Skocz do zawartości

ORYGINALNA GRA BEZ PUDEŁKA/KSIĄŻECZKI, W OPAKOWANIU ZASTĘPCZYM


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy zblizala sie premiera DMC4 czy nowego Burnouta na pare dni przed premiera na allegro ladowaly same plytki w okazyjnej cenie - 150zl

 

"zakupiłem w styczniu burnouta paradise na x0, wersja bez pudelka w samym papierku, przedpremierowa. wszystko smiga na nieprzerobionym x0 idealnie, nagle puk puk do drzwi, kobieta + 2 facetow z nakazem konfiskacji gry a w razie odmowy przeszukania calego mieszkania. okazalo sie, ze gra zostala rozprowadzana nielegalnie. zostal napisany protokol, przesluchanie bylo itp i teraz mam pytanie, czy moge sie domagac od allegro zwrotu pieniedzy? jakoby nie wiedzialem, ze gra jest "trefnego" pochodzenia."

 

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=356416

 

Ale wydaje mi sie ze takie cos pojawilo sie rowniez na PE (tzn informacja o tym ze ci co to sprzedawali mieli naloty)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A przykładowo usiadłem na pudełku i pękło, zalałem okładkę/książeczkę kawą, pogryzł mi pudełko zwierzak i sprzedaję samą płytkę. Jak mi udowodnią, że jest ona z trefnego obrotu. Ciężko będzie.

Chyba, że istnieje jakaś ewidencja numerów i spis płyt wycofanych w procesie produkcji. Np. na 100 CD końcowe 10 numerów, to tzw. odrzuty z produkcji, które później ktoś potajemnie wprowadza do obrotu.

Odnośnik do komentarza

Zawsze to mniejszy wysiłek niż przygotowanie obławy na bandytów/gangsterów/ pijanych kierowców. A statsy do góry lecą aż miło. Inna sprawa, że każdy kto kupił grę z takiego źródła powiniene się spodziewać, że egzempalrz może być z trefnego źródła i w przyłości mogą powstać jakieś problemy. Jeśli kupował z nadzieją, że to "promocja/ import" to frajer i tyle.

 

 

Żeby nie było - też kupiłem Burnouta za 7 dyszek w lutym.

 

 

Zebra, <pjona> ; ) Szczerze mówiąc ja się zbytnio nie przejmuje. Przyjdą to im oddam i tyle. Widziały gały, co brały. Ale tak patrzyłem na Allegro i konto typa od którego kupiłem nie jest zablokowane (jeszcze). Myślę, że gdyby rozpracowała go policja to I korkiem byłaby banicja na alledrogo.

Edytowane przez ShtaS
Odnośnik do komentarza

sciema.

 

policjan ie przyszla by po plyte bo to kretynizm, nawet jesli potrzebowaliby jej do materialu dowodowego przeciwko sprzedawcy to kupujacy dostalby listownie wezwanie do stawienia sie na komisariacie itd, a nie takie szopki. wiem co pisze bo mam kuzyna w policji, w sekcji do czegos tam, tak czy inaczej z nim sie konsultowalem bo mnie to zaciekawilo i tak mi to wyjasnij, a to co mu przeczytalem - wysmial ;].

 

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Panowie, ale w czym problem. Kupując na Allegro zakładamy, że produkt jest legalny i nie kradziony (regulamin Allegro) więc nasza "wina" jest zerowa. Fakt, że mogliby skonfiskować grę która była przedmiotem kradzieży i jedyne co można zrobić to mieć pretensje do Sprzedawcy nie do Allegro bo jaka ich w tym wina? Skąd niby mają wiedzieć czy produkt jest kradziony czy nie.

 

Odnośnik do komentarza
Panowie, ale w czym problem. Kupując na Allegro zakładamy, że produkt jest legalny i nie kradziony (regulamin Allegro) więc nasza "wina" jest zerowa. Fakt, że mogliby skonfiskować grę która była przedmiotem kradzieży i jedyne co można zrobić to mieć pretensje do Sprzedawcy nie do Allegro bo jaka ich w tym wina? Skąd niby mają wiedzieć czy produkt jest kradziony czy nie.

Trudno mówić o działaniu w dobrej wierze, gdy kupujesz grę w kopercie (na dodatek mnóstwo takich rozprowadzano jeszcze przed premierą). Poza tym jeśli rzecz pochodziła z kradzieży etc., to muszą minąć trzy lata zanim uzyskasz jej własność.

Edytowane przez wrog
Odnośnik do komentarza

A skąd mam wiedzieć, że kopertówka jest kradziona? Może ktoś zniszczył pudełko i sprzedaje samą grę.

Nie piszę tu o tych co pojawiają się przed premierą.

"Poza tym jeśli rzecz pochodziła z kradzieży etc., to muszą minąć trzy lata zanim uzyskasz jej własność." - że jak? Mając świadomość kupowania rzeczy kradzionej, wg. prawa po 3 latach jest legalnie moja? Nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
A skąd mam wiedzieć, że kopertówka jest kradziona? Może ktoś zniszczył pudełko i sprzedaje samą grę.

Nie piszę tu o tych co pojawiają się przed premierą.

"Poza tym jeśli rzecz pochodziła z kradzieży etc., to muszą minąć trzy lata zanim uzyskasz jej własność." - że jak? Mając świadomość kupowania rzeczy kradzionej, wg. prawa po 3 latach jest legalnie moja? Nie rozumiem.

Nie. Jeśli nabywasz coś od nieuprawnionego w dobrej wierze, a rzecz była kradziona (zgubiona itd.), to własność nabywasz dopiero po trzech latach od skradzenia, zgubienia. Normalnie, po nabyciu od nieuprawnionego, stałbyś się właścicielem z chwilą objęcia w posiadanie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...