Skocz do zawartości

Yakuza 5


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Wlasnie odwiedzilem oficjalna strone gry Yakuza 5 i oto co mozna tam przeczytac (google translate):

 

Dreams 5 Yakuza, who do come true" on a regular basis every week from December 11, 2012 in

We will deliver updates to the "Extra Content" additional elements of a total of 8 times.

Scheduled for delivery in the "extra" content such as missions and special items pack,

Offers plenty of play elements that broaden.

Moreover, all available free of charge.

 

To chyba pierwszy dodatek:

 

2P "Taiko no Tatsujin"

"Virtua Fighter 2" 2P offline

playground "darts" 2P offline

playground "Bowling" 2P offline

Play Spot "billiard" 2P offline

costume change: "soul" Hakata Kiryu

costume change: "schoolgirl" Haruka

Fight-relief (Bulletproof glass amulet of stamina emissions Royal / toughness Emperor / Taurina + + / Assassin Spear /)

Pack-Enjoy Kamuro town (Thursday / Friday, sure auto high medal / high settings)

 

item01.jpg

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

W pierwszym tygodniu od premiery Y5 w Japonii sprzedała się w liczbie 356 757 egzemplarzy:

http://www.siliconera.com/2012/12/16/yakuza-5-sales-remain-relatively-stable-in-japan/

Świetny wynik i oby tylko ta liczba rosła.

 

Co się tyczy demka to pograłem tylko chwilkę ale muszę przyznać, że fajnie przenieśli Osakę w tej wersji. Do tego parę nowych animacji,lekko poprawiona grafa tu i tam, no i duży plus za momentalne przechodzenie do walk z oprychami. Pytanie teraz kiedy i czy w ogóle wyjdzie ta część na zachodzie. Coś Sega siedzi cicho w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dziwna cisza panuje w kwestii wydania najnowszej Yakuzy w Europie, mam nadzieje, ze Sega niebawem cos oglosi bo ta gra po prostu musi sie u nas ukazac. Mam nadzieje, ze ze wzgledu na koncowke obecnej generacji Sega nie porzuci wydania tej gry poza Japonia bo dla mnie to jedna z bardziej oczekiwanych gier.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kurcze,niech to będzie prawda z tą lokalizacją  bo już praktycznie straciłem nadzieję na wydanie Y5 na zachodzie i rozważałem pomału import. Oby w najbliższych dniach/tygodniach się to ostatecznie wyklarowało. Najbardziej rozbudowana część i by ominęła zachodnich graczy, Sega chyba już całkiem na głowę upadła. To średniaka w postaci Dead Souls wydali, a tego już im się nie chce.

Już nawet nie mówię o Kenzan i odsłonach na PSP, a i Valkyria Chronicles III też by się wpasowała w moje narzekania na brak lokalizacji. Sega ehhh

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ostatnio byly jakies plotki, podobno niebawem mialy pojawic sie jakies konkretne informacje, wiec bylem przekonany, ze chodzi o E3, a tu lipa. Nie rozumiem co kombinuje Sega, ale to zupelnie bez sensu, gry jeszcze nawet nie zapowiedzieli, a nie wydaje mi sie zeby ukazala sie od razu po potwierdzeniu anglojezycznej wersji. Musza przeciez nakrecic sprzedaz trailerami, screenami itd. wiec troche to potrwa, a najgorsze jest to, ze calosc jeszcze nawet nie ruszyla, wiec juz teraz wiadomo, ze troche trzeba bedzie zaczekac.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ostatnia rzecz jaka wypłynęła na temat Y5 to właśnie ta lakoniczna informacja od SEGA America która brzmiała :

I cannot comment.
Stay tuned to the Sega site.
Good information.

Gdzie pogrubiony fragment daje jasno do zrozumienia gdzie tych informacji należy szukać tyle że nie podano kiedy a że pojawiła się na trochę (jakieś 2 tygodnie chyba) przed e3 to nie którzy zaczęli oczekiwać że to właśnie przy okazji e3 zostaną tę informacje ujawnione stąd to zamieszanie i u wielu rozczarowanie.

Co do premiery to niestety obstawiam grudzień czyli tradycyjnie rok po premierze japońskiej.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Męczę grę od prawie miesiąca, z trudem (zmuszając się) udało mi się dobrnąć do połowy drugiego rozdziału. Gra cały czas prowadzi za rączkę, jest liniowa do bólu (choć w pierwszym chapterze miałem ODROBINĘ swobody na wykonanie subquestów). To miała być kolejna część gangsterskiej sagi, a zamiast tego walczę z bossami typu 4 metrowy niedźwiedź (2x większy od Saejimy) i rozbijam sie po zaśnieżonym lesie. Mam nadzieję, że pod koniec się rozkręci, bo póki co zmarnowałem -naście godzin na scenki i prowadzenie mnie za rączkę. Zazwyczaj po wydaniu nowej Yakuzy siedziałem z wywieszonym jęzorem po 8-12h przed konsolą, Y5 mnie po prostu nudzi.

 

Póki co zawód. Może po 40h się zachłysnę.

Odnośnik do komentarza

Juz mialem nadzieje, ze ktos wrzucil info o premierze gry w Europie, a tu jeszcze takie cos.

No nie jest to dobra wiadomosc, czwarta czesc dawala wiele swobody i mozna bylo czesto schodzic z glownej linii fabularnej zeby troche pozwiedzac miasto i porobic misje poboczne - przeciez wlasnie swoboda byla zawsze duzym atutem Yakuzy.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Tak, ale zauważ, że mówi o śnieżnej miejscówce. Ze screenów majaczy mi się obraz pojedyncznej chatki więc nie nasuwa mi się na myśl żadna rozbudowana lokacja. A miasto napewno będzie, wątpię by zrezygnowali z jednej z najbardziej charakterystycznych cech. Poza tym to miała być największa Yakuza więc usunięcie miasta i swobody zdaje się temu przeczyć. A czy wiadomo cokolwiek na temat wydania Yakuzy 1&2 HD w Europie? Z tego co kojarzę to i na WiiU to zapowiedzieli.

Odnośnik do komentarza

Nie no, naturalnie miasta są, choć mniejsze niż mogłoby się wydawać, a z tego co zauważyłem swobodę dostaje się na koniec rozdziału danej postaci (2 mam za sobą), tyle że co z tego, jak nie mogę się wczuć w zabawę. Może to tylko moje marudzenie, bo w Famitsu gra dostała 40/40, ale póki co tego nie czuję. Zrobiłem wszystkie Subquesty dla Kiryuu i nie spotkałem się z niczym, przy czym by mi kapcie spadły.

Odnośnik do komentarza

Nie, ostatnio bardzo rzadko gram w zachodnie gry, więc teoretycznie powinienem być w klimacie. Właśnie robię chapter z Haruką, tu jest ciut ciekawiej ze względu na zmiany w gameplayu (freeroamingowa gra muzyczna). Wciąż nie wiem, jakimi postaciami pokieruję później (nigdy nie śledzę zapowiedzi).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...