Skocz do zawartości

Yakuza 5


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ukończyłem grę i wymaksowałem ile byłem w stanie (plus mi się skończył). Cóż mogę powiedzieć, spodziewałem się solidnej gry, jednak tytuł ten okazał się dla mnie takim sztosem, że zamierzam przejść poprzednie części (przynajmniej z głównego wątku, czyli 1-4, a potem 0 i 6). Na początku system walki mnie odpychał i chciałem rzucić grę w kąt, na szczęście fabuła w tej grze jest naprawdę świetna i to dzięki niej wciągnąłem się w ten świat. Po kilku godzinach przyzwyczaiłem się do systemu walki, który po rozbudowaniu jest całkiem przyzwoity. Polecam spróbować, sam się wahałem dosyć długo, teraz stwierdzam, że niepotrzebnie. Dla mnie to 9+/10, 70h świetnej zabawy (tyle mi zajęło ukończenie fabuły plus trochę zadań pobocznych), jeden z najlepszych exów sony.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ukończyłem grę i wymaksowałem ile byłem w stanie (plus mi się skończył). Cóż mogę powiedzieć, spodziewałem się solidnej gry, jednak tytuł ten okazał się dla mnie takim sztosem, że zamierzam przejść poprzednie części (przynajmniej z głównego wątku, czyli 1-4, a potem 0 i 6). Na początku system walki mnie odpychał i chciałem rzucić grę w kąt, na szczęście fabuła w tej grze jest naprawdę świetna i to dzięki niej wciągnąłem się w ten świat. Po kilku godzinach przyzwyczaiłem się do systemu walki, który po rozbudowaniu jest całkiem przyzwoity. Polecam spróbować, sam się wahałem dosyć długo, teraz stwierdzam, że niepotrzebnie. Dla mnie to 9+/10, 70h świetnej zabawy (tyle mi zajęło ukończenie fabuły plus trochę zadań pobocznych), jeden z najlepszych exów sony.

 

Pamietaj, Yakuza 0 na premiere musi byc :cool:

Odnośnik do komentarza

Na razie skończyłem jedyneczkę na PS2 (mocno drętwy system walki, zwłaszcza poruszanie się, ale grę da się przejść bez większych problemów), dzięki temu wiem już skąd się wziął Kazuma i Haruka, niedługo biorę się za dwójkę i dalej. Fabuła w jedynce też jest dobra, grafika trochę daje się we znaki, zwłaszcza na HDTV. Może skombinuję CRTka bo i tak jeszcze mam sporo gier z PS2 do ukończenia.

No i czekam na jakąś przecenę piątki, co by ją kupić i spróbować wbić platynę.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem, finał gniecie jajca :obama: ta gra jest mocarna, żadna yakuza nie jest tak dopakowana w zawartość, 70h które zajęło mi przejście wątku głównego i większości misji pobocznych mówi samo za siebie. Fabuła początkowo bardzo intrygująca później trochę się rozmywa by na koniec znowu przywalic :banderas: Każdy szanujący się fan Yakuzy musi w to zagrać.

 

Dla mnie ta seria to największe odkrycie tego roku i najlepszy ex od Sony aż dziwne że yakuza cieszy się tak małym zainteresowaniem na zachodzie w moim odczuciu posiada wszystko żeby stać się wielkim hitem.

Edytowane przez kes
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Gram sobie i jak pierwszy chapter spoko tak w drugim po fajnym początku nastąpiło zejście w dół. Czy po chapterze 2 z

Saejimą

będzie ciekawiej?

 

Cały zwrot akcji z

zdradą kolegi więziennego

i ogólnie to jak rozwiązali niektóre rzeczy fabularnie xD    . Polowanie mi nie siadło dobrze że trzeba było tylko kilka razy zrobić to dla fabuły a resztę olać. Nie wiem co tak słabo bo w yakuza 4 to była moja ulubiona postać :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Skonczylem wczoraj 5 i niestety wg mnie najslabsza w serii. Początek jest swietny Kazuma popylajacy w korpo taxi i przesylajacy hajsik z wyplaty dzieciakom z sierocinca.
Ale dalej juz tylko gorzej.
Watek Saejimy Haruki historyjki o bejsboliscie z dupy...
To nawet nie jest zla postac tylko w zlym momencie go wpassowali, wprowadzenie piwinno byc na poczatku a nie jak fabula ruszyla i fajnie splotly się watki Haruki i Akiyamy.
5 jest ogromna jest co eksplorowac ale np Haruka to praktycznie biegamy od domu do sali treningowej 90% czasu.
Nie sadze tez aby weterani serii zaczepiali male dziewczynki w miescie celem "walki" na spiewy i tance.
Do tego dochodzi pare glupot w scenariuszu i kilka walkowanych w serii schematow, 4 typow na szczycie budynku i srednie twisty.

Przejscie zajelo mi 50h,wg mnie najslabsza czesc, co nie znaczy ze zla.
Takie 8/10 warto przejsc przed 6 aby byc na czasie, tylko tyle.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...