Skocz do zawartości

ORYGINALNA GRA BEZ PUDEŁKA/KSIĄŻECZKI, W OPAKOWANIU ZASTĘPCZYM


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

"Kupiłem" na A Dead Rising bez pudełka. Kasę wpłaciłem i kontakt się urwał. Dzwoniłem ale nikt nie obierał komórki. Napisałem maila do innej osoby co kupowała na tej aukcji, i mówił że grę dostał i działa. Znalazłem w końcu nr. telefonu domowego i dodzwoniłem się do żony, która najpierw spokojnie a potem z płaczem tłumaczyła że z powodu "spraw losowych" nie jest w stanie wysłać tej gry : O

Po miesiącu dostałem kasę z powrotem, ale dzisiaj nie wiem czy zgarneli go, czy umarł...

Odnośnik do komentarza

I co dalej? Komuś następnemu coś zrobili? Szczególnie jak np. już nie ma gry?

Kupując na Allegro zakładamy, że produkt jest legalny i nie kradziony (regulamin Allegro) więc nasza "wina" jest zerowa.

Trudno mówić o działaniu w dobrej wierze, gdy kupujesz grę w kopercie (na dodatek mnóstwo takich rozprowadzano jeszcze przed premierą). Poza tym jeśli rzecz pochodziła z kradzieży etc., to muszą minąć trzy lata zanim uzyskasz jej własność.

Łatwo mówić o dobrej wierze, skąd niby redakcje czasopism mają te recenzje gier przed premierą?

Po prostu redakcje dostają płyty przed premierą, czasem są to wersje specjalne na specjalne wersje konsol, ale często normalne. Ponadto są też masowo rozdawane wersje promocyjne, wszystkie te płyty są bez pudełek i instrukcji, a potem obdarowani to sprzedają.

 

Odnośnik do komentarza

Wersje promocyjne oczywiście są rozdawane za darmo, ale obdarowani (ciekawe kto? chyba tylko redaktorzy) mają zwyczaj to sprzedawać.

A skąd mam wiedzieć, że kopertówka jest kradziona? Może ktoś zniszczył pudełko i sprzedaje samą grę.
Nie no jasne, jesli robi to na wieksza skale przed premiera to na pewno polamaly sie pudelka wypadajac z tira :lol:

Znowu te sugestie z kradzieżami tirów. Głupota, nie ma mowy, jakby ukradli tira to by mieli gry w pudełkach z instrukcjami, wyrzucanie tego to byłby bezsens, bo gry są identyczne, a bardziej podejrzana i dużo tańsza w sprzedaży jest ta bez pudełka, ponadto ilość sztuk była śmieszna jak na tira, niby ukradli z 10 tirów, a w każdym po 5-10płyt?

Ze sklepów też nie ukradli, bo sklepy miały to (w pudełkach) najwyżej w magazynie przed premierą. A tylko z półki ma sens kraść płytę, bo pudełko ma pasek magnetyczny.

 

Z dwóch postów wnoszę, że chodzi tu zaledwie o to, że to było przed premierą.

Odnośnik do komentarza
Znowu te sugestie z kradzieżami tirów. Głupota, nie ma mowy, jakby ukradli tira to by mieli gry w pudełkach z instrukcjami, wyrzucanie tego to byłby bezsens, bo gry są identyczne, a bardziej podejrzana i dużo tańsza w sprzedaży jest ta bez pudełka, ponadto ilość sztuk była śmieszna jak na tira, niby ukradli z 10 tirów, a w każdym po 5-10płyt?

 

Tego, że coś wypadło z TIR-a nie bierz dosłownie - to oznacza, że po prostu zostało ukradzione. W jaki sposób? Tak jak napisał ping - prosto z tłoczni.

Odnośnik do komentarza

Poszukałem w google, no i już wiem, że to forum się nie spisało na czas (a głównie to forum konsolowe odwiedzam) w nagrodę ponad 100, a może 500 osób będzie mieć naloty (lub kłopoty), bo raczej nie idą do np.3 klientów a innych odpuszczają.

 

Sprawa jest stara, bo piszą o nalotach już w połowie lutego, a o tym że gry były kradzione z tłoczni pisali już w połowie stycznia. A ja się dopiero dziś dowiedziałem, że w Polsce jest jakaś tłocznia MS (!) co znacznie zmienia rozkład prawdopodobieństwa.

Edytowane przez Arek_
Odnośnik do komentarza
Poszukałem w google, no i już wiem, że to forum się nie spisało na czas (a głównie to forum konsolowe odwiedzam) w nagrodę ponad 100, a może 500 osób będzie mieć naloty (lub kłopoty), bo raczej nie idą do np.3 klientów a innych odpuszczają.

to moze swiadczyc tylko o tym, ze tu jest najwiekszy odsetek graczy kupujacych w sklepach - dlatego nie wyplynelo wczesniej (zart ;) )

 

Sprawa jest stara, bo piszą o nalotach już w połowie lutego, a o tym że gry były kradzione z tłoczni pisali już w połowie stycznia. A ja się dopiero dziś dowiedziałem, że w Polsce jest jakaś tłocznia MS (!) co znacznie zmienia rozkład prawdopodobieństwa.

tak jak juz ktos w tym watku wspominal - tylko po mojemu:

jezeli ktokolwiek, kupujac na allegro od sprzedawcy, ktory wystawia duze ilosci plyt bez pudelek nie widzi w tym nic podejrzanego to jest albo glupi, albo atrakcyjna cena przyslania mu oczywista nielegalnosc pochodzenia towaru. ogolnie uznaje, ze wiekszosc ludzi poprostu przymyka oko na to, ze plyty moga byc kradzione. bardziej interesuje ich to, ze oszczedza troche kaski. taka spoleczna znieczulica - "przeciez to nie mnie ukradli". szkoda, ze nikt przy tym nie patrzy, ze nabija kabze zlodziejowi, ktory teraz okradl tlocznie, a kiedys moze przyjsc okrasc jego dom.

 

moze jestem troche przeczulony w temacie, ale ostatnio kilka razy mnie okradziono, a bezczelnego zlodzieja znalazlem na allegro (wystawil moje rzeczy na sprzedaz). na moje szczescie - dzieki temu go znalazlem i wpadl :)

Edytowane przez jiloo
Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik
Poza tym jeśli rzecz pochodziła z kradzieży etc., to muszą minąć trzy lata zanim uzyskasz jej własność.

Nie ma to jak granie w GTA4 po trzech latach od zakupu :thumbsup:

 

A gdzies sa sprzedawane oficialne - gry PROMO?

 

Na grach PROMO pisze jak byk - NOT FOR RESALE. Fakt, że niestety zdarzają się ludzie którzy to sprzedają na Allegro. Często są to redaktorzy recenzji gier z różnych serwisów, którzy w ten sposób dorabiają.

 

ee? na 31 stronie ostatniego psx'a jest reklama sklepu Norby'ego, gdzie sprzedawane są Viva Pinata i PGR 3 promo. Coś nie tak ?

 

Podobnie z Bundle

No to fajnie. Wczoraj kupiłem Girsy z Bundle'a. Ale ktoś może mi za to na jajach spalic wszystkie włosy?

Edytowane przez ChOomik
Odnośnik do komentarza
No to fajnie. Wczoraj kupiłem Girsy z Bundle'a. Ale ktoś może mi za to na jajach spalic wszystkie włosy?

nie popadajmy w paranoje. wiadomo, ze chodzi o gry ktore byly sprzedawane jako same krazki.

przeciez bundle oznacza tylko, ze ktos kupil gre razem z konsola. oznaczenie o niesprzedwaniu to bardziej dla nas - konsumentow, zeby nam w sklepie ktos nie probowal wcisnac w pelnej cenie gry wyciagniejtej z kartonu z Xboxem. do wtornego obiegu na aukcji internetowej mozna spokojnie to wystawic. to tak jakbym nie mogl sprzedac na allegro osobno pada, dysku i konsoli, bo kupilem jako zestaw. bzdura.

a te Viva Piniaty i PGR'y u Norbiego wygladaja na wyciagniete z bundkle'i - co kazaloby myslec, ze Norby robi cos czego sklep nie powinien robic :/ ale nie chce nikogo oskarzac po takich poszlakach, bo nawet nie wiem czy rzeczywiscie sprzedaje promo.

Odnośnik do komentarza
Podobnie z Bundle ;)

bundle dla mnei to poprostu niskobudżetowy dodatek-zestaw gier i w cale nie jest powiedziane ze musi byc za free,

w niemczech mimo iz nie sprzedaja tego jako samego (i dla mnie jest to oczywiste, na polce maja normalne wersje tych gier i sami by sobie robili konkurencje ze tamte by sprzedawali po 40E za jedna a tu za 2gry tylko 20E? to sprzecznosc wlasnych interesow) w MM ale sprzedaje to w zestawie z konsola gdzie wersja bez jest tansza np o 20Euro, wiec wychodzi na to ze na tym przycinaja 20E wiecej, wiec free nie jest...

ale aby bylo wszsytko ok. to powinno sie robic np tak: sprzedaz koperty a gra jako dodatek free, a za koperte sie placi 100zl :), cos w podobie robi sie przeciez z windowsem w wersji oem...

 

a co do samego tematu to chyba on mial inny cel, czyli tylko pokazac ze proceder wynoszenia z fabryk badz okradania marketow zagranicznych gdzie wykrada sie tylko same plyty, istnieje i aby uwazac na takie zakupy, ale to tez nei oznacza ze kazda gra bez opakowania musi byc kradziona bo tak nie jest, to plyta ma glownie hologram ktory swiadcza o tym czy jest to legalna kopia czy nie a nie opakowanie wiec opakowanie nie jest zadnym waznym elementem aby potwierdzic oryginalnosc produktu, a zniszczyc, zgubic go mozna...

 

a to czy ktos cos ukradl i sprzedal czy nie to nawet nie ma pewnosci przy calych zafoliowanych grach, mozna miec nawet rachunek na to, to w cale nie gwarantuje legalnosci pochodzenia towaru...z rachunkiem w reku jedynie jest bezpieczniej zeby nie byc posadzonym o paserstwo...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

niektórzy kupują w huk gier z zagranicy i wyrzucają pudła żeby za dużo nie ważyło, jak wiozłem ostatnio około 100 gier to też przed wylotem wypieprzyłem pudełka, tylko okładki i instrukcje sobie zostawiłem (jedno pudło bodajże 200 gram waży więc oszczędnosć wagowa ogromna).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...