Skocz do zawartości

Yakuza 5


Paliodor

Rekomendowane odpowiedzi

No spoko, ja chciałbym pograć dla fabuły, a nie dla sztywnej bijatyki co parenaście sekund :P w demie dosłownie co 10 sekund mnie zaczepiali. Dojście z punktu A do B musi zajmować wieki ;o ale moźe w demie podkręcili częstotliwość bo to z nią mam problem, nie z samą walką.

Odnośnik do komentarza

Taka juz jest ta gra, w duzej mierze sklada sie z walk. Czasami faktycznie zdarza sie, ze podczas drogi do celu kilka razy ktos nas zaczepi, ale nie bylo tak, ze co chwile byla walka.
Zawsze mozna starac sie omijac podejrzanych typow bo widac ich z daleka, jesli stoi tylem i przejdziemy bez biegu (przytrzymanie R1 jak pamietam) obok niego tak zeby nie byc w zasiegu jego wzroku to nas nie zaczepi.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Przecież to omijanie gagadków wcale nie jest takie trudne,no i tak jak Ping pisze w miarę możliwości postaraj się zdobyć itemy, które redukują możliwość walk ale niestety nie pamiętam jak się nazywał :/

Mi tam osobiście te walki na ulicach jakoś szczególnie nie przeszkadzały no ale co kto woli.

Odnośnik do komentarza

Lokalizacji nie będzie, inwestujcie w import. Nagoshi dla Edge Online:

 

We don’t have a plan for that at the moment. The Yakuza Studio team is a fixed size, and we have to choose between forging ahead with the next game or localising the one that just came out. This time the size of the game was so large, so rather than localising that game we chose to focus our manpower on the new game. But we get asked about it a lot. We get lots of complaints!

Odnośnik do komentarza

Lepiej późno niż wcale z tym komunikatem.Przynajmniej będzie można się skupić na kupnie importu jak tylko fundusze pozwolą. I pewnie na te importy z JP trzeba będzie się przyzwyczaić bo teraz Sega ciągnie za sznurki,a oni oprócz swoich Soniców nic nie wydają na zachodzie. A troszkę świetnych tytułów mają, które nie opuściły granic Japonii.

Odnośnik do komentarza

Ehh, informacja o olewce tłumaczenia wypływa na światło dzienne akurat, kiedy chciałem się na poważnie zabrać za ogranie serii, z którą kontakt urwał mi się gdzieś na początku dwójki. To już druga, po zorientowaniu się, że wersja HD 1 i 2 też nie wyszła w cywilizowanym języku, świetna wiadomość związana z moim powrotem do tej serii  :confused: Oj Sego, nie ułatwiasz graczom życia.

Odnośnik do komentarza

1,2,3,4 wyszła w zrozumiałym języku wiec masz co ogrywać.

Tak, żeby jeszcze bardziej się wkurzyć zarzucę takim sobie newsem:

 

Sega has shut down all official Yakuza sub sites outside of Japan. The only proof that they ever released a Yakuza game in the west is the forums and a Dead Souls page.

It’s looking grimmer by the day and I wish I could post some better news. I’m not going anywhere and my Yakuza love still burns! No matter what I’ll carry the torch for the western Yakuza Fans!

http://yakuzafan.com/post/62617991224/sega-has-shut-down-all-official-yakuza-sub-sites

Nie chce mi  się nawet tego komentować.Po prostu FU SEGA

Odnośnik do komentarza

Najpierw poplyneli na konsolach, a teraz takie cos, Sega to juz nie ta Sega co kiedys, gra jest gotowa, wiec niech nikt nie wciska kitu, ze przetlumaczenie i dodanie napisow kosztuje takie grube miliony, ze beda musieli do tego niewiadomo ile doplacac, przeciez gra sie jako tako sprzeda - moze nie osiagnie zaskakujacych, milionowych wynikow sprzedazy, ale cos zawsze zarobi, jednak dla nich to pewnie i tak za malo.

Chca zarabiac wielkie kokosy i ewentualny marny zarobek za zachodnia wersje to dla nich za malo, wiec nie beda tlumaczyc piatki. Niech sobie dalej robia te Sonicki bo juz tylko to potrafia, niestety, ale taka jest prawda.

 

Chcieliby zarabiac na Yakuzie miliony to niech przynajmniej zrobia pelna lokalizacje i zainwestuja w konkretna kampanie reklamowa na zachodzie to sprzedadza wieksza ilosc.

Wypuszczaja gre po japonsku z angielskimi napisami i dziwia sie, ze sie nie sprzedaje, bitch please...... to juz nie chodzi tylko o to, ze to gra w japonskim klimacie tylko w duzej mierze wlasnie o te napisy.

Odnośnik do komentarza

Dokladnie. Pozatym co to za mydlenie oczu... najpierw 1&2 HD miala byc na plejaku a wyszla na WiiU, pozniej 5 miala byc na zachodzie, byla ankieta itd i nic z tego nie bedzie. Jedna z glownych serii dla PS zostala obsrana przez producentow na zachodnie rynki? Bez sensu. Za to dali nam zje.bane Dead Souls i dziwia sie, ze to im sie na zachodzie nie sprzedaje -__-

Czuje sie troche oszukany, wiecie bo gdy uslyszalem o tej wersji HD pierwszych dwoch czesci i 5 kupilem konsole z mysla wlasnie o calej serii ktora moglbym zaliczyc. Widze, ze bardzo sie przeliczylem.

Odnośnik do komentarza

ten sam cyrk co odwaliło square z type-0. Tam było jeszcze gorzej bo lokalizacja podobno była na finiszu. Ja się zawsze dziwie czemu tak długo japońscy devi tłumacza te gry. Przecież dla mnie w takiej Y5 czy Type-0 wystarczały by same napisy, ścieżka audio mogła zostac oryginalna. Nawet amatorsko fani wielkie gry tłumaczą w swoich domach kompletnie za darmo, a koncerny tłumaczą się nierentownością :/ Stare Finale są spolszczane a tekstu tam było od groma.

Odnośnik do komentarza

Ale Yakuza od drugiej części wychodzi tylko z napisami i jakoś dotychczas się to toczyło. Ale już wraz z tą generacją widać było, że coś jest nie tak z Segą i wydawaniem serii na zachodzie.

 

Szykuje się edycja Playstation3 The best Yakuzy 5. Wyjść ma ponoć 5 grudnia, a cena będzie wynosić 3990jenów czyli ok 126zł więc zawsze to taniej niż wersja zwykła.

News z :Yakuza Fan

 

No i na koniec spoko fotka z jednego sklepu:

 

tumblr_mu1omlFBHk1r01jsno1_1280.jpg

Zacny widoczek.Szkoda, że zachodnie pudełka nie są identyczne z japońskimi, przynajmniej fajnie by się komponowały jeśli chodzi o design.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja (pipi)e Paliodor sprawiles mi tym zdjeciem wiele przykrosci :)

Serio uwazam Yakuze za jedna z najbardziej klimatycznych i najprzyjemniejszych serii ever. Piatka byla moim marzeniem, pytanie moje bo sie juz sam w tym troche gubie czy jest jeszcze jakas szansa na ta 1 i2 w HD na plejeka 3?

Bo rozumiem, ze z ta 5 to juz naprawde pies pogruebany na calej lini...

Odnośnik do komentarza

Szczerze wątpię w wydanie edycji HD 1&2 na zachodzie. Ekipa Nagoshiego skupiła teraz swoją uwagę na pracach nad Yakuzą Ishin, a skoro kolejna numerowana odsłona nie ujrzy premiery na zachodzie to mało prawdopodobne żeby Sega kwapiła się z reedycją. W dodatku zwolniono jakąś grupę pracowników w Sega USA więc widać, że nie ma zbytnio dobrych perspektyw na poprawę w kwestii tej serii na zachodzie.

Choć z drugiej strony wydaje mi się, że jej wydanie byłoby stosunkowo tanie i szybkie. W końcu obie pierwsze części wyszły  po angielsku więc napisy już by mieli.

 

A serię również uwielbiam zacząłem przygodę z nią już na PS2,teraz PS3 i na pewno na tym nie poprzestanę. Choćbym miał grać z jakimiś poradnikami z Gamefaq ale zagram.  Szkoda, że dzięki niezbyt dobremu marketingowi seria nigdy się jakoś nie wybiła do świadomości masowego gracza, a to imo źle bo Ryu Ga Gotoku ma wiele do zaoferowania i to jednak kawał świetnej rozgrywki w jakże egzotycznych dla nas klimatach.

Jakbym zobaczył na półce w sklepie taki zestawik jak na fotce to chętnie bym go całego przygarnął na raz:D

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza

Tyle wygrac ! - ale mnie zdolowales tym zdjeciem. :(
Okladki wygladaja rewelacyjnie - nie to co europejskie majace kolorowe arty, przynajmniej czworka i Dead Souls w wydaniu metalbox wygladaja w miare dobrze, ale te biale bardziej mi sie podobaja. Te japonskie maja styl i przede wszystkim do siebie pasuja.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Może nie przetłumaczenie gry stanowi problem (c'mon, to tylko tekst. dużo tekstu, ale tekst), a dystrybucja na zachodzie itd.

 

Więc może fani powinni prosić o wydanie gry po ang. tylko na  PSN? To by zaniżyło koszta, czyż nie? Także do dzieła z petycją :P

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Petycje to już od ponad roku są na sieci, ale wiele nie zwojowały http://www.change.org/petitions/sega-release-yakuza-5-in-the-west-2  :confused:

 

Chyba powoli trzeba pogodzić się z obecnym stanem rzeczy i zainteresować się importem + poradnikiem na gamefaqs. (pipi)owa alternatywa, ale (prawdopodobnie) jedyna :(

Edytowane przez C-Boy
Odnośnik do komentarza

Yakuzy po angielsku nie będzie pewnie już nigdy, więc szukajcie dobrej okazji na import. Ja w ramach rozgrzewki przed Ishin ogrywam właśnie Kenzan! i mimo japońskich dialogów nie ma problemu z dobrą zabawą, podobnie zresztą jak w "piątce". A tutaj coś od chłopaków z KHHsubs:

 

http://youtu.be/UpCoeRnH2RI

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieje, ze moze Nintendo cos zdziala w tej sprawie i wyda ta gre wraz z 1 i 2 w HD na Wii U.

 

To możesz porzucić tę nadzieję, bo w Japonii 1&2 HD Edition na Wii U sprzedało się w liczbie... 2 tys. sztuk :)

No i Nintendo nic nie ma do piątki - ex na PS3, podobnie jak Ishin na PS3 i PS4.

Edytowane przez Kasias
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...