wiecie, to przecież są gry wideo :rolleyes: . Nie takie rzeczy już widzieliśmy...

 

 

Odnośnik do komentarza

+ Dodał MODERATOR
Bardzo bym prosił o to, by piszący tu pisali na temat. Temat ten jak nazwa sugeruje jest o aktualnym numerze Psx Extreme #177, i zapewne ludzie którzy tu wchodzą chcą poczytać opinie o numerze, dać własną, ewentualnie polemnizować z opiniami na temat czasopisma. Mówię truizmami, bo to elementarna zasada działania forum, ale chyba nie wszyscy ją pojmują.

 

Napisanie 95 % posta na jakiś inny temat, po czym dopisanie 5 % "na odczepnego" w stylu: "on topic: a mi się podoba x" wcale nie zmienia tego, że piszecie offtopic. Dziekuję za uwagę, i przepraszam z góry tych, którzy w moim poście szukali czegoś na temat numeru.

Odnośnik do komentarza
Gość Orson

Przeczytałem własnie felieton Moniki. Pisała na temat podobny jakim zajmował się Butcher kilka już razy.

 

 

Sądzę, że rzeczywistość usytuuję sie pomiędzy wizją butchera a Moniki- anie nie będzie tak xle jak widzi to Monika ale i wcale nie będzie nam tak różowo jak widzi to Butch. Dadzą nam trochę popalić.

 

Pisałem tez, że Mazzi ostatnio daję rade ale Mendrol wyciął :/ bo to o nowym numerze nie było :/

 

 

______________

 

 

Ale jest i łyżka dziegciu. Grzybiarz miał rację- tusz się rozmazuje. Nie jest to nachalne ale byłoby lepiej gdyby znikło zupełnie. Proszę was o sprawdzenie tematu.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem własnie felieton Moniki. Pisała na temat podobny jakim zajmował się Butcher kilka już razy.

No wlasnie... Numer juz dawno przeczytalem ale nie chcialo mi sie juz marudzic wiec podbije Orsona. Z tym, ze o ile do Moniki mam te same zastrzezenia co od poczatku (jej felietony wyroznia tylko to, ze pisze je kobieta i nic wiecej) tak puszczenie do druku po raz 3 w przeciagu dwoch numerow wywodow na temat grania na smartfonach to jakies nieporozumienie. Nawet nie chce mi sie pytac czy wy czytacie te teksty przed puszczeniem i czy wiecie o czym pisaliscie powiedzmy 6 miesiecy wstecz. Podejrzewam, ze wiecie dlatego nie rozumiem decyzji odnosnie tego felietonu.

 

Przy okazji propsy dla Rogera za Hyde Park i nostalgiczna podroz do lat 90.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niczego sie nie spodziewalem bo wprowadzenie Moniki to tylko zabieg odswiezajacy pismo. Dodanie do meskiego pisma pierwiastka kobiecego zeby troche urozmaicic. Mialo byc uu ale super, kobieta w meskim swiecie bla bla bla. Tylko, ze moim zdaniem to sie nie udalo bo czy o grach na smartfona pisze laska czy koles to mi to szczerze mowiac ryba. A Monika pisze po prostu tak jak kazdy inny zgred w PE. Miala byc mala rewolucja a jest no, przecietnie, normalnie. Wiec niech Monika sobie pisze co chce tylko niech ktos przed puszczeniem do druku przeczyta i pomysli czy przypadkiem tego juz nie bylo (i to sie tyczy rzecz jasna wszystkich zgredow, zeby nie bylo).

Odnośnik do komentarza

Tylko, że takie pisanie - te rewolucyjne o którym piszesz - jest niemożliwe do zrealizowania i jeśli ktoś liczył na powodzenie to może czuć się rozczarowany. Zapewne doświadczenie gier przez kobiety jest nieco inne, nie jest to natomiast aż taka różnica, żeby każdy wyraz w felietonie miał być nacechowany kobiecością. Nie zamykajmy się w swojej płci jak w klatce ( oo łał, jakbym Grodzką cytował ;P).

 

Kobieta w męskim świecie to hołdowanie stereotypowi, dajmy temu pokój.

Odnośnik do komentarza

No ale Monice dobrze idzie walka ze stereotypami bo po jej felietonach nie widac (w wiekszosci), ze pisze je kobieta. I to jest na plus pod tym wzgledem, ze nie ma jeczenia jak to kobietom jest zle, jakie one biedne w meskim swiecie itp. babskie pie...nie. Z drugiej strony sa to felietony na wskros oklepane tematycznie wiec skoro takie felietony rownie dobrze moglby pisac facet dlaczego pisze go kobieta? Jaki jest sens tego kacika poza takim, ze stworzony zostal "pod prad"? Dla mnie to taki sam sens jak stworzyc kacik, gdzie bedzie pisal 60 letni dziadek i mowic, "no wbrew stereotypom chcemy pokazac, ze seniorzy tez cos do powiedzenia w temacie gier maja". Tylko jak dziadek zacznie pisac po raz wtory o przewagach tabletow nad konsolami albo o konsolach w sluzbie spoleczenstwa to ja widze zbednosc takiego kacika.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Po przeczytaniu numeru, stwierdzam że poprzedni był lepszy, ale ten nadal trzyma formę. Trochę długi temat numeru i nieco chaotyczny mi się wydaje (znaczy dużo swobodnych tekstów, nie połączonych zbytnio ze sobą). Nie ma też zbyt wielu kontrowersji, a nawet Monika trochę zeszła z tonu :) Mam nadzieję, że przywalicie przy okazji numeru wakacyjnego :) Plus za retro-teksty, mimo że o GoW naczytałem się już eeeech, to i tak przeczytałem przynajmniej tą pierwszą "mitologiczną część" tekstu. Fajny tekst o Wormsach, lubię gdy są opisywane różne anegdoty z szalonego okresu robienia gier w garażu ;) Za to kompletną klapą jest obecnie Kącik Sportowy, który zamienił się w "co było grane". Ej, co z turniejami, ligami, taktykami, newsami z obozów EA Sports czy Konami? Mało to gier sportowych, żeby gadać o starociach? Fajnie że SoQ poruszył temat ftp, ale warto by coś więcej np. od czynników psychologicznych napisać. Dobra Kinematografia, znaczy był już tekst o filmowych adaptacjach, ale teraz każda produkcja rozłożona jest na czynniki pierwsze. Jako jedyne newsy to czytam Ohayo Nippon, więc więcej ON! Ah no i ładny komiks na końcu, podoba mi się ta kreska :)

Btw. i tak lepiej publicystycznie wypadacie od konkurencji, gdzie znowu przez niemalże cały numer jest gadanie: "kiedyś to były czasy" (ziew).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

okładka tragedia,ile to już tych żołnierzy mieliśmy na okładce ? Rzygac mi sie od nich i od tych strzelanin FPP za przeporszeniem juz chce. Zdecydowanie bardziej widzialbym na okladce art z Pandorra's Tower widoczny na lewej stronie recenzji pod tytulem gry. Ze niby jakas dyskryminacja Wii,ze nie mozna dac na okladce gry z Wii? Zaszalejcie czasem troche i dajcie na okladke cos ciekawego bo od jakiegos czasu okladki sa tak "sterylne" ,że pytam sie gdzie sa te okladki sprzed lat ?

Edytowane przez Robal_09
Odnośnik do komentarza

okładka tragedia,ile to już tych żołnierzy mieliśmy na okładce ? Rzygac mi sie od nich i od tych strzelanin FPP za przeporszeniem juz chce. Zdecydowanie bardziej widzialbym na okladce art z Pandorra's Tower widoczny na lewej stronie recenzji pod tytulem gry. Ze niby jakas dyskryminacja Wii,ze nie mozna dac na okladce gry z Wii? Zaszalejcie czasem troche i dajcie na okladke cos ciekawego bo od jakiegos czasu okladki sa tak "sterylne" ,że pytam sie gdzie sa te okladki sprzed lat ?

 

Panie, ta branża się zeszmaciła do tego stopnia, że sprzedają powierzchnię okładki za jakieś pseudo wywiady (pseudo, bo to reklama tak naprawdę, wystarczy sobie przypomnieć ten o BF3).

 

Embarga, handel okładkami, cytatami umieszczanymi na pudełkach gier, długością recenzji, kto wie czy i nie samymi ocenami już (wystarczy spojrzeć na "recenzję" Euro 2012). Tak wygląda ta branża.

Edytowane przez Pajac
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie powiedziałbym - masz rację - ale przed taką konstatacją powstrzymuje mnie twoja postawa. Myślę, że nie właściwym jest mieć pretensje do branżowców za to, że podporządkowali się prawom rynku. Psx Extreme istneje na rynku i nigdzie poza nim, dlatego jest taki a nie inny. A to, że rynek nie idzie w parze z rzetelnością bo od niej woli miałką papkę, to już inna sprawa.

 

Recenzja Euro przejdzie tak jak przeszła recenzja Bulletstorma.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wnioskuję o podwyżkę dla Zaxa- najlepsze pióro w PE, facet z olbrzymią pasją. Zacny koleżka.

 

Zgadzam się! Już nawet pominę recki,ale felietony to czysta magia;)

A że zwykle gust Zaxa jest zgodny z moim, to jak daje Last Story ocenę wyższą (i to nie mało) niż na metacriticu to wierzę, że mi też się tak spodoba:)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

wnioskuję o podwyżkę dla Zaxa- najlepsze pióro w PE, facet z olbrzymią pasją. Zacny koleżka.

 

Zgadzam się! Już nawet pominę recki,ale felietony to czysta magia;)

A że zwykle gust Zaxa jest zgodny z moim, to jak daje Last Story ocenę wyższą (i to nie mało) niż na metacriticu to wierzę, że mi też się tak spodoba:)

Już niewielu Zgredów zostało ,z których ocenami zgadzam się w 100% . Oprócz Zaxa ,Rogera może jeszcze Amer ,kiedyś Mazziego i Kosa. Hiv od dawna nie jest dla mnie obiektywny. Butcher kiedyś był . Za to Kali poprawia mi zawsze humor - ten entuzjazm w poszukiwaniu samych pozytywów w recenzowanych grach - producenci crapów powinni mu za to płacić:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Swoją drogą dopiero teraz zauważyłem, że w zestawieniu kompozytorów brakuje Stehpane Picq, nieco zapomnianym ale bardzo oryginalnym kompozytorze muzyki do gier. Nie mam żalu, ot chciałbym go tu napomknąć, bo jego OST póki tworzył (w 1998 wycofał się, wybył na Madagaskar szukać inspiracji, powrócił parę lat temu, ale do branży gier nie wrócił). To on odpowiadał za niesamowicie klimatyczne utwory w stylu etno niczym Deep Forrest i stworzył utwory chociażby do starej Dune, a także Kult, Atlantis (w parze z Pierrem Estevem), Riverworld, a absolutna perełka to jego OST do Lost Eden.

http://en.m.wikipedia.org/wiki/St%C3%A9phane_Picq

 

Polecam każdemu fanowi muzyki z gier.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...