September 5, 201312 yr Tu nie chodzi wyłącznie o to, że gra jest większa (im więcej tekstu, tym większe koszta). Wystarczy rzucić okiem na wyniki sprzedaży Dead Souls plus fakt, że poprzednie części na premierę brała dosłownie garstka osób (reszta czekała na obniżki cen). W US/EU nie ma tylu fanów żeby koszt lokalizacji się zwrócił, niestety.
September 6, 201312 yr Dead Souls to inna sprawa bo gra nie byla tym samym co poprzednie Yakuzy, nawet Kenzan byl blizszy innym czesciom niz strzelankowy DS, ktory jest po prostu slaby bo zbytnio odchodzi od glownych zalozen serii. Jesli chodzi o lokalizacje piatej czesci to wiadomo, ze swoje kosztuje, ale bez przesady bo przeciez tlumacza tylko napisy, a nie cale mowione dialogi wraz z napisami w calym miescie. Edited September 6, 201312 yr by saptis
September 6, 201312 yr Tłumacze rozliczani są od słowa, nawet głodowa stawka typu 0.08-0.10$/słowo sprawia, że przy tak dużym projekcie wychodzi całkiem spora suma, a trzeba to jeszcze przetestować, zrobić korektę językową, załatwić kwestie licencyjne... Gdyby w grę wchodziły jakieś grosze, zlecaliby lokalizację już w trakcie produkcji Y5. A co do jakości DS to jasne, w pełni się z tym zgadzam, ale dla panów w garniturach liczą się słupki sprzedażowe bez względu na to jak dobra była gra.
September 6, 201312 yr Jesli gra ostatecznie sie u nas nie ukaze to pozostanie tylko import, no nic - trzeba sie powoli rozgladac bo chcialbym ja miec.
September 7, 201312 yr Jesli gra ostatecznie sie u nas nie ukaze to pozostanie tylko import, no nic - trzeba sie powoli rozgladac bo chcialbym ja miec. Ale co...bedziesz importowal wersje...japonska?
September 9, 201312 yr Tak sie wlasnie zastanawiam bo jesli gra sie u nas jednak nie ukarze to trzeba bedzie o tym pomyslec bo szkoda byloby przegapic taka gre. Jesli cena bedzie na przyzwoitym poziomie to moze sie zdecyduje.
September 9, 201312 yr Tak sie wlasnie zastanawiam bo jesli gra sie u nas jednak nie ukarze to trzeba bedzie o tym pomyslec bo szkoda byloby przegapic taka gre. Jesli cena bedzie na przyzwoitym poziomie to moze sie zdecyduje. Zeby sie przebic przez te japonskie krzaki to bedziesz potrzebowal dobrej maczety
September 9, 201312 yr Czytalem polska recke gry i podobno wcale nie jest tak zle i da sie grac To zależy jak do tej pory zagłębiałeś się w świat i fabułę to tak kolorowo nie będzie bo ci najzwyczajniej sporo umknie przez brak napisów w zrozumiałym języku , jeśli zadowala cię wnioskowanie fabuły itp. z tego co się dzieje na ekranie czyli w sumie lecenie poniekąd po łepkach to oczywiście że można śmiało tak grać.
September 9, 201312 yr Przynajmniej pogram, a fabule, ktora jakby nie patrzec jest w tej grze wazna bede musial jakos skumac - lepsze to niz nie grac wcale.
September 9, 201312 yr Sam nie wiem co z tym fantem począć z jednej strony chce zagrać a z drugiej czuje że nie będę zadowolony bo sporo mi umknie
September 9, 201312 yr Lepiej chyba ograc jako tako niz wcale - jak bedzie sie dalo sprowadzic i cena bedzie odpowiednia to moze sie skusze.
September 9, 201312 yr Poniżej 300 zł nie zaimportujesz. Więc albo kupujesz, albo nie i zrzędzisz dalej.
September 9, 201312 yr Teraz moze, ale za jakis czas stanieje, wiec nie wymadrzaj mi sie tu. Edited September 9, 201312 yr by saptis
September 9, 201312 yr Ograłem dwie pierwsze części na ps2. Miałem zamiar kupić 3 i 4 na ps3, ale jeśli nie mogę zagrać w 5 ze zrozumieniem to odpuszczam tą serię. W sumie nie grałem w Yakuzę dla gameplayu a fabuły właśnie.
September 9, 201312 yr Nie odpuszczaj 3 i 4 czesci bo to bardzo dobre i niezwykle rozbudowane gry ze swietnym klimatem. Fabularnie nie stanowia jako takiej calosci, wiec jesli nie zagrasz w piatke to sie nic wielkiego nie stanie, to nie Shenmue (ktore i tak nie ma konca), szkoda byloby przegapic takie gry, jesli podobaly ci sie poprzednie czesci to te nowsze bierz koniecznie - tym bardziej, ze teraz mozna je kupic za przystepna cene. Edited September 9, 201312 yr by saptis
September 9, 201312 yr Author Odpuścić sobie Yakuzę 4 to naprawdę byłaby wielka strata. Zresztą obie części można obecnie kupić za śmieszne pieniądze więc nie trać okazji i zagraj w obie bo to świetne gry na wiele godzin. I tak jak Saptis wspomniał każda z nich to osobna historia.A nawet jeśli w jakąś część nie grałeś to zawsze jest wprowadzenie zmontowane z filmików ukazujące co się działo w poprzednich odsłonach.
September 9, 201312 yr Poniżej 300 zł nie zaimportujesz. Więc albo kupujesz, albo nie i zrzędzisz dalej. Kupi taniej i to w Polsce . W każdym razie szybko ta gra nie stanieje, bo miała wysokie MSRP w Japonii (8800 yen, co daje prawie trzy stówki).
September 10, 201312 yr Niestety chyba mozna przestac czekac na wydanie piatej czesci w "zrozumialym" jezyku: Pisaliśmy już o walce fanów o lokalizację piątej odsłony przygód Kazumy Kiryu. Pojawiły się już pierwsze pozytywne wieści, jednak podczas imprezy PAX Prime przedstawiciel Segi postanowił zakończyć domniemania fanów i wypowiedział się na temat pojawienia się gry w Ameryce. W trakcie trwania imprezy reprezentant wydawcy poinformował, że jego firma aktualnie nie posiada żadnych planów dotyczących zlokalizowania, a zarazem opublikowania gry w Ameryce. Przedstawiciel Segi argumentuje decyzję "małą bazą użytkowników”. Sprawa jest naprawdę zaskakująca, ponieważ Yakuza ma na całym świecie ogromną rzeszę sympatyków i zapewne wielu graczy chętnie zagrałoby w kolejną grę w tym egzotycznym uniwersum. Zrodlo:http://www.ppe.pl/news-24227-yakuza_5_nie_dla_amerykanow_i_europejczykow_.html?t=1378811978#c_last Mialem nadzieje, ale teraz juz oficjalnie nie ma szans na wydanie gry u nas.
September 10, 201312 yr http://yakuzafan.com/post/60266209467/jujujuli-while-i-was-at-pax-this-past-weekend-i News sprzed tygodnia, wrzucany zresztą w tym temacie. Swoją drogą autor newsa na PPE wysunął bardzo śmiałą tezę, popartą chyba swoimi własnymi wyobrażeniami o wynikach sprzedaży (dlatego nie czytam PPE, które ma po prostu żenujący poziom, nie podaje źródeł newsów i serwuje czytelnikom odgrzewane kotlety). Przedstawiciel Segi argumentuje decyzję "małą bazą użytkowników”.Sprawa jest naprawdę zaskakująca, ponieważ Yakuza ma na całym świecie ogromną rzeszę sympatyków i zapewne wielu graczy chętnie zagrałoby w kolejną grę w tym egzotycznym uniwersum.
September 10, 201312 yr Dla mnie informacja i tak nie jest jakas bardzo oficjalna bo to nie bylo jako takie ogloszenie, ale wiadomo juz ze szanse na wydanie gry u nas sa raczej znikome - zbyt dlugo nie bylo zadnych informacji, a do tego czasu powinni juz cos oglosic.
September 26, 201312 yr Pograłem sobie trochę w demo piątki dzisiaj, co przypomniało mi mój największy problem z tą serią - losowe walki na ulicy. Idę, idę - bandziory mnie nachodzą. Idę dosłownie kilka kroków dalej - znowu walka! I tak ciągle, bardzo prędko robi się to męczące i odpychające. W trójce też tak jest? Da się jakoś omijać te walki?
September 26, 201312 yr Jeśli przeszkadza ci walka, to odpuść sobie serię Bo to tak, jakby grać w jakiegoś Tekkena dla minigierek. A co do pytania: można ich omijać, choć w lwiej części przypadków i tak cię zaczepią. Edited September 26, 201312 yr by Kasias
September 27, 201312 yr Ta gra polega na walce, wiec jesli komus to nie odpowiada to lepiej sobie odpuscic Yakuze. W trojce i czworce w dalszym etapie gry mozna kupic specjalne przedmioty (bransoletka i buty), ktore sprawiaja, ze nikt nas nie zaczepia i nie ma walk, wiec mozna spokojnie chodzic po miescie, ale zeby to dostac trzeba dosyc duzo pograc. Edited September 27, 201312 yr by saptis
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.