Skocz do zawartości

Yakuza 5


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

PS3 ma byc wspierane do 2015 roku, oni co dopiero podrasowali silnik wiec sadze ze splodza jeszcze jedna Yakuze ;)

 

Jeśli dobrze się orientuję, to teraz nowa Yakuza wychodzi co roku więc jeszcze ze dwie będą :P Mają chyba wydać jakieś remastera Yakuza 1 i 2 na PS3, może bym się przełamał i zrobił całą - mieć 6-7 części na same PS3 na półce, normalny mindfuck XD

 

Zrób sobie tak z FIFAmi, one pewnie będą wychodzić do 2017 roku na PS3 ;p jeszcze większy mindfuck

Odnośnik do komentarza

Hej chłopaki, a czy zaczynając przygodę z Yakuzą, można rozpocząć od trójki? Czy pogubię się z fabułą? Trójka dalej fajna?

Ja zaczynalem od trojki i bylo wybitnie (jak na ta serie przystalo), chociaz oczywiscie jakbym gral w 1 i 2 to na pewno wrazenia bylyby jeszcze lepsze.

 

Powiem tak: jesli nie ma sie mozliwosci ogrania 1 i 2 to sie nie zastanawiac i brac trojke. W sumie to nawet nie wiadomo czy to w EU wydaja, chociaz mam nadzieje ze tak - fajnie byloby to ograc.

 

Jesli chodzi o Shenmue 1 & 2 na PS3 to prawie ze jest to moje marzenie - bardzo chcialbym zagrac w ta legendarna serie, a poki co niestety jedyna mozliwoscia zeby to zrobic jest kupno Dreamcasta (slaby biznes kupowac konsole dla 2 gier, chociaz kiedys moze sie na to w koncu skusze).

 

Nawet nie potrzebny mi zaden remaster HD z trofeami - wystarczylby zwykly port 1:1. A jakby wydali to na plytce to juz w ogole bylbym wniebowziety.

 

Naprawde niepojete jest dla mnie ze SEGA tego jeszce nie wypuscila, zwazajac na kult jaki narosl wokol tej serii oraz na trend wypuszczania remake'ow / konwersji "starych" gier. A kilka gierek z DC juz przeciez SEGA wypuscila (np Crazy Taxi albo Jet Set Radio), co sprawia ze jeszcze bardziej dziwie sie temu ze wydanie Shenmue na PS3 nawet nie zostalo zapowiedziane. Przeciez w samej japonii pewnie rozeszloby sie to w rekordowych ilosciach.

Edytowane przez Yabollek007
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o Shenmue 1 & 2 na PS3 to prawie ze jest to moje marzenie - bardzo chcialbym zagrac w ta legendarna serie, a poki co niestety jedyna mozliwoscia zeby to zrobic jest kupno Dreamcasta (slaby biznes kupowac konsole dla 2 gier, chociaz kiedys moze sie na to w koncu skusze).

 

W dzisiejszych czasach i z takimi grami jakie mamy dzisiaj to moze i bym sie zgodzil, ale jesli chodzi o Shenmue, to zaufaj ze warto wyskrobac te grosze na dreamcasta. Ja mialem to szczescie ze moglem pozyczyc ale gydybm mial dzisiaj zaplacic za konsole i 2 kopie tej wspanialej gry to nie zastanawialbym sie nawet ani chwili, stety lub niestety mam gre na emulatorze w full HD i ciezko by mi bylo wrocic do jakosci CRT :). To jest jedna z najbardziej za(pipi)istych i epickich produkcji w historii branzy moim zdaniem i doswiadczenie jej jest warte kazdych pieniedzy.

Edytowane przez Bansai
Odnośnik do komentarza

Co nieco o kolejnych mini gierkach:

http://www.siliconera.com/2012/10/10/yakuza-5-has-ramen-making-and-snowball-fight-mini-games/

Zapowiada się ciekawie, tylko ostatnio zacząłem się troszkę zastanawiać czy przy takim natłoku mini-gierek i innych rzeczy do robienia, nie ucierpi na tym jakość i długość głównego wątku fabularnego. Mam nadzieję, że te moje ostatnie obawy są bezpodstawne.

Odnośnik do komentarza

Co nieco o kolejnych mini gierkach:

http://www.siliconer...ght-mini-games/

Zapowiada się ciekawie, tylko ostatnio zacząłem się troszkę zastanawiać czy przy takim natłoku mini-gierek i innych rzeczy do robienia, nie ucierpi na tym jakość i długość głównego wątku fabularnego. Mam nadzieję, że te moje ostatnie obawy są bezpodstawne.

Ja bym sie o to nie martwil - Nagoshi z ekipa juz pokazali, ze potrafia zrobic dobra i rozwinieta fabule, wiec gra raczej nie bedzie w tym aspekcie plytka. Przeciez w Yakuzach wlasnie chodzi o rozbudowany watek fabularny, wiec jesli w piatce by to olali to gra nie bylaby juz tym samym. W Dead Souls mogli sobie pozwolic na wymyslanie i uproszczenia, ale to byl spin-off, normalna Yakuza musi sie opierac na rozbudowanej fabule.

 

Yakuza to w tej chwili najlepsza i najwieksza gra Segi i nie moga sobie pozwolic na zepsucie serii. Chociaz nigdy nic nie wiadomo, ale generalnie mam nadzieje i mysle, ze gra bedzie trzymac poziom, po tylu dobrych poprzednich czesciach nie moga zawiesc.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Tanczacy Akiyama - to bedzie dobre ! Myslalem, ze tylko Haruka bedzie miala tanczone minigierki, ale jak widac humor dopisuje producentom. Ta gra bedzie wielka - to wiecej niz pewne, juz nie moge sie doczekac europejskiej premiery !

 

Nowe filmiki:

Przerywniki, na ktorych pod koniec mozemy zobaczyc aktorow podkladajacych glosy pod poszczegolne postacie:

http://www.youtube.com/watch?v=M6iM9MsG3RI&feature=plcp

 

Troche gameplayu Kiryu, a w dalszej czesci Saejima biegajacy po zasniezonym miescie:

http://www.youtube.com/watch?v=vUTtMN0jjmY&feature=relmfu

 

Do tego krotka reklama gry:

http://www.youtube.com/watch?v=RuqTDPQB9BU&feature=plcp

Edytowane przez saptis
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pogralem i jest dobrze, nie ma moze jakies duzej roznicy w grafice, ale widac, ze jest lepiej.

W demo gralem jakas godzine - grywalna postacia jest Kazuma, troche pozwiedzalem i ukonczylem trzy misje poboczne i glowna, oczywiscie zawitalem rowniez do Club Sega zeby sprawdzic co tam maja nowego. Jest Virtua Fighter 2 - fajnie sie gra, na pewno w pelnej wersji bede w nia wiecej gral, poza tym jest jeszcze automat Taiko Drum Master - cos tam naciskalem w rytm i to chyba wystarczy, ale troche to zakrecone, ciekawe czy trafi do naszego wydania w europie. Tak jak w poprzednich czesciach jest tez Ufo Catcher - tyle, ze nieco utrudniony bo wylot nagrody jest jakis krzywy, dwa razy zlapalem figurke Nights, ale po upuszczeniu nie spadla do wylotu tylko sie zawiesila, zrobilem nawet screena, ale wczoraj nie moglem uploadowac.

 

 

Z nowosci zauwazylem, ze przy wyborze potrawy w jakies restauracji miniaturki potraw sa prawdziwymi ich zdjeciami - fajnie to wyglada. Chcialem pojsc do hostess clubu, ale nie dalo sie tam wejsc, po drodze byl za to "MEB" (info o hostess clubach) - w piatce inaczej sie nazywa, ale nie pamietam jak, rozpoznalem go po charakterystycznej muzyce gdy przechodzilem w poblizu. Glowna postac po tym jak przechylimy lewy analog (chodzenie) najpierw powoli idzie, stopniowo sie rozpedza i biegnie - troche inaczej niz w poprzednich czesciach.

 

Podczas walki po naladowaniu paska Heat mozna nacisnac R2 - wtedy Kazuma otoczony czerwona poswiata dostaje powera na jakis czas (pasek w prawym, dolnym rogu) i w tym czasie mozna wykonywac szybkie kombosy oraz specjalny rzut - dobrze sie to sprawdza w walce. Zauwazylem tez nowy atak z wykorzystaniem roweru - polecam sprawdzic jesli ktos jeszcze nie widzial.

 

Teraz pozostaje nam czekac na ogloszenie europejskiej premiery - miejmy nadzieje, ze nie trzeba bedzie czekac rok jak w przypadku poprzednich czesci. Poki co trzeba sie zadowoloc wersja demo i cierpliwie czekac.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...