Treść opublikowana przez ogqozo
-
Poleć coś w stylu...
Jest kilka ciekawych paradokumentów, jak sobie przypomnę tytuły... Najbardziej znanym jest "Ucieczka z Alcatraz" z Eastwoodem. Niesamowita historia, ale oparta praktycznie w całości na tym, co zrobił Frank Morris, jedyny facet, który kiedykolwiek uciekł z Alcatraz. Zakończenie jest szalenie intrygujące, a jednocześnie prawdziwe. Dla mnie jeden z lepszych filmów o więzieniu.
-
Lost sezon 5 [spoilery]
Jeśli ktoś uważa, że słaby odcinek to taki, w którym nic się nie dzieje, to ten na pewno pobił rekordy w tym względzie. W zasadzie cały odcinek to tylko jedno wydarzenie, bez żadnych innych wątków. Jak dla mnie, to nieco rozciągnięte. Wygląda na to, że czeka nas teraz kilka odcinków dziejących się w tym samym czasie, ale pokazanych z innej perspektywy. Nie pierwszy raz w tym serialu. Ale to nie to samo, co kiedyś. Początek epizodu to kolejny szok, jeśli chodzi o to, jak daleko w fantastykę (w magię?) zagłębia się ten serial. Totalna jazda bez trzymanki. Wątek religijny coraz mocniejszy. W wielkim kotle motywów i symboli, którym jest serial, po raz któryś na przód wysuwa się chrześcijaństwo. Po zwiastunie następnego odcinka wiadomo też, że Chrystusowa symbolika wokół Locke'a przypadkowa nie była. Z jednej strony to trochę fajne, że widzisz, że wskazówki twórców do czegoś prowadzą. Z drugiej, cóż, serial robi się bardzo przewidywalny. Ciągle wiesz, co będzie dalej. A jeśli nie wiesz, to za chwilę wskakuje scena z przyszłości i już wiesz. Niezbyt mi się podoba kierunek, w którym zmierza ten sezon. Ale nadzieja, że teraz, gdy czeka nas "powrót do korzeni" (wszyscy bohaterowie na wyspie, może powrót retrospekcji?), znowu będzie mniej fantastyki, a więcej humanistyki.
-
Fast food
Ostatnio z kolegami szukaliśmy jedzenia o 4 w nocy na rynku. Staliśmy jakąś godzinę w kolejce do kebaba, na dworze mróz, jedzenie dostaliśmy po 5. Poczułem zew komuny normalnie. Później się zastanawiałem, jakim cudem wydałem na to coś 11 zeta. Można powiedzieć, że tutejsze knysze są aż zbytnio cenione.
-
Europa League
No, jak internet pozwoli to będę oglądał. Mistrzostwa leciały na Polsacie to było łatwiej, niż teraz z TVP. Szansa jest spora, bo Udinese to z jednej strony prestiż (gramy z Włochami!), a z drugiej - drużyna, która nie ma zbyt udanego sezonu i do europejskich tuzów nie należy. Na zachętę wywiad ze Zbigniewem Bońkiem z "Wyborczej":
-
Sery
Uwielbiam kanapki z pasztetem, dobrym brie i keczupem. Mogę sobie kupić 6 bułek rano i później wszystkie zjeść naraz w ten sposób.
-
The Curious Case of Benjamin Button
Jeśli film jest bardzo popularny, chwalony - to oczywiste, że ma się wobec niego wyższe wymagania. Ponadto, z reguły w dyskusji częściej mówi się o tym, co nas różni w poglądach, niż o tym, co jest zbieżne, co nie. Osobiście nie mam o tym filmie wiele do powiedzenia, dlaczego? Bo bardzo mi się podobał. No i co, mam powtarzać to, co każdy?
-
Nintendo Wii - najbardziej zmarnowany potencjał obecnej generacji?
Każdy mówi za siebie. Nie zmusisz nikogo, żeby mu się podobało De Blob czy Fire Emblem. Podobnie jest z PSP - dla niektórych to konsola z max. dwoma ciekawymi grami, dla innych studnia growych rozkoszy. No cóż. Komu co pasuje.
- queen
- queen
- queen
- queen
-
Serie A
A Milan przyniesie chlubę urbi et orbi, miażdżąc Werder Brema w Pucharze UEFA.
-
Lost sezon 5 [spoilery]
Ja mam na to bardziej logiczne wytłumaczenie, po prostu z perspektywy tylu lat nie zawsze się pamięta ludzi. Wy pamiętacie ludzi, z którymi spędziliście jeden dzień przed 15 albo 30 laty? To chyba normalne, że się nie pamięta.
-
Serie A
Słyszałeś kiedyś o tabeli ligowej?
-
Top100 gier PS3/X360/Wii
Nie mogłeś tego wrzucić na Google Docs? Już będę ściągał.
-
patent, który psuje Wam całą grę...
Dla klimatu? Nie można przecież pozwolić, żeby gra "sama się przechodziła", ale fajnie to wygląda, jak nie idziesz sam na wrogą armię, tylko w drużynie, nawet jeśli to tylko złudzenie.
-
Serie A
No, 5-0 to nie było, ale blisko. Milan powalczył.
-
Lie to me | magia kłamstw
Była przerwa, ale to tylko jeden tydzień. Nie wiem czemu ta przerwa. Następny odcinek 18 lutego.
- Serie A
-
Primera Division
Diarra i Gago to świetny duet, porównywalny z doskonałością Yaya Toure z Barcy. Tych dwóch graczy, jak i Higuain, to nadzieje Realu na graczy wielkich.
-
Final Fantasy IV
Mi się wydaje, że jednak . Ale głowy nie dam. Nie grałem w wersję DS.
-
Primera Division
Barcelona pierwszy raz od 11 meczów nie wygrała. Nie widziałem meczu więc nie wiem, jak to wyglądało, ale sam wynik to spore wydarzenie w hiszpańskiej piłce. Z kolei Real ma teraz przerwę i wygląda na to, że spokojnie wygra 8. mecz z rzędu i - niesamowite - odrobi do Barcy aż 2 punkty. Jak Barca zremisuje jeszcze kilka razy to może być ciekawie, ale raczej pierwsze dwa miejsca są już ustalone na ten sezon.
-
NBA
Wsad Fernandeza byłby pewnie lepiej oceniony, gdyby nie poprzedzało go 10 nieudanych prób. We mnie osobiście emocje opadają, jak widzę ten wsad już któryś raz i Rudy nie może trafić do kosza. Już wiem dokładnie, co zrobi, ale muszę czekać, aż w końcu mu się to uda. Z drugiej strony Howard miał w pierwszej rundzie też jeden wsad, że mnie zmęczyły próby (jakieś 5 ich było), a mimo to dostał za ten wsad 50, co jest już bardziej niezrozumiałe dla mnie.
-
Poleć coś w stylu...
Ano, nie horror. Dreszczowiec. Niektórzy go liczą do horrorów, pomyliło mi się.
-
Poleć coś w stylu...
"Fajny horror" to w sumie bardzo względne pojęcie. "Ruiny" i "Zęby" pewnie widziałeś. Może "Red"? "Splinter"?