Skocz do zawartości

Dragon Age II


Gooral

Rekomendowane odpowiedzi

Demo kozak , co rzadko się zdarza. Utwierdza mnie tylko , że gra będzie warta swojej ceny. Na plus kółko rozmów (rodem z ME) , wyeliminowanie bohatera niemowy (jakoś nie przepadam za takowymi) , sposób prowadzenia walki wprost trafia w mój gust, tak jak i sposób prowadzenie fabuły. Kompani także zapowiadają się ciekawie, natomiast po demie już widać , że będzie mnóstwo smaczków i nawiązań do pierwszej części. Dla mnie must have , jako głodny dobrego RPGa biorę na premierę ,a grad shooterów poczeka w kolejce (KZ3, BulletStorm, Crysis2) nim w pełni zakosztuje kolejnego dzieła BioWare ;)

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza
Rozwiń myśl, bo wg. normalnej osi czasu Flemeth ratuje Hawke, a później leci spotkać się z Wardenem po raz drugi (quest dla Morrigan).

Tak ale w Witch hunt dowiadujesz się że Flemeth nadal żyje i knuje coś paskudnego. Po Demie jestem pewien że Flemeth będzie ważną częścią gry (to jak traktuje Hawke'a jako klocek większej układanki). A gra dzieje się na przełomie 10 lat więc dopisz sobie resztę...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak najbardziej , a może świadczyć o tym obecność acziwa za przejście gry po uprzednim imporcie sejwa z części pierwszej i jak wcześniej pisałem w samym demie jest już kilka smaczków.

 

 

PS. Dorwałem przed chwilą swój egzemplarz gry, wieczorem się zacznie... ;)

Edytowane przez TheBesTia
Odnośnik do komentarza

Super gra! Nie patrzcie na recki i kupujcie:D Ci co krytykują grali tylko w demo albo wcale.

 

Jestem po 11h godzinach gry ! wczoraj dostałem kopie i grałem od 19 do 4 w nocy a dziś zaraz po powrocie z pracy usiadłem do grania. Dziewczyna myśli że chory jestem i tak będzie do czasu skończenia gry.

Żadna gra mnie tak nie wciągnęła od Mass Effect 2.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam - gram na Piecu(WYŚMIENITA OPTYMALIZACJA!!! - dawno nie widziałem tak ładnej gry działającej płynnie na moim staruszku). Jest bardziej widowiskowa, mniej Pecetowa niż jedynka i chyba przez to bardziej mi pod pasowała. Zalatuje oczywiście ME ;] Jest wymagająca(poziom trudny), wciąga jak bagno, nie wiem czemu ale przypomina mi trochę assassin's creed 2(ta otoczka gry) :turned: Fabuła po 6h = w końcu po takim czasie nie zaczynam już ratować świata tylko dbam o swoje interesy.

Odnośnik do komentarza

Ja mam nadzieję na swój egzemplarz już dzisiaj. Po części pierwszej byłem napalony, ale po Waszych komentarzach już dochodzę :wub:

Ważne, żeby dialogii, relacje między członkami drużyny i wybory moralne (nigdy nie miałem takich problemów z wyborem "właściwej" ścieżki niż w 1 np. SPOILER!!! wybór krasnoludzkiego króla) dawały radę. Grafika i system walki zaliczyły delikatny progres względem jedynki i mi to w zupełności wystarczy w przypadku tej gry

Odnośnik do komentarza

Super gra! Nie patrzcie na recki i kupujcie:D Ci co krytykują grali tylko w demo albo wcale.

 

Jestem po 11h godzinach gry ! wczoraj dostałem kopie i grałem od 19 do 4 w nocy a dziś zaraz po powrocie z pracy usiadłem do grania. Dziewczyna myśli że chory jestem i tak będzie do czasu skończenia gry.

Żadna gra mnie tak nie wciągnęła od Mass Effect 2.

hmm, ME2 byl dla mnie rewelacja, ale demo nowej odslony Dragon Aga w ogolenie przypadlomi do gustu... Marsz, marsz, maszowanie przyciskami, marsz marsz - to samo... Finalny produkt moze mimo tego przypasc mi do gustu ?

Odnośnik do komentarza

Demo jest na normal, a ten poziom to profanacja dla świetnego systemu walki gry :P Najlepiej odczuwają go Ci, którzy grywali w PC-we Baldury i chyba fani starć w jrpg też mogą się odnaleźć w tym typie rozgrywki. Jak chcesz maszować to graj na normal, jak chcesz strategię to graj na hard/koszmar. Jak Ci się nie podoba to nie kupuj. Blantman dobrze napisał :good:

Odnośnik do komentarza

napisal, ze Ci co krytykują grali tylko w demo albo wcale.

Myślałem, że ma coś innego na myśli, niż poziom trudności, bo nie raz się zdarzało, że dema ostro odstawały od calaka. Ale jeżeli chodzi tylko o to, to masz rację, zainwestuję lepiej w coś innego.

Odnośnik do komentarza

Demo pokazywało walkę na niskim poziomie trudności.

Demo dało początek gry (raczej kiepski) plus wyrwany z kontekstu side quest piratki.

 

Mnie ta gra miażdży klimatem i bardzo podoba mi się fabuła (bardziej niż części pierwszej).

 

Jeżeli szukasz następcy Baldura <-- ta gra NIE jest dla ciebie.

Jeżeli liczysz na drugi Mass Effect <-- ta gra NIE jest dla ciebie

Jeżeli jesteś fanem gier Obsidianu <-- możesz spróbować ale nie obiecuję.

Jeżeli łykasz tylko gry Bethesdy <-- ta gra raczej nie przypadnie ci do gustu

Jeżeli lubisz jRPG <-- NIE tykaj tej gry nawet kijem

 

Jeżeli lubisz dobre gry fabularne bez względu na mechanikę. Po prostu grasz dla dobrej historii <--- ta gra jest STWORZONA dla ciebie

 

:)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Demo pokazywało walkę na niskim poziomie trudności.

Demo dało początek gry (raczej kiepski) plus wyrwany z kontekstu side quest piratki.

 

... i na tej podstawie sporo osób wydało krzywdzący osąd, że gra jest poniżej oczekiwań.

 

Mnie ta gra miażdży klimatem i bardzo podoba mi się fabuła (bardziej niż części pierwszej).

 

Witaj w klubie. :)

 

Jeżeli szukasz następcy Baldura <-- ta gra NIE jest dla ciebie.

 

Tak.

To nie miał być i nie jest "nastepca" Baldur's Gate, bo i nie miał być. To nowa gra i daje tyle samo radości.

 

Jeżeli liczysz na drugi Mass Effect <-- ta gra NIE jest dla ciebie

 

Nie do końca.

Dzięki szybszej akcji i "gadkom" rodem z serii "Mass Effect" fani Sheparda odnajdą się tu momentalnie. Ale fakt faktem - to nie "Mass Effect", gdyż jest tu troszkę mniej akcji, nieco więcej taktyki (aktywna pauza jest niezastapiona) i nie ma Turian (maj lof, Garrus).

 

Jeżeli jesteś fanem gier Obsidianu <-- możesz spróbować ale nie obiecuję.

 

Tak.

Tylko niech Obsidian nie robi kontynuacji, bo znów okroją, jak to uczynili w "Knights of the Old Republic 2".

 

Jeżeli łykasz tylko gry Bethesdy <-- ta gra raczej nie przypadnie ci do gustu

Jeżeli lubisz jRPG <-- NIE tykaj tej gry nawet kijem

 

Tak.

Nie ma tu takiej swobody, jak w grach Bethesdy. Lepiej poczekać na "Skyrim".

 

Jeżeli lubisz dobre gry fabularne bez względu na mechanikę. Po prostu grasz dla dobrej historii <--- ta gra jest STWORZONA dla ciebie

 

3x TAK!

Fabuła, klimat i przede wszystkim postacie są tu ukazane we wspaniały sposób, którego nie ma co szukać w innych grach (może poza serią "Mass Effect" czy niezwyciężonym "Final Fantasy VII"). Twórcom za stworzenie tak świetnej historii, charakterów i świata należą się setki kudosów, a na pewno skrzynka dobrej wódki. ;)

 

A tu screen mojej postaci, czarodziejka Lunaris Hawke:

screenshot2006031316534.jpg

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Terz tac mam Bestia, siakiś bók hypa :P

 

A teraz całkiem poważnie - to co zrobiło Bioware w kwestii eksploracji - dla mnie "warstwy przygodowej" - to jakaś kpina. Więcej i ciekawsze lokacje są w Przebudzeniu, nie wspominając nawet o Początku. Fajnie, że jest sporo lepsza grafika i ogólnie nowocześniejszy/wydajniejszy engine, ale bez przesady. 50 h biegania po tych samych za(pipi)ach to kpina z Graczy. Nawet abstrahując od poprzedniej części i dodatków do nich gołym okiem widać, że ten element robiono krótko, bez pomysłu i po macoszemu. Ogromny minus i regres dla serii.

 

Tak obiektywnie, bez marudzenia po ponad 50h od premiery stwierdzam co następuje:

 

+ lepsza grafika,

+/- system dialogów z ME (i lepiej i gorzej IMO, ale do tej części pasuje),

+ dynamiczniejsza, bardziej widowiskowa jednak nadal taktyczna walka (poziom Trudny)

+ dobre przedstawienie Towarzyszy i silne korelacje z/między nimi,

+ duże różnice w walce różnymi klasami + brutalność :)

 

- LOKACJE (MAŁO, NUDNE!!) minus 1,5 do oceny

- słaba fabuła, szczególnie przed Głębokimi Ścieżkami

- niektóre uproszczenia

- mało prawdziwych nowości, inwencji twórców, gra sprawia wrażenie wyciągacza kasy

 

Póki co daję 7, zobaczymy jak się kończy i czy będzie DLC z nowymi ciekawszymi lokacjami. Jako fan 1ki jestem jednak połowicznie rozczarowany :mellow:

Edytowane przez KIELiCH
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kielich zgadzam się z tobą prawie całkowicie.

 

Do tego bym dodał jeszcze nudne, mega sztampowe zadania przez które czasem odechciewa się grać. Idź, pogadaj, zawalcz, pogadaj, koniec. Są pozytywne wyjątki ale za mało ich. A dialogi może są rzeczowe ale po prostu nudne. Nic się w nich nie dzieje, nikt ci nawet nie przeklnie, nie pojawi się jakiś mega zaskakujący w nich zwrot ( z małymi wyjątkami ). Już zadania i dialogi w ME czy F :NV bija na głowę to co tutaj mamy. Najciekawsze zadania i dialogi w DA2 dotyczą towarzyszy podróży reszta to nuda z paroma wyjątkami.

 

To jest jednak najgorsza gra Bioware w którą grałem a opinie graczy pokazują,że najgorsza ich gra ze wszystkich niestety.

 

Najbardziej mnie kręci taktyczna walka na Trudnym ( zresztą i tak niedopracowana ) i te całe uniwersum, pustka, magowie, opętania , władza itp. itd.

 

Również towarzysze i ich perypetie , oś fabularna jest ok ale przez te sztampowe powtarzające się zadania za bardzo się rozmywa. Ehh trzeci powrót do miasta i znowu ogrom zadań o identycznej mechanice jak przez poprzednie 40 h do zrobienia, a nie zostawiam niczego, taki zwyczaj. Idź tam zabij tych i koniec.

 

Moja ocena będzie 7 lub 7,5 . Niżej nie wypada, a do gry bardzo dobrej na 8 jednak brakuje.

 

Najlepiej się bawiłem podczas zadań towarzyszy i zadań głównej fabuły gdzie już kończy się rozdział.

 

 

Edytowane przez Sebastian Ś.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Napiszę tutaj bo w innym wątku nie doczekałem się odpowiedzi:

 

 

Czy w wersji na x360 w czasie walki da się zmieniać rozmieszczenie postaci? Komenda - idź w dane miejsce czy coś takiego? (W demie dwójki była taka komenda a w jedynce nie widzę zbytnio). Ogólnie gierka fajna, wydaje mi się lepsza graficznie od dwójki i bardziej rozbudowana. Razi niemowa bohater ale tyle linii dialogowych dla tylu ras i płci to by troszkę miejsca zżarło. na razie 8/10. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...