Skocz do zawartości

FIFA 13


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie powiedzcie mi, czy ze mna jest cos nie tak czy z gra? W kazda FIFE szlo mi naprawde bardzo dobrze. W poprzedniej ciagle tak w 2-3 lidze. Zawsze mialem duzo wiecej wygranych niz porazek. A teraz? Ledwo awansowalem do 6 to wlasnie spadlem do 8. Nie umiem wygrac zadnego meczu. Tez tak macie? :| Nerwy mnie juz ponosza...

 

PS. wiadomo kiedy wyjdzie patch jakis? Bo te bugi ze kims innym przed meczem sie biegnie po arenie albo ze sie biega i biega...

 

Witaj w klubie mam tak samo nawet jak wygrywam ze dwa zero to typy laduja 3 strzaly i 3 bramki pie.rdole takie zawody

Odnośnik do komentarza

Przy trzymaniu X'a mój zawodnik krąży jak upośledzony obok napadziora i g***o robi. Kwadrat zostawia mnie w rozkroku i ucieka mi zawodnik. CO ROBIĆ? CZY JA NIE WIEM O JAKIMŚ TAJEMNICZYM ODBIORZE? Qrwica mnie już strzela :confused:

Ja nie ogarniałem używania Contain odkąd się pojawiło w 12-tce i zmodyfikowałem jak wiele osób klawiszologię obronną. Po kilku godzinach jak już ogarnąłem, to do dzisiaj tak gram z bardzo dobrymi efektami. Spróbuj czegoś takiego:

- do obrony używamy głównie L2 (chodzenie nisko na nogach). Po prostu przewidujemy co robi rywal i czekamy, aż w nas wpadnie. Albo po prostu wchodzimy w niego z wciśniętym L2. I piłka zabrana. Jak jest pewna sytuacja, to można raz wcisnąć X (odbiór piłki po zmianie), żeby zawodnik wystawił nogę.

- Contain wywalmy pod R2 i zapominamy o nim

- pod kwadratem ustawiamy pressing drugim graczem (jak za dawnych czasów)

- pod X ustawiamy odbiór piłki (jak za dawnych czasów)

 

Teraz wystarczy, że przemęczysz się kilka godzin z opanowaniem L2 po czym znowu pokochasz fifę :) Czyli w skrócie najlepszą obroną jest czytanie gry rywala (jak zawsze), a jak już chce nami kręcić, to trzymamy L2 i delikatnie stosujemy pressing kwadratem, żeby zagęścić teren. Nie radzę trzymać ciągle kwadrata, bo jak ktoś ogarnia temat, to Cię zniszczy straszne przez luki jakie się porobią. Ja generalnie chwilkę przytrzymuję kwadrat, żeby zawodnik kawałek podszedł i nastraszył rywala/ zagęścił pole. A tym którym w danym momencie steruję staram się czytać grę i przewidywać podania :) Poćwicz z takim ustawieniem przycisków w obronie ;)

Edytowane przez falcon87pl
Odnośnik do komentarza

Rady sa dobre... ja nie zmieniam ustawien zawodnikow i generalnie tez obrone opieram na trzymaniu L2 i raczej rzadkim zmienianiu zawodnika ktorym steruje. Chyba ze pilka przejdzie daleko na bok. Co jakis czas maly pressing wciskajac X albo co uwielbiam. Pod zawodnika podbiegam innym wciskajac R1 a moim staram sie przeciac ew podanie ktore bedzie zmuszony wykonac ze strachu przed utrata. Ale trzeba sie pilnowac. ja gralem naprawde dobrze ale koles wpakowal mi 2 bramki messim bo wypuszczal go na trojkat i cala obrona zostawla o milimetry w tyle... Ale to byl taki przypadek gdzie gralem z cyborgami ;)

Odnośnik do komentarza

Mam problem z fifa 13. Dziwne opoznienie mam przy grze offline jak i online. Po nacisnieciu na padzie jakas sekunda opoznienia. Wina nie jest internet ani pad - sprawdzone. Kots ma jakies pomysly? Tv - sharp led 24lc

Ja gram praktycznie tylko online ale teraz w weekend miałem podobnie 1,2 sek opóźnienia grając WG w klubie, ale myślałem że to przez serwy że tyle ludzi, ale jak mówisz ze ofline też to już sam nie wiem :D ale nie jesteś sam :)

Odnośnik do komentarza

Mam problem z fifa 13. Dziwne opoznienie mam przy grze offline jak i online. Po nacisnieciu na padzie jakas sekunda opoznienia. Wina nie jest internet ani pad - sprawdzone. Kots ma jakies pomysly? Tv - sharp led 24lc

Ja gram praktycznie tylko online ale teraz w weekend miałem podobnie 1,2 sek opóźnienia grając WG w klubie, ale myślałem że to przez serwy że tyle ludzi, ale jak mówisz ze ofline też to już sam nie wiem :D ale nie jesteś sam :)

Strasznie to dziwne. Nie moge wykminic od czego to sie dzieje. Czy przez moj tv czy przez ea ...

Ktos jeszcze ma podobnie albo zna odpowiedz?

Odnośnik do komentarza

No nie zawsze się da wyłączyć niestety. Albo GAME-MODE, ALBO podpięcie pod VGA. Tam obraz idzie analogowo i 99% TV nie poprawia tego obrazu przez co KIEDYŚ w starych TV był to jedyny sposób na grę bez laga. Obraz będzie lekko rozmyty ale czasem warto poświęcić ostrość na rzecz braku opóźnień.

 

WARTO SIĘ ZORIENTOWAĆ CZY NIE MASZ UPGRADE'OWALNEGO FIRMWARE'U W TV! Pamiętam model Samsunga jakis 42" który z najgorszego TV do gier po updacie z Pena zrobił się jednym z najlepszych. Piszę to poważnie.

Odnośnik do komentarza

Narazie gram tylko z CPU Premier League i główną rzecz jaką zaobserwowałem (in plus w stosunku do poprzedniczek) to potrzeba konstruowania akcji (na poziomach od średniego w zwyż) długo, długo... Im dłużej rozgrywam piłę tym CPU się bardziej mota, czym powoduje luki w obronie. Podania na dobieg już nie działają tak skutecznie! Dużo trzeba cofać i wracać się z piłką, przerzucać na drugą stronę, "widzieć boisko". Podoba mi się to.

Natomiast bardzo mi się niepodoba zbyt dobra gra zespołów z niższych lig, czyli standard, nic nie zostało poprawione, bo jak wytłumaczyć wygraną 3-1 z Arsenalem i przegraną z jakimś Bridge United czy coś takiego :) tym bardziej, że nie grałem rezerwami. I papa Puchar Anglii.

Odnośnik do komentarza

Mi o dziwo na razie nie wywala tak często z sezonów online, nawet parę meczy rozegrałem ale przesiadłem się z FIFA 11 i dla mnie gra w obronie to masakra na razie. Powoli ogarniam ten nowy tactical defend ale jest ciężko. Macie jakieś rady jak grać??

 

Nowa Fifa nie jest zła ale te nie naliczanie punktów za ucieczki przeciwników, rozłączający online i pare drobnych mogliby wyeliminować patchem.

Odnośnik do komentarza

@up

Nieprawda, bo po meczach online nie ma wszystkich. Często zamiast goli widzimy jak bramkarz wyłapuje za mocne podanie (obrona xd).

 

@bylu

Przecież nalicza punkty gdy przeciwnik ucieknie i nie przypominam sobie, żeby mi kiedyś nie naliczyło. No chyba, że chodzi ci o to, że wychodzą przed 5 minutą, to wtedy tak, można wychodzić bezkarnie.

Edytowane przez kaz_
Odnośnik do komentarza

Haha, dokladnie. 2 razy strzelilem w pierwszej akcji i od razu quit.

W(pipi)ilem sie za drugim razem, bo gdybym to wygral to bym nie spadl xD

Co do zwiech i nie naliczania punktow - nagminne, nawet jak wygrywasz w 80 minucie 3 bramkami xD

Gdyby PES mial takie intercepty jak fifa :<

Edytowane przez Dave Czezky
Odnośnik do komentarza

mi sie nie zdarza by po 6 minucie nie zaliczylo mi wygranej, jak przeciwnik sie rozlaczy.

Nie zalicza, jak zrywa polaczenie z serwerami, w innych przypadkach zawsze dostaje zwyciestwo.

Glownie gram w UT poki co - wiec moze w sezonach z(pipi)ali.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...